Ενοχλήσεις στον ύπνο και όχι μόνο;


kanarini

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2014
922
453
Θεσσαλονίκη
Πιστεύω ότι πολλοί θα ρίχνουν ένα δάκρυ αυτή την στιγμή και θα συμπάσχουν στο δράμα μιας σκυλομάνας...:D:D:D
Εδώ ας γράψει όποιος θέλει τον πόνο του όταν έχει κοιμηθεί μόνο 3-4 ώρες και το "καλό" του σκυλάκι δεν τον αφήνει να κοιμηθεί λίιιγο παραπάνω...'Η επίσης που στιγμές που βιαζόταν ή έκανε δουλειές ή και ότι ο καθένας σας θέλει να προσθέσει

Προσωπικά απ την αρχή άφησα ν'ανεβαίνει σε κρεβάτι-καναπέ και γενικά να κάνει "κατάληψη" αλλά είναι στιγμές σαν αυτές που :whistle::whistle::whistle:,να έχεις κοιμηθεί ούτε 4 ώρες και το καμάρι να έρχεται από πάνω σου και να γκρινιάζει ή να σε γλύφει...

Απ'όποια πλευρά και αν γυρίσεις ,όπου και ν'απλώσεις το χέρι και το πόδι σου να στο γλύφει ή να απλώνει το χέρι της και να στο "τραβάει" (και άντε να γαργαλιέσαι κιόλας)
Να θες βέβαια να γίνεις σκυλοκτόνος αλλά εν τέλη να καταλήγεις όχι μόνο να μην το κάνεις στον φούρνο με πατάτες αλλά να έχει ξαπλώσει και ανάσκελα και να το χαϊδεύεις κιόλας....
Πείτε ελεύθερα τον πόνο σας......:confused:
 






StellitsaD

Well-Known Member
11 Απριλίου 2014
242
188
Thessaloniki
Ααααχχ τα εχω ξαναγραψει...ροχαλητο καργα και καποια βραδια αεριζεται κιολας...Θαλαμος αεριων γινομαστε.οπως λεει ο Πιου χαχαχαχαχα. Αλλες φορες (οπως πριν λιγο) οταν ξυπναμε το πρωι ερχεται και σπρωχνει το κρεβατι με το κεφαλι του σαν ταυρος, το κρεβατι σειεται και το 10λεπτο χουζουρεμα μεχρι να ανοιξει το ματι παει χανεται
 


kanarini

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2014
922
453
Θεσσαλονίκη
Ααααχχ τα εχω ξαναγραψει...ροχαλητο καργα και καποια βραδια αεριζεται κιολας...Θαλαμος αεριων γινομαστε.οπως λεει ο Πιου χαχαχαχαχα. Αλλες φορες (οπως πριν λιγο) οταν ξυπναμε το πρωι ερχεται και σπρωχνει το κρεβατι με το κεφαλι του σαν ταυρος, το κρεβατι σειεται και το 10λεπτο χουζουρεμα μεχρι να ανοιξει το ματι παει χανεται
Xαχαχαχα εσύ έχεις και οπτικοακουστικά θέ(α)ματα αλλά και μυρωδιάς :LOL::LOL:
 


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Ναι, αν μπορουσε θα σας εγραφε τον πονο της.......
Κοιματε ασυστολα η γαιδουρα κ την ενοχλω πολυ οταν μετα απο 10-12 ωρες χτυπαει το ξυπνητηρι κ την σηκωνω για να την βγαλω εξω.......
Αν δεν κλεισει το 10ωρο της δεν σηκωνεται με τπτ βεβαια......
Ουτε λογος να σηκωθει πριν απο μενα κ εγω κοιμαμαι ΠΟΛΥ.
Στα κοντα δυο χρονια τωρα ουτε μια φορα δεν συνεβη......
Εχει συμβει ομως πολλες φορες να χτυπησει το ξυπνητηρι να το αγνοησουμε κ οι δυο κ απλα να αλλαξουμε πλευρο χανοντας κ το οποιο ραντεβου ηταν ο λογος που χτυπησε το ξυπνητηρι κ να καταληξουμε να σηκωνομαστε στις 11 η 12 το μεσημερι......

:p
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Το κολπο ειναι ξυπνωντας να μην κανω καμια κινηση που μπορεί να με μαρτυρησει. Αν κανω, τρεχει και γλυφει ποδι, χερι, μουρη. Ο, τι εξεχει. Αν προδοθω οτι εχω ξυπνησει και δεν ειναι απλως στριφογυρισμα, την εχω πατησει. Αλλιως περιμενει ο κακομοιρης υπομονετικα.
 


kanarini

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2014
922
453
Θεσσαλονίκη
Το κολπο ειναι ξυπνωντας να μην κανω καμια κινηση που μπορεί να με μαρτυρησει. Αν κανω, τρεχει και γλυφει ποδι, χερι, μουρη. Ο, τι εξεχει. Αν προδοθω οτι εχω ξυπνησει και δεν ειναι απλως στριφογυρισμα, την εχω πατησει. Αλλιως περιμενει ο κακομοιρης υπομονετικα.
Πωωω ακριβώς το ίδιο ,αλλά πόσο να προσέχεις ρε γμτ....Στο τέλος θα πιαστούμε....Εμένα το καταλαβαίνει ειδικά όταν χασμουρηθώ κι κάνει όλα όσα γράφεις παραπάνω..
 


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
η πιτσιρίκα δεν με ενοχλει καθόλου.:D πραγματικά η σκύλα μου είναι η προσωποποίηση της βολικότητας.
το χειρότερο το έχω ζήσει πρίν φέρω σπίτι την μικρή , όταν φιλοξενούσα εναν αλλο κούταβο από την φιλοζωική ο οποίος επειτα βρείκε και υιοθεσία:)cool:)
κοιμόμασταν λοιπόν εγώ με ένα χέρι απλωμένο αυτός κουλουριασμένος στην φωλιά μεταξύ χεριού και κεφαλιού. και κάπου στις 2 ηώρα το κουτάβι αρχίζει να τσιρίζει. πραγματικά δεν εχω ιδεα τί ονειρευόταν ο πιτσιρικάς αλλα εκανε σαν τα σκυλάκια του βίντεο που είχε βάλει ο ντούλις σε άλλο θεμα.
 


kanarini

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2014
922
453
Θεσσαλονίκη
η πιτσιρίκα δεν με ενοχλει καθόλου.:D πραγματικά η σκύλα μου είναι η προσωποποίηση της βολικότητας.
το χειρότερο το έχω ζήσει πρίν φέρω σπίτι την μικρή , όταν φιλοξενούσα εναν αλλο κούταβο από την φιλοζωική ο οποίος επειτα βρείκε και υιοθεσία:)cool:)
κοιμόμασταν λοιπόν εγώ με ένα χέρι απλωμένο αυτός κουλουριασμένος στην φωλιά μεταξύ χεριού και κεφαλιού. και κάπου στις 2 ηώρα το κουτάβι αρχίζει να τσιρίζει. πραγματικά δεν εχω ιδεα τί ονειρευόταν ο πιτσιρικάς αλλα εκανε σαν τα σκυλάκια του βίντεο που είχε βάλει ο ντούλις σε άλλο θεμα.
Η δικιά μου βλέπει εφιάλτες κάθε μέρα από τότε που την έχω τουλάχιστον...Τινάζεται ,κουνάει πόδια ,καμιά φορά γρυλίζει κιόλας(κάτι που στον ξύπνιο της δεν το κάνει)...
 
  • Like
Reactions: ioanna a


ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
Η δικιά μου βλέπει εφιάλτες κάθε μέρα από τότε που την έχω τουλάχιστον...Τινάζεται ,κουνάει πόδια ,καμιά φορά γρυλίζει κιόλας(κάτι που στον ξύπνιο της δεν το κάνει)...
μηπως τρωει αργα το βραδυ μεγαλη ποσοτητα ? :)
 




Ghostdoc

Well-Known Member
25 Νοεμβρίου 2013
1.623
793
Ghostlands
Τα δικά σας ειναι πταίσματα, εγω έχω τον γκραντε ροχαλήτοβιτς (pug) και την μις 6 και 40 (γιατι στις 7 παρα είκοσι για καποιο μυστηριο λόγο καθε πρωι ανεβαινει και οργωνει το κρεββάτι μέχρι να με σηκώσει, αμεσως μετα την πεφτει και ξαναξαπλαρει !!!). Τ αγαπαω both, very much δε λεω, αλλα μια μερα θα παρω τη μαγκουρα και :mad::D
 


ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
Τα δικά σας ειναι πταίσματα, εγω έχω τον γκραντε ροχαλήτοβιτς (pug) και την μις 6 και 40 (γιατι στις 7 παρα είκοσι για καποιο μυστηριο λόγο καθε πρωι ανεβαινει και οργωνει το κρεββάτι μέχρι να με σηκώσει, αμεσως μετα την πεφτει και ξαναξαπλαρει !!!). Τ αγαπαω both, very much δε λεω, αλλα μια μερα θα παρω τη μαγκουρα και :mad::D
θα γινεις καλογερος ? προσεχε μην σου πεσει βαρια η καλογερικη :D:):ROFLMAO::LOL::cry::rolleyes:
 
  • Like
Reactions: Katiariko


Ghostdoc

Well-Known Member
25 Νοεμβρίου 2013
1.623
793
Ghostlands
λεω να αρχίσω να κυνηγάω με ξόβεργες , δεν περνά αλλιως η ωρα μεχρι τις 830 ! Για καλογερική ούτε καν περνα απ το μυαλο μου, θα τους μουρλάνω εντος 3 ημερων και θα με στείλουν στον αγύριστο :ROFLMAO::D:eek:
 


kanarini

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2014
922
453
Θεσσαλονίκη
Τα δικά σας ειναι πταίσματα, εγω έχω τον γκραντε ροχαλήτοβιτς (pug) και την μις 6 και 40 (γιατι στις 7 παρα είκοσι για καποιο μυστηριο λόγο καθε πρωι ανεβαινει και οργωνει το κρεββάτι μέχρι να με σηκώσει, αμεσως μετα την πεφτει και ξαναξαπλαρει !!!). Τ αγαπαω both, very much δε λεω, αλλα μια μερα θα παρω τη μαγκουρα και :mad::D
Μήπως ξαπλώνει στην θέση σου όταν σηκωθείς? :rolleyes:
 


Piou

Well-Known Member
13 Απριλίου 2014
315
277
Θεσσαλονίκη
Η δικιά μου βλέπει εφιάλτες κάθε μέρα από τότε που την έχω τουλάχιστον...Τινάζεται ,κουνάει πόδια ,καμιά φορά γρυλίζει κιόλας(κάτι που στον ξύπνιο της δεν το κάνει)...
Εφιάλτης είναι για εμάς που προσπαθούμε να κοιμηθούμε, ο σκύλος νομίζω μια χαρά περνάει στον ύπνο του που τρέχει, παίζει και κυνηγάει πράγματα, ζώα, κλέφτες και ότι άλλο του κατέβει.
Εμένα ο Πίου πολύ σπανίως με ξυπνάει, αλλα ο Μπόμπι είναι άλλο πράγμα, δεν περιγράφεται.
Ροχαλίζει γερά κάθε βράδυ, αλλά μερικές φορές τόσο βαθιά και δυνατά που λές δεν είναι καλά το ζωντανό, κάτι έπαθε, πνίγεται, το χάνουμε. Κανα δυό φορές πετάχτηκα γιατί γρύλλιζε και πάλευε στον ύπνο του τόσο δυνατά που λέω κάποιος μπήκε στο σπίτι και τον άρπαξε ο σκύλος. Σαν να μην φτάνει αυτό (τα αέρια μερικές νυχτες τα παραβλέπω) σηκώνεται κάθε μισή-μία ώρα να αλλάξει μέρος, κουτουλάει με δύναμη ότι βρεί μπροστά του και σωριάζεται τελικά όπου τον βολέψει με τόσο θόρυβο που απορώ πώς δεν έχει σπάσει κανένα κόκκαλο ακόμη.
Αν έχει ξυπνησει και τριγυρνάει το πρωί και του δώσεις σημασία την πάτησες, αρχίζει να κουτουλάει και να τρίβεται στο κρεββάτι και κάνει 9 ρίχτερ, δεν ξανακοιμάσαι με τίποτα. Και αμα κάνεις και κανένα λάθος να τον χαιδέψεις ή να τον καλέσεις στο κρεββάτι παιρνει φόρα, σου σκάει στα μούτρα απο 2-3 μέτρα απόσταση, πέφτει ανάσκελα και σπαρταράει σαν ξιφίας που μολις βγήκε απο το νερό, δεν παλεύεται ο ενθουσιασμός του.
 


Ghostdoc

Well-Known Member
25 Νοεμβρίου 2013
1.623
793
Ghostlands
Μήπως ξαπλώνει στην θέση σου όταν σηκωθείς? :rolleyes:
Οχι αλλα ακολουθει την ιδια παντα ιεροτελεστία, παταει επανω μου για ..μασαζ , μετα μου φερνει ενα κόκκαλο για .. πρωινο, άλλοτε μια παντόφλα, τα αφηνει επανω στο κρεβάτι και αραζει στο πάτωμα που ειναι πιο δροσερά. Αν ξανακοιμηθω μ αφηνει καμια ωρίτσα και δως του παλι απο την αρχη. Ο κούλης είναι αρχοντας, συνεχίζει απτόητος τον υπνο ακόμη και σεισμος να γίνεται, πάλι καλα :D
 


kanarini

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2014
922
453
Θεσσαλονίκη
Οχι αλλα ακολουθει την ιδια παντα ιεροτελεστία, παταει επανω μου για ..μασαζ , μετα μου φερνει ενα κόκκαλο για .. πρωινο, άλλοτε μια παντόφλα, τα αφηνει επανω στο κρεβάτι και αραζει στο πάτωμα που ειναι πιο δροσερά. Αν ξανακοιμηθω μ αφηνει καμια ωρίτσα και δως του παλι απο την αρχη. Ο κούλης είναι αρχοντας, συνεχίζει απτόητος τον υπνο ακόμη και σεισμος να γίνεται, πάλι καλα :D
Τουλάχιστον σου κάνει κι ένα μασάζ το κορίτσι ...τς τς αχαριστία :cautious::p
 
  • Like
Reactions: Katiariko


kanarini

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2014
922
453
Θεσσαλονίκη
σηκώνεται κάθε μισή-μία ώρα να αλλάξει μέρος, κουτουλάει με δύναμη ότι βρεί μπροστά του και σωριάζεται τελικά όπου τον βολέψει με τόσο θόρυβο που απορώ πώς δεν έχει σπάσει κανένα κόκκαλο ακόμη.
Το έχουμε και αυτό ..Ακούς ένα μπουπ...αλλά δεν απορώ το ίδιο κάνω κι εγώ όταν κάθομαι στο κρεβάτι πέφτω με φόρα (σε όλα μου έμοιασε πια χιχι) :D
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.815
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf