Επιλογή σκύλου


minouki

Member
28 Μαρτίου 2012
11
0
Εγώ το δικο μου που δεν το πηρα απο καταφύγιο απλα τον βρήκα, έχουν σταθει πραγματικά διπλα μου σε αποριες απο 2 διαφορετικά καταφύγια. Εχουν ασχοληθει πολυ μαζί μου.
Πολύ καλό αυτό, για πρωτάρηδες, όπως εγω!
 


minouki

Member
28 Μαρτίου 2012
11
0
chow chow μην παρεις ,δεν κανει για πρωτος σκυλος,
εγω θα σου προτηνα αφου σου αρεσουν τα μεγαλοσωμα,τον απολυτο γιγαντα που λατρευει τα παιδια,Newfoundland
Περιττό να σου πω ότι τρελαίνομαι για τα chow, όντως μοιάζουν με λιονταράκια :) Αλλά το διάβασα ότι δεν είναι πολύ εύκολα σκυλάκια και μια ερώτηση, με την τρίχα τι κάνεις??? έτσι από περιέργεια ρωτάω :) θα το δω αυτό που μου λες, σε ευχαριστώ!
 


minouki

Member
28 Μαρτίου 2012
11
0
Διαφωνείς για ένα λαμπραντορ, για δύο όμως;;; :D

Πέρα από την πλάκα τα λάμπραντορ είναι πράγματι πολύ δραστήρια σκυλιά ως κουτάβια ( δηλαδή μέχρι 2-3 ετών περίπου) αλλά μεγαλώνοντας γίνονται καταπληκτικά σκυλιά. Καλοί χαρακτήρες, τους αρέσουν πολύ τα παιδιά γιατί μάλλον μοιράζονται μαζί τους την παιδικότητα και την τρέλα και είναι εύκολα εκπαιδεύσιμα ζώα. Και υπάρχουν πάαρα πολλά ημίαιμα λαμπραντοράκια στα καταφύγια. Καλή επιλογή ότι και να διαλέξεις!
Να'σαι καλά! μακάρι να μπορούσα να έπαιρνα 2, 3, 4, 5 κλπ :) παιδιά μπορεί να ακουστω... τρελή, αλλά τα λατρεύω! Όλα τα ζωάκια, έχω ένα θέμα.......! :)
 


Miss

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2009
278
0
Αργυρούπολη
Ωραία είναι τα τα Λαμπραντόρ και άλλες ράτσες... τι θέμα είναι τι θα σου κάνει κλίκ!

Π.χ εγώ έχω ένα θέμα με τα μεγάλα αφτιά και γιατί να το κρύψομεν άλλωστε...

Όταν χαζεύεις όμως φωτό από αδέσποτα πέφτεις πάνω σε κάτι φάτσες απίθανες (Αγνή)

Μερικές φορές θέλω να υοθετήσω και άλλο σκυλί.... τώρα όμως περιμένουμε παιδί οπότε bad timing!
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Καλησπέρα και καλώς μας ήρθες. Λόγω κρίσης από κάθε άποψη, θα σε συμβούλευα πολύ έντονα να προτιμήσεις αδέσποτο. :)
 


panos chow

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2011
575
27
Περιττό να σου πω ότι τρελαίνομαι για τα chow, όντως μοιάζουν με λιονταράκια :) Αλλά το διάβασα ότι δεν είναι πολύ εύκολα σκυλάκια και μια ερώτηση, με την τρίχα τι κάνεις??? έτσι από περιέργεια ρωτάω :) θα το δω αυτό που μου λες, σε ευχαριστώ!
απλα χτενιζω καθα μερα
 


dimitra1971!

Banned
Banned
29 Σεπτεμβρίου 2011
171
2
Πολύ καλό αυτό, για πρωτάρηδες, όπως εγω!
Και εγώ πρωτάρα ήμουν αλλά μην ανησυχεις.Εχω διαβάσει και ενημερωθει και ξέρω πολλά περισσοτερα απο πολλους χρονια σκυλάδες!!! Στο άλσος που μαζευομαστε οσοι θέλουν πληροφορίες εμένα ρωτάνε.Και πολυ βοήθεια απο καταφύγια οπως σου ειπα.Τα σκυλάκια απο εκει μην τα προτιμήσεις μονο απο λυπηση.Βρίσκεις κατι κουκλιά με διαμάντια χαρακτήρες ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ!!!
 




BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Εφόσον δεν έχεις κάποια απαίτηση απο το σκυλί και η απόφαση εξαρτάται κατα μεγάλο ποσοστό απο την εμφάνηση του σκύλου νομίζω μια βόλτα απο τα καταφύγια είναι το καλύτερο στην περίπτωση σου.
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.840
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU