Η ατρόμητη Μπαλού


George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
ΟΝΟΜΑ : AMALTHEA NAIS AKIRA
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΓΕΝΝΗΣΗΣ: 21 IAN. 2010
ΥΨΟΣ: 57 εκ
ΒΑΡΟΣ: 41 κιλά
ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ : Πολλά υποσχόμενη σε εκθεση του Ομίλου Ροτβάιλερ
PEDIGREE: ΒΕΚ - 093665


η περίφραξη είναι 1.80 και δεν μπορεί να κρατήσει την μικρή Μπαλού μέσα ούτε για δύο λεπτά.


[video=youtube;gf44LY1p6DU]http://www.youtube.com/watch?v=gf44LY1p6DU[/video]


τί θα κάνει εαν μεγαλώσει αυτή?
 
Last edited:


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Και πάνω που νόμιζα ότι μόνο εγώ έχω τον Παλαιοκώστα σπίτι μου! η δικιά μου βέβαια δεν πηδάει χρησιμοποιεί τη μέθοδο "ανοίγω την πόρτα" ...ohhh yes....
 








foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Χαχαχα!!!
Αντε μετά να κάνεις περίφραξη να μένει μέσα και να μην κάνει φύλαξη σε όλη την γειτονιά όταν μεγαλώσει!!!!!!
 


Darkpaladin

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2009
2.272
60
Αττική
Αφού το βλέπεις ότι η μικρή δεν μπορεί μακρυά σας γιατί την περιφράζεις εκτός σπιτιού? χε χε χε χε
 


skylakos

Well-Known Member
30 Αυγούστου 2008
3.528
982
Χανια
Ο Χριστος και η Παναγια!:eek:Κατα τα αλλα ο ιδιοκτητης εχει περιφραξει την αυλη του!:D
Νομιζει οτι ανεβαινει σκαλιτσα.:)
 


George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
Αφού το βλέπεις ότι η μικρή δεν μπορεί μακρυά σας γιατί την περιφράζεις εκτός σπιτιού? χε χε χε χε
δεν μπαίνει πια σε περιορισμό, το βίντεο έγινε γιατί δεν πίστευα την γυναίκα μου και ήθελα να το δώ με τα μάτια μου.
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Καταπληκτικη η μικρη!!! Και πρεπει να ειναι και ζιζανιο! Γυαλιζει το ματι της!!!
 


George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
Καταπληκτικη η μικρη!!! Και πρεπει να ειναι και ζιζανιο! Γυαλιζει το ματι της!!!​
είναι το κάτι άλλο δεν φοβάται τίποτα απολύτως, το μάτι της πράγματι γυαλίζει - σκυλί για κυναθλήματα
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Χαλάω το τόπικ μάλλον αλλά η δικιά μου (η μικρή Pepper φυσικά) ανακαλύψαμε ότι κάνει το εξής...
Στο εξοχικό, ένα κομμάτι του κήπου είναι προσβάσιμο μέσω μικρής καγκελόπορτας με μικρό σύρτη (που το ανασηκώνεις για να το ανοίξεις). Επειδή μέχρι τώρα η μικρά περνούσε κάτω ή ανάμεσα από τα κάγκελα, περάσαμε την πόρτα με κοτετσόσυρμα. Παρόλα αυτά η μικρή πέρασε 2 φορές και σπάγαμε το κεφάλι μας να δούμε πως το έκανε. Χθες το πρωί το είδαμε παρακολουθώντας κρυφά:
η μικρή τραντάζει την πόρτα 3-4 φορές με το κεφάλι ή και ο μικρός σύρτης ανασηκώνεται και πετάγεται. Μετά, με το μπροστικό πόδι τραβάει την πόρτα και την ανοίγει. Προφανώς το έκανε την πρώτη φορά κατά λάθος και το έμαθε - τώρα το κάνει πια συστηματικά.

Επίσης έχει μάθει ότι η πλαστική πέργκολα που βάζεις για εμπόδιο χπ.χ στην αρχή της σκάλας, αν την σπρώξεις από την μία μεριά κλείνει σαν σούστα.

Περαστικά μας...
 


mathousalix

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2009
803
1
αχαχαχα!!!φοβερη η μπαλου!!δραπετης κανονικος!
καλα και η pepper πολυ μαγκαιβερ!
 


George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
πράγματι ορισμένα σκυλιά έχουν ταλέντο στις δραπετεύσεις, εμένα πάντως μου αρέσει γιατί δείχνει θέληση.
 




Tricky

Well-Known Member
20 Ιουλίου 2008
2.014
294
πράγματι ορισμένα σκυλιά έχουν ταλέντο στις δραπετεύσεις, εμένα πάντως μου αρέσει γιατί δείχνει θέληση.
Αρκει να μην σε παιρνουν ξαφνικα τηλεφωνο απο μαγαζια της περιοχης και να σου λενε ''Ελατε να μαζεψετε το σκυλακι σας ...ηρθε εδω μονο του και ειδα το τηλεφωνο σας στο λουρακι του''.

Εκεινη τη μερα , πρεπει να εβγαλα και 2000 ασπρες τριχες ...(τις υπολοιπες τις εβγαλα λιγες μερες νωριτερα :()

Nα τη βάλεις να κάνει παρέα με την Tiny του Tricky. Φοβερό δίδυμο θα είναι....
η οποια Tiny εχει μαθει να ανοιγει και πορτες (αφου κατανοησε πληρως πως δουλευει η πεντουγια) :D . Την κοπανησε κατα αυτον τον τροπο λιγες μερες πριν απο το σπιτι των γονιων μου αλλα τα πραγματα δεν της ηρθαν βολικα εξω στα χωραφια : εφαγε πεσιμο απο αδεσποτα λιγα μετρα μακρια απο το σπιτι , οποτε και γυρισε σαν βρεγμενη γατα και εκ τοτε , εκοψε τις αποδρασεις (...λεμε τωρα:rolleyes:)
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
πάντως αν θές να την κρατήσεις μέσα αρκεί ένα κομμάτι κεκλιμένου συρματοπλέγματος προς τα μέσα.αν θές στο στέλνω και σε σχέδιο-είναι πολύ απλό.
Μερικά ζώα πράγματι ειδικεύονται στις δραπετεύσεις...
εγώ θα καταθέσω εμπειρία με γουρούνι το οποίο μέχρι να συναντήσει τον χασάπη και τα μαχαιροπήρουνά μας ήταν αδύνατο να το κρατήσεις "μέσα" οπουδήποτε αφού άνοιγε ότι ανοίγει-γκρέμιζε ότι δεν άνοιγε και τελικά πήδαγε πάνω απο ότι δεν γκρεμιζόταν....
δυστυχώς έγινε πολύ πρίν την ψηφιακή εποχή γιατί όλοι έχουμε μείνει με την απορία πώς πήδαγε δίμετρο τοίχο απο τσιμεντόλιθους αλλά δεν έπαιζε κάμερα να μας λύσει το μυστήριο