Ηλεκτρονικα Απωθητικα εντομων με υπερηχους


Panos_Cheela

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2013
211
0
Καλησπερα.

Φανταζομαι θα εχετε δει την διαφημιση με τα απωθητικα εντομων ,στην τηλεοραση .

Λοιπον σε αναζητηση στο ιντερνετ βρηκα τετοιες συσκευες κ σε μορφη μπρελοκ με μπαταριες ,αλλα κ για την πριζα.

Θελω να ξερω αν αυτες οι συσκευες οντως απωθουν τα εντομα .
Το εχει καποιος χρησιμοποιησει?

Διαβασα σε ενα αλλο φορουμ ασχετο , ότι με μια συσκευη των 3 ευρω (μπρελοκ απο παιχνιδοκαταστημα ), καποιος ελυσε το προβλημα του.

Το μπρελοκ φανταζει ιδανικο(αν κανει δουλεια).
 


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
.....και αν διωχνει τα εντομα, κατα ποσο μπορει να ειναι ενοχλητικοι οι υπερηχοι για το σκυλο!
 


Panos_Cheela

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2013
211
0
τα διωχνει ομως???

λενε οτι δεν ενοχλει τα κατοικιδια(αυτοι που το πουλανε)

σε μια συζητηση ειχα διαβασει οτι αλλα τα ενοχλει κ αλλα οχι.
Αν τουλαχιστον διωχνει τα μαμουνια , τουλαχιστον να το παρω να το δοκιμασω...

Αν δω οτι ο παπαγαλος αρχιζει να παραπαταει ή να ξεφωνιζει στο ξεκαρφωτο , θα το σουταρω ή θα το κρατησω μονο για καμπινγκ .
Λεμε να μην ενοχλειθ φυσικα.

Αλλα δουλευει??
 






Panos_Cheela

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2013
211
0
+1
-1

κατερινααλη αν θες να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενη:D

ρομπιν ξερεις μηπως προιον συγκεκριμενο?
 


KaterinaAli

Well-Known Member
3 Ιουνίου 2010
618
1
Πατρα
εχω δυο, το ενα βλεπεις το εδιναν δωρο :p ... Shift+R improves the quality of this image. Shift+A improves the quality of all images on this page. σε εμενα τουλαχιστον δε λειτουργησαν παντως....δυστυχως!αν σε καποιον λειτουργησαν ας μας πει ποιο ειναι...μπορει οντως καποια να λειτουργουν
 


Robin

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2013
217
2
Δυτική Μακεδονία
Δυστυχώς δεν μπορεσα να συλλέξω παραπάνω πληροφορίες. Μπορεί να παραγγείλω ένα από ebay τελείως δοκιμαστικά. KaterinaAli για τα έντομα το πήρες ή για τα τρωκτικά? Και στα δύο δεν έκανε χρήση?
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
εγω εγω βαλει μια αφισα με διαφημιση της ΤΕΖΑ στο κηπο... δεν παταει κουνουπι ... ==))
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.555
6.984
εγω εγω βαλει μια αφισα με διαφημιση της ΤΕΖΑ στο κηπο... δεν παταει κουνουπι ... ==))
Έχεις και δίπλα φώτο από την κηδεία της μικρής Τερέζας και των δικών της για παραδειγματισμό??
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
Έχεις και δίπλα φώτο από την κηδεία της μικρής Τερέζας και των δικών της για παραδειγματισμό??
,,,
αυτο θα ειναι το επομενο μοντελο,, θα μπαινει και στη μπριζα,,, και θα προβαλεται στο τοιχο της αυλης σε και ντεφινισιον και ντολμπυ σαραουντ ηχο ... εχει παρει η μανα μου εντομοαπωθητικο το βαζει στη μπριζα και μαζευονται και κανουνε παρτυ ==))
 


KaterinaAli

Well-Known Member
3 Ιουνίου 2010
618
1
Πατρα
Για τα εντομα το πηρα....δυστυχως δε δουλεψε καθολου!Τωρα δεν ξερω αν λειτουργει για τα τρωκτικα γιατι ποτε δεν αντιμετωπισα το συγκεκριμενο προβλημα....αν παρεις ομως καποιο κ δουλεψει ενημερωσε μας :)
 


Panos_Cheela

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2013
211
0
Για τα εντομα το πηρα....δυστυχως δε δουλεψε καθολου!Τωρα δεν ξερω αν λειτουργει για τα τρωκτικα γιατι ποτε δεν αντιμετωπισα το συγκεκριμενο προβλημα....αν παρεις ομως καποιο κ δουλεψει ενημερωσε μας :)
Ευχαριστω, ισως παρω κ εγω ενα φτηνο για δοκιμη , αφου ειπες οτι δεν σου εκανε δουλεια.
Οταν παρω θα γραψω αποψη.
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
μου θυμιζει τα μαγνητακια για τα αυτοκινητα που λενε 40% οικονομια και αυξηση των επιδοσεων,,, και το χειροτερο ειναι οτι υπαρχουν τυποι που υποστηριζουν οτι εχουν δει αυτα τα αποτελεσματα στο αυτοκινητο τους ,,,'' '''..==))
 


Robin

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2013
217
2
Δυτική Μακεδονία
Κοίτα, στα τρωκτικά έχει λογική να τα διώχνει.. Για τα εντομα η αληθεια είναι πως δεν νομίζω..

Αν σκεφτεις και εσύ αν ήσουν σε ΄ένα δωμάτιο με μια συχνότητα ήχου που σου προκαλεί πονοκέφαλο θα έφευγες.. Αυτή είναι η λογική του. Δεν έχουμε το ίδιο φάσμα συχνοτήτων που ακούμε. ΠΧ τις προάλλες ήμουν σε μια αποθήκη και στο ταβάνι κάναν πάρτυ τα ποντίκια. Τα άκουγα να τσιρίζουν και η σιχασιά μου δεν είχαι όρια αλλά έλα που μόνο δύο τα ακουγαμε στα 3 άτομα που ήμασταν εκεί. Ο άλλος άκουγε το τρέξιμο μόνο
 


Panos_Cheela

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2013
211
0
μου θυμιζει τα μαγνητακια για τα αυτοκινητα που λενε 40% οικονομια και αυξηση των επιδοσεων,,, και το χειροτερο ειναι οτι υπαρχουν τυποι που υποστηριζουν οτι εχουν δει αυτα τα αποτελεσματα στο αυτοκινητο τους ,,,'' '''..==))
Πολυ υποστηριζουν τα προιοντα τους, το θεμα ειναι αν οντως δουλευει.
Καποιος ειπε οτι το ειχε κ δεν εκανε δουλεια.Εμενα αυτο μου αρκει.

εσυ το ειχες κ δεν δουλεψε ?το ειχε καποιος γνωστος σου? ή ειναι αποψη σου ?
 


Panos_Cheela

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2013
211
0
Κοίτα, στα τρωκτικά έχει λογική να τα διώχνει.. Για τα εντομα η αληθεια είναι πως δεν νομίζω..

Αν σκεφτεις και εσύ αν ήσουν σε ΄ένα δωμάτιο με μια συχνότητα ήχου που σου προκαλεί πονοκέφαλο θα έφευγες.. Αυτή είναι η λογική του. Δεν έχουμε το ίδιο φάσμα συχνοτήτων που ακούμε. ΠΧ τις προάλλες ήμουν σε μια αποθήκη και στο ταβάνι κάναν πάρτυ τα ποντίκια. Τα άκουγα να τσιρίζουν και η σιχασιά μου δεν είχαι όρια αλλά έλα που μόνο δύο τα ακουγαμε στα 3 άτομα που ήμασταν εκεί. Ο άλλος άκουγε το τρέξιμο μόνο
Υποτιθεται αναπαραγουν τους ηχους των αρσενικων που ψαχνουν για ταιρι , τα θυληκα εντομα (που τσιμανε) τα ακουν κ "υποτιθεται" φευγουν.
Στο site του BBC ειχα διαβασει οτι με τους ηπερηχους αυτους ,αυξηθηκαν τα τσιμπηματα..

Για αυτο ρωτησα αν καποιος το εχει
 






ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
Καλησπερα.

Φανταζομαι θα εχετε δει την διαφημιση με τα απωθητικα εντομων ,στην τηλεοραση .

Λοιπον σε αναζητηση στο ιντερνετ βρηκα τετοιες συσκευες κ σε μορφη μπρελοκ με μπαταριες ,αλλα κ για την πριζα.

Θελω να ξερω αν αυτες οι συσκευες οντως απωθουν τα εντομα .
Το εχει καποιος χρησιμοποιησει?

Διαβασα σε ενα αλλο φορουμ ασχετο , ότι με μια συσκευη των 3 ευρω (μπρελοκ απο παιχνιδοκαταστημα ), καποιος ελυσε το προβλημα του.

Το μπρελοκ φανταζει ιδανικο(αν κανει δουλεια).
,,,,,,,,,,,
,,
δουλεια κανει μονο αυτο που ειναι εγκεκριμενο απο κτηνιατρους,,, και το φορας στο κολαρο του σκυλου,,, 35 ευρω κανει μονο... διωχνει απο ψυλλους μεχρι ποντικια και με μια μικρη επιβαρυνση θα διωχνει και διαρηκτες και πλασιε ===)) ,,,