Εχασα τον καλύτερό μου φίλο... γιατί?????




tasoulap

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2011
189
1
Ano Liosia, Athens, Attikis
Βαγγέλη μου κουράγιο! Σε καταλαβαίνω γιατί κι εγώ έχασα το φιλαράκι μου τον Όσκαρ πριν από 4 μήνες περίπου γιατί είχε την ατυχία να φάει δηλητήριο που κάποιος "καλοθελητής" είχε πετάξει. Δεν πρόλαβα καν να τον πάω στον κτηνίατρο. Τον έχασα μέσα σε 10 λεπτά. Την ανάγκη μου για παρέα την κάλυψε ο Ερμής μου, ένα αδεσποτάκι που μάζεψα περίπου 2 μήνες από τότε που έχασα τον Όσκαρ. Δεν μου κάλυψε το κενό του Όσκαρ, γιατί δεν ήταν αυτός ο σκοπός άλλωστε. Μου κάλυψε την ανάγκη για για να δώσω αγάπη σε ένα πλάσμα που την χρειαζόταν. Ο Όσκαρ είχε και θα έχει πάντα ξεχωριστή θέση στην καρδιά μου όμως, καλώς ή κακώς, η ζωή προχωράει και χωρίς εμάς. Θα θρηνήσεις, θα κλάψεις και θα "αναθεματίσεις" την άτιμη ώρα και στιγμή που συνέβη αυτό το άσχημο πράγμα στο φιλαράκι σου. Όμως έχε κατά νου οτι τα φιλαράκια μας θέλουν να είμαστε χαρούμενοι ακόμα κι αν εκείνα δεν είναι μαζί μας. ;-)

Λυπάμαι πραγματικά πολύ για οτι σου συνέβη. Φρόντισε να είσαι καλά, να θυμάσαι όλες τις στιγμές που ζήσατε μαζί και σου εύχομαι να μπορέσεις σύντομα να "ορθοποδήσεις" και να δώσεις την αγάπη και τη φροντίδα σου και σε κάποιο άλλο ζωάκι. :)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.133
Μηνύματα
896.038
Μέλη
19.945
Νεότερο μέλος
Gskag