Εξοφρενικά μεταφορικά στο zoofast!


bnomiki

Active Member
6 Ιανουαρίου 2018
29
22
46
Ρόδος
Καλησπέρα στο forum και καλή χρονιά σε όλους!

Έχω πάρει πολλά καλά απ αυτο το φόρουμ, κυρίως στο θέμα τροφής που σαν πρωτάρα ιδιοκτήτης δε γνώριζα. Κατέληξα λοιπόν να χρησιμοποιώ το zoofast για την αγορά ξηράς τροφης. Κατέληξα και σε τροφή που ταιριάζει απόλυτα στο πορτοφόλι μου και στη ράτσα του σκυλου μου (Sheila , 1 χρ +4 μηνών, Μεγ. Δανός). Έπαιρνα λοιπόν τη bisch large breed και μετά από έλλειψη, πήγα στη bozita xπαλι large breed adult κοτόπουλο. Με την οποία ξετρελλαθηκε. Πάντα λοιπόν έκανα παραγγελία 3 βδομάδες πριν ξεμεινω αφού γνώριζα το χρόνο παράδοσής, πάντα ελεγχα την ημ. Λήξης που από δω μέσα έμαθα , και πάντα έπαιρνα δύο σακιά των 12κλ. στην τιμή των περίπου 48_50 ευρώ αφού μέχρι εκεί φτάνει το χεράκι μου.

Στην αρχή τα μεταφορικά ήταν στα 6 ευρώ. Με μεταφορική εταιρία. Μετά πήρε την "εργολαβία" η γενική ταχυδρομική. 13 τα ευρώ για τα μεταφορικά. Καλώς μέχρι εδώ. Χθες λοιπόν πάω να κάνω την καθιερωμένη παραγγελία και αντικρυζω ακιυσων ακιυσων το ποσό των 30 κάτι ευρώ στα μεταφορικά!!!!!!!!!! Έχασα τον κόσμο..... Ξαναμπαινω να κάνω κάτι πολύ μικρό παραγγελία (ένα μαξιλαράκι) 24 τα μεταφορικά!!!

Για να καταλήξω πως μάλλον κάτι έχει παιχτεί με το ΦΠΑ. Η έβαλαν κάποια προσαύξηση σε προϊόντα αγιρασμενα από εξωτερικό δεν εξηγηται. Το θέμα μου είναι άλλο. Είμαι ΣΕ ΑΟΙΓΝΩΣΗ. Ποτέ δε θα ξαναβρώ site όπου με τα χρήματα ενός τσουβαλιου εδώ Ελλάδα, θα έπαιρνα δύο......

Σας κουρασα... Αλλά όντως έχω αγχωθει πολύ γιατί έχω θυσιάσει πολλά για αυτό το σκυλί...δε θέλω λόγω ανικανότητας μου να του πάρω μια της σειράς και να το τυραννησω...

Σας ευχαριστούμε. Που !ε ακούσατε τα φιλιά μου από Ρόδο!
 
  • Like
Reactions: myEnzo


Captain hook

Well-Known Member
11 Απριλίου 2016
405
785
Πάντως εγώ τώρα που μπήκα να ελέγξω και έβαλα δυο 14κιλα τσουβάλια τροφής, μου έβγαλε μεταφορικά έξοδα 14€ και χρέωση αντικαταβολής 0.05€.
 


bnomiki

Active Member
6 Ιανουαρίου 2018
29
22
46
Ρόδος
Συνεχίσατε και στο επόμενο βήμα; Πριν τα στοιχεία; Το έκανα κι εγώ πριν λίγο... Πάλι η 30αρα....

Δηλαδή φτάνουμε σχεδόν την αξία της τροφής!!!!!

Screenshot_2018-01-07-19-48-03-937.jpeg
 


Δέλτα

Well-Known Member
13 Φεβρουαρίου 2016
250
634
Άλλαξε κατάστημα είναι παράλογο να πληρώνεις 30€ μεταφορικά.Το ξαναανέφερα και σε προηγούμενο θέμα και θα νομίζεται ότι κάνω διαφήμιση. Εγώ αγοράζω από Petclick το τσουβαλακι με την τροφή στα 55€ επειδή και εγώ μένω σε νησί τα μεταφορικά είναι λίγο παραπάνω αλά παίρνω μαζί και ένα πακέτο λιχουδιές ίσα να φτάσει τα 60 οπότε έχω δωρεάν μεταφορικά. Γενικά έχουν γρήγορη παράδοση και εκτός από το καλοκαίρι που λόγω αδειών άργησε αρκετά (Αθήνα εμένα τότε) και επίσης ενώ υπήρχε η τροφή στο σαιτ δεν υπήρχε στα αποθέματα, αλλά προβλήματα δεν είχα. Ρίξε μια ματιά από ότι έχω δει έχει μεγάλη ποικιλία τροφών.
 




bnomiki

Active Member
6 Ιανουαρίου 2018
29
22
46
Ρόδος
Το χω χρησιμοποιήσει και το petclick, και αυτή θα είναι η αναγκαστική εναλλακτική μου... Κανενα φίλε Δέλτα δεν έχει τροφαρα με 60ευρω τα ΔΥΟ σακκιά....κανένα... Τώρα δυστυχώς μια μια τις συσκευασίες...και δεν είναι ότι αντέχουν, να ναι καλά η μικρή θέλει ένα μέσο όρο 600 με 800 γρ ημερησίως ανάλογα την τροφη
 
Last edited:


bnomiki

Active Member
6 Ιανουαρίου 2018
29
22
46
Ρόδος
Δεν ξερω τον λογο. Εμένα μου το βγάζει 14 και κατι
Ευχαριστώ για την απάντηση καπταιν, μήπως τελικά φταίει η Ρόδος; Ξαφνικά; Μέχρι τώρα ήμουν μια χαρά...τι να πω και μη χειρότερα. Ωραιιιιια νησιωτική πολιτική. Ζήτω μας.
 


Captain hook

Well-Known Member
11 Απριλίου 2016
405
785
Ευχαριστώ για την απάντηση καπταιν, μήπως τελικά φταίει η Ρόδος; Ξαφνικά; Μέχρι τώρα ήμουν μια χαρά...τι να πω και μη χειρότερα. Ωραιιιιια νησιωτική πολιτική. Ζήτω μας.
Λοιπόν, παίζοντας λιγο με διαφορες μάρκες παρατήρησα ότι έχει να κάνει ξεκάθαρα με το ποια μάρκα αγοράζεις. Για ακανα δίνει μεταφορικά 20€ για fitmin 16€ κλπ.

Προσωπικά έχω σταματήσει να αγοράζω από το εν λόγο σάιτ πάνω από 4 μήνες, για αλλο λόγο ομως, θεωρω οτι δεν χανεις κατι, να κανεις αυριο ενα τηλεφωνο στη zoofast. Δυο φορές που μιλήσαμε στο παρελθόν ήταν πολύ εξυπηρετικοί
 


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
Χωρίς να ξέρω πώς έφτασε στα χερια σου ο μεγάλος δανός και δεν βγαίνες, μπορείς πάντα να πας σε μια φτηνότερη τροφή...https://www.petshop88.gr/index.php?route=product/product&product_id=1323

edit; Μονο εμένα με ενοχλεί να ταξιδευουν 2 τσουβάλια τροφές μόνα τους από το εξωτερικό;
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Kahlan




bnomiki

Active Member
6 Ιανουαρίου 2018
29
22
46
Ρόδος
Λοιπόν, παίζοντας λιγο με διαφορες μάρκες παρατήρησα ότι έχει να κάνει ξεκάθαρα με το ποια μάρκα αγοράζεις. Για ακανα δίνει μεταφορικά 20€ για fitmin 16€ κλπ.

Προσωπικά έχω σταματήσει να αγοράζω από το εν λόγο σάιτ πάνω από 4 μήνες, για αλλο λόγο ομως, θεωρω οτι δεν χανεις κατι, να κανεις αυριο ενα τηλεφωνο στη zoofast. Δυο φορές που μιλήσαμε στο παρελθόν ήταν πολύ εξυπηρετικοί

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ καπταιν!

Ναι θα μιλήσω...θαδω αν μπορώ να πάρω άλλη γιατί ακόμα είναι μέρος ή bosch. Δε μπορώ πια να την αλλάζω και ανά δίμηνο θα την ξεκανω τη Σίλιτσα μου...
Ευχαριστώ. Και πάλι για τον κόπο σου να το ψάξεις. Όπως και να δεις όμως, 24 ευρω ακομη και για σας που είστε Αθήνα δεν είχε ΠΟΤΕ τόσα μεταφορικά. Νοέμβρη ήταν η τελευταία μου παραγγελία, στην ίδια τροφή με 13 μεταφορικά. Τι παιχνίδια είναι αυτά....? :mad::sneaky::cautious:
 


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
Τι εννοείς μόνα τους; τι άλω θέλουν δλδ;
Έχω την εντύπωση πως υπο άλλες συνθήκες μεταφερονται ολόκληρες παρτιδες και αλλες το 1 κουτί σκέτο... Μπορεί να ειμαι απλά αφελής βέβαια.
 


bnomiki

Active Member
6 Ιανουαρίου 2018
29
22
46
Ρόδος
Χωρίς να ξέρω πώς έφτασε στα χερια σου ο μεγάλος δανός και δεν βγαίνες, μπορείς πάντα να πας σε μια φτηνότερη τροφή...https://www.petshop88.gr/index.php?route=product/product&product_id=1323

edit; Μονο εμένα με ενοχλεί να ταξιδευουν 2 τσουβάλια τροφές μόνα τους από το εξωτερικό;
Καλησπέρα και καλή χρονιά και σε σένα!
Ευχαριστώ για την εναλλακτική, και αν υπάρχει κάποια φόρμα που δεν έχω δει για να δημοσιοποιησω πως έφτασε ο σκύλος στα χέρια μου μαζί με τα οικονομικά μου να το κάνω!
 


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
Καλησπέρα και καλή χρονιά και σε σένα!
Ευχαριστώ για την εναλλακτική, και αν υπάρχει κάποια φόρμα που δεν έχω δει για να δημοσιοποιησω πως έφτασε ο σκύλος στα χέρια μου μαζί με τα οικονομικά μου να το κάνω!
ουάου! Δεν το εννοούσα έτσι, απλώς σκεφτόμουν οτι στην τροφή που πρότεινα , ή σε άλλλες αντίστοιχες, προσανατολίζονται κυρίως αυτοί που φιλοξενουν πολλους σκύλους, αδέσποτα κλπ.
Χωρίς να ξερω(δηλ) αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα ή τι συνθήκες μπορει να αντιμετωπίζεις με το σκύλο, αξίζει να ρίξεις μια ματια και σε φθηνόνερες αν σε βολεύουν καλύτερα.
Καλή χρονια!
 
  • Like
Reactions: bnomiki


Captain hook

Well-Known Member
11 Απριλίου 2016
405
785
Αν θέλεις κοίτα και το zooplus. Έχει αν θυμάμαι καλά κάποιες ποικιλίες της Bosch περίπου 37€ οπότε αν παίρνεις δυο τσουβάλια θα σου βγαίνει 74€ με μηδέν μεταφορικά όμως.
 




bnomiki

Active Member
6 Ιανουαρίου 2018
29
22
46
Ρόδος
Σας ευχαριστώ πολύ όλους, είμαι ήδη στη διαδικασία εγγραφής στο zooplus . Κρίμα όμως και πάλι κρίμα! Χάσαμε ένα πολύ οικονομικό site. Αν ανακαλύψετε κάτι άλλο ενημερώστε κι εμένα! Καλή συνέχεια σε όλους
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Λοιπον,πριν κανα μηνα παρελαβα απο zooplus (zoofast παρα ηταν πολλα τα κρουσματα των κακων εμπειριών,προσωπικα μια φορα παρηγγειλα,δεν ειχα κανένα θεμα),στο δεκαημερο ηταν στο ταχυδρομείο η κουτα (2 σακιά κ μια μπαλα :D ) μεταφορικα σε παραγγελιες ανω των 59€ δωρεαν (όπερ και εγένετο) ,τα σακιά με ημ/νια ληξης το 19 bar code κλπ,κ εχω την εντυπωση οτι με την επομενη παραγγελια θα εχω κ 10% εκπτωση (δε θυμαμαι)!
Go for it!
Στην εποχη της παγκοσμιοποίησης ειναι γελοιο να παρακαλαμε δεξια αριστερά...on to the next one(y)

ΥΓ:άσχετο,αλλα για να καταλαβετε,ειχαμε μαζευτει 3-4 φιλοι κ παραγγείλαμε λαδια αυτοκινητων πριν κανα 6μηνο απο Γερμανια,μιλαμε για ποσοτητα οχι αστεια,βγηκε μιση τιμη αποτι εδω (κ το ψαξαμε ΠΟΛΥ) δωρεαν μεταφορικα (επαναλαμβάνω μιλαμε για ποσότητα) κ μας τα φερε η σπιντεξ στην πορτα μας!
Ορεξη να χεις να ψάχνεις τα site!
 
  • Like
Reactions: bnomiki


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.118
Μηνύματα
895.873
Μέλη
19.929
Νεότερο μέλος
mariamaraki