Εμείς είμαστε Κυρίες!!!


Anna-Kriti

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2011
55
0
Ηράκλειο
Η σκυλίτσα μου (8-9μηνών) πρέπει να ομολογήσω ότι είναι μια Κυρία (με Κ κεφαλαίο)!!!
Αρνείται πεισματικά να κάνει την ανάγκη της εκτός μπαλκονιού!!!

Εμ τι?να μας κοιτάνε αδιάκριτα μάτια? ΟΧΙ

Όσες ώρες και να είμαστε έξω (3 μάξιμουμ) εμείς θα κρατηθούμε και θα περιμένουμε να γυρίσουμε σπίτι να βγούμε στο μπαλκόνι!!! και από πίσω μας η "μαμά" με την σφουγγαρίστρα...
Αν δε είναι κλειστή η μπαλκονόπορτα όταν γυρνάμε τότε τα κάνουμε μέσα, με προτίμηση πάνω στα χαλιά!!!
Μία φορά μας ξέφυγαν και τα κάναμε έξω αλλά πιστεύω ότι δεν θα ξαναγίνει...
Έχουμε έξαλλου καταφέρει να κρατηθούμε μέχρι και 12 ώρες!!!



Παιδιά σοβαρά τώρα τι να κάνω?
Να της ανοίγω να πηγαίνει στο μπαλκόνι και να την μαλώνω εκεί?
Ή να την αφήνω να τα κάνει μέσα και μετά να την βάζω τιμωρία?
Θα μάθει ποτέ να τα κάνει έξω???

Την λυπάμαι πολύ γιατί βλέπω ότι ζορίζεται και κλαψουρίζει αλλά κρατιέται, με τι καρδιά να την μαλώσω όταν επιτέλους ξαλαφρώνει?
 




veloutela

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2011
209
4
χαχα και η δικιά μου τα ίδια κάνει εμείς είμαστε 6 μηνών αλλά καμιά φορά , αν την προλάβω γιατί είναι πολύ πρωινός τύπος, τα κάνει και στην βόλτα. Μην αγχώνεσαι , απλά θέλει τον χρόνο της. Βρες ένα μέρος που της αρέσει, που τα έκανε την προηγούμενη φορά, και πήγαινε την εκεί. Τα ζωηρά και παιχνιδιάρικα κουτάβια δεν κάθονται να χαραμίσουν τον χρόνο έξω με το να κάνουν τις ανάγκες τους, οι μυρωδιές είναι πολλές! Ακολούθησε στην βόλτα συγκεκριμένη διαδρομή, θα της γίνει γνώριμη- βαρετή- ασφαλής και θα εχμ ξεχνάει πόσο κυρία είναι.
 


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Δοκιμασε να την βγαζεις σηκωτη απο το κρειτ κατευθειαν εξω στο δρομο και μετα παλι πισω στο κρειτ για λιγη ωρα και παλι στο δρομο κ.ο.κ.
 


skylakos

Well-Known Member
30 Αυγούστου 2008
3.528
982
Χανια
Πωπω!Με ειχε απογοητευσει απιστευτα όταν το εκανε αυτό και ο δικός μου!

Λύθηκε σε μια μερα το πρόβλημα όταν πήγαμε ημερήσια εκδρομή στη φύση.Ε, δεν άντεξε τόσες ώρες και τα έκανε στο χώμα.Χαρές εμείς,χάδια,κτλ!Αυτό ήταν...