Εχετε καμια ιδεα?


Cicaci

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2010
353
3
Ξάνθη
Η μικρή στα δεξία ειναι 8 μηνων. Την ειδα εχθες στο κυνοκομείο. Έχετε καμια ιδεα τι ράτσες μπορεί να εχει μέσα της?

481775_424674697605315_194685730_n.jpg
 






bouboul

Well-Known Member
18 Οκτωβρίου 2012
420
2
καλή ψυχή θα έχει σίγουρα μέσα της! :p

κατά τα άλλα τα αυτιά μου θυμίζουν επανιελακι
 




Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Τι σημασία έχει? Αφού είναι 8 μηνών, θα έχεις μερικά στοιχεία για το χαρακτήρα της.
 




ilektra_ilie

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2012
1.834
61
Hollywood
pawpix.wix.com
Οντως η φατσουλα της εχει κατι απο επανιελ αλλα στα χρωματα καμια σχεση. Εγω θα ελεγα αγγλικο σεττερ με επανιελ χωρις να ειμαι καθολου σιγουρη. Σεττερ εχει σιγουρα παντως μεσα της. Θα γινει πολυ καλο σκυλι αυτο ειναι σιγουρο. Ειναι πανεξυπνα τα σεττερακια και πολυ φιλικα αφου ειναι κυνηγοσκυλα. Αν θελεις να την παρεις μην το σκεφτεσαι :D Περιμενουμε ευχαριστα.
 






Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Σε 2 μέρες δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα. Κάνε το 2 βδομάδες :)
Και φυσικά, μην την αφήσεις ολομόναχη στο σπίτι και όταν γυρίσει το βρεις λαμπόγυαλο και πεις δεν κάνει για σπίτι! Crate :)

Φιλικά! (το τονίζω γιατί ξαναδιαβάζοντας μου φάνηκε κάπως απότομο)
 


Cicaci

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2010
353
3
Ξάνθη
:)
Ξέρω για το crate. Ξερω ακριβώς τη διαδικασια για ενα κουτάβι, απλά δεν εχω καμια ιδεα τη συμπεριφορά σε ένα μεγαλύτερο σκύλο. Υποπτεύομαι πως ειναι ακριβώς η ιδια διαδικασια. Και ρωταω για τη ρατσα γιατι εχω τρελα με την εκπαίδευση και με τα 2 κυνηγόσκυλα φίλων που ασχολήθικα δεν είχαν αυτή τη σπυρτάδα και δεν ειναι τόσο συγκεντρομένα. Κάτι που αναζητώ από ενα σκύλο. Κι επειδή μοιάζει να εχει κυνηγό μεσα της με προβληματιζει.
Βλέπω όλες τις παραμέτρους γιατί ειναι μια σοβαρή απόφαση η υιοθεσία!
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Καλά κάνεις!
Η διαδικασία για ένα νεαρό (δεν είναι ακόμα ενήλικο το σκυλάκι 8 μηνών) αλλά και για ένα ενήλικο, που δεν έχει ξαναζήσει σε σπίτι, είναι ακριβώς ίδια με ένα κουτάβι.
Σε 2 μέρες δεν πρόκειται να βγάλεις ασφαλές συμπέρασμα για κανένα σκύλο. Μία βδομάδα είναι το λιγότερο. Εγώ πάντα προτείνω 2.
Τα κυνηγόσκυλα σίγουρα δεν έχουν την ίδια συμπεριφορά με ένα ΓΠ και η μικρούλα στη φώτο μοιάζει να προέρχεται από κυνηγόσκυλα. Ποτέ δεν ξέρεις με τα ημίαιμα όμως :)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981