Επίσκεψη στο καταφύγιο - Κυριακή 6/12


Tricky

Well-Known Member
20 Ιουλίου 2008
2.014
294
ερωτηση
zylapour 2,44 τα 30 δισκια τα πηρα
ελπιζω να ειναι αυτα!!
(κι εμένα μου φάνηκε πολύ το 5 ευρώ που ανέφερε ο Tricky για το zylapour, ήξερα από τη Μαριάνθη ότι εκει γύρω στα 2 κάνει, αλλά θεωρησα ότι ίσως αναφέρεται σε άλλη συσκευασία).
Τοσο κανουν (2,44 ευρω το κουτι) ...ο Tricky μπερδευτηκε :D:D
(εγω θελω 5 ευρω το μηνα = 2 κουτια)
 


dimiv

Well-Known Member
18 Αυγούστου 2008
506
0
50
Αθήνα
παιδιά να ρωτήσω κάτι-

δηλαδή όλοι εσείς θα φέρετε και τους σκύλους μαζί σας?

για να ξέρω σε περίπτωση που έρθουμε να φέρω και το στουπί μαζί.. μας θέτε ε ?:D

αλλά εκτός από τροφή δεν έχω κάτι άλλο να φέρω γιατί ότι είχα το άφησα στο καταφύγιο πριν κανενα μηνα:(
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Θα σας βρω κι εγω στο βενζιναδικο. Ευχαριστω τα παιδια που πληροφορησαν για τα φαρμακευτικα. Πηρα ηδη drontal, zylapour και Augmentin και θελω να ρωτησω αν χρειαζεστε και Αmoxil 1g. Μου είπε ο γιατρος και εδωσα στη μικρη για μια φλεγμονη, οποτε να υποθεσω σας είναι χρησιμο?

υ.γ. Οχι, δεν εχω φαρμακειο.... :D
Ναι, ότι έχεις περισσευούμενο απο φάρμακα, φέρτο. Ακομα και φρεσκοληγμένα. :)
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
παιδιά να ρωτήσω κάτι-

δηλαδή όλοι εσείς θα φέρετε και τους σκύλους μαζί σας?

για να ξέρω σε περίπτωση που έρθουμε να φέρω και το στουπί μαζί.. μας θέτε ε ?:D

αλλά εκτός από τροφή δεν έχω κάτι άλλο να φέρω γιατί ότι είχα το άφησα στο καταφύγιο πριν κανενα μηνα:(
Koιτα θέμα χώρου δεν υπάρχει απ' ότι είδες... ο καθένας οπως βολεύεται. Εγώ το Γκογκόλ συνήθως τον παίρνω μαζί, γιατί δε μ'ενοχλεί και περνάει και καλά (τρέχει απο δω κι απο κει.... μέχρι πρότινος ήταν κι ο αδερφός του εκει ο οποίος όμως υιοθετήθηκε). Είναι όμως αποδεδειγμένα καλός με όλα τα σκυλιά, οπότε δεν έχω άγχος μη και τσακωθεί. Επίσης δεν έχω άγχος μη φύγει (αν τα δικά σας δεν ακούνε στο "ελα" είναι απαραίτητο το λουρί..... δεν υπάρχει καλή περίφραξη... κι απ΄οτι είδες η ξυλόπορτα εχει κενό απο κάτω). Αλλο θέμα είναι και οι γάτες... έχει πολλές... (Τεο, ακούς??:D)

Οπως βολεύεται ο καθένας σας. Εξαρτάται απο σας και το σκύλο σας. Αν είναι καλά κοινωνικοποιημένος και τον ελέγχετε καλά, ωστε να μη σας αγχώνει παρουσία άλλων ξένων ανθρώπων, σκυλιών και γατιών, δεν βλέπω το πρόβλημα. Σκοπός είναι να γνωριστούμε και να περάσουμε όλοι καλά, ωστε... να ξαναπάμε! :)

Η αλήθεια πάντως είναι ότι δεν περίμενα να μαζευτείτε τόσοι (θα δούμε δηλαδή αύριο πόσοι θα μαζευτείτε πραγματικά.....).
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
εγω μονη μου θα ερθω..θελω να παιξω με τα σκυλακια, να τα βγαλω καμια βολτα εαν γινεται...βαριεμαι να ασχολουμαι ΚΑΙ σε αυτη την φαση με τα πριγκιπποπουλα δικα μου.:maria:
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
εγω μονη μου θα ερθω..θελω να παιξω με τα σκυλακια, να τα βγαλω καμια βολτα εαν γινεται...βαριεμαι να ασχολουμαι ΚΑΙ σε αυτη την φαση με τα πριγκιπποπουλα δικα μου.:maria:
ΟΚ. Θα σου δώσω το Φρέντο να σε τακτοποιήσει (αμα θες φέρε και κανα πνιχτάκι μαζί γιατι είναι κάκιστος στο λουρί!!! και μισεί τις γάτες πλέον..... στην αρχή δεν τις μισούσε, αλλά έμαθε απο το συγκάτοικο του και τώρα ζει και αναπνέει για να πιάσει μια στο στόμα του....:D:D.... κόντεψε να μου βγάλει το χέρι την τελευταία φορά που τον έβγαλα (ο Τricky θυμάται!) και είπα οτι την επόμενη θα αρχίσει εντατικά μαθήματα... μόνο που εγώ είμαι παντελώς άσχετη από τέτοια, οπότε ίσως κάποιος πιο έμπειρος να τα καταφέρει καλύτερα!
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
ναι, προς το παρον εδω γινεται της τρελλης απο βροχη.
προετοιμαστειτε για μεγαλη λασπουρια αυριο..ο φρεντο με μαρανε:D
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
ναι, προς το παρον εδω γινεται της τρελλης απο βροχη.
προετοιμαστειτε για μεγαλη λασπουρια αυριο..ο φρεντο με μαρανε:D
Nαι, η αλήθεια είναι οτι πετύχαμε το χειρότερο ΣΚ..... Λένε οτι αυριο το μεσημέρι θα βελτιωθεί.... (είμαι σίγουρη ότι μεσημέρι εννοούν αφού φύγουμε απο το καταφύγιο). Τέλος πάντων, τη λασπουριά δεν τη γλυτώνουμε, αλλά ελπίζω τουλάχιστον να μη ρίχνει καρεκλοπόδαρα.....

Το ραντεβού παραμένει πάντως ακόμα κι αν βρέχει, γιατι σιγά να μην ξαναβρούμε ΣΚ που να λέτε ότι θα έρθετε τόσοι πολλοί....

Ελπίζω οτι δε θα εμφανιστείτε με κανα τακουνάκι, ταγεράκι, χτενισματάκι.... (το'χουμε δει κι αυτό, γιαυτό το λέω).
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
δεν εχει σταματησει και ριχνει πλεον καρεκλοποδαρα.
(ανταποκριση:D)
 


Tricky

Well-Known Member
20 Ιουλίου 2008
2.014
294
Εγω θα ερθω βρεξει-χιονισει :)...αν εχει ξυπνησει , θα παρω και τον πλακουτσομουρη:D:D.
 




kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Μίλησα και με τη Μαριάνθη να της πω ότι έχει αυξηθεί ο αριθμός που περιμένουμε..... σας περιμένει όλους....!

Επίσης, με ενημέρωσε ότι τελευταία έχει μπαστακωθεί σ'ενα τροχόσπιτο στο κτήμα και ο ενοικιαστής τους/ιδιοκτήτης του οικοπέδου (με τον οποίο έχουν πολλά προβλήματα) ο οποίος .... έχει και άλογα!!

Οπότε στα τετράποδα που θα κυκλοφορούν, προσθέστε κι αυτά....:rolleyes::rolleyes:
 


killah

Well-Known Member
6 Σεπτεμβρίου 2009
149
22
Αθήνα-Κυψέλη
Kαι εγω θα ερθω οπως και να εχει. Το killaκι δεν θα το παρω μαζι γιατι αφενος με τη βροχη στη μηχανη δεν γινεται και νομιζω καλυτερα τον οσο χρονο διαθεσω εκει να τον αφιερωσω στα αλλα σκυλουνια. Η killah εχει ολο τον υπολοιπο ετσι κι αλλιως. Θα σας δω εκει λοιπον.:D
 




TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
ταρα θα εξακολουθεις να εισαι ενας ομορφος ανθρωπος με η' χωρις μιζαπλι
υπερβολές....υπερβολές....:oops::oops::oops:χωρίς τη μιζανπλί μου δεν βλέπομαι!!!!:D:D:D:p:p:p
 
Last edited:


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
Επίσης, με ενημέρωσε ότι τελευταία έχει μπαστακωθεί σ'ενα τροχόσπιτο στο κτήμα και ο ενοικιαστής τους/ιδιοκτήτης του οικοπέδου (με τον οποίο έχουν πολλά προβλήματα) ο οποίος .... έχει και άλογα!!

Οπότε στα τετράποδα που θα κυκλοφορούν, προσθέστε κι αυτά....:rolleyes::rolleyes:
σουπερ! ηταν να πανε τα παιδια για ιππασια αυριο αλλα με τετοια λασπη δεν νομιζω να τα καταφερναν, οποτε θα δουνε τα αλογακια του μπαστακωμενου:D
οι καρεκλες συνεχιζονται κι εγω δεν εχω γαλοτσες, μονο κατι σομον καστορινα μπαλαρινακια,φρεντο σου ρχομαι!!! χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα:D
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
οι καρεκλες συνεχιζονται κι εγω δεν εχω γαλοτσες, μονο κατι σομον καστορινα μπαλαρινακια
Ένα ζευγάρι έχεις όλο κι όλο?? Ούτε ο Βασιλάκης Καϊλας να'σουνα!!!

Παιδιά, μαζέψτε ότι εχετε ευχαρίστηση κι απο παπούτσια για τη γαλάζια....:p:p
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
αχαχαχααχχαχααχαχαχχα!!! εχω και γοβες και μποτες (καστορινες που δεν τις χαλαλιζω για τον φρεντο:p) τα αθλητικα ειναι μουσκεμα και δεν λενε να στεγνωσουν.
(τωρα ριχνει κεραυνους και οι καρεκλες συνεχιζονται-ανταποκριση):D
 


Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
και εδω Ντραφι εχουν ανοιξει οι ουρανοι για ωρες...

εκπεμπουμε αγωνιστικα απο ενα υπογειο-καταφυγιο...

τουτ..του-του-του...τουτ....

ακρωτηριον Τεναρον,ορμος Γερολιμενας...:D:D:D
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
...τι μου το φερατε εδω το παιδι αυτηνης και κλαιει μπροστα μου???!!!!!!!παρτε το απο τα ματια μου, αφηστε με ησυχη επιτελους,σας ειπα δεν ξερω τιποτα!!! αφηστε με ησυχη!!!!!!(λυγμοι και μασκαρα να τρεχει πανω στο επιμελως σκισμενο ντεκολτε ..α!και ενα μπουτι εξω... )