Επικίνδυνες/ηλίθιες απόψεις


Nefelaki

Banned
Banned
1 Μαρτίου 2013
488
0
Θα πω ένα περιστατικό που συνέβει και σε εμένα και ήταν το χειρότερο που έχω ακούσει και πραγματικά είναι τυχεροί που είμαι φίλος με την κόρη τους. Εχω πάει για καφέ λοιπόν με φίλους που όλοι τους είναι κυνόφιλοι και με την αδερφή μου μαζί που έχει και μια ξεχωριστή λατρεία με τις γάτες. Η πρώτη κεραμίδα που ακουω είναι από μια φίλη που λέει πως οι γάτες είναι διαβολεμένες και δεν κάνουν φίλους. Αλλά όταν άκουσα το επόμενο έμεινα κάγκελο και προσπάθησα να μιλήσω όσο πιο ήρεμα μπορούσα αλλά επειδή άρχισα να βγαίνω εκτός εαυτού έκοψα την συζήτηση. Έχει λοιπόν η οικογένεια μιας φίλης 3 πιτ ( ένα θυληκό και 2 αρσενικά) στην αυλή δεμένα με αλυσήδα και το ένα πρώιν σκύλος κυνομαχιών, ''έτυχε'' λοιπόν να ζευγαρώσουν τα σκυλιά και όταν τα μικρά γεννήθηκαν μαντέψτε τι έκαναν. Άφησαν τα κουτάβια να τα φάνε τα 3 ενήλικα, γιατί λέει έτσι κάνουν τα πιτ (και εγώ βέβαια τους έκανα μια ειρωνική ερώτηση, τότε πως υπάρχουν ακόμα πιτ αφού τα κουτάβια δεν ζουν). Και πριν από λίγο καιρό σκότωσαν (πυροβόλησαν) το πρώην σκυλί κυνομαχιών γιατί ήταν πολύ επιθετικό προς τα μικρά παιδιά. Πραγματικά δεν ήξερα τι να κάνω, από που να αρχίσω και που να τελειώσω, από τα νεύρα μου δεν καταλάβαινα ούτε εγώ ο ίδιος τι έλεγα μέχρι που σταμάτησα να μιλάω γιατί έβγαινα εκτος εαυτού.
Kαλά αυτό με τα πιτμπουλ άλλη καραμέλα. Νομίζουν πως με το να εχουν ενα αγριο και εκτος ελεγχου πιτ είναι μαγκες... Εμας στο χωριο ειχε ενας και καθε φορα που το εβγαζε βολτα, αβαζε ανακοινωση στον πινακα της πλατειας και ολοι μαζευομασταν μεσα! Ειχε δαγκωσει 3 παιδια και ειχε σκοτωσει 5 σκυλια μεχρι που ψωφισε και ησυχασαμε! Φσυικά δεν έφταιγε ο σκύλος αλλα απο το να πεθάνουν άτομα καλύτερα ο σκύλος
 
Last edited:


Anesidora

Well-Known Member
21 Ιουλίου 2012
504
5
Όταν ο Lupus ήταν περίπου 5 μηνών είχαμε πάει για καφέ σε ένα μαγαζί. 'Έρχεται ο σερβιτόρος και μας λέει, τι όμορφος έχω και εγώ έναν ίδιο 3 χρονών. Και ο δικός μου σαν τον δικό σας είναι πολύ μαύρος, να ξέρετε τα μαύρα λυκόσκυλα είναι πιο άγρια από τα άλλα! Από όταν έγινε 6 μηνών δεν άφηνε κανέναν να μπει στην αυλή και κανένας δεν μπορεί να τον χαϊδέψει. Συνέχισε να λέει διάφορα ωραία και στο τέλος που πήγε κοντά στον Lupus να τον δει καλύτερα του λέω, χάιδεψε τον αν θέλεις και μου απαντά, αφήνεις ξένους να τον χαϊδέψουν? Αααα, εγώ δεν άφηνα κανέναν να χαϊδέψει τον δικό μου! :confused:
 


Nefelaki

Banned
Banned
1 Μαρτίου 2013
488
0
Όταν ο Lupus ήταν περίπου 5 μηνών είχαμε πάει για καφέ σε ένα μαγαζί. 'Έρχεται ο σερβιτόρος και μας λέει, τι όμορφος έχω και εγώ έναν ίδιο 3 χρονών. Και ο δικός μου σαν τον δικό σας είναι πολύ μαύρος, να ξέρετε τα μαύρα λυκόσκυλα είναι πιο άγρια από τα άλλα! Από όταν έγινε 6 μηνών δεν άφηνε κανέναν να μπει στην αυλή και κανένας δεν μπορεί να τον χαϊδέψει. Συνέχισε να λέει διάφορα ωραία και στο τέλος που πήγε κοντά στον Lupus να τον δει καλύτερα του λέω, χάιδεψε τον αν θέλεις και μου απαντά, αφήνεις ξένους να τον χαϊδέψουν? Αααα, εγώ δεν άφηνα κανέναν να χαϊδέψει τον δικό μου! :confused:
Eμ... γι αυτο βγήκε άγριος! Δεν φτάει το χρώμα!!! Πω μα τι κουλοι που είμαι μερικοί!
 


Arrow

Well-Known Member
10 Απριλίου 2013
136
3
Συμβουλή γείτονα:

"Αγόρι μου γιατί το ταλαιπωρείς το σκυλάκι σου (αγίου βερνάρδου) και το έχεις μέσα στο σπίτι; Αυτά τα μεγάλα σκυλιά δεν είναι για μέσα, θέλουν αυλή, χώρο να τρέχουν. Κρίμα είναι, το βασανίζεις το άμοιρο...".

Εν τω μεταξύ, ο συγκεκριμένος έχει ένα αρσενικό μπόξερ 1,5 χρονών περίπου, στην αυλή, που σπάνια πηγαίνει βόλτες (ενώ ο δικός μας έχει 3, πρωί απόγευμα και βράδυ) και του έχει κατασκάψει τον κήπο...

"Ο αλήτης μου έχει ριμάξει τον κήπο, γκαζόν λουλούδια μου τα έχει ξεπαστρέψει όλα! Τον πήγα για εκπαίδευση, 50 μέρες τον κράτησε ο εκπαιδευτής αλλά τα ίδια μου κάνει! Εσένα η αρκούδα δεν σου κάνει ζημιές που τον έχεις και μες στο σπίτι;;"
Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο σε καταλαβαίνω!

Εμένα μου δίνουν συνεχώς συμβουλές άτομα που έχουν τα σκυλιά τους δεμένα στην αλυσίδα και με αντικοινωνικές συμπεριφορές!Ενώς το σκυλί επειδή έπνιξε τις κότες του διπλανού(το σκυλί ήταν όλη μέρα δεμένο στον κήπο)το τουφέκισε!:mad:Και δίνουν και συμβουλές να τους πάρει και να τους σηκώσει!!!!:mad:

Ένας φίλος μου επειδή το σκυλί του όπως έπαιζε με το παιδί του το έριξε κάτω καταλάθος,πλάκωσε στο ξύλο το σκυλί!:mad:

Τέτοιες ιστορίες δεν έχουν τέλος.......:(
 


StellitsaD

Well-Known Member
11 Απριλίου 2014
242
188
Thessaloniki
Πριν 2-3 μήνες πήραμε σπίτι με τον φίλο μου ένα παρατημένο ροτβάιλερ. Κυκλοφορούσε καιρό στη περιοχή και όλοι το έτρεμαν, του πέταγαν πέτρες και φυσικά κανείς δεν ενδιαφέρθηκε να το μαζέψει. Το σκυλί πλέον έχει πάρει κιλά, έχει φτιάξει το τρίχωμά του, η διάθεσή του και τις τελευταίες 10 μέρες όποτε τον βγάζουμε βόλτα μας σταματάει αυτός που έχει τη μάνα του και διάφοροι άλλοι και μας ζητάνε αν τον ζευγαρώσουμε να πάρουν κουτάβια. Σε όλο το χωριό μόνο 1 σπίτι ξέρω που το σκυλί του το έχει ελευθερο στην αυλη, όλοι οι άλλοι τα έχουν αλυσοδεμένα και αναρωτιέμαι γιατί κλαψουρίζουν για κουτάβια ροτβάιλερ. Όταν ήταν ο δικός μας αδέσποτος δε τους άρεσε, τώρα ξυπνήσανε ξαφνικα...
Πως να εξηγήσεις σε αυτούς τους ανθρώπους ότι δεν έχουν μυαλό ρε παιδια...
 


skar

Well-Known Member
22 Μαρτίου 2014
81
158
27
Ελλάδα
πριν 1-1,5 χρονο περιπου ειχαμε παει σε ενα φιλικο σπιτι στο χωριο μου οταν μπηκα μεσα αντικρυσα ενα πιτ μπουλακι 1,5 μηνων περιπου δεμενο με μια αλυσιδα οι οποια ειχε γυρισει γυρω γυρω με αποτελεσμα να μην εχει μηκος ουτε μισο μετρο!!!:mad: εκεινη την στιγμη παρολο που ειχα νευριασει απιστευτα κ μ ερχοταν να επαιρνα τηλ την αστυνομια ειπα να δειξω επιπεδο... τον πλησιασα λοιπον κ τον ρωτησα ...πως καταληξατε σε αυτην την ρατσα κ με ποια κριτηρια την επιλεξατε?? ποια ηταν η απαντηση του????:confused: ειναι αγρια απο μονα τους κ δν χρειαζονται εκπαιδευση για φυλακες....!!!o_O (τα συμπερασματα δικα σας...!!!)
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
πριν 1-1,5 χρονο περιπου ειχαμε παει σε ενα φιλικο σπιτι στο χωριο μου οταν μπηκα μεσα αντικρυσα ενα πιτ μπουλακι 1,5 μηνων περιπου δεμενο με μια αλυσιδα οι οποια ειχε γυρισει γυρω γυρω με αποτελεσμα να μην εχει μηκος ουτε μισο μετρο!!!:mad: εκεινη την στιγμη παρολο που ειχα νευριασει απιστευτα κ μ ερχοταν να επαιρνα τηλ την αστυνομια ειπα να δειξω επιπεδο... τον πλησιασα λοιπον κ τον ρωτησα ...πως καταληξατε σε αυτην την ρατσα κ με ποια κριτηρια την επιλεξατε?? ποια ηταν η απαντηση του????:confused: ειναι αγρια απο μονα τους κ δν χρειαζονται εκπαιδευση για φυλακες....!!!o_O (τα συμπερασματα δικα σας...!!!)
Ελπίζω μετά από αυτό να πήγες και στην αστυνομία.

Όταν ήταν ο δικός μας αδέσποτος δε τους άρεσε, τώρα ξυπνήσανε ξαφνικα...
Πως να εξηγήσεις σε αυτούς τους ανθρώπους ότι δεν έχουν μυαλό ρε παιδια...
Να τους το πεις μην συγκρατείσαι...βρε όργια όταν ο σκύλος ήταν αδέσποτος του πετούσατε πέτρες και τώρα που τον φροντίσαμε και τον μοσχοαναθρέφουμε θέλετε κουτάβια του;; Nα μάθουνε ότι όλα τα σκυλιά είναι πανέμορφα όταν έχουν φροντίδα.
 


dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
Εμάς πάλι, οι κλασσικές ατάκες που ακούμε είναι οι 'Πωπωπω!!! Αυτό είναι ρατσάτο κυνηγόσκυλο -- πουλόσκυλο! Το ξέρεις, ε; Το βγάζεις στο βουνό; Κυνηγάει; Φαίνεται! Είναι πολύ κυνηγιάρικο αυτό!!' καθώς και άλλες, πάμπολλες κρίσεις τύπου 'Αυτό θα το καταστρέψεις που δε το βγάζεις κυνήγι, θα έπρεπε να ντρέπεσαι! Τέτοιο σκυλί;; Να το ξεκινήσεις, σιγά-σιγά, στο κοτσύφι, είναι αμαρτία να το έχεις έτσι'.
Πραγματικά, δεν ξέρω πως κρατιέμαι μερικές φορές -- άλλες ΔΕΝ κρατιέμαι και αρχίζω τις άριες για το κυνήγι, τους κυνηγούς, το πως το βρήκα κτλ κτλ.
Το πιο 'ωραίο' πάντως ήταν από άτομο που μου άρχισε αυτά τα γνωστά στο δρόμο και με ρώτησε πως το λένε. Όταν του είπα 'Αναστασία' με στόλισε κανονικότατα: 'Τέτοιες βλαμμένες είστε και βγάζετε τα σκυλιά τέτοια ονόματα, είστε τρελές' κτλ κτλ. Είπα να του εξηγήσω αλλά.... δεν. Πήρε το λόγο η Τασία και άρχισε τα γουβ-γουβ ενώ εκείνος ωρυόταν. Μακάκες να σου πετύχουν :mad:
 
  • Like
Reactions: d-friend


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Toν χάλασε που έχει ανθρώπινο όνομα; Εδώ έχεις εσύ ανθρώπινο όνομα , έπρεπε να του πεις, και σε πείραξε ο σκύλος μου; Eκτός αν τον λένε Αζώρ..
 


dimitris_s2k

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2011
1.022
192
56
Athens / Marussi
www.facebook.com
Εγώ πάλι χτες έχω σταματήσει με τα σκυλιά σε κεντρικό σημείο του Αμαρουσίου κουβεντιάζοντας με γνωστό μου! Περιχαρής ιδιοκτήτης αλλοδαπής με rot πλησιάζει να μας "γνωρίσει" περισσότερο όπως το έκοψα το στυλ να μας κάνει επίδειξη της υπακοής του σκύλου του!

Υπακοή με ελαφρά κλωτσίδια και διάφορα άλλα ηλίθια κόλπα. Ο δικός μου παρόλο που υπακούει γενικά, όταν βλέπει άλλο σκύλο (μερικά σκυλιά, όχι όλα) ψιλοζορίζεται και είναι νευρικός, είναι το μόνο "θεματάκι" που έχω με το αγοράκι μου!

Η ατάκα του: "αν δεν το πλακώσεις λίγο τέτοιο σκυλί μη περιμένεις να σε υπακούει". Αρχίζω και τα παίρνω και προσπαθώ να δώσω ένα τέλος στη γνωριμία μας διακριτικά αναλογιζόμενος μέσα μου πόσο κακοί ιδιοκτήτες σκύλων υπάρχουν τελικά εκεί έξω...

Όμως θέλω να σταθώ και σε ένα ζευγάρι που γνωρίσαμε την ίδια μέρα που ήθελε να αποκτήσει σκύλο και πραγματικά μου έκανε τρομερή εντύπωση πόσο ενημερωμένοι ήταν σε θέματα κυνοφιλίας. Ήξεραν για τον σωστό τρόπο απόκτησης καθαρόαιμου σκύλου, ήξεραν για petshops & byb, μέχρι που μου πέταξε ότι νεαρός ότι δεν ψωνίζουμε τίποτα από πετσοπς που πουλάνε ζώα!

Κάθε μέρα στις βόλτες ακούω τις άπειρες μπαρούφες από τον κάθε ξερόλα που έχει να πει κάτι! Χτες όμως το ζευγάρι αυτό με εξέπληξε ευχάριστα! Για να λέμε και τα καλά καμιά φορά!
 


Respond

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2014
55
47
Thessaloniki
Για να πω κι εγώ την δική μου εμπειρία, οι ξερόλες φίλοι, γνωστοί και γείτονες, ξεκίνησαν από την πρώτη μέρα που πήραμε τον Σπάικ. Μάλιστα είχαν μεγάλη όρεξη για οδηγίες, μια που γνώριζαν ότι εμείς δεν είχαμε ποτέ πριν σκύλο!Και μιλάμε για ανθρώπους με εμπειρία μεγάλη στα σκυλιά! Πέρα από έναν δυο φίλους που εμπιστεύτηκα σε ότι μου παρουσιάστηκε, άκουσα και πολλές άλλες "τρελές" απόψεις!
Άποψη πρώτη να του δώσω από 30 ημερών κουτάβι κονσέρβα, τάχα η ξηρά τροφή είναι πολύ σκληρή για τα δόντια του. (Ο Σπάικ με τροφή junior γνωστής εταιρίας, δεν είχε κανένα πρόβλημα από την αρχή).

Άποψη δεύτερη: ότι είναι βλακείες τα προγράμματα, οι σταθερές ώρες φαγητού, παιχνιδιού κλπ και να μην φερόμαστε στο σκυλί σαν να είναι παιδί!!! (Εμείς από την πρώτη μέρα τηρήσαμε με ακρίβεια πρόγραμμα φαγητού αλλά και παιχνιδιού σε συγκεκριμένες ώρες. Επίσης τηρήσαμε πρόγραμμα σταδιακής απομάκρυνσης μας από το κουτάβι για τις ώρες που λείπουμε στη δουλειά και ο Σπάικ προσαρμόστηκε αμέσως).

Άποψη τρίτη: Το σκυλί θα ζηλεύει το παιδί σας, είχα κάποτε ένα λυκόσκυλο που όρμηξε στα παιδιά μου και του έκανα ευθανασία (Ο Σπάικ λατρεύει το γιο μου και ο γιος μου το Σπάικ, αλλά ποτέ δεν τον αφήνω χωρίς επίβλεψη να παίζει μαζί του, τουλάχιστον μέχρι να περάσει η φούρια με τα δόντια, ώστε να προλάβω τυχόν δαγκώματα. Ναι, δοκίμασε να μας δαγκώσει όλους, σηκωνόμασταν όμως αμέσως και σταματούσαμε το παιχνίδι, έτσι βελτιώθηκε γρήγορα).

Άποψη τέταρτη¨Καλά τόσα χρήματα που σας κοστίζει η τροφή του σκυλιού είναι αμαρτία, σε περίοδο οικονομικής κρίσης. (Ο Σπάικ συνεχίζει να τρώει τροφή από επώνυμη εταιρία, δεν διακινδυνεύω την υγεία του, διάβασα πολύ για να καταλήξω σε μάρκα και έπαιξαν ρόλο τα σχόλια πολλών από εδώ για να επιλέξω καθώς και αν είχαν ανακλήσεις κάποιες εταιρίες. Σχετικά με το κόστος αποφασίσαμε να κάψουμε κάποια έξτρα κόστη, δηλαδή έναν καφέ έξω μια φορά λιγότερο το μήνα, οπότε το θέμα κόστους καλύφθηκε).

Άποψη πέμπτη: Το σκυλί θέλει και λίγο ξύλο για να μάθει (άμα βάλω τη φωνή ο Σπάικ δείχνει τόσο εμφανώς ότι καταλαβαίνει πως έκανε κάτι λάθος, που και σπάνια τη βάζω άλλα και ποτέ δεν θα δοκίμαζα το ξύλο.

Άποψη έκτη: Θα σας τρελάνει το σκυλί, είναι κυνηγόσκυλο, θέλει να κυνηγάει, πρέπει να τον πηγαίνετε για κυνήγι αλλοιώς θα αρρωστήσει κλπ κλπ. (Δεν κυνηγάμε, αλλά κάθε απόγευμα επί 2-3 ώρες όλη η οικογένεια παίζει μαζί του στην αυλή, ελπίζω να μην μας κρατήσει κακία που δεν είμαστε του κυνηγιού...)

Όλα τα παραπάνω μέσα σε έναν μόλις μήνα που αποκτήσαμε σκυλί! Κι άλλα πολλά που δεν θυμάμαι ή δεν έδωσα σημασία. Συνέχιζα όλον αυτόν τον καιρό διαβάζοντας όσα περισσότερα μπορούσα, κι ελπίζω ότι έχω πάρει τις σωστές αποφάσεις!
 


dimitris_s2k

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2011
1.022
192
56
Athens / Marussi
www.facebook.com
Κουράγιο Respond! Η ξερολίαση είναι χαρακτηριστικό μας! Νομίζω, ας μου επιτραπεί η γνώμη μου, ότι οι χειρισμοί σου και ο τρόπος που σκέφτεσαι είναι πολύ σωστοί και στην σωστή κατεύθυνση χωρίς να είμαι και ο πλέον ειδικός αλλά με βάση τη δική μου μικρή εμπειρία και τις λίγες γνώσεις μου...
 
  • Like
Reactions: Respond


nfeel

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2011
1.491
514
UK
Παραθέτω ένα video που δείχνει περισσότερες από μια ηλίθιες απόψεις σχετικά με το σκύλο.

Και τις επιπτώσεις!

Υ. Γ. Είναι Έλληνες φυσικά..

 




Gaara

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2014
824
649
41
Athens
Παραθέτω ένα video που δείχνει περισσότερες από μια ηλίθιες απόψεις σχετικά με το σκύλο.

Και τις επιπτώσεις!

Υ. Γ. Είναι Έλληνες φυσικά..

καλά να πάθει το βλήμα
 
  • Like
Reactions: vek


Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
-Γιατι εχει ουρα?
-Γιατι χωρις ουρα γεννιουνται?
-Οχι αλλα για να ειναι καθαροαιμο ενα ροτβαιλερ πρεπει να εχει κομμενη ουρα :mad:

(Βολτα στο mall)
-Γιατι χαιδευεται απο ολους?
-Γιατι να μη χαιδευεται?
-Γιατι αν χαιδευεται δεν ειναι αγριο o_O
-Ποιος σας ειπε οτι θελω να ειναι αγριο?
-Ε τοτε τι το εχεις?:mad:

-Ειναι 6δαχτυλο?
-Δεν ξερω δεν καθομαι να μετρησω τα δακτυλα της.
-(Κοιτανε) Α, ενταξει, το βασιλικο ειναι!

(Παρομοια φαση, ιδιοκτητες με αρσενικο ροτ, επιθετικο με φιμωτρο, σε γνωστο σκυλοπαρκο)
-Ξερει και κανει μπανιο ε?
-Ναι, τρελαινεται να κολυμπαει!
-(Βγαινει η Μοκα απο τη πισινα) Ααααα εσεις εχετε τον αμερικανικο τυπο?? :eek:
-Υπαρχουν κι αλλοι?
-Ναι, ο δικος μας ειναι γερμανικου τυπου o_O
 
  • Like
Reactions: dimitris_s2k


HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
-Ειναι 6δαχτυλο?
-Δεν ξερω δεν καθομαι να μετρησω τα δακτυλα της.
-(Κοιτανε) Α, ενταξει, το βασιλικο ειναι!

o_O
χαχαχαχαχαχχαχα να το και το βασιλικό ροτ! Μετά το παιδοφάγο και το αντίχριστο, ήρθε η σειρά του βασιλικού ροτ!

Εγω πάντως, είμαι πολύ προβληματισμένη τελευταία με τα σκυλιά του πατέρα μου. Ειλικρινά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. Πρόκειται για 2 γπ, αρσενικό θηλυκό. Η θηλυκιά απο byb, ο αρσενικός απο το δρόμο (κάποτε είχα ανοίξει και θέμα και τα είχα παρουσιάσει). Τα υπεραγαπούν και τα φροντίζουν. Το πρόβλημα είναι η Νόρμα, η θηλυκιά. Παιδιά..δεν κάνω πλάκα..το σκυλί είναι ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΜΠΑΛΟΝΙ ΕΤΟΙΜΟ ΝΑ ΠΕΤΑΞΕΙ!!! Ήταν που ήταν βαρέλι, μετά τη στείρωσή της, έγινε τεραστίων διαστάσεων. Το σκυλί δεν μπορεί ούτε να περπατήσει καλά καλά. Την είδα το πάσχα και έφριξα! Αν πριν τη στείρωση ήταν 46 κιλά..τώρα έχουμε περάσει τα 50 100%! Δεν ξέρω τι να κάνω..έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου να τα λέω. Ειλικρινά..Το πάσχα αφήνανε τα σκυλιά και τα τάιζαν όλοι οι παρευρισκόμενοι κρέας ψητό και κόκκαλα. Πάλι τους τα είπα. Πάλι,,πάλι..πάλι. Δεν ξέρω πως αλλιώς. Ο πατέρας μου είναι ο μόνος που καταλαβαίνει και ασχολείται. Με τα σκυλιά έχουν πάρε δώσε 3 οικογένειες όμως και ο καθένας κάνει τα δικά του. Παρατήρησα και τα πίσω πόδια ότι δεν τα πατάει καλά. Πολύ αμφιβάλλω για τα αποτελέσματα των εξετάσεων που θα κάνει όπου να ναι. Ειλικρινά ώρες ώρες εύχομαι να βγούνε χάλια οι εξετάσεις, μπας και πανικοβληθούν (γιατί θα πανικοβληθούν σίγουρα) και βάλουν μυαλό. Ειλικρινά τα υπεραγαπάνε, αλλά στο θέμα της διατροφής δεν. Ταίζουν ρογιαλ αλλά παράλληλα, ένα κάρο μεζέδες απο το τραπέζι, καφέ το πρωί απ ότι μου έιχαν πει παλιότερα (!!!!) και πόσες άλλες μ@@@ες. Στεναχωριέμαι και δεν ξέρω πως αλλιώς να τους κάνω να ξεκολλήσουν..Έχουν τσακωθεί άπειρες φορές και οι θείοι που μένουν εκεί με τον πατέρα μου και άκρη δεν βγαίνει..
 


Μαρθα

Well-Known Member
9 Απριλίου 2014
199
29
μετα απο λιγο καιρο αφου απεκτησα την λιζα....
οι περισσοτεροι με ρωτουσαν
- την πουλατε;
-φυσικα
-ποσο;
-οσο πουλας και εσυ την οικογενεια σου(σε ολους ετσι απαντουσα)
 


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
καλά αυτό που όταν βρίσκεται ενα σκυλί στο δρόμο ούτε να το κοιτάξουν και μόλις υιοθετιθει και φροντιστει και γίνει ομορφο όλοι το λιμπίζονται....
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
καλά αυτό που όταν βρίσκεται ενα σκυλί στο δρόμο ούτε να το κοιτάξουν και μόλις υιοθετιθει και φροντιστει και γίνει ομορφο όλοι το λιμπίζονται....
Έτσι ακριβώς. Όταν έδινα τον Τζιμάκο μέσα σε 2-3 μήνες χτύπησε 2 φορές μόνο το τηλέφωνο, η μία ήθελε τζάκ ράσσελ και θύμωσε που της είπα ότι είναι 4 φορές το ύψος του και ο άλλος ήθελε κουδούνι για τον κήπο. Τώρα που τον βλέπουν όλοι τον εκθειάζουν για το πόσο όμορφος είναι.
Υπάρχουν άνθρωποι που δεν θα έπαιρναν εύκολα αδέσποτο, ειδικά από τον δρόμο κατευθείαν, φοβούνται διάφορα.
Γι αυτό και όσοι τα φιλοξενούν και τα βοηθούν να ομορφύνουν και να θεραπευθούν κάνουν την πιο σπουδαία δουλειά όσον αφορά τα αδέσποτα. Πραγματικά βοηθούν όσο κανείς άλλος με τις πολύτιμες φιλοξενίες.