Εμετός μόλις τώρα ...


vasok

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
91
0
trikala
γεια σε ολουσ,μολισ εκανε πολυ εμετο εβγαλε το πρωινο του φαγητο ολο και μετα απο λιγα λεπτα υγρα οχι και πολλα ομωσ ...λετε να τον πειραξε το λουλουδι που εφαγε το πρωι η μηπωσ η αντιβιωση που παιρνει εδω και 5 μερεσ?παιρνει κατι χαπακια για φαρυγγιτιδα που επαθε και κορτιζονι...σε 3 μερεσ τα τελειωνουμε....να του δωσω ρυζακι?α!και επισισ εβγαλε και τα χαπια του απ οτι ειδα ...
 


zarof

Well-Known Member
24 Μαρτίου 2011
395
0
43
Νεα Αρτακη
μαλλον το λουλουδι θα ειναι, παρε ενα τηλεφωνο τον γιατρο σου να σε συμβουλεψει τι να κανεις με την αγωγη του. Να του δωσεις τωρα τα χαπια του ή μετα απο λιγη ωρα ? Φαγητο μην του δωσεις ακομα (γνωμη μου).
 


vasok

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
91
0
trikala
λουλουδι ομωσ δεν ειδα πουθενα μονο φαγητο και τα χαπακια...
 


vasok

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
91
0
trikala
μετα απο ποση ωρα φαγητο?να του φτιαξω ρυζακι με λιγο κοτοπουλο?
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Το πιθανότερο είναι να είναι το λουλούδι..απλά ίσως να πρέπει να δώσεις πάλι το χάπι εφόσον το έβγαλε.., απλά τώρα δεν θα το δεχτεί ο οργανισμός του εφόσον το στομάχι του έχει διαταραχτεί..Ρώτα τον ιατρό τι να κάνεις όσον αφορά την δοσολογία της αντιβίωσης που παίρνει ήδη..
 




vasok

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
91
0
trikala
ξανα εκανε αλλεσ 2 φορεσ τωρα αλλα ιταν σαν σαλια λιγο ασπρα υγρα λιγα ομωσ αμαν...το λουλουδι δεν ειναι ειμαι σιγουρη ισωσ δεν το ετρωγε κιολασ απλα επαιζε...στισ 11 το εφαγε...
 


Cisse

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2010
842
0
Athenes - Ag.Paraskevh
Κατι τον εχει πειραξει στο στομαχι του, μην του δωσεις να φαει γιατι θα τα βγαλει κ αυτα!(γνωμη μου)
Τοβ γιατρο τον πηρες; Τι σου ειπε;
 




Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Οταν λεμε λουλουδι δηλαδη τι λουλουδι ηταν αυτο, ειδες? Μηπως εφαγε χορταρακια?
Μπορει ο εμετος να μην εχει σχεση με το λουλουδι και να εχει γαστρεντεριτιδα.
Παρολαυτα παρε τον κτηνιατρο ενα τηλεφωνο να του εξηγησεις τι εχει γινει και
να σου πει τι να κανεις.

Δεν θα τον ταιζα ακομα ουτε θα του εδινα τα χαπια. Περαστικα!
 


vasok

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
91
0
trikala
οχι λουλουδι γλαστρασ..αλλα δεν ειδα ιχνοσ λουλουδιου στον εμετο...νομιζω τα χαπια θα τον πειραξανε...θα του τηλεφωνησω σε καμια ωριτσα...γαστρεντεριτιδα απ τα χαπια λεσ?
 






Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Αποκλειεται να τον πειραξαν τα χαπια μετα απο τοσες μερες.
Παρ΄του και το νερακι για λιγο και μολις μιλησεις με κτηνιατρο
μας λες και τα νεοτερα.
 


vasok

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
91
0
trikala
και γω δεν το νομιζω απλα επειδι παιρνουμε ενα χαπι το πρωι το μεσημερι το χαπι τησ κορτιζονησ και ξανα το βραδυ ενα χαπι και χτεσ επισησ πηραμε το χαπι milbemax αν το εγραψα σωστα και την αμπουλα να τον πειραξε αυτο?δεν ξερω...παντωσ ορεξατοσ ειναι..
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Θα μπορούσε να σας δώσει ο κτηνίατρος και κάτι για το στομάχι..
Αν είδες κιτρινωπά υγρά είναι τα γαστρικά υγρά.. και απλά έβγαλε ότι έφαγε..

Μην του δώσεις να φάει..και νεράκι λίγο περίπου μία κουταλίτσα ανά μία ώρα πάει.., ανάφερε το στον κτηνίατρο..δεν είναι παράλογο με τόσα φάρμακα..ειδικά εφόσον χτες προσέθεσες και άλλα..
 




vasok

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
91
0
trikala
επαθε φαριγγιτιδα εβηχε πολυ σαν βρογχιτιδα μου πε ο κτηνιατροσ που τον πηγα σαν κατι να ειχε στο λαιμο και τον ενοχλουσε και το εκνε πολυ εντονα οταν χαιροταν στο παιχνιδι και μου εδωσε θεραπεια για 9 μερεσ τισ πρωτεσ 3 μερεσ παιρναμε απο 1 1/2 χαπι κορτιζονησ τισ επομενεσ 3 1 και απο αυριο και για 3 μερεσ εχουμε 1/2χαπακι και τελοσ....ειδη του περασε σχεδον αυτο...
 


zarof

Well-Known Member
24 Μαρτίου 2011
395
0
43
Νεα Αρτακη
φιλε Σισσε εχω την εντυπωση πως αρκετα απο τα φαρμακα για τους σκυλους εχουν βαση ή περιεχουν κορτιζονη, μαλλον ειναι αναγκαιο κακο. Και εμας για χρονια ωτιτιδα η αντιβιωση που μας εδωσε ηταν κορτιζονουχα.
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.840
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU