Ζητείται Boxer κουτάβι


Λουνομαμά

Well-Known Member
26 Δεκεμβρίου 2011
108
1
Ηράκλειο Κρήτης
Μα δεν καταλαβαίνω γιατί θεωρείται σημαντική "προίκα" του κουταβιού το βιβλιάριο του. Ενα βιβλιαράκι είναι, που βάζεις μέσα τα χαρτάκια από τα εμβόλια. Δωρεάν σου το δίνει ο κτηνίατρος. Και κτηνιατρικό έλεγχι σε δικό του κτηνίατρο. Που περιλαμβάνει τι ακριβώς?

Είναι σα να σου λένε ότι το κινητό που παίρνεις έχει και μπαταρία, έχει και φορτιστή. Ε δεν καταλαβαίνεις ότι είναι μουφα το κινητό?
 


Basilis176

Active Member
16 Ιουνίου 2012
25
0
Ξεχασα να σας πω επισης οτι οτι ο συγκεκριμενος εκτροφεας συνεργαζεται με ενα εκτροφειο στην γερμανια αν δεν κανω λαθος(ετσι μου ειπε τουλαχιστον) και οτι εχει κατεβασει την τιμη 50 % κατω.Και επισης μου ειπε οτι οι γονεις εχουν χαρτια κτλ και οτι αμα θελω χαρτια θελει αλλα 150 ευρο δηλαδη συνολο 450..Θα παω να κοιταξω και για κοταβια στο ασυλο στην Πτολεμαιδα και θα δω τι θα κανω.Ευχαριστω παντωσ για τισ συμβουλες!!!
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Κοιτα στο τελος να παρεις απο σκυλεμπορα,να σε πιασει κ κωτσο...(Ναι κ αυτος που "συνεργαζεται" με εκτροφειο σκυλεομπορας ειναι.Κανενας σωστος εκτροφες δεν πουλαει σκυλια με μεσαζοντες και "λιανικη",το ακουσα κ αυτο)

Καλη τυχη!
 


George K

Well-Known Member
12 Νοεμβρίου 2007
1.177
48
Ξεχασα να σας πω επισης οτι οτι ο συγκεκριμενος εκτροφεας συνεργαζεται με ενα εκτροφειο στην γερμανια αν δεν κανω λαθος(ετσι μου ειπε τουλαχιστον) και οτι εχει κατεβασει την τιμη 50 % κατω.Και επισης μου ειπε οτι οι γονεις εχουν χαρτια κτλ και οτι αμα θελω χαρτια θελει αλλα 150 ευρο δηλαδη συνολο 450..Θα παω να κοιταξω και για κοταβια στο ασυλο στην Πτολεμαιδα και θα δω τι θα κανω.Ευχαριστω παντωσ για τισ συμβουλες!!!
Εσύ φίλε πας γυρεύοντας.... Αν δεν μπορείς να πάρεις απο σωστό εκτροφέα, βρες τουλάχιστον ενα απο τις φιλοζωικές και υιοθέτησε, μην το κουράζεις παραπάνω
 


BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Οπως έγραψε ο Γιώργος. Αν θες Boxer πας εκει που τα εκτρέφουν και τα μεγαλώνουν. Όπου αλλού πας απλά θα σε κοροιδεύψουν. Αν θες σκύλο και δεν μπορείς να δώσεις κάποιο σεβαστό ποσό τότε πήγαινε σε μια φιλοζωική.
 


mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
αμα θελω χαρτια θελει αλλα 150 ευρο
Τα "χαρτιά" δηλαδή το pedigree, το οποίο εκδίδεται από τον ΚΟΕ (αλήθεια ξέρεις τι είναι αυτό που όλοι σου λένε;) κοστίζει γύρω στα 25 ευρώ ανά κουτάβι.
Οπότε μήπως σου βρωμάει που σου ζητάει 150 ευρώ extra; ^_^

Επίσης, όταν λέμε εκτροφικό σκυλί με χαρτιά ξέρεις τι σημαίνει αυτό; Τι περιλαμβάνεται σ' αυτά τα χαρτιά;
 


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
Μιλισα με την κτηνιατρο που ειχα και μου ειπε πως τα μποξερ ειναι σκυλια για οικογενεια και θελω πολυ ενα για τα παιδια μου επισης μου ειπε πως ειναι καλυτερα να τα εχεις απο μικρα.Και κατι τελευταιο, βρηκα εναν εκτροφεα χωρις χαρτια αλλα με διαφορες εγγυησεις με εμβολια αποπαρασιτωση και κτηνιατρικο ελεγχο σε δικο του κτηνιατρο και επισης βιβλιαριο υγειας και europian passport.ολα αυτα με 300 ευρω αλλα μου φενεται καπωσ και αυτο..
τον χαρακτήρα που tah βγάλει το κουτάβι σου ποιος μπορεί να στο εγγυηθεί και μάλιστα αν λες πως έχεις και παιδάκια... δεν χρειάζεται αν ξαναγράψω όλα όσα έχουν πει οι υπόλοιποι περί υγείας ktlp. αυτά εξυπακούονται σκέψου ποσο σημαντικός είναι ο ο χαρακτήρας, σε ένα ενήλικο σκυλί από καταφύγιο αυτό το βλέπεις άμεσα!!! αν δεν μπορείς να διαθέσεις τα χρήματα αυτά είναι απλό υοθέτησε
 


DORIS

Well-Known Member
17 Δεκεμβρίου 2010
1.213
261
37
φιλε αυτα που λες τα ακουμε συνεχεια!
τα 150 ευρω για πεντιγκρι ειναι κλασσικη απατεωνια!

αν θες μποξερ απαλαγμενο απο πιθανοτητες κληρονομικων παθησεων,σωστο μορφολογικα και κυριως μιας και εισαι οικογενειαρχης με σωστο χαρακτηρα παιρνεις μονο απο εκτροφεα.

γιατι σου ειπαν οτι τα μποξερ ειναι καλα για οικογενεια αλλα δεν σου ειπαν οτι αυτα ειναιτα μποξερ σωστης εκτροφεις

τα μποξερ του γειτονα που τα ζευγαρωσε με τον γνωστο μπορει να ειναι οτιδηποτε σε χαρακτηρα +την αθλια μορφολογια+την υγεια,που δεν θα εχει κανει καμια εξεταση δυσπλασιας ή τι αλλο απασχολει την φυλη.
 


ASBT

Well-Known Member
1 Απριλίου 2011
180
2
Απο οτι ειπες εισαι και οικογενειαρχης ανθρωπος, μην εμπιστευτεις να εχεις με τα παιδια σου ενα σκυλι που ισως μετα απο λιγο καιρο να σου βγαλει προβληματα και επειδη θα βαρεθεις να το πεταξεις στο δρομο! (μιλαω στη περιπτωση να παρεις απο ιδιωτη)

Οπως λεει και το ασμα, ¨δυο δρομους εχει η ζωη¨ υιοθεσια ή αγορα απο εκτροφεα! μη το σκεφτεσαι και μη το κουραζεις παραπανω :)
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Ξεχασα να σας πω επισης οτι οτι ο συγκεκριμενος εκτροφεας συνεργαζεται με ενα εκτροφειο στην γερμανια αν δεν κανω λαθος(ετσι μου ειπε τουλαχιστον) και οτι εχει κατεβασει την τιμη 50 % κατω.Και επισης μου ειπε οτι οι γονεις εχουν χαρτια κτλ και οτι αμα θελω χαρτια θελει αλλα 150 ευρο δηλαδη συνολο 450..Θα παω να κοιταξω και για κοταβια στο ασυλο στην Πτολεμαιδα και θα δω τι θα κανω.Ευχαριστω παντωσ για τισ συμβουλες!!!
Ο εκτροφέας προκειμένου να βγάλει pedigree για τα κουτάβια του πρέπει να τα δηλώσει μέσα σε 29 μέρες από την ημέρα που θα γεννηθούν. Οπότε :

1) Η τα κουτάβια ΔΕΝ έχουν pedigree και αν ζητήσεις χαρτιά θα σου στείλουν ένα κουτάβι με πλαστό pedigree.

2) Αν θες να κάνεις "οικονομία" τότε κάποιο άλλο κουτάβι θα πάρει το pedigree του δικού σου κουταβιού...(αν τα έχει δηλώσει που πολύ αμφιβάλλω,οπότε καταλήγουμε στο πλαστό)
Πιάστο αυγό και κούρευτο...

ΠΟΤΕ μην εμπιστευτείς άνθρωπο που θα σου ζητήσει extra χρήματα για pedigree....(εκτός των άλλων)
 


Lovey the Lab

Well-Known Member
21 Απριλίου 2011
2.175
200
ζητα του το pedigree να δεις οτι θα στο γυρισει αμεσως το παραμυθι.
Θα στο φτασει 500 ευρω προκειμενου να σε κανει να αλλαξεις γνωμη.
 


ilektra_ilie

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2012
1.834
61
Hollywood
pawpix.wix.com
ζητα του το pedigree να δεις οτι θα στο γυρισει αμεσως το παραμυθι.
Θα στο φτασει 500 ευρω προκειμενου να σε κανει να αλλαξεις γνωμη.
Ναι αλλα μπορει να εχει πλαστο pedigree και να της δωσει.






Ο εκτροφεας δινει τα κουταβια εκει που επιλεγει αυτος. Αφου πρωτα εχει μιλησει μαζι τους και και και... Δεν τα δινει σε εναν ακυρο στην Ελλαδα να τα πουλησει. Ελεος δηλαδη!! Ψαχτειτε και λιγο. Εσεις νομιζεται οτι ο τσαμπας ζει!!! Συν οτι αν δεν το παρεις απο τον εκτροφεα μπορει να εχει οτι χαρακτηρα να ναι. Και οσο να ναι τα μποξερ ειναι αρκετα δυνατα σκυλια. Θα εμπιστευοσουν τα παιδια σου με ενα σκυλι που δεν ξερεις ουτε στο ελαχιστο τον χαρακτηρα των προγονων του και τι συμπεριφορα μπορει να σου βγαλει στο μελλον?? Το ξερεις οτι εξαιτιας των ζωων απο παπι μιλς και απο ιδιωτες καποιοι νομιζουν οτι τα μποξερ ειναι αγρια σκυλια??? Κι εγω καθομουνα και τους εξηγουσα οτι τα μποξερ ειναι πολυ φιλικα σκυλια με το ενα με το αλλο αρκει να εχει γινει σωστη αναπαραγωγη και οτι τα αλλα που αυτοι νομιζουν οτι ειναι μποξερ ειναι απλα "ημιαιμα"
που μοιαζουν με μποξερ. Και δεν τους αδικω γιατι δυο μποξερ που ερχοντουσαν στην γειτονια μου δεν ηταν και αρκετα φιλικα οποτε μετα ολοι ειχαν συνδεσει μποξερ=αγριο. Ψαξτε για σωστα εκτροφεια μεσω του ΚΟΕ μιληστε με τους εκτροφεις να δειτε ποιος εκτοφεας σας "κανει", δειτε τα σκυλια τους και σιγα σιγα βαζετε λεφτα στην ακρη να παρετε το νεο μωρακι σας :D Πιστεψε με θα ειναι γλυκια αναμονη. Συν οτι μπορει η σκυλα που θα δειτε να μην εχει γεννησει ακομα οποτε να εχετε 6 μηνες πχ μπροστα σας να μαζεψετε τα 300 που σας λειπουνε. Αφου ειστε διατεθημενοι να δωσετε 500 ευρω τοτε να μαζεψετε αλλα 300 σιγα σιγα και με λιγη οικονομια πιστευω θα τα καταφερετε :)
 


vasilia

Active Member
24 Ιανουαρίου 2012
26
0
ξανθη
δεν θα σταθω στα χαρτια ή στην τιμη αγορας, αλλα στο οτι θελεις το σκυλο για την οικογενεια και τα παιδια σου. Δεν γνωριζω τις ηλικιες των παιδιων σου αλλα θα σου πω το εξης: οταν εψαχνα εγω για σκυλο( για ολη την οικογεναια ΚΑΙ τα παιδια) την αποφαση την πηραν τα παιδια. Οχι απο εκτροφεα παρολο που ειχαμε μιλησει και στο τηλ σαν μια πρωτη επαφη και ειχαν δει και τις φωτο απο τα κουταβια, επελεξαν ενα αδεσποτακι ημιαιμο(σπανια ρατσα) απο φιλοζωικη. Ειναι αχωριστοι μερα νυχτα και τρελοι ο ενας για τον αλλο. Αυτο ειναι ανεκτιμητο!
 






Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Ξεχασα να σας πω επισης οτι οτι ο συγκεκριμενος εκτροφεας συνεργαζεται με ενα εκτροφειο στην γερμανια αν δεν κανω λαθος(ετσι μου ειπε τουλαχιστον) και οτι εχει κατεβασει την τιμη 50 % κατω.Και επισης μου ειπε οτι οι γονεις εχουν χαρτια κτλ και οτι αμα θελω χαρτια θελει αλλα 150 ευρο δηλαδη συνολο 450..Θα παω να κοιταξω και για κοταβια στο ασυλο στην Πτολεμαιδα και θα δω τι θα κανω.Ευχαριστω παντωσ για τισ συμβουλες!!!
Μηπως κανει την προσφορα αυτη μονο σε Ελληνες επειδη περναμε κριση και μας λυπηθηκε? :rolleyes:

ΜΑΚΡΙΑ απο εκει! Ειναι απατη λεμε! Σου βαλανε και λινκ με καθαροαιμα που χαριζονται. Η κτηνιατρος σας, συγνωμη αλλα λεει ανοησιες στο να παρετε μονο κουταβι! Ελατε να δειτε με τον κτηνιατρο σου ενα ενηλικο σκυλι που μαζεψα απο το δρομο και να μου πει ποσα κουταβια ειχε ασθενεις με τετοιον χαρακτηρα. Που τα περισσοτερα ιδοκτητα που μπαινουν μεσα στα κτηνιατρεια τα βαζουν φιμωτρο για να κανουν ενα εμβολιο.

Καλως ηρθες! :)
 




BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Απλά τα πράγματα... όποιος το κουράζει απλά προσπαθεί να βρει κάποια δικαιολογία να νιώσει καλύτερα με την επιλογή του. Αν δεν σου δείξει πριν την αγορά την απόδειξη καθαροαιμίας της μάνας, του πατέρα και δεν σου δώσει χαρτί καθαροαιμίας για το κουτάβι τότε ο σκύλος δεν θεωρείται εκτροφής. Ο σκύλος τυπικά δεν είναι καθαρόαιμο και δεν είναι υπερβολή στο να χαρακτηριστεί ακόμα και ημίαιμο μιας και δεν υπάρχει απόδειξη της καθαρής γραμμής της φυλής. Οπότε ακόμα και τα 100-200Ε είναι κλεψιά.