Ενα κλαψιαρικο Μαλινουα


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Η ερώτηση ποια ειναι, δεν καταλαβα? Γιατι παραπονιέται κ κλαψουριζει το κουταβακι πουναι δυο μηνων? Ή γιατι παραπονιέται ενω είναι Μαλινουα? Κ τα Μαλινουα ψυχη εχουν....
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Η ερώτηση ποια ειναι, δεν καταλαβα? Γιατι παραπονιέται κ κλαψουριζει το κουταβακι πουναι δυο μηνων? Ή γιατι παραπονιέται ενω είναι Μαλινουα? Κ τα Μαλινουα ψυχη εχουν....
Nαι και τα Μαλινουά έχουν ψυχή! Όμως, κλαψουρίζουν ωρέ τα παλικάρια;
 


Michalis-Maya

Well-Known Member
16 Μαρτίου 2013
940
1.709
47
Νίκαια
Να του λες ανέκδοτα που θα εκτιμήσει. Να χαμογελάσει λίγο το χειλάκι του.

MsEfMuw.jpg

Πέρα την πλάκα, αν είσαι ακόμα εδώ, πολύ θα ήθελα τις απαντήσεις σου, στις ερωτήσεις του Στέλιου.
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Όμως, κλαψουρίζουν ωρέ τα παλικάρια;
Εχω δει εγω κατι παλικάρια δίμετρα που λες αυτος βγηκε απτο mens health να κλαινε με μαυρο δακρυ ωσαν παρθενοπιπιτσες που δεν βαζει ο νους σου...:LOL:
τεσπα το κουταβακι του φιλου ειναι ΜΙΚΡΟ κ ειναι νορμαλ ολο αυτο, ουτε φλουφλης ουτε χεστης ουτε τιποτα, απλα ΜΩΡΟ που χρειαζεται την απαραιτητη φροντίδα κ στοργη οπως ολα τα ΜΩΡΑ!
Κ κατεμε εφοσον ειναι κ Μαλινουα (οπως κ ολα τα σκυλια που ανήκουν σε δυναμικες φυλές) θα φροντιζα απο μικρο (οπως κ το αυτό επραξα κ γω η ιδια) να με κοιταει κ να αντικρυζει σε μενα τον καλυτερο του φιλο, την μανα τον πατερα κ τα αδελφια του,τον ανθρωπο ΤΟΥ, τον Θεο κ τον διαολο του!
 
  • Like
Reactions: epial


Nasos malin

Member
28 Ιουλίου 2015
15
12
44
Εχω δει εγω κατι παλικάρια δίμετρα που λες αυτος βγηκε απτο mens health να κλαινε με μαυρο δακρυ ωσαν παρθενοπιπιτσες που δεν βαζει ο νους σου...:LOL:
τεσπα το κουταβακι του φιλου ειναι ΜΙΚΡΟ κ ειναι νορμαλ ολο αυτο, ουτε φλουφλης ουτε χεστης ουτε τιποτα, απλα ΜΩΡΟ που χρειαζεται την απαραιτητη φροντίδα κ στοργη οπως ολα τα ΜΩΡΑ!
Κ κατεμε εφοσον ειναι κ Μαλινουα (οπως κ ολα τα σκυλια που ανήκουν σε δυναμικες φυλές) θα φροντιζα απο μικρο (οπως κ το αυτό επραξα κ γω η ιδια) να με κοιταει κ να αντικρυζει σε μενα τον καλυτερο του φιλο, την μανα τον πατερα κ τα αδελφια του,τον ανθρωπο ΤΟΥ, τον Θεο κ τον διαολο του!
βασικά κατάλαβα γτ κλαψόυριζε...ηθελε να με βλέπει περισσότερο, ασχολούμαι πολύ περισσότερο τώρα αλλά και πάλι μολις με βλέπει μετά από ώρες θέλει φιλία...
 
  • Like
Reactions: GRDANE


















mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.656
19.889
@Nasos malin ειλικρινά, έχεις ιδέα τι έχεις στα χέρια σου;
Γιατί μωρέ, έχεις εσύ ιδέα, τι έχει στα χέρια του;
Σαν τι να 'χει;
Ενα ημίαιμο μωρό, που δεν ξέρει τι να το κάνει. Οπως και τα άλλα ζώα, των φωτό.
 
  • Like
Reactions: ioanna a




vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
οι γονείς του πάντως δεν είναι....αν βγήκε αυτό ημίαιμο αυτο δεν το ξέρω
Οι γονείς μου ειναι Σουηδοί, τωρα αν εγω βγήκα Ελληνίδα δε το ξερω...
 


Giannis_Rottie

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2013
1.207
1.243
Brakhami,Athens,Greece
Νασο, οι γονεις του κουταβιου ειναι pedigreνιοι? Αν ναι, τοτε λογικα εχει και το κουταβι pedigree και ειναι καθαροαιμο και η γεννα δηλωμενη στον ΚΟΕ κατα 99%. Αν τα παραπανω δεν πληρουνται, τοτε εχεις ενα υπεροχο κουταβι που φερνει/μοιαζει σε μαλινουα.
 


Nasos malin

Member
28 Ιουλίου 2015
15
12
44
Ναι έχει pedigree Αλλά δεν έχω τέτοια κωλύματα,όπως είδες έχω συμμαζέψει κ αδέσποτο κ αν χρειαστεί θα ταΐσω κ αλλο
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Ναι έχει pedigree Αλλά δεν έχω τέτοια κωλύματα,όπως είδες έχω συμμαζέψει κ αδέσποτο κ αν χρειαστεί θα ταΐσω κ αλλο
Δεν στο λένε γι'αυτό! Δεν έχει περισσότερη αξία το καθαρόαιμο από το ημίαιμο. Σκυλιά και τα δύο, ίδια αγάπη χρειάζονται! Η διαφορά είναι στο ότι το μαλινουά, από ένα προσεκτικό ζευγάρωμα γενητόρων θα δώσει εκτος από τον φαινότυπο της φυλής και κάποια στοιχεία χαρακτηρα και ταπεραμέντου. Μιλάμε για σκυλια που "κλαίνε για δουλειά/εργασία". Οπότε εν προκειμένω είναι πολύ εύκολο αν το ζευγάρωμα δεν είχε τις ανάλογες προδιαγραφες (ανεξαρτήτως ύπαρξης pedigree) να δώσει κουτάβια με νεύρα στην τσίτα που δεν είναι διαχειρίσιμα για πολύ κόσμο ακόμα και με εκπαίδευση.
 
  • Like
Reactions: mareco and epial


Giannis_Rottie

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2013
1.207
1.243
Brakhami,Athens,Greece
Νασο η τοποθετηση μου ηταν καθαρα τυπικη ωστε οποιος διαβαζει το νημα...να ξερει περι σωστης αποκτησης, και περι καθαροαιμιας! Προφανως δεν ειχα σκοπο να αφησω να εννοηθει οτι αδεσποτα ή ημιαιμα ειναι σκυλια ενος κατωτερου θεου, η σκυλια Β' διαλογης. Ολα τους ειναι εμψυχα οντα και εχουν αναγκη απο φροντιδα και αγαπη. Και παλι να το χαιρεσαι το κροκοδειλακι σου, αν θες μπορεις να αναφερεις και το εκτροφειο αποκτησης καθως και να μας πεις και για τους γονεις του μικρου αν εχουν καποια διακριση σε καποιο στοιβο εργασιας η σε καποια εκθεση μορφολογιας, καλως ηλθατε και παλι και να μας ανεβασεις και αλλες φωτο καθως μεγαλωνει...καθως και κανα βιντεακι με BH!
 
  • Like
Reactions: mareco


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.894
Μέλη
19.935
Νεότερο μέλος
Markela@