Επείγον


bill

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2009
79
0
Πριν απο δυο μηνεs που ειχα παει στην επαρχια βρεθηκα σε ενα σπιτι γνωστων μιας φιλης μου.διπλα ζουν καποιοι που εχουν σκυλια ενα εκ των οποιων ειναι επανιελ μπρετον θηλυκο.αυτο το σκυλακι ηταν εγκυος τοτε κ ρωτησα το αφεντικο του αν εχει βρει να χαρισει τα κουταβακια οταν γεννηθουν.η απαντηση που ακουσα και εμεινα αναυδος ηταν οτι οταν γεννηθουν θα τα αφησει να θηλασουν περιπου 20 μερες και μετα θα τα βαλει σε μια σακουλα κ θα τα πνιξει σε ενα βαρελι με νερο!σοκαρισμενος πηρα την αποφαση και του ειπα οτι οταν γεννηθουν και απογαλακτιστουν θα τα παρω εγω και θα τα χαρισω.επισης του προτεινα να στειρωσει την σκυλα για να μην ξαναμεινει εγκυος και μου ειπε οτι δεν χαλαει τσαμπα τα λεφτα του σε τετοιες αηδιες..αποφασισα λοιπον να την στειρωσω εγω με δικα μου εξοδα.επισης αγορασα μια αλυσιδα 3μετρα και εβαλα στο σκυλι που ζει δεμενο μονιμα με 1μετρο αλυσιδα!επειδη το σκυλι ηταν αδυνατο αγορασα τσουβαλι με κροκετες και το εδωσα στο φιλικο ζευγαρι να πηγαινουν 2 φορες τη μερα και να ταιζουν την σκυλιτσα.ο καιρος περασε και στις 28/1 γεννηθηκαν 3 μωρακια!το φιλικο ζευγαρι παει καθε μερα 2 φορες τη μερα και ταιζει τη σκυλιτσα.στις 15 ημερες ζωης των μωρων τους εδωσαν και κρεμουλα για τα σκουλικια και χαπι στη μανουλα τους.τωρα τα κουταβακια την δευτερα θα γινουν 30 ημερων..ενω ειχαμε κανονισει με αυτον που εχει τη σκυλιτσα οτι τα κουταβακια θα παραμεινουν με τη μαμα τους εως οτου απογαλακτιστουν σημερα αυτος ο κυριος ειπε οτι τα κουταβακια πρεπει να φυγουν γιατι η σκυλα εχει αδυνατισει..οποτε ειμαι αναγκασμενος τη δευτερα που γινονται ενος μηνος να παω να τα παρω.εχω βαλει ηδη αγγελιες για να βρεθουν οικογενειες αλλα δεν εχω βρει ανταποκριση προς το παρον.μπορειτε να με βοηθησετε;δειτε τι κουκλια ειναι...
View attachment 17509
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Εγώ πάντως θα έτρεχα αμέσως να σε βοηθήσω, αν μου έλεγες ότι θέλεις να του σπάσεις τα μούτρα του "κυρίου"...:mad:
Εύχομαι ότι καλύτερο για τα μικράκια, την μάνα τους και τα υπόλοιπα σκυλιά του "κυρίου" και θέλω πολύ να πω...ότι χειρότερο γι' αυτόν...αλλά κρατιέμαι :mad:
 


Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
Να πάρεις όλα τα σκυλιά. Ειναι ανάξιοι να έχουν ζώα. Θεέ μου, τι κόσμος υπάρχει... Ακου θα τα πνίξει στο βαρελι... Ποντικια τα πέρασε; Μη χειρότερα, Παναγία μου!

(Δε φαινεται η εικόνα.)
 






Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
Πατάω και λέει
Δεν υπάρχει ο(η): Συνημμένο Αρχείο. Αν έχετε ακολουθήσει ένα έγκυρο link, παρακαλώ ενημερώστε τον administrator
Τα ειδα στο άλλο νήμα. Ειναι πολυ όμορφα! Μια λύση ειναι να φυγουν σε καταφύγιο ή φιλοζωική, αν δεν μπορείς να τα πάρεις σπίτι.
 






bill

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2009
79
0
Ετσι και αλλιως θα τα παρω σπιτι..το θεμα ειναι να βρουν οικογενειες...δεν ξερεις κανεναν που θα ηθελε;
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Κρατάνε κουτάβια, σε απόλυτη απομόνωση, μόνο αν τους τα αφήσουν έξω από την πόρτα τους, νύχτα.
Αν υπήρξε άλλη περίπτωση, θα ήταν για να επιβεβαιώσει αυτόν τον κανόνα.
Απ΄ότι κατάλαβα, το πρόβλημα είναι από την Δευτέρα και μετά.
 


Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
Οχι, δεν έχω. Αν έχεις facebook κάνε ένα μήνυμα εκει, ρωτα και στη δουλειά σου, τον κτηνίατρο κλπ. Μαλλον τα εχεις κάνει και αυτα.
Ναι, Μαράκι, αν πιέζονται τι αλλο να κάνουν; (Στην πόλη μου αυτα.)
 






Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
Ναι, βεβαια σε οικογένειες. Θα το βαλω στο fb κι εγω, αλλα δωσε μας κι αλλες πληροφοριες για τον πατερα. Λογικα μεχρι 15 κιλα θα πάνε αυτα, ε; Μεσαια.
 






bill

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2009
79
0
Στην φωτογραφια που εχω βαλει απο αριστερα προς τα δεξια: αρσενικο, αρσενικο, θηλυκο.
 








Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU