Εκτροφειο εργασιακου γερμανικου στην Τσεχια


Αυγερις

Well-Known Member
24 Οκτωβρίου 2011
555
0
41
πατρα
350 450 κοστιζει ισχυα αγκωνα dna ΔΕΝ ΤΙς ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΤΗΝΙΑΤΡΟΣ ΜΟΝΟ ΟΙ ΤΟΥ ΚΟΓΠΕ ΣΥΜΒΕΒΛΗΜΕΝΟΙ και δεν κανουν 2 βδομαδες κανουν ισως και πανω απο μηνα με 2 μηνες αναλογα το φορτο εργασιας στην γερμανια που θα παρεις και εγκριση και βαθμο....

τα συμπερασματα βγαλτα μονος σου. και για να ξερεις ειναι 3 στο καθε ποδι.

την βρηκα με την παρτη σου γιατι ηξερα απο την αρχη που ειπες καποια πραγματακια ποιανου εισαι μαθητευομενος και σε τι θεο πιστευεις δεν μπορεις να δεσποζεις τους παππυμιλαδες και μετα να δινεις και συμβουλες και να κρινεις και να μιλας για προτυπα και για εξετασεις ασε κανενα αλλο να δινει συμβουλες.

καλα καλα δεν ξερεις εσυ τι εχεις κανει μην παρεις κι αλλους στο λαιμο σου...που εμαθες και απο εργασιακα....
 


epinephelos

Well-Known Member
12 Μαρτίου 2012
45
0
350 450 κοστιζει ισχυα αγκωνα dna ΔΕΝ ΤΙς ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΤΗΝΙΑΤΡΟΣ ΜΟΝΟ ΟΙ ΤΟΥ ΚΟΓΠΕ ΣΥΜΒΕΒΛΗΜΕΝΟΙ και δεν κανουν 2 βδομαδες κανουν ισως και πανω απο μηνα με 2 μηνες αναλογα το φορτο εργασιας στην γερμανια που θα παρεις και εγκριση και βαθμο....

τα συμπερασματα βγαλτα μονος σου. και για να ξερεις ειναι 3 στο καθε ποδι.

την βρηκα με την παρτη σου γιατι ηξερα απο την αρχη που ειπες καποια πραγματακια ποιανου εισαι μαθητευομενος και σε τι θεο πιστευεις δεν μπορεις να δεσποζεις τους παππυμιλαδες και μετα να δινεις και συμβουλες και να κρινεις και να μιλας για προτυπα και για εξετασεις ασε κανενα αλλο να δινει συμβουλες.

καλα καλα δεν ξερεις εσυ τι εχεις κανει μην παρεις κι αλλους στο λαιμο σου...που εμαθες και απο εργασιακα....
ρε παλικαρι , σου ειπα 400€ και οτι τις εξετασεις τις εκανε ο γιατρος μου και τις εστειλε στην θεσαλονικη, δεν μπορω να αμφισβιτησω αυτα που λες , γιατι δεν ξερω παραπανω, σου λεω μονο αυτα που ξερω , και δεν πιστευω οτι ο γιατρος μου μου την εκανε γιατι ειναι της οικογενειας, εγω απλα ζητησα εξετασεις για δυσπλασια και ποσο , τα υπολοιπα ειναι δικα σου, αλλα και παλι δεν βλεπω να με βγαζεις ψευτη,
 


epinephelos

Well-Known Member
12 Μαρτίου 2012
45
0
350 450 κοστιζει ισχυα αγκωνα dna ΔΕΝ ΤΙς ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΤΗΝΙΑΤΡΟΣ ΜΟΝΟ ΟΙ ΤΟΥ ΚΟΓΠΕ ΣΥΜΒΕΒΛΗΜΕΝΟΙ και δεν κανουν 2 βδομαδες κανουν ισως και πανω απο μηνα με 2 μηνες αναλογα το φορτο εργασιας στην γερμανια που θα παρεις και εγκριση και βαθμο....

τα συμπερασματα βγαλτα μονος σου. και για να ξερεις ειναι 3 στο καθε ποδι.

την βρηκα με την παρτη σου γιατι ηξερα απο την αρχη που ειπες καποια πραγματακια ποιανου εισαι μαθητευομενος και σε τι θεο πιστευεις δεν μπορεις να δεσποζεις τους παππυμιλαδες και μετα να δινεις και συμβουλες και να κρινεις και να μιλας για προτυπα και για εξετασεις ασε κανενα αλλο να δινει συμβουλες.

καλα καλα δεν ξερεις εσυ τι εχεις κανει μην παρεις κι αλλους στο λαιμο σου...που εμαθες και απο εργασιακα....
ρε παλικαρι , σου ειπα 400€ και οτι τις εξετασεις τις εκανε ο γιατρος μου και τις εστειλε στην θεσαλονικη, δεν μπορω να αμφισβιτησω αυτα που λες , γιατι δεν ξερω παραπανω, σου λεω μονο αυτα που ξερω , και δεν πιστευω οτι ο γιατρος μου μου την εκανε γιατι ειναι της οικογενειας, εγω απλα ζητησα εξετασεις για δυσπλασια και ποσο , τα υπολοιπα ειναι δικα σου, αλλα και παλι δεν βλεπω να με βγαζεις ψευτη,

και απο εργασιακα ξερω γιατι εχω εργασιακο, εσυ που δεν εχεις που τα ξερεις ολα αυτα. απο οτι διαβασες και σου ειπαν, εγω επειδη εχω εψαξα λιγο λαυτεςρα την ιστορια του εργασιακου, εσυ απλα οτι σου εχει μεινει απο την παραδοση..
και ναι νομιζω το κλιμα δεν με χωραει αλλο εδω μεσα για σας παρακαλω ας με κανεται μπαν..... γιατι απο ξερολες και εδω που ειμαι, εχουμε χωρτασει, οσο για την γνωμη ,, σεβαστη η καθε γνωμη του καθενος εφοσον δεν προσπαθει να στην επιβαλει , τουλαχιστον αυτα που εγω ειπα τα ξερω σιγουρα, δεν ειπα κατι παραπανω απο τις γνωσεις μου,, ευχαριστω
 


epinephelos

Well-Known Member
12 Μαρτίου 2012
45
0
βεβαια απο οτι ειπα δεν με διεψευσες εκτος του γεγονοτος του απο που πηρα το σκυλι μου και την επιθεση σε εμενα ή σε εκεινο που μου το πουλησε,, το προβλημα σου δεν ειναι οι γνωσεις μου στον εργασιακο οσο γιατι πηρα απο εκει σκυλο και γιατι το υπερασπηζομαι ,, νομιζω οτι τα προσοπικα σου προβληματα δεν εχουν θεση εδω μεσα. και ναι τωρα ειναι στιγμη να με κανεται μπαν πριν το χοντρινω και αλλο
 


wgsd

Banned
Banned
31 Μαϊου 2010
89
0
Γεια σας παιδια.
Οπως ειχα γραψει πριν λιγο καιρο, οταν ειχα συστηθει, εψαχνα για γερμανικο ποιμενικο.
Ολο αυτο το καιρο που ψαχνομουν, ειδα και διαβασα καμποσα πραγματα και τελικα κατεληξα στον εργασιακο.
Η αγορα θα αργησει λιγο να γινει γιατι δεν εχω ακομα τα χρηματα, αλλα μπορω να περιμενω οσο χρειαστει. Στο κατω, κατω σε καλο θα μου βγει γιατι εχω ολο το χρονο να ψαχνομαι ακομα περισοτερο και οταν θα ερθει η ωρα θα ξερω οτι εχω κανει οσο το δυνατον γινεται την καλυτερη επιλογη.

Στο θεμα μας τωρα, εχω βρει ενα εκτροφειο στην Τσεχια που μου εχει κανει καλη εντυπωση με τα λιγα που μπορω να καταλαβω και θα ηθελα να μου πειτε και εσεις οι εμπειροτεροι αν γινεται τη γνωμη σας και απο οσο μπορειτε να καταλαβετε.

Απο οτι ειδα εχει μερικα πολυ καλα σκυλια και μερικα πιο μετρια, ενα απο τα σκυλια τους ειχε κατεβει το 2011 στο WUSV (o jago).
Το εκτροφειο λεγεται Jinopo.cz
Ελπιζω να μην σας κουρασα και οποιος θελει και μπορει ας ριξει μια ματια.

Jinopo.CZ Czech, Slovak, DDR, East German K9 working dogs
Φίλε Dimitris19 να σου πω τη δική μου εμπειρία. Έχω σκύλο του Jinopo και έχω να σου πω ότι, όχι ότι δεν έχει καλούς σκύλους αλλά υπάρχουν πολύ καλύτερα εκτροφεία στην Τσεχία. To von der Mohnweise έχει μεγαλύτερης φήμης σκύλους, επίσης έχω δει από κοντά μία θυληκιά του και οι εντυπώσεις που μου έμειναν είναι απ΄τις καλύτερες. Για μένα καλά κάνεις και θέλεις να πάρεις εργασιακό ΓΠ αλλά πρέπει να ξέρεις ότι αν δε δουλέψεις με το σκύλο σου (περισσότερο από αυτό που έχεις στο μυαλό σου) δεν θα τον χαρείς. Επιλέγοντας κάποιος τον εργασιακό τύπο μιας φυλής συνειδητοποιημένα, αυτομάτως είναι αποφασισμένος να μάθει όσο το δυνατόν περισσότερα (εκπαίδευση, τύπος) και να επενδύσει πολύ χρόνο στο σκύλο ώστε να έχει τον έλεγχό του, με αποτέλεσμα μια συμβίωση χωρίς να σπάει ο ένας τα νεύρα του άλλου και γενικά να γουστάρει. (σκυλος-ιδιοκτήτης)
 




zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
epinephelos δεν χρειαζεται να φυγεις.
Αυγερη εχεις παρει σκυλο απο τον Chris και δεν σου εχει δωσει χαρτια?
 


Αυγερις

Well-Known Member
24 Οκτωβρίου 2011
555
0
41
πατρα
φυσικα και οχι...

γιατι με ρωτας ομως και δεν πηγες στο προφιλ μου να δεις και το πεντιγκρι και τα παντα.
 


zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
υποστηριζε οσο θελεις τον παππυμιλα μαζι μετα χαμενα πεντιγκρι που ακομα περιμενουν τα θυματα του.
Δικηγορος?
Μαλλον
αλλα να σου πω κατι απο την αρχη περιμενα στην γωνια να δω τι χαζομαρα θα πεις για τον εν λογο κυριο.
Απο το αλμπουν φωτογραφιων διαπιστωνω οτι δεν εχεις καμια συναλλαγη με τον κρις.Αρα προς τι η επιθεση?


Την επομενη φορα δεν θα ρωτησω θα βαλω ντεντεκτιβ:cool:,μαλλον επρεπε να ξερω οτι πρωτα κοιτας αλμπουμ φωτογραφιων και μετα ποσταρεις.....
 


Αυγερις

Well-Known Member
24 Οκτωβρίου 2011
555
0
41
πατρα
η επιθεση ειναι απλη ασχετα με το αν σου αρεσει ζουζουνε η οχι.

εχεις ενα θεμα
εκφερουν αποψη μερικοι ανθρωποι
καπιοι λεμε αρλουμπες καπιοι λεμε σωστα...
εχουμε ομως και καπιους που εκφερουν γνωμη αποψη την οποια την εχουν αποκτησει απο τον εν λογο κυριο που εχει κανει απιστευτο κακο στην φυλη μαζι με αλλους που ενεργουν στην ελλαδα.

και στην τελικη ο σκοπος του φορουμ ειναι να λεει οποιος θελει οτι θελει σωστα?
η δημοκρατια ετσι δεν πρεσβευει...ο κυριος ειπε αυτα που ηθελε και εγω του την ειπα γιατι αυτα που ειπε τα εχει πει ο εν λογο κυριος στο παρελθον και οταν τον ψαξαμε γιατι δηλωνε εκτροφεας ειδαμε τα αισχη του....παρτο σαν προκαταληψη παρτο σαν μισος για τον εν λογο παπατζη και την πληρωνει ο επινεφελος παρτο οπως θελεις λιγο με ενδιαφερει εγω ομως δεν κανω κανενα δικηγορο και αν σου κακοφανηκε που οπως ποσταρες για να κανεις εντυπωση οτι το παιζω δικηγορος να ξερεις οτι χαιρομαι καθε φορα που κλεινουνε αλλον ενα chris απο εδω και περα στο δικαστηριο.
 


zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
καταρχην μην βγαζεις ιστοριες..
1)ειδα μια επιθεση σε ενα ατομο που δεν μπορει να απαντησει
2)ειδα ενα αλλο ατομο να σου απανταει και να ειναι ευχαριστημενος απο την συναλαγη του...
και στην τελικη ο σκοπος του φορουμ ειναι να λεει οποιος θελει οτι θελει σωστα?
ο σκοπος αυτος ειναι....και αυτο εκανα..

εχουμε ομως και καπιους που εκφερουν γνωμη αποψη την οποια την εχουν αποκτησει απο τον εν λογο κυριο που εχει κανει απιστευτο κακο στην φυλη μαζι με αλλους που ενεργουν στην ελλαδα.
καποιους???
Δεν βλεπω κανεναν απο αυτους που λες μεσα στο θεμα.

και την πληρωνει ο επινεφελος παρτο οπως θελεις λιγο με ενδιαφερει
Ετσι το πηρα αλλα παρτο και εσυ λιγο αλλιως ομως,γιατι δεν μου αρεσει το στυλ τον απαντησεων σου.
Αν ηθελα να κανω εντυπωση θα εγραφα και εγω τι μου εχει πει ο μπαντζανακης του ξαδερφου μου....(εχω ακουσει και εγω πολλα)
 


Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.609
1.940
Αυγερι θέλεις να μας πεις γιατι πράγμα κατηγορεις των άνθρωπο;Δεν τον γνωρίζω φυσικα πρωσοπικα τον άνθρωπο,αλλα ειναι πολυ άσχημο να κΑτηγορεις δημόσια κάποιων ποσο μαλλον να βγάζεις κ φορα παρτίδα το προφίλ του!Κ δίκιο να έχεις το χάνεις...Υ.Γ το μονο που γνωρίζω για τον Κύριο ειναι ενα εργασιακό το οποίο ο ιδιοκτήτης του δεν εχει κανένα πρόβλημα!!!
 


Αυγερις

Well-Known Member
24 Οκτωβρίου 2011
555
0
41
πατρα
ακου ζουζουνε ειτε σου αρεσει ειτε οχι ειναι μια ιστορια ενα χρονο πισω την οποια πολλοι την παρακολουθησαμε στενα.
εγω προσωπικα κατηγορω καποιον που πουλαγε κουταβια δεν εδινε πεντιγκρι αλλοι τον ψαχνανε και δεν τον βρησκανε και στο τελος κατεληξε να εχει γινει επωνυμη καταγγελια και να εχουν παει στον χωρο του να μην τον βρισκουνε και τελικα οσα εγιναν πηραν τον δρομο τους.
καπιοι ακομη δεν εχουν τα πεντιγκρι τους

εγω λοιπον ξαναδιαβασα τα ποστ τωρα και δεν ειδα καποιον να ειναι ευχαριστημενος απο τον chris που τον υπερασπιζεσαι χωρις να ξερεις τιποτα για αυτον ενω ολοκληρη ομαδα στα γερμανικα ποιμενικα πανω απο 200 ατομα φτασανε να εχουνε φριξει με τα οσα εβγαιναν στην φορα για αυτον.

ο λογος που τον υπερασπιζεσαι φυσικα ειναι ο μονος λογος που μπορεις να βρεις για να μου την πεις γιατι καλα ειπες δεν σου αρεσει το στυλακι μου και καλα κανει και δεν σου αρεσει δεν ταιριαζουνε ολα τα χνωτα και εγω ειμαι πολυ δυστροπος για να ειμαι αρεστος.

εντυπωση κανεις αφου λες εμενα δικηγορο και στην ουσια κανεις εσυ τον δικηγορο χωρις να ξερεις.

στην ουσια περιμενα να δω τι θα πει το παλικαρι και να δω που ακουσε αυτα που λεει και βγηκα σωστος.για αυτα που ξερω εγω και δεν ξερεις εσυ.ουτε τα αρνηθηκε το παληκαρι οτι ετσι εγιναν τα πραγματα απλα και πολυ σωστα ειπε δεν ξερω ολη την αληθεια....οταν ομως ειχαν γινει οι καταγγελιες η αληθεια ηταν αυτη που βγηκε προς τα εξω.

και μην μου λες οτι βγαζω ιστοριες ενω δεν ξερεις τιποτα απο τα οσα εχουν διαδραματιστει.γιατι αν ηταν ιστοριες αυτα που λεω δεν θα ηξερα τιποτα για τον εν λογο κυριο ουτε θα ηξερα που ειναι που εχει την θυληκια του ουτε τιποτα ουτε αν ειναι στην κυπρο ολα αυτα τα εχω αναφερει δεν ειναι ιστοριες.

αν θελεις να μου την πεις και με το δικιο σου γιατι ειμαι κακος χαρακτηρας ελευθερα εχω αυτογνωσια αυτο ειναι επιχειρημα σωστο.
οχι ομως οτι βγαζω ιστοριες η το παιζω δικηγορος ενω εσυ κανεις τον συνηγορο και χωρις να ξερεις.

και στην τελικη ρε φιλε δεν σε ειδα να πεις τιποτα για τα 2 σκυλια χωρις εξετασεις δυσπλασιας και dna και για την γεννα αυτη ουτε για το οτι ο επινεφελος εχει πεντιγκρι απο τετοια γεννα που ειναι κατακριτεα για εμενα και για ολους τους εκτροφεις τους σωστους (που φυσικα εγω δεν ανηκω)

παρα μου την λες εμενα γιατι μιλαω ασχημα σε καπιον που εκφερει γνωμη ενω ο σκυλος του προερχεται απο τετοια γεννα και γνωριζει και απο πρωτο χερι τι εχει γινει και δεν το αρνηθηκε ποτε.το μονο αρνητικο ειναι οτι δεν του κλεισανε τον χωρο για καπιους λογους αλλα πλεων δεν μπορει να δηλωσει γεννα και δηλωνει σε αλλα εκτροφεια την γεννα για να εχει πεντιγκρι ΠΛΕΩΝ.

αυτα δεν ειναι ολα οσα ειναι κατακριτεα στην κυνοφιλια η ο κακος μου χαρακτηρας?
ασε ρε ζουζουνε αν θελεις ελα να συνεχισουμε καπου αλλου την συζητηση γιατι το τραβηξαμε το θεμα και δεν εχει πλεων λογο εδω να το συνεχιζουμε.

κυριε logan το θεμα ειχε παρει τον δρομο του νομικα και εν μερει εγιναν καποια πραγματα και για εμενα υπηρχε ελαστικοτητα σαν εκπαιδευτης ο κυριος μπορει να ειναι πολυ καλος αλλα στις υποχρεωσεις του σαν εκτροφεας ειναι απο τους χειροτερους.

οσο για το von der Mohnweise εχει απιστευτα σκυλια αλλα δεν εχει καμια σχεση με την εκτροφη του chris.
 


Αυγερις

Well-Known Member
24 Οκτωβρίου 2011
555
0
41
πατρα
τις ξερω και δεν μου λενε τιποτα, εγιναν το διαστημα που τον γνωρισα , απλα ξερω και την υπολοιπη ιστορια εγω , απο προσοπικη εμπειρια , τα δικα σου συμπερασματα δικα σου και τα δικα μου δικα μου . ξερω τι πηρα και απο που το πηρα δεν με ξιαφνιαζει αυτο που μου εδειξες , το ξερω , απλα ξερω και τα υπολοιπα που δεν εχουν γραφτει, γιατι ειναι αρκετα ευκολο να πεις κατι και αρκετα δυσκολο να το αποδειξεις .


και αυτο ειναι αυτο που ειπε ο επινεφελος και αποδικνυει οτι δεν ειναι ιστορια που δεν ειχα τι να κανω.
το οτι για αυτον η αληθεια ειναι διαφορετικη γιατι ετσι του ειπανε εκεινο τον καιρο δεν αποδυκνυει τιποτα η καταγγελια εγινε σκυλια χαθηκαν απο δηλητηριασμο οπως ειπαν μετα και ισως να αποδειχτηκε κιολας οτι δηλητηριαστηκαν αλλα σε ολα αυτα ο chris ηταν απων οπως ειπε μετα τα σκυλια ηταν μονα τους παρατημενα.η τουλαχιστον αυτη ηταν η δικαιολογια του η τουλαχιστον αυτη ηταν η αληθεια οτι επικαλεστηκε προβληματα υγειας.τιποτα απο αυτα δεν ξερουμε αν ειναι αληθεια η δικαιολογιες το μονο σιγουρο ειναι δεκα μερες παρατημενα σκυλια 6 αν δεν κανω λαθος ψωφησαν απο δηλητηριασμο πεντιγκρι που δεν βγηκαν ποτε και μερικα αλλα που δεν τα θυμαμαι και ειχαν βγει και τα ειχανε πει επωνυμα αυτοι που το ξεκινησαν το θεμα και εκαναν και την καταγγελια πριν απο σχεδον 1 χρονο.

για αυτα εγω κατακρινω και φυσικα το εκανα με λαθος τροπο η σε λαθος χωρο η ισως να ημουνα και επιηκεις σε καποια θεματα...αλλα ουτε ιστοριες βγαζω απο το κεφαλι μου ουτε δεν ειχα τι να κανω και το ξεκινησα.

αυτα ειναι γεγονοτα που στην κυνοφιλια και στην εκτροφικη κοινωτητα δεν εχουν χωρο δυστηχως την πληρωσε το παιδι που εχει το θεμα και ο επινεφελος.


 


epinephelos

Well-Known Member
12 Μαρτίου 2012
45
0
τις ξερω και δεν μου λενε τιποτα, εγιναν το διαστημα που τον γνωρισα , απλα ξερω και την υπολοιπη ιστορια εγω , απο προσοπικη εμπειρια , τα δικα σου συμπερασματα δικα σου και τα δικα μου δικα μου . ξερω τι πηρα και απο που το πηρα δεν με ξιαφνιαζει αυτο που μου εδειξες , το ξερω , απλα ξερω και τα υπολοιπα που δεν εχουν γραφτει, γιατι ειναι αρκετα ευκολο να πεις κατι και αρκετα δυσκολο να το αποδειξεις .


και αυτο ειναι αυτο που ειπε ο επινεφελος και αποδικνυει οτι δεν ειναι ιστορια που δεν ειχα τι να κανω.
το οτι για αυτον η αληθεια ειναι διαφορετικη γιατι ετσι του ειπανε εκεινο τον καιρο δεν αποδυκνυει τιποτα η καταγγελια εγινε σκυλια χαθηκαν απο δηλητηριασμο οπως ειπαν μετα και ισως να αποδειχτηκε κιολας οτι δηλητηριαστηκαν αλλα σε ολα αυτα ο chris ηταν απων οπως ειπε μετα τα σκυλια ηταν μονα τους παρατημενα.η τουλαχιστον αυτη ηταν η δικαιολογια του η τουλαχιστον αυτη ηταν η αληθεια οτι επικαλεστηκε προβληματα υγειας.τιποτα απο αυτα δεν ξερουμε αν ειναι αληθεια η δικαιολογιες το μονο σιγουρο ειναι δεκα μερες παρατημενα σκυλια 6 αν δεν κανω λαθος ψωφησαν απο δηλητηριασμο πεντιγκρι που δεν βγηκαν ποτε και μερικα αλλα που δεν τα θυμαμαι και ειχαν βγει και τα ειχανε πει επωνυμα αυτοι που το ξεκινησαν το θεμα και εκαναν και την καταγγελια πριν απο σχεδον 1 χρονο.

για αυτα εγω κατακρινω και φυσικα το εκανα με λαθος τροπο η σε λαθος χωρο η ισως να ημουνα και επιηκεις σε καποια θεματα...αλλα ουτε ιστοριες βγαζω απο το κεφαλι μου ουτε δεν ειχα τι να κανω και το ξεκινησα.

αυτα ειναι γεγονοτα που στην κυνοφιλια και στην εκτροφικη κοινωτητα δεν εχουν χωρο δυστηχως την πληρωσε το παιδι που εχει το θεμα και ο επινεφελος.


τις ξερω και δεν μου λενε τιποτα, εγιναν το διαστημα που τον γνωρισα , απλα ξερω και την υπολοιπη ιστορια εγω , απο προσοπικη εμπειρια , τα δικα σου συμπερασματα δικα σου και τα δικα μου δικα μου . ξερω τι πηρα και απο που το πηρα δεν με ξιαφνιαζει αυτο που μου εδειξες , το ξερω , απλα ξερω και τα υπολοιπα που δεν εχουν γραφτει, γιατι ειναι αρκετα ευκολο να πεις κατι και αρκετα δυσκολο να το αποδειξεις .
ειναι δυο διαφορετικες ιστοριες η δικη σου και η δικη μου . εγω και χαρτια πηρα και ευχαριστημενος ειμαι , και ξερω και ποιος την ξεκηνησε την ιστορια αυτη, αλλα δεν ειναι επι του παροντος, οπως και να εχει το συγκεκριμενο θεμα δεν εχει θεση εδω μεσα και ουτε βοηθαει το παλικαρι να αποφασισει , στην τελικη ουτε του τον προτεινα ουτε τιποτα το ειπα μονο να δει τι θελει και να τον βοηθησει να διαλεξει ο εκπεδευτης του οπως εκανε ο δικος μου ..
 


zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
Ω ρε κατι σεντονια.............
Τα συμπερασματα μου τα εχω βγαλει.δεν θα το συνεχισω,πηρα τις απαντησεις που ηθελα σε πμ. Καλη συνεχεια σε ολους

παντως ειναι ευχαριστημενος
 
Last edited:


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Οι σκύλοι εργασίας είναι σχεδόν σίγουρα πιο έξυπνοι από τους σκύλους μορφολογίας και για μένα αυτό είναι το ζητούμενο.
Γιατί εκτός από τις σωστές γωνίες που πρέπει να έχει το κρανίο με την μύτη ώστε ο αέρας να εισέρχετε σωστά, οι σκύλοι αναπνέουν και από τις πατούσες τους (όπως απορροφούν και σίδερο από τις πατούσες τους) και αν οι γωνιώσεις δεν είναι σωστές τότε δεν φτάνει το κατάλληλο οξυγόνο ως τον εγκέφαλο.
Για αυτό προσέχουμε και τώρα ειδικά το καλοκαίρι να μην καούν οι πατούσες τους.
Δεν είμαστε με τα καλά μας....
Το διάβασες κάπου αυτό, στο είπε κάποιος που "ξέρει" ή το σκέφτηκες μόνη σου?
 


Dimitris19

Active Member
29 Νοεμβρίου 2012
25
0
47
Κερκυρα
Φίλε Dimitris19 να σου πω τη δική μου εμπειρία. Έχω σκύλο του Jinopo και έχω να σου πω ότι, όχι ότι δεν έχει καλούς σκύλους αλλά υπάρχουν πολύ καλύτερα εκτροφεία στην Τσεχία. To von der Mohnweise έχει μεγαλύτερης φήμης σκύλους, επίσης έχω δει από κοντά μία θυληκιά του και οι εντυπώσεις που μου έμειναν είναι απ΄τις καλύτερες. Για μένα καλά κάνεις και θέλεις να πάρεις εργασιακό ΓΠ αλλά πρέπει να ξέρεις ότι αν δε δουλέψεις με το σκύλο σου (περισσότερο από αυτό που έχεις στο μυαλό σου) δεν θα τον χαρείς. Επιλέγοντας κάποιος τον εργασιακό τύπο μιας φυλής συνειδητοποιημένα, αυτομάτως είναι αποφασισμένος να μάθει όσο το δυνατόν περισσότερα (εκπαίδευση, τύπος) και να επενδύσει πολύ χρόνο στο σκύλο ώστε να έχει τον έλεγχό του, με αποτέλεσμα μια συμβίωση χωρίς να σπάει ο ένας τα νεύρα του άλλου και γενικά να γουστάρει. (σκυλος-ιδιοκτήτης)
Ευχαριστω φιλε μου για τις πληροφοριες.
Το συκγεκριμενο εκτροφειο ειναι στη Γερμανια? Αξιζει να κοιταξω και απο Ελλαδα?
Επισης εμαθα οτι υπαρχει club στην Κερκυρα για να δουλεψω τον σκυλο μου.
Τελος παντων, προς το παρων ψαξιμο, διαβασμα και οτι πληροφοριες μπορω να παρω. Δε θα βιαστω.
 


wgsd

Banned
Banned
31 Μαϊου 2010
89
0
Ευχαριστω φιλε μου για τις πληροφοριες.
Το συκγεκριμενο εκτροφειο ειναι στη Γερμανια? Αξιζει να κοιταξω και απο Ελλαδα?
Επισης εμαθα οτι υπαρχει club στην Κερκυρα για να δουλεψω τον σκυλο μου.
Τελος παντων, προς το παρων ψαξιμο, διαβασμα και οτι πληροφοριες μπορω να παρω. Δε θα βιαστω.
Το συγκεκριμένο εκτροφειο είναι στη Γερμανία. Αν αξίζει από Ελλάδα δε θα στο πω εγώ. Με το κατάλληλο ψάξιμο θα είσαι σε θέση να κρίνεις αν αξίζει η όχι από οπουδήποτε. Τουλάχιστον έτσι πιστεύω. Να σαι καλά και καλές εμπειρίες και γνώσεις προτού αποφασίσεις.
 


Dimitris19

Active Member
29 Νοεμβρίου 2012
25
0
47
Κερκυρα
Το συγκεκριμένο εκτροφειο είναι στη Γερμανία. Αν αξίζει από Ελλάδα δε θα στο πω εγώ. Με το κατάλληλο ψάξιμο θα είσαι σε θέση να κρίνεις αν αξίζει η όχι από οπουδήποτε. Τουλάχιστον έτσι πιστεύω. Να σαι καλά και καλές εμπειρίες και γνώσεις προτού αποφασίσεις.
Τωρα καταλαβα οτι εκανα ψιλογκαφα γιατι καταλαβα ποιος εισαι, αλλα καλυτερα που εγινε ετσι, γιατι τωρα εκτιμησα παραπανω την απαντηση σου. Καποιος αλλος ισως να ειχε απαντησει διαφορετικα.
Ευχαριστω και οταν θα ερθει η ωρα θα τα πουμε απο το τηλεφωνο η' απο κοντα.
(Οτι και αν αποφασισω και σιγουρα πριν, τουλαχιστον μια κουβεντα θα την κανουμε)
 
Last edited:


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981