Η καλυτερη ξηρα τροφη..


Status
Κλειδωμένο θέμα

Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Πως δεν μπορω παιδι μου να αποδειξω οτι ο χ σκυλος οχι απλα μοιαζει αλλα ειναι ο δικος μου σκυλος?
Εισαι με τα καλα σου?
Θα σου αραδιασω εγω ενα σωρο χαρτομανι απτο 13' θα σου φερω επιστημονες που την ειδαν να μεγαλωνει κ αμετρητες φορες την περιεθαλψαν,θα σου απαριθμήσω ενα ενα τα σημαδια πανω της,που κανενας δεν ειναι σε θεση να ξερει γιατι πολυ απλα δεν φαίνονται,κ ποσα ακομη άλλα,κ παλι θεωρεις οτι επειδη εσυ θα επιδειξεις ενα τσιπ,ενα κ μοναδικο,ο σκυλος αυτοματως ειναι δικος σου?
Είπαμε,ημαστε Μπανανία,αλλα οχι κ τοσο πια,αυτα που λες ειναι σεναρια επ.φαντ.
Είπα,οπως εμεις εχουμε δαχτυλικα αποτυπωματα,κατι τετοιο εχουν κ τα σκυλια,κατι μοναδικο που ξεχωριζει το χ απτο ψ,όπως ακριβως κ τα αποτυπώματα μας,το οποίο ομως δεν ειναι στις πατουσες...κ σιγα μη σου πω που ειναι!
Κ ναι,εχει τυχει,να τεσταρουν αντιδρασεις σκυλου απεναντι σε δυο ανθρωπους κ φυσικα ο σκυλος πηγε στον ιδιοκτητη του.

Να μη με αναγνωρισει σκυλι που τοχω μεγαλωσει απο ημερων?πως θα γινει αυτο?Αλτσχαιμερ θα παθει?
Σοκαρισμενο μπορει να ειναι,ναι,φοβισμενο,φρικαρισμενο,χτυπημενο,βρωμικο,ακομη κ τυφλο κ κουφο ναναι,τον ιδιοκτητη του σε καθε περιπτωση θα τον αναγνωρίσει (δε μιλαμε για κουταβια ή σκυλια που ταχει κανεις 1-2 μηνες)
Να μην αναγνωρισω εγω το σκυλι μου παλι δε παιζει,οπως ειναι τωρα βαλτην μου αναμεσα σε 1000 ροτ,θα ξερω ποια ειναι
Σε χαλι μαυρο φερτην μου,ενα ματσο κοκκαλα,παλι θα την αναγνωρισω!

Αποφασιστε τι ειναι,ειναι μια ταυτοτητα ή ειναι κατοχύρωση δικαιώματος?

Το γιατι βάζουν ενα ξενο σωμα στον σκυλο,προσωπικα δεν τοχω καταλαβει ακομη,γιατι αμα το παμε ετσι,μια χαρα δεν ηταν τα τατουαζ?οκ ξεθωριαζαν μετα απο λιγα χρονια,υπηρχαν κ αλλες επιλογες ομως.
Μπορει στον 2ο,3ο σκυλο μου,αναλογα κ ποσα χρονια θαχουν περασει απτην εφαρμογη του μέτρου,κ εφοσον δω οτι πραγματι δεν συντρεχουν λογοι ανησυχιας,να βαλω κ γω τσιπ,ποτε δεν λεω ποτε,μεχρι τοτε ταυτοτητα,διπλο/τριπλοτσεκ στα χαιμαλια της κ την μεγιστη προσοχη...αμα πεσω σε μπατσο με σκανερ :)ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:) τι να κανουμε?θα πλερω :ROFLMAO:

Τεσπα,για να τελειώνουμε,ας συμφωνησουμε οτι διαφωνούμε,αλλωστε τις εχουμε ξανακανει αυτες τις συζητησεις,μακαρι ποτε κανεις να μην βρεθει σε θεση να χασει τον σκυλο του κ μετα να τραβιεται κιολας για να τον παρει πισω.
 


gsd364546

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2016
382
288
30
Πως δεν μπορω παιδι μου να αποδειξω οτι ο χ σκυλος οχι απλα μοιαζει αλλα ειναι ο δικος μου σκυλος?
Εισαι με τα καλα σου?
Θα σου αραδιασω εγω ενα σωρο χαρτομανι απτο 13' θα σου φερω επιστημονες που την ειδαν να μεγαλωνει κ αμετρητες φορες την περιεθαλψαν,θα σου απαριθμήσω ενα ενα τα σημαδια πανω της,που κανενας δεν ειναι σε θεση να ξερει γιατι πολυ απλα δεν φαίνονται,κ ποσα ακομη άλλα,κ παλι θεωρεις οτι επειδη εσυ θα επιδειξεις ενα τσιπ,ενα κ μοναδικο,ο σκυλος αυτοματως ειναι δικος σου?
Είπαμε,ημαστε Μπανανία,αλλα οχι κ τοσο πια,αυτα που λες ειναι σεναρια επ.φαντ.
Είπα,οπως εμεις εχουμε δαχτυλικα αποτυπωματα,κατι τετοιο εχουν κ τα σκυλια,κατι μοναδικο που ξεχωριζει το χ απτο ψ,όπως ακριβως κ τα αποτυπώματα μας,το οποίο ομως δεν ειναι στις πατουσες...κ σιγα μη σου πω που ειναι!
Κ ναι,εχει τυχει,να τεσταρουν αντιδρασεις σκυλου απεναντι σε δυο ανθρωπους κ φυσικα ο σκυλος πηγε στον ιδιοκτητη του.

Να μη με αναγνωρισει σκυλι που τοχω μεγαλωσει απο ημερων?πως θα γινει αυτο?Αλτσχαιμερ θα παθει?
Σοκαρισμενο μπορει να ειναι,ναι,φοβισμενο,φρικαρισμενο,χτυπημενο,βρωμικο,ακομη κ τυφλο κ κουφο ναναι,τον ιδιοκτητη του σε καθε περιπτωση θα τον αναγνωρίσει (δε μιλαμε για κουταβια ή σκυλια που ταχει κανεις 1-2 μηνες)
Να μην αναγνωρισω εγω το σκυλι μου παλι δε παιζει,οπως ειναι τωρα βαλτην μου αναμεσα σε 1000 ροτ,θα ξερω ποια ειναι
Σε χαλι μαυρο φερτην μου,ενα ματσο κοκκαλα,παλι θα την αναγνωρισω!

Αποφασιστε τι ειναι,ειναι μια ταυτοτητα ή ειναι κατοχύρωση δικαιώματος?

Το γιατι βάζουν ενα ξενο σωμα στον σκυλο,προσωπικα δεν τοχω καταλαβει ακομη,γιατι αμα το παμε ετσι,μια χαρα δεν ηταν τα τατουαζ?οκ ξεθωριαζαν μετα απο λιγα χρονια,υπηρχαν κ αλλες επιλογες ομως.
Μπορει στον 2ο,3ο σκυλο μου,αναλογα κ ποσα χρονια θαχουν περασει απτην εφαρμογη του μέτρου,κ εφοσον δω οτι πραγματι δεν συντρεχουν λογοι ανησυχιας,να βαλω κ γω τσιπ,ποτε δεν λεω ποτε,μεχρι τοτε ταυτοτητα,διπλο/τριπλοτσεκ στα χαιμαλια της κ την μεγιστη προσοχη...αμα πεσω σε μπατσο με σκανερ :)ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:) τι να κανουμε?θα πλερω :ROFLMAO:

Τεσπα,για να τελειώνουμε,ας συμφωνησουμε οτι διαφωνούμε,αλλωστε τις εχουμε ξανακανει αυτες τις συζητησεις,μακαρι ποτε κανεις να μην βρεθει σε θεση να χασει τον σκυλο του κ μετα να τραβιεται κιολας για να τον παρει πισω.
Αντε παλι...αν ενας σκυλος δεν εχει πεντιγκρι και σου φερω 100 γιατρους και κριτες και σου αναλυσουν την καθε λεπτομερεια πανω του οτι ειναι τελειο δεογμα της φυλης που υσχιριζομαι οτι ειναι θα το κανουν καθαροαιμο; Δε μιλαμε για την αποψη μας τωρα αλλα για το τι θελει ενα δικαστηριο. Ο μονος τροπος να διεκδηκισεις ενα σκυλο με τσιπ ειναι να αποδειξεις οτι του χες βαλει τσιπ πριν απο τον αλλο και το χει αφαιρεσει. Αλιως οτι θες κανε θα κανεις μια τρυπα στο νερο και σου ευχομαι να μη σου τυχει. Το τσιπ ειναι μια ταυτοτητα αλλα χωρις ταυτοτητα δεν μπορεις να αποδειξεις οτι ο σκυλος για τον οποιο αναφερεσαι ειναι ο συγκεκριμενος αρα θα καταρρευσει οτι και αν δηλωσει στο δικαστηριο. Το θεμα δεν ειναι να αναγνωρησεις εσυ το σκυλι αλλα να μπορεις να αποδειξεις 100% ειναι το συγκεκριμενο και κανενα απο τα επιχηριματα που ειπες δε δειχνει κατι τετοιο. Το τατουαζ εχει απαγορευθει γιατι ευκολα πλαστογραφειται και οπως ειπες καιβεσυ ξεθωριαζει. Το γιατι να βαλεις τσιπ το εχουμε πει ποιο πανω. Αν δε βλεπεις το λογο τοτε συνηστω να οδηγεις χωρις πινακιδες εγγραφης του αμαξιου.
 
  • Like
Reactions: betty coltrane


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Δε με λενε Λιαπη!

Το παραδειγμα με το πεντιγκρι κ τους γνώστες ειναι ακυρο κατεμε...
 
  • Like
Reactions: Orilis


gsd364546

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2016
382
288
30
Δε με λενε Λιαπη!

Το παραδειγμα με το πεντιγκρι κ τους γνώστες ειναι ακυρο κατεμε...
Δεν έχει και μεγαλη διαφορά. Καποια πραγματα χρειαζονται αδεια κατοχης και χρησης για διαφορους λόγους(ειτε για λόγους δημόσιας ασφαλειας είται γιατι προκειτε για μεγαλης αξίας πραγματα ειτε γιατί προκειτε για λόγους ηθικής κτλ). ΟΟλα αυτα που χρειαζονται σχετικές αδειες (όπλα αυτοκινητα σκυλοι κτλ.) έχουν πάνω τους ένα νουμερο για να μπορει να λειτουργει η νομοθεσία αν δε θες να το κανεις για σκύλο τοτε γιατι να το κανεις για το αυτοκίνητο. Το παραδειγμα με τα πεντιγκρι ειναι ενα κλασσικο παραδειγμα αποδειξεων με επισημα πιστοποιητηκα vs ανεπησιμων υσχιρισμών, αν μπορει κανε τον παραλληλησμο αν οχι ας το.
 


noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Εγώ θα το ξαναρωτήσω. Πες έχεις τσιπαρισμενο το σκύλο αλλά τα στοιχεία σου δεν έχουν περαστεί στη βάση δεδομένων όπου ακόμα και τώρα επικρατεί το αλαλούμ. Χάνεις το σκύλο το βρίσκει κάποιος άλλος πάει κτηνίατρο και βλέπουν ότι έχει τσιπ αλλά χωρίς στοιχεία. Τι κάνουν τότε; και αν αυτός ο άλλος επιλέξει μετα από χ μέρες να τον δηλώσει στο όνομα του; ενώ ο κανονικός ιδιοκτήτης ακόμα ψάχνει; και αν τύχει και δει ότι το έχεις εσύ πως θα αποδείξει μετά ότι ο σκύλος αυτός είναι δικός του; γιατί δεν νομίζω ποτέ να παραδεχτούν το αλαλούμ που υπαρχει. Κατ εμέ το ότι έχω τσιπαρισμενο το σκύλο μου ενώ πρώτα δεν φρόντισαν να έχουν ένα σύστημα της προκοπής είναι απαράδεκτο. Αν ο ιδιοκτήτης το κυνηγήσει και έχει και καλό δικηγόρο πιστεύω ότι μια χαρά άκρη θα βγάλει. Α για να μη ξεχνάμε το γεγονός ότι ο σκύλος μπορεί να είναι τσιπαρισμενος αλλά να γίνει βιαστικός έλεγχος στο κτηνίατρειο και μόνο στην περιοχή του σβέρκου ενώ το τσιπ μπορεί να είναι αλλού καθώς ξέρω περιπτώσεις που αλλού το έκαναν κουτάβια και αλλού βρέθηκε όταν μεγάλωσαν.
 


gsd364546

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2016
382
288
30
Εγώ θα το ξαναρωτήσω. Πες έχεις τσιπαρισμενο το σκύλο αλλά τα στοιχεία σου δεν έχουν περαστεί στη βάση δεδομένων όπου ακόμα και τώρα επικρατεί το αλαλούμ. Χάνεις το σκύλο το βρίσκει κάποιος άλλος πάει κτηνίατρο και βλέπουν ότι έχει τσιπ αλλά χωρίς στοιχεία. Τι κάνουν τότε; και αν αυτός ο άλλος επιλέξει μετα από χ μέρες να τον δηλώσει στο όνομα του; ενώ ο κανονικός ιδιοκτήτης ακόμα ψάχνει; και αν τύχει και δει ότι το έχεις εσύ πως θα αποδείξει μετά ότι ο σκύλος αυτός είναι δικός του; γιατί δεν νομίζω ποτέ να παραδεχτούν το αλαλούμ που υπαρχει. Κατ εμέ το ότι έχω τσιπαρισμενο το σκύλο μου ενώ πρώτα δεν φρόντισαν να έχουν ένα σύστημα της προκοπής είναι απαράδεκτο. Αν ο ιδιοκτήτης το κυνηγήσει και έχει και καλό δικηγόρο πιστεύω ότι μια χαρά άκρη θα βγάλει. Α για να μη ξεχνάμε το γεγονός ότι ο σκύλος μπορεί να είναι τσιπαρισμενος αλλά να γίνει βιαστικός έλεγχος στο κτηνίατρειο και μόνο στην περιοχή του σβέρκου ενώ το τσιπ μπορεί να είναι αλλού καθώς ξέρω περιπτώσεις που αλλού το έκαναν κουτάβια και αλλού βρέθηκε όταν μεγάλωσαν.
Ακομα και αν δεν περαστει στο σύστημα μπορουν να βρουν απο ποιο κτηνίατρο τοποθετηθηκε. Αν μπει καταλαθος και δευτερο τσιπ μπορεις ευκολα να βρεις ποιο ειναι το πρώτο. Και αν πεις οτι ο σκυλος εχει τσιπ απο σενα στο δικαστηριο νομιζω θα το ψαξουν εκτενεστερα. Στις περιπτωσεις που αναφέρεις ναι θα βγαλει ακρη αν δεν εχει καθολου τσιπ δε θα βγαλει και κοβω το κεφαλι μου γι αυτο. Ενα τσιπ εχει απο πριν ενα συγκεκριμένο αριθμο και ξερουν απο πριν ότι ο αριθμος 9873 για παραδειγμα ειναι στο κτηνιατριο του Πετρου στη θεσσαλονικη. Αρα ακομα και αν δε περαστουν στοιχεια μεσα στο συστημα θα πας στον πετρο απο τη θεσαλονικη και θα το ρωτησεις.
 


Harry59

Active Member
9 Ιουλίου 2017
28
22
64
Ειχα μια επιφυλαξη οτι μπορει να ηταν μια κακια στιγμη, αλλα...Το δις εξαμαρτείν ουκ ανδρός σοφού!
Απεκαλυφθης!
Επειδη εισαι γελοιος δεν σημαινει οτι ειναι και οι διπλα σου αντε να σε δει κτηνιατρος καλυτερα,το ζωοσου θα ειναι πιο εξυπνο σιογυρα απο σενα
 
Last edited:


Harry59

Active Member
9 Ιουλίου 2017
28
22
64
Εε καλα,
ωρα καλη στην πρύμνη σου κ αερα στα πανια σου!
Τι να πω?
Στασου μυγδαλα?
μασας κατσικα ταραμα> αντε κ γαμησου

Εε μπορω σου λεω βρε πουλακι μου!
Κ οχι μονο βαση φωτος
 
  • Like
Reactions: Penguin


Harry59

Active Member
9 Ιουλίου 2017
28
22
64
εχεις κι αλλους εξυπνους στην οικογενεια σου,να μας τους γνωρισεις
 


Taitienitsa

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2016
412
554
35
Κορυδαλλός
@Harry59 είσαι λίγο ευέξαπτος ... Είπαμε ...
Τα μ@λ@κ@ς γελοίος κ τα λοιπά δεν αρμόζουν σε μια δημόσια κουβέντα .... Κ εφόσον τα γράφεις γιατί τα αλλάζεις μετά ;;; Τέλος πάντων .
Ελπίζω ο @admin να επιληφθεί του θέματος κ να "φύγουν" για αλλού τα άσχετα ... Γιατί το αρχικό θέμα της τροφής ενδιαφέρει αρκετούς .
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
(Ειμαι κ γω μια απτους ανευθυνους-που δεν πειστεί ακομη για την απενοχοποιηση του τσιπ- που τυγχανει να λατρεύω ομως την σκυλα μου) γιατι πολλες φορες εχω ακουσει κιολας κατι κουλες ιστορίες...
Ας πουμε οτι χανω την Ηρα
Κι ας πούμε ότι την βρίσκει κάποιος ο οποίος ζει αλλού, δεν αναζητεί ιδιοκτήτη, την τσιπάρει σε περιοχή πολύ μακρινή από την δική σου και δεν την ξαναβλέπεις ούτε ζωγραφιστή...Κατάλαβες γιατί το τσιπ θα τον εμπόδιζε από όλο αυτό μόλις πήγαινε σε κτηνίατρο ή να κάνω και τα κ@κ@ μου;
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Γιατι θα τον εμποδιζε το τσιπ να το κρατησει;
Ποιοι κτηνιατροι με το που πας επισκεψη, σκαναρουν το σκυλι και ψαχνουν να βρουν αν ανηκει σ αλλον;

Εγω τουλαχιστον, δεν ειπα οτι με ατσιπαριστο δεν μπλεκεις σε μπελαδες και μεγαλη ταλαιπωρια, αλλα δεν δεχομαι την αποψη που διακινειται ευρεως οτι "του βαλα τσιπ και αυτοματως εγινε δικο μου"
 


gsd364546

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2016
382
288
30
Γιατι θα τον εμποδιζε το τσιπ να το κρατησει;
Ποιοι κτηνιατροι με το που πας επισκεψη, σκαναρουν το σκυλι και ψαχνουν να βρουν αν ανηκει σ αλλον;

Εγω τουλαχιστον, δεν ειπα οτι με ατσιπαριστο δεν μπλεκεις σε μπελαδες και μεγαλη ταλαιπωρια, αλλα δεν δεχομαι την αποψη που διακινειται ευρεως οτι "του βαλα τσιπ και αυτοματως εγινε δικο μου"
Δυστυχως δεν ειναι ότι μας αρεσει σ αυτη τη ζωη
 
  • Like
Reactions: epial


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Ευτυχως που επιτελους το καταλαβες!:)
Ακριβως αυτο λεω εδω και τοσα ποστ κι εγω!
 


gsd364546

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2016
382
288
30
εντ
Ευτυχως που επιτελους το καταλαβες!:)
Ακριβως αυτο λεω εδω και τοσα ποστ κι εγω!
Μονο που δε φαινεται να το τηρεις. Το ψαξα. Υπάρχει ενα κενο στον Ελληνικο νομο που ειναι παραθυράκι για να τη γλιτώσεις σχεδον σε όλα τα αδικίματα που αναφέρει η νομοθεσία. Δεν οριζεται τι είναι ιδιοκτητης ζωου. Εντελως βλακώδες αλλα δεν το βρηκα πουθενα στη νομοθεσια. Αν το βρει κάποιος ας ενημερώσει. Ο κυπριακός νομος που είχα υποψην μου ειναι ξεκάθαρος
"Ιδιοκτήτης σκύλου" περιλαμβάνει όποιοδηποτε πρόσωπο ηλικίας τουλάχιστον δεκαέξι χρονών το οποίο κατέχει άδεια κατοχής σκύλου εγγεγραμενου στο μητρώο εγγραφής κτλ. Για του λόγου το αληθές να ο νόμος εδώ στη Κύπρο. http://www.moi.gov.cy/moi/Wildlife/...22577FC00394540/$file/Ο Περί Σκύλων Νόμος.pdf
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Τι ακριβως δεν τηρώ;


Εσυ ειχες συμβουλεψει με βεβαιότητα:
Αν εχεις ενα σκυλο χωρις τσιπ και εγω τον βρω στον δρομο τον παω στο κτηνιατρειο κα του βαλω στο ονομα μου τοτε ο νομιμος ιδιοκτητης ειμαι εγω.
Οπως ουτε υποχρεωση σου να το επιστρέψεις αν εμφανιστει και το θελει.
Eγω ειχα γραψει:
Οχι! Εγω δεν βλεπω να μιλαει καθολου ξεκαθαρα.
Επιβαλει μεν την υποχρεωτικη σημανση, αλλα πουθενα δεν την θεωρει ως το μονο αποδεικτικο ιδιοκτησιας. (και καλώς κανει, διοτι πχ το τσιπ μπορει να αφαιρεθει και να επανατοποθετηθει καποιο άλλο)
Δεν νομιζω δηλαδη, οτι αν εγω σου παρω τον σκυλο σου που (κακώς) δεν εχες τσιπαρει και τον τσιπαρω εγω, εγινε δικος μου ο σκυλος και κατα τον νομο και τελειωσε το θεμα, ακομα κι αν εσυ εχεις ατρανταχτες αποδειξεις επι της ιδιοκτησιας του!
Μετα απο ενα καρο ποστ, γραφεις επιτελους και καταστρεφεις τα ονειρα όσων πιστεψαν οτι θα παρουν ενα σκυλι, θα το τσιπαρουν και αυτοματως εγινε και δικο τους...
Το ψαξα. Δεν οριζεται τι είναι ιδιοκτητης ζωου. Εντελως βλακώδες αλλα δεν το βρηκα πουθενα στη νομοθεσια.
Ο κυπριακός νομος που είχα υποψην μου ειναι ξεκάθαρος
Ζητησε τουλαχιστον συγγνωμη για την σοβαρη παραπληροφορηση και άσε τα περι Κύπρου και για το αν ειναι βλακωδες ή οχι!
 
Last edited:


d3ac0n

Well-Known Member
16 Φεβρουαρίου 2017
1.291
2.286
Guadalajara, Jalisco
Για τροφή δεν ήταν το thread?

Offtopic ο νόμος αναφέρει ρητά και κατηγορηματικά ότι τα δεσποζομενα ζώα συντροφιάς πρέπει να φέρουν microchip.
Τώρα αν βρεθεί ένα ζώο που δεν έχει και τσιπαριστει και πάει 3 πόλεις πιο πέρα σιγά μην το βρεις. Ειδικά αν μιλάμε για καθαρόαιμο. Όλα τα άλλα είναι υποθετικά σενάρια και έχουμε να λεμε
 


gsd364546

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2016
382
288
30
Τι ακριβως δεν τηρώ;


Εσυ ειχες συμβουλεψει με βεβαιότητα:




Eγω ειχα γραψει:


Μετα απο ενα καρο ποστ, γραφεις επιτελους και καταστρεφεις τα ονειρα όσων πιστεψαν οτι θα παρουν ενα σκυλι, θα το τσιπαρουν και αυτοματως εγινε και δικο τους...


Ζητησε τουλαχιστον συγγνωμη για την σοβαρη παραπληροφορηση και άσε τα περι Κύπρου και για το αν ειναι βλακωδες ή οχι!
Ειπα οτι δεν βρισκω τι ειναι ο ιδιοκτητης ζωων. Αν δεν υπαρχει πουθενα που αμφιβαλλω σημαινει οτι τα σκυλια σας δεν ειναι δικα σας.
 


gsd364546

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2016
382
288
30
Τι ακριβως δεν τηρώ;


Εσυ ειχες συμβουλεψει με βεβαιότητα:




Eγω ειχα γραψει:


Μετα απο ενα καρο ποστ, γραφεις επιτελους και καταστρεφεις τα ονειρα όσων πιστεψαν οτι θα παρουν ενα σκυλι, θα το τσιπαρουν και αυτοματως εγινε και δικο τους...


Ζητησε τουλαχιστον συγγνωμη για την σοβαρη παραπληροφορηση και άσε τα περι Κύπρου και για το αν ειναι βλακωδες ή οχι!
Ο καθενας οφειλει να γνωριζει τη νομοθεσια της χωρας του. Και αφου τα ξερεις ολα βρες μου που οριζεται ιδιοκτησια σκυλου νομικα στη χωρα σου και τα ξαναλεμε. Διοτι με αυτο που γραφω πιο πανω σημαινει οτι και τσιπαρισμενο να ειναι αμα στο παρω ειναι δικο μου...
 


gsd364546

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2016
382
288
30
Και τελος ενοειται οτι υσχιουν ολα τα πιο πανω. Αν η ιδιοκτησια ειναι φλου και ο καθενας πρεπει να της αποδειξει παλι το τσιπ προφανως ειναι ατρανταχτο παραδειγμα. Αρα λαμνε.
 


Status
Κλειδωμένο θέμα