Εκτροφείο westie


mariapro

Member
29 Νοεμβρίου 2009
9
0
Ρέθυμνο
Καλησπέρα σε όλους!!!
Εδώ και πολλά χρόνια επιθυμούσα να αποκτήσω σκύλο. Για διάφορους λόγους όμως όλο τα ανέβαλλα. Τελικά ευνόησαν οι συνθήκες, το πήρα απόφαση και άρχισα να το ψάχνω. Κατέληξα στη ράτσα (westie) αλλά δεν έχω καταλήξει στο "από πού"!!!
Έχω αποκλείσει τα pet shops αλλά εκτροφέα βρήκα μόνο ένα στην Ελλάδα. Υπάρχει κάποιος που να ξέρει κάποιον άλλο εκτροφέα ακόμα και από εξωτερικό;
 


kos

Well-Known Member
9 Ιουλίου 2007
1.550
1
www.giokobullmastiffs.com
Καλησπέρα σε όλους!!!
Εδώ και πολλά χρόνια επιθυμούσα να αποκτήσω σκύλο. Για διάφορους λόγους όμως όλο τα ανέβαλλα. Τελικά ευνόησαν οι συνθήκες, το πήρα απόφαση και άρχισα να το ψάχνω. Κατέληξα στη ράτσα (westie) αλλά δεν έχω καταλήξει στο "από πού"!!!
Έχω αποκλείσει τα pet shops αλλά εκτροφέα βρήκα μόνο ένα στην Ελλάδα. Υπάρχει κάποιος που να ξέρει κάποιον άλλο εκτροφέα ακόμα και από εξωτερικό;
Γιατι επικοινωνησες με αυτον στην ελλαδα και σε απογοητευσε;
 






kos

Well-Known Member
9 Ιουλίου 2007
1.550
1
www.giokobullmastiffs.com
Eγω θα ελεγα για αρχη αν ειναι οντως μονο ενας και ειναι αυτη που νομιζω να ερθει σε επικοινωνια και πιστευω θα λυθουν οι παραπανω αποριες της ακομα και αν θελει κατι απο εξωτερικο. Αν ειναι περισσοτεροι κατι που θα μαθει απο τον κοε ας επικοινωνησει με ολους και ας συγκρινει.
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Ένα είναι και έχει καλά σκυλιά. Τώρα αν δεν έχει διαθέσιμα κουτάβια θα βρεις στο εξωτερικό.
Αν ενδιαφέρεσαι για Ολλανδία, Γαλλία μπορώ να βοηθήσω να έρθεις σε επαφή μαζί τους.
 


mariapro

Member
29 Νοεμβρίου 2009
9
0
Ρέθυμνο
Καταρχήν ευχαριστώ που μπήκατε στον κόπο να μου απαντήσετε! Επικοινώνησα με την εκτροφέα στην Ελλάδα αλλά μου είπε ότι γενικά θα αργήσω να το πάρω. Αυτές τις μέρες είναι σε οίστρο τα θηλυκά της. Όχι ότι δεν αξίζει η αναμονή ή ότι με απογοήτευσε αλλά θα ήθελα να ξέρω αν έχω άλλες επιλογές.

Ένα είναι και έχει καλά σκυλιά. Τώρα αν δεν έχει διαθέσιμα κουτάβια θα βρεις στο εξωτερικό.
Αν ενδιαφέρεσαι για Ολλανδία, Γαλλία μπορώ να βοηθήσω να έρθεις σε επαφή μαζί τους.

θα το ήθελα πολύ αν σου είναι ευκολό! Αν μπορείς στείλε μου κάποια στοιχεία για να επικοινωνήσω μαζί τους.
 




kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Όχι ότι δεν αξίζει η αναμονή ή ότι με απογοήτευσε αλλά θα ήθελα να ξέρω αν έχω άλλες επιλογές.
Στην Ελλαδα δυστηχως δεν εχεις..
 


dimiv

Well-Known Member
18 Αυγούστου 2008
506
0
50
Αθήνα
πάντως έαν δεν καταφέρεις από εξωτερικό αξίζει να περιμένεις την Κα Καλαιτζιδάκη-

θα έχεις πολύ υποστήριξη και ενημέρωση πριν και μετά την απόκτηση του κουταβιού σου-
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
πάντως έαν δεν καταφέρεις από εξωτερικό αξίζει να περιμένεις την Κα Καλαιτζιδάκη-

θα έχεις πολύ υποστήριξη και ενημέρωση πριν και μετά την απόκτηση του κουταβιού σου-
Εγώ παλι προτείνω το αντίστροφο, να προσπαθήσει πρώτα από Ελλάδα και αν δεν τα καταφέρει ας κοιτάξει και στο εξωτερικό.
 






foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Από κάθε άποψη νομίζω ότι αν ο εκτροφέας είναι στην χώρα σου, μπορείς να συνεννοηθείς πολύ καλύτερα, και λόγω γλώσσας, αλλά και λόγω κοινής κουλτούρας!
 


Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
εχεις δικαιο Φοιβο,ομως δεν ειναι το πρωτο κριτηριο αυτο.Το πρωτο νομιζω ειναι να "σου" καλυπτει στις οποιες απαιτησεις σου και τα δειγματα που εκτρεφει να αντιπροσωπευουν το προτυπο της εκαστοτε φυλης και "εσενα"
τον ιδιο.
 


kos

Well-Known Member
9 Ιουλίου 2007
1.550
1
www.giokobullmastiffs.com
εχεις δικαιο Φοιβο,ομως δεν ειναι το πρωτο κριτηριο αυτο.Το πρωτο νομιζω ειναι να "σου" καλυπτει στις οποιες απαιτησεις σου και τα δειγματα που εκτρεφει να αντιπροσωπευουν το προτυπο της εκαστοτε φυλης και "εσενα"
τον ιδιο.
Τεο ισως ειναι και η αναμονη μερικες φορες. Π.Χ. σου αρεσει ενας ελληνας εκτροφεας αλλα πρεπει να περιμενεις εναν χρονο. Πολλοι οι οποιοι διαθετουν καποια οικονομικη ευχερεια απευθυνονται στο εξωτερικο. Δε λεω οτι ειναι το σωστο η οτι ειναι λαθος απλα το εχω δει να συμβαινει.
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Καλά ναι!
Αυτό δεν το συζητώ!
Απλά αν είμαι ανάμεσα σε 2 εκτροφείς ας πούμε που πληρούν όλες τις απαραίτητες προυποθέσεις, τότε εγώ θα προτιμήσω τον πιο κοντινό μου!;)
 




solco

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2008
807
0
Syros Greece
www.caneguardiano.com
Οταν λες πως σου ειπε οτι θα αργησεις να το παρεις, τι εννοεις? Δεν φανταζομαι να εννοεις αργα, τους 4 μηνες που θα χρειαστουν να περιμενεις μεχρι γεννηθουν και να ερθουν σε καταλληλη ηλικια να αποχωριστουν τη μαμα τους?
 
Last edited:


dimiv

Well-Known Member
18 Αυγούστου 2008
506
0
50
Αθήνα
Εγώ παλι προτείνω το αντίστροφο, να προσπαθήσει πρώτα από Ελλάδα και αν δεν τα καταφέρει ας κοιτάξει και στο εξωτερικό.

και εγώ αυτό προτείνω δεν ξέρω ισως δεν το έγραψα καλά -

για αυτό έγραψα και για υποστήριξη και ενημέρωση εννοώντας την Ελληνίδα εκτροφέα