canis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
1.410
6.538
Δυστυχώς στην προσπάθεια οι άνθρωποι να δώσουν στα σκυλιά και στις σκυλίσιες συμπεριφορές ανθρώπινες διαστάσεις και ποιότητες χάνουν πολλά. Οι συγκεκριμένοι άνθρωποι, ευτυχώς, δεν έφτασαν να έχουν μια τραγική απώλεια.

Υποτίθεται ότι γνώριζαν, υποτίθεται ότι πρόσεχαν, υποτίθεται ότι είχαν την βοήθεια και επαγγελματιών... Κάποια πράγματα όμως, μάλλον, τα έχουμε καταλάβει λάθος.

Μια εκπομπή που δεν βοήθησε (δε περίμενε κανείς κάτι άλλο) ούτε αυτούς που έχουν σκύλους, ούτε αυτούς που έχουν παιδιά... Περισσότερα και αναλυτικότερα σχόλια αργότερα...


RespectTheDog.jpg
 


vasilis_mike

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2016
1.681
3.903
ΑΘΗΝΑ
Οι άνθρωποι πρέπει να συνειδητοποιήσουν ότι τα ζώα, όσο και να τα έχουμε μέσα στο σπίτι μας, όση αγάπη και να τους δώσουμε και να μας δώσουν, δεν παύουν να είναι ζώα.
Οποιαδήποτε συμπεριφορά μας , απέναντί τους, εξομοιώνοντας τα με φίλο ή παιδί για αυτά είναι μία ανωμαλία στην φύση τους και κάποια στιγμή θα αντιδράσουν αρνητικά.
Τα δικά μας "ψυχολογικά" στην τελική τα πληρώνουν τα καημένα τα ζώα, που αναγκάζονται να "υπομένουν" την "αγάπη" μας
 


Δέλτα

Well-Known Member
13 Φεβρουαρίου 2016
250
634
Εγώ είδα το θέμα σήμερα που σχολιάστηκε σε μεσημεριανή εκπομπή και πολύ με ενόχλησε ο τρόπος με τον οποίο ερμηνεύτηκε το όλο σκηνικό...να δούμε τώρα πόσοι άσχετοι θα πατήσουν πάνω σε αυτό για να μας πείσουν για το πόσο άγρια και απρόβλεπτα τέρατα είναι όλα τους και για το πώς πρέπει να τα ξεφορτωθούμε...
 
  • Like
Reactions: noni_papa


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Αν δεν δω την ανάπτυξη της επίθεσης με τα ίδια μου τα ματάκια δεν πιστεύω τίποτα!

Φράσεις όπως «αναίτια», «απροκάλυπτα» με κάνουν να είμαι πολύ επιφυλακτικός γι'αυτά που θα ακούσω για το οποιοδήποτε συμβάν...

Όλα τα υπόλοιπα είναι «κουβέντα να γίνεται» ανάμεσα σε ανίδεους με επικίνδυνες εικασίες...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.135
Μηνύματα
896.076
Μέλη
19.947
Νεότερο μέλος
Isabelmysa