Επεσα σ' αυτή την περίπτωση μπορείτε να βοηθήσετε?


Ranja

Well-Known Member
28 Νοεμβρίου 2010
254
0
Athens downtown
Δεν ξέρω αν ανοίγω στη σωστή ενότητα. Σ' ένα φόρουμ που μπαίνω προέκυψε αυτό το θέμα.

μαλτεζ μικροσωμο - ParentsCafe.gr

Προσπάθησα να μεταδώσω ό,τι έχω διαβάσει, αλλά προφανώς δεν τα κατάφερα. Άνοιξα το θέμα εδώ μήπως κάποιος έχει ήδη λογαριασμό εκεί και θέλει να πει μια κουβέντα (αν κι η θεματοθέτρια εκεί αισθάνεται ότι δεν αφορά κανέναν).

Δεν ξέρω αν έκανα καλά που το κοινοποιώ, οι προθέσεις μου είναι καλές πάντως.
 


nfeel

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2011
1.491
514
UK
Θα την έκανα να νιώσει τόσο απαίσια μ'αυτό που λέει,που δε θα είχα καθόλου τύψεις.
 


vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
βάλτης σε παρακαλώ το λινκ με το "εκτροφείο" του Μαραθώνα και ρώτησέ τη αν θέλει να βάλει δίπλα στα παιδιά της ένα σκυλί που γεννήθηκε έτσι και πες της οτι τα 100 ευρώ θα τα χρειαστεί για 1μιση μήνα συντήρησης του σκύλου.
 


Ranja

Well-Known Member
28 Νοεμβρίου 2010
254
0
Athens downtown
Πού είναι το λινκ? Έχω καιρό να μπω εδώ λογω βλακείας που έκανα στις αρχές του χρόνου και λόγω (δικαιολογημένου ως ένα βαθμό) κραξίματος δεν γράφω και δεν ξέρω τι θέματα έχουν ανοιχτεί.

Δώστε μου το λινκ αν το έχετε εύκαιρο...
 


vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070


Ranja

Well-Known Member
28 Νοεμβρίου 2010
254
0
Athens downtown
Οk. Της έβαλα το λινκ και είπα και για τις αρρώστιες. Ευχαριστώ.

Αν κάποια/ος έχει λογαριασμό στο συγκεκριμένο forum, ας πει μια κουβέντα.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Ξέρεις πόσες τετοιες αγγελίες ζητησης εχω δει και εχω απαντησει σε φόρουμ για γιόρκια? Στο τελος σε βρίζουν γιατι δήθεν τους σνομπάρεις επειδη δεν ειναι κατέχοντες αν τους πεις, οκ δεν τα εχεις αλλά πώς θα το συντηρεις? Και σε λένε έμπορο αν είσαι εκτροφέας και τους απαντησεις... Ακόμα θυμάμαι τη θεϊκή απάντηση της Giota.I "και εγώ θελω καινουργιο αμάξι γιατι το δικό μου τα κλάταρε, μπορεί να βρεθεί κάποιος να μου παρει?"
Και να γράφουμε σεντόνια για το πώς πρεπει να αποκτηθεί ο σκύλος...
 




vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
πάντως γελάω πολύ με αυτά τα "μικρόσωμο μαλτεζ"... έχω ένα 32 κιλά, το θες;:D
εντάξει δε λέω η συγκεκριμένη κοπέλα δεν ήξερε προφανώς αλλά έχω δει πάαααρα πολλούς που γραφουν παρόμομοια και λενε οτι ειναι γνώστες της ράτσας ! Και μπράβο της που που σου είπε πως έχεις δίκιο και έδειξε να καταλαβαίνει , άντε άλλο ένα καλό σπιτι και άλλο ένα σκυλι αποκτημένο με σωστό τρόπο(ειτε το παρει απο τις φιλοζωικές είτε απο εκτροφείο)
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Θα πρέπει να ξέρεις μέχρι που σε παίρνει να προσπαθείς να ενημερώσεις!
Αν ξεπεράσεις το όριο μετά καταντάς...γραφικός και γελοίος!

Όποιος θέλει να ενημερωθεί και αυτά που τα έγραψες θα τα καταλάβει!
 


Ranja

Well-Known Member
28 Νοεμβρίου 2010
254
0
Athens downtown
Και μπράβο της που που σου είπε πως έχεις δίκιο και έδειξε να καταλαβαίνει , άντε άλλο ένα καλό σπιτι και άλλο ένα σκυλι αποκτημένο με σωστό τρόπο(ειτε το παρει απο τις φιλοζωικές είτε απο εκτροφείο)
Mακάρι. Μου έδωσε την αίσθηση ότι θα τα σκεφτεί όλα αυτά σοβαρά.

Θα πρέπει να ξέρεις μέχρι που σε παίρνει να προσπαθείς να ενημερώσεις!
Αν ξεπεράσεις το όριο μετά καταντάς...γραφικός και γελοίος!

Όποιος θέλει να ενημερωθεί και αυτά που τα έγραψες θα τα καταλάβει!
Ελπίζω να σταμάτησα στο σωστό σημείο. Το σκέφτηκα αυτό που λες και έβαλα όλη μου την "τέχνη" στο γραπτό λόγο για να τη φτάσω σε αυτό το σημείο. Ευτυχώς με σιγοντάρει κι η άλλη κοπέλα από κάτω που γράφει τι της έτυχε εκείνης με ένα γατάκι....
 


Avraki

Well-Known Member
22 Αυγούστου 2011
938
5
Αθήνα
Διάβασα τη σελίαδ (μία δεν είναι, γιατί δεν είδα άλλη). Εγώ δεν την είδα τόσο αγύριστη. Ίσα ίσα μου φάνηκε πως ίσως αλλάξει και γνώμη. Πες της κιόλας, για να το κάνεις και λίγο πιο επίσημο (και τσουχτερό οικονομικά) πως ένα κουτάβι για να είναι καθαρόαιμο πρέπει να προέρχεται από γέννα (δηλωμένη) εκτροφέα (δηλωμένου) στον ΚΟΕ (πες της να πάρει και τηλέφωνο να ρωτήσει η ίδια). Διαφορετικά την πιάνουν κορόιδο και ούτε καθαρόαιμο παίρνει ούτε τίποτα! Επίσης, πες της (με τον ήρεμο και σοφό τρόπο που της τα λες μέχρι τώρα) πως αν δεν έχει λεφτά, απλά δεν παίρνει σκυλάκι. Το ότι έχουμε μάθει με λάθος νοοτροπία δεν σημαίνει πως πρέπει να την διαιωνίζουμε. Και πρότεινέ της να γίνει μέλος του forum να ενημερωθεί. Βάλτης και κανέναν σύνδεσμο από Puppy mills να πάρει μία γεύση.