ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΑΝΟΜΟ ΕΚΤΡΟΦΕΙΟ ΣΤΙΣ ΣΕΡΕΣ


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Η ιστορία με λίγα λόγια έχει ως εξής :
Από το παράνομο εκτροφείο έχουν, μέχρι στιγμής, κατασχεθεί περίπου 33 σκυλιά. Όλα είναι μικρόσωμες φυλές, (κανισοειδή, τύπου πεκινουά και yorkies), τα περισσότερα είναι μεγάλης ηλικίας, (από 4 και πάνω).
Είναι, ευτυχώς, εκτός από ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ταλαιπωρημένα, αδύνατα και βρώμικα, καλά στην υγέια τους, εννοώ ότι δεν έχουν ψώρα (όπως στα Δερβενοχώρια).
Λείπουν , περίπου 10 σκυλιά, τα οποία τα έχει εξαφανίσει ο ιδιοκτήτης, (σιχ τζου και κάποια καναδεζικα κουτάβια).
Για αυτά τα 33 σκυλιά, θα χρειαστούν εθελοντές για προσωρινή φιλοξενία στην Αθήνα.
Επίσης, υπαρχουν κάποιες μαμάδες με κουτάβια.
Η φιλοξενία θα είναι ΠΡΟΣΩΡΙΝΗ, γιατί θα βρεθούν οικογένειες για αυτά τα σκυλια. Ευτυχως είναι μικρόσωμα και πιστεύουμε ότι θα δοθούν εύκολα..
Αυτη τη στιγμή μένουν σε μία πανσιόν, προσωρινά, αλλά θα πρέπει να φύγουν σύντομα.
Εγω έχω ήδη δεχτει να φιλοξενήσω κάποιο.
Ζητάω και τη βοήθεια του forum για να βρεθούν και άλλοι "προσωρινοί" γονεις για αυτά τα κακόμοιρα πλάσματα.
Αν ενδιαφέρεστε να βοηθήσετε στείλτε mail στο
[email protected]
 




labrador27

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2009
209
0
thessaloniki
Τοσοι και τοσοι ζητουν να τους χαριστει κουταβι,δεν υπαρχει κανενας τωρα που υπαρχουν διαθεσιμα???
 


ΑΓΓΕΛΟΣ2

Well-Known Member
7 Μαρτίου 2010
465
1
βολος
κιαλο παρανομο...?ποτε ξεφυτρωσε...ειχα μηνει στα 2 εγω...
πως θα ηθελα να εχω χωρο,χρονο κ χρημα να παρω οσα περισσοτερα μπορω...
 








FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Ειναι λιγο ασχημος χρονος!
Εμενα οι δικες μου ειναι ολες (και οι 4)πολυ φακλανες, μεχρι και ακρος ενοχλιτικοι, οταν ερχεται εδω μεσα ξενος σκυλος.
Το ειδαμε και τα χριστουγεννα με το Cocker.
Αλλα τοτε ειχα πολυ περισσοτερο χρονο= τωρα που αρχιζει να φτιαχνει ο καιρος, γεμιζει η Ατζεντα μου σε χρονο ρεκορ- και δεν θα ειχα καιρο να προσεχω και εναν ακομα σκυλο να μην γεινται θυμα mobbing απο τις δικες μου.
Περιμενουμε και οιστρο μερα με την μερα= αστα να πανε!!
 








Chow

Well-Known Member
3 Απριλίου 2009
406
4
Θεσσαλονίκη
Κατερίνα, όλα τα σκυλιά μεταφέρθηκαν Αθήνα? Θα μπορούσα να φιλοξενήσω κάποιο, αλλά φαντάζομαι θα ψάχνετε για άτομα από Αθήνα.
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Δεν ξέρω...θα ρωτήσω και θα σου πω...
Τα σκυλιά δεν έχουν έρθει Αθήνα ακόμα...μετά το Πάσχα...για να έχουν επιστρέψει από διακοπές οι εθελοντές...
Θα πρέπει να στειρωθούν...να κοινωνικοποιηθούν , (όσο γίνεται βέβαια)...και μετά να δοθούν για υιοθεσία..
Είναι μπόλικη δουλειά γιατί τα κακόμοιρα έχουν ζήσει όλη τους τη ζωή μέσα σε ένα κλουβί, υπό άθλιες συνθήκες..
 


ΑΓΓΕΛΟΣ2

Well-Known Member
7 Μαρτίου 2010
465
1
βολος
τα σκυλακια θα δοθουν μετα μονο αθηνα?
αν ακουσω κανεναν εδω για σκυλακι...να του πω?
αν και πιστευω θα βρουν γρηγορα σπιτακια...ειναι μικοσωμα...

καλη τυχη στα μικρα!και πολλα μπραβο σε οποιους θα βοηθισουν κ βοηθαν!!!
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
όχι, δεν θα δοθούν μόνο Αθήνα...θα ψάξουμε και σπίτια εκτός Αθηνών, αρκει να γίνουν όλα τα συμβόλαια υιοθεσίας και να κριθούν κατάλληλες οι οικογένειες.
 






katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Θέλω να πω το εξής, για όσους μπαίνουν σαν επισκέπτες και βλέπουν αυτη το θέμα.
Μην στελνετε e- mail στη Κλέα και ζητάτε να υιοθετήσετε ΑΣΤΕΙΡΩΤΗ θηλυκιά επειδή έχετε ένα αρσενικό και θέλετε να το ζευγαρώσετε.
Τα σκυλιά θα δοθούν για φιλοξενία ΜΟΝΟ σε ανθρώπους που είναι γνωστοί η συστημένοι από κάποιο μέλος των Σωματείων που έχουν αναλάβει την υπόθεση και για μόνιμη υιοθεσία θα δοθούν ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΣΤΕΙΡΩΘΕΙ.
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Καλά, δηλαδή ΠΟΣΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ μπαίνουν τουρίστες σ' αυτό το φόρουμ πια? Και ποιο κομμάτι του παπυμιλλάδικου και ΒΥΒ προβλήματος ΔΕΝ έχουν καταλάβει?! ΤΟΣΟ ΛΙΓΟ πια μυαλό έχουνε?!:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Α, να ρωτήσω και κάτι χρήσιμο: ξέρουμε πού πούλαγε τα κουτάβια το παράνομο εκτροφείο? Αν μπορούμε να μάθουμε θα υπάρξουν κυρώσεις στους μεταπωλητές-πετσοπάδες και σκυλέμπορες?
 
Last edited:


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
"Έχω εναν αρσενικο ιδιο και θα κανουν πολυ καλο ζευγαρι και ομορφα μωρα"
Ποσα τέτοια ακουσα οταν εδινα την Ιρμα!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.931
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95