Εργαλεία grooming




FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Βασίλης said:
FrenchieFan said:
Μονο με το Shedder ειδα φως!
Τι είναι το shedder friechie? Θα μπορούσε να βοηθήσει και για το τρίχωμα γερμανικού ποιμενικού?
Δεν νομιζω! To Shedder κανει καλο σε σκυλια με πολυ κοντο τριχωμα και χωρις υποτριχωμα, οπος τα Boxer, Frenchies, Παγκ, Bulldog klp.
Εσεις μαλλον καλο θα ηταν να κοιταξτε για Furminator!!
Εδω το Φοερμινατορ

Και εδω το Shedder


Εδω και μια μικρη γευση τι μπορει να κανει κανεις με το Furmi, μεσα σε χρονο ρεκορ!
 




FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Βασίλης said:
Μαγικό!!!!!! :fan: :lol:

Ξέρεις που μπορώ να το βρώ? γιατι νομίζω δεν έχω δει κάτι τέτοιο σε είδη πετ....
Εδω ελλαδα??? Δεν νομιζω. Ουτε εγω δεν εχω δει πουθενα!

Εγω το δικο μου το πηρα απο γερμανια.
Πριν απο λιγο καιρο ανοιξε αντιποροσοπεια εκει- πριν απο αυτο απο αμερικη μπορουσε να το βρει κανεις.
 


Βασίλης

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2007
143
0
THESSALONIKI
Μάλιστα... άς έρθει η άνοιξη με το καλό που θ'αρχίσει να αλλάζει την τρίχα ο λύκος και τότε ψάχνουμε!!! :lol: :lol:

Σ'ευχαριστώ πολύ πάντως!! :lol: :lol:
 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Ενδιαφέρον! Frenchie μήπως μπορείς να μας εξηγήσεις πως λειτουργεί το πρώτο? Δεν μπορώ να δω καλά από την φωτο... Ουσιαστικά χτενίζει ή κουρεύει? Μοιάζει λίγο με τις χτένες που χρησιμοποιούμε για "αραίωμα" στο ανθρώπινο κούρεμα ή το έχω καταλάβει εντελώς λάθος?

Η δικιά μου που έχει τρίχα λεία όχι τόσο κοντή όσο του boxer & του pug, αλλά ούτε πυκνή και "διπλή" σαν του Γερμανικού ποιμενικού σε ποια από τις 2 κατηγορίες είναι? Ποιο εργαλείο θα έκανε δουλειά δηλαδή?

Thanks και sorry αν σε κουράζω!
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
To Furminator κανει για ολα τα σκυλια με υποτριχωμα!
Υπαρχει σε διαφορα μεγεθη- για ολα τα μεγεθη σκυλων!
Δεν κοβει- αλλα βγαζει ολη την νεκρη τριχα- ειδικα το νεκρο υποτριχωμα σε απιστευτες ποσοτητες και με μεγαλη ευκολια.

Δες και εδω στο λινκ= στο "Demos" εχει κατι βιντεο. Πολυ καλο ειναι το κατω δεξια, με τον μαυρω σκυλο. Εκει δειχνει πρωτα ολα τα αλλα συνηθησμενα εγαλεια- και μετα το Furmi!! Ειναι πραγματικα εντυποσιακο!!!
http://www.furminator.com/
 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Sorry, δεν είχα προσέξει στην προηγούμενη δημοσιεύση ότι έγραφες την ονομασία και στα Αγγλικά. Αν το είχα δει, θα είχα βρει και το link χωρίς να σε παιδεύω.

Ευχαριστώ για το info, όντως δείχνει εντυπωσιακό! Και αν το λες κι εσύ που είναι η δουλειά σου, σημαίνει ότι αξίζει τα λεφτά του (από ότι είδα είναι λίγο τσιμπημένο). Λέω να το δοκιμάσω. Το πολύ πολύ αν δεν κάνει για την τρίχα της μικρής θα το δώσω στον αδερφό μου που έχει ένα ημίαιμο ακίτα. Εκεί σίγουρα θα φέρει αποτέλεσμα (μιλάμε για πολύ μαλλί!)
 




magi

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2006
607
2
Athens
Το shedder πάντως από προσωπική εμπειρία είναι πολύ καλό.
Μια φίλη μου βουρτσίζει το βελγικό λυκόσκυλο με αυτό το εργαλείο, δοκίμασα στην dobie μου και ενθουσιάσθηκα.
Τώρα εκτός από το γάντι, την βούρτσα, έχουμε και shedder :D .
 




gwgw

Well-Known Member
το βρηκα εδω..

*************και εδω

*************και εδω

*************

υπαρχει ενδιαφερον απο αλλους? αν τελικα παραγγειλω?


ROTTIE: Δεν επιτρέπονται τα εμπορικά links στο forum. Οι πληροφορίες σχετικά με τα e-shops μόνο με pm. :wink:
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Η δημοσίευση μεταφέρθηκε σε σχετικό θέμα

emily_vk said:
To coat king ειναι ενα φανταστικο εργαλειο!
Βγαζει γρηγορα και πολυ αποτελεσματικα τις νεκρες τριχες απο την ραχη,τον λαιμο και τα ποδια!!!.
Υπαρχει σε πολλα διαφορετικα μεγεθη αναλογα με την ρατσα.Απο Αφγκαν,μεχρι μποξερ(που λεει ο λογος)!!!

Πατηστε το λινκ,για να δειτε αποτελεσματα Πριν και Μετα την χρηση του!

http://www.groomersmall.com/ck_results.htm
 




gwgw

Well-Known Member
σημερα είχα τη χαρα να παραλάβω το furminator! βεβαια ακομη δε το δοκιμασα να σας πω εντυπωσεις, το βραδι θα γινει αυτο.. παντως χαρηκα πολυ που τελικα καταφερα να το βρω..!!

η φαση ειναι οτι ο πωλητης μου εκανε δωρο και ενα φουλαρι για τον Ορφέα!! :lol: :lol: :lol:
 












Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.825
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU