Η καλυτερη ξηρα τροφη..


Status
Κλειδωμένο θέμα

Harry59

Active Member
9 Ιουλίου 2017
28
22
64
Μόνο σε εμένα χτυπάει άσχημα αυτός ο τρόπος σκέψης; Αν τον πετάξανε ο σκύλος είναι τυχερός κι εσείς ακόμα παραπάνω αφού ταιριάξατε. Αλλά αν χάθηκε, τότε κάποιος άλλος μπορεί να περνάει πολύ άσχημα. Ειδικά αφού

Αν τον χάσετε εσείς, θα σας άρεσε να τον κρατούσε ο επόμενος ή να σας τον γύριζε;
Εγιναν ολες οι ενεργειες να βρουμε αν υπαρχει προηγουμενος ιδιοκτητης που τον ψαχνει,τωρα αν σας κτυπαει ασχημα να σας ξεκτυπησει,ειστε κακοπροαιρετος
 


Harry59

Active Member
9 Ιουλίου 2017
28
22
64
Με τον έλεγχο του τσιπ είσαι τυπικά σωστός. Αλλά επειδή για τον Χ, ψ λόγο μπορεί ο άλλος να μην έχει τσιπαρει, ε, μια ματιά για αφισακια ρίχνεις. Έστω, δεν δηλώνεις ότι σου είναι αδιάφορο αν χάθηκε...

Δεν βρίσκω πολλά ελαφρυντικά στο μη τσιπαρισμα. Άλλωστε τον είχα τσιπαρει τον δικό μου, αλλά συμβαίνει. Και από άτομα που καθόλου δεν αδιαφορούν για το σκύλο τους, αντιθέτως τον λατρεύουν... Τεσπα, είπα να το βγάλω από μέσα μου να μη με πνίγει. Είμαι γνωστή ξινέγκω, άλλωστε.
ειμαι μελος σε δεκαδες ομαδες για ζωακια στο φβ,αν ειχε χαθει και τον εψαχναν θα ειχε παρει το ματι μου κατι,προτιμοτετρο ηταν να το αφησουμε στον δρομο?
 


Harry59

Active Member
9 Ιουλίου 2017
28
22
64
Επειδη πολλοι φιλοζωοι μονο φιλοζωοι δεν ειναι και το εχω διαπιστωσει αυτο,το βλεπω κι εδω μεσα απο καποια μυνηματα:
Το ζωο δεν ειχε πανω του κατι που να με κανει να σκεφτω οτι ανηκει καπο,πχ,
λουρακι
αντιπαρασιτικο.τσιπακι
το ζωο πεινουσε και ηταν βρωμικο
το ζωο ψαξαμε και δεν βρηκαμε ιδιοκτητη,επρεπενα το βαλω και στην τηλεοραση?
αν καποιος εχει ζωο και το χανει το ψαχνει,επισης φροντιζει να μην το χασει
το ζωο δεν ειναι ρατσα που κοστιζει εκατονταδες ευρω
εγω επρεπε να κανω τι?
να το αφησω εξω με κινδυνο να το φανε μεγαλυτερα αδεσποτα μιαςκαι ειναι μονο 10 κιλακια και φιλικο με ολα?

Μαζευτειτε,χανετε καθε αισθηση λογικης και γινεστε γραφικοι μερικοι.
Επισης δεν θα μπω στην διαδικασιαπλεον να δικαιολογησω γιατι πηρα ενα αδεσποτο και να απαντησω σε καθε κακοπροαιρετο που υπαρχει για να του λυσω τα ψυχολογικα του προβληματα
Τελος
 
  • Like
Reactions: gsd364546


gsd364546

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2016
382
288
30
ειμαι μελος σε δεκαδες ομαδες για ζωακια στο φβ,αν ειχε χαθει και τον εψαχναν θα ειχε παρει το ματι μου κατι,προτιμοτετρο ηταν να το αφησουμε στον δρομο?
Καλά εκανες. Απο τη στιγμη που ελεγξες για τσιπ εισαι καλυμμενος. αν καποιος το ψαχνει και έχει αμελήσει να βαλει σημανση δεν ειναι δικο σου προβλημα ουτε αρμοδιοτητα σου να κανεις την Βικυ Χατζηβασιλειου για να τον βρεις. Οπως ουτε υποχρεωση σου να το επιστρέψεις αν εμφανιστει και το θελει. Ευκαιρια να μαθει (ισως με ασχημο τροπο) τη σημμασια της νομοθεσιας περι σημανσης ζωων συντροφιας. Οπως άλλωστε μαθαμε ολοι διαφορα πραγματα με ασχημο τροπο...
 
  • Like
Reactions: Harry59


Harry59

Active Member
9 Ιουλίου 2017
28
22
64
Καλά εκανες. Απο τη στιγμη που ελεγξες για τσιπ εισαι καλυμμενος. αν καποιος το ψαχνει και έχει αμελήσει να βαλει σημανση δεν ειναι δικο σου προβλημα ουτε αρμοδιοτητα σου να κανεις την Βικυ Χατζηβασιλειου για να τον βρεις. Οπως ουτε υποχρεωση σου να το επιστρέψεις αν εμφανιστει και το θελει. Ευκαιρια να μαθει (ισως με ασχημο τροπο) τη σημμασια της νομοθεσιας περι σημανσης ζωων συντροφιας. Οπως άλλωστε μαθαμε ολοι διαφορα πραγματα με ασχημο τροπο...
Οτι μπορει να εφυγε απο εκει που ηταν το σκεφτηκα,ειδικα επειδη ξερει τις βασικες εντολες και δεν λερωνει μεσα,μετα καποιος μπορει να το πηρε κουταβι και να το βαρεθηκε πετωντας το οπως γινεται πολυ συχνα,να μπαινει τωρα ο καθε ενας και να φτιαχνει δακρυβρεχτες ιστοριες του Φωσκολου εδω μεσα μαλλον ψυχωτικη κατασταση θυμιζει,με την ιδια λογικη κανεις δεν θα επαιρνε αδεσποτο,και στην γειτονια μου εχουν δεκαδες ζωα που τα βρηκαν πεταμενα.
Αν ειχε λουρακι η καποιο στοιχειο του προηγουμενου ιδιοκτητη και φυσικα θα του το επεστρεφα,καναμε οτι ακριβως μας ειπαν στην φιλοζωικη,οποτε ενα ειδικα σχολιο πιο πανω ειναι και αστειο και θλιβερο απλα και να το διαβαζει κανεις.
 


gsd364546

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2016
382
288
30
Οτι μπορει να εφυγε απο εκει που ηταν το σκεφτηκα,ειδικα επειδη ξερει τις βασικες εντολες και δεν λερωνει μεσα,μετα καποιος μπορει να το πηρε κουταβι και να το βαρεθηκε πετωντας το οπως γινεται πολυ συχνα,να μπαινει τωρα ο καθε ενας και να φτιαχνει δακρυβρεχτες ιστοριες του Φωσκολου εδω μεσα μαλλον ψυχωτικη κατασταση θυμιζει,με την ιδια λογικη κανεις δεν θα επαιρνε αδεσποτο,και στην γειτονια μου εχουν δεκαδες ζωα που τα βρηκαν πεταμενα.
Αν ειχε λουρακι η καποιο στοιχειο του προηγουμενου ιδιοκτητη και φυσικα θα του το επεστρεφα,καναμε οτι ακριβως μας ειπαν στην φιλοζωικη,οποτε ενα ειδικα σχολιο πιο πανω ειναι και αστειο και θλιβερο απλα και να το διαβαζει κανεις.
Αν σου φυγει ο σκύλος σου εισαι υποχρεωμενος να το δηλώσεις σε ενα εγκεκριμενο κτηνίατρο εντος 5 ημερών για να ενημερώσει το σήστημα. Αν δεν έχει τσιπ δε μπορεις να ενημερώσεις κανενα γιατι όπως προειπα δε σε καλύπτει η νομοθεσία γιατι ο σκύλος δε θεωρείται δικός σου. Α εντομεταξύ αν δε του χεις βαλει τσιπ βαλ του για να μην έχεις και εσυ τα προβληματα που έχει ο φανταστικός κύριος για τον όποιο συζηταμε :p
 
  • Like
Reactions: Harry59




Harry59

Active Member
9 Ιουλίου 2017
28
22
64
Ρε παιδιά το πεθάνατε το θέμα στο offtopic .... Πείτε τα σε πμ , σε άλλο θέμα... Όπως νομίζετε!

Δλδ από την ξηρα τροφή πήγαμε στο αν χάθηκε ο σκυλος ;;!!!
και σε σεναρια αν εκλαψε αυτος που τον εχασε
 
  • Like
Reactions: gsd364546


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Ωπα ωπα...μισο,πηρατε φορα κ παιζετε μπαλα μονοι σας

Α)το μελος που εκανε το σχολιο μονο κακοπροαίρετο δε μπορει να το χαρακτηρισει κανεις ( κ οχι δεν ημαστε γνωστοι/φιλοι ουτε καναμε μαζι φαντάροι)
Β)σχολιασε κατι που σε οποιονδηποτε ποναει το ζωο το,οπως διατυπωθηκε,θα χτυπαγε ασχημα
Γ)το καθε ενα σχολιο που γινεται δεν ειναι σοι κ καλα (πάντα) απευθείας μομφή...πολλες φορες ειπωνεται κατι γιατι απλα πρεπει να ειπωθει,να μεινει δλδ για τον επόμενο (αγνωστο αναγνώστη),μιας κ τα γραπτά μενουν
Δ)μην τα βλεπεται ολα ως επίθεση

Προχωράμε στο θεμα του τσιπ
(Ειμαι κ γω μια απτους ανευθυνους-που δεν πειστεί ακομη για την απενοχοποιηση του τσιπ- που τυγχανει να λατρεύω ομως την σκυλα μου) γιατι πολλες φορες εχω ακουσει κιολας κατι κουλες ιστορίες...
Ας πουμε οτι χανω την Ηρα,την βρισκεις εσυ,την τσιπαρεις κ στο ονομα σου κ λες "καθαρισα,δικια μου ειναι"
Εγω εντωμεταξυ θαχω ομως κινητοποιηθει,αναφορες σε αστυνομιες,κτηνιατρους,κοινοποιησεις,αφισες,αμοιβες,λυτοι κ δεμενοι ξεχυμενοι στους δρομους κλπ κλπ (δε μιλάμε για ανθρωπους που θελαν να χασουν τα σκυλια τους)
Εγω εχω ολοκληρο φάκελο με τις ιατρικες εξετασεις της απο κουταβι,2 κτηνιατρους που την παρακολουθουν απο 45 ημερων,απειρους ανθρωπους προθυμους να καταθεσουν οτι ειναι δικη μου,δεν αναφερομαι καν σε απεριοριστες φωτός κ βιντεο,κ φυσικα την γνώση,μιας κ την εχω μεγαλωσει,για το παραμικρο πανω της,απτο που εχει ενα τοσο δα σημαδακι μεχρι που βρισκεται μια κ μοναδικη άσπρη τριχα...
Εσυ τι εχεις?
Γιατι ΕΝΝΟΕΙΤΕ θα σε μηνυσω κ θα σε κυνηγησω μεχρι τα εγκατα της γης
Οπότε στο τελος τελος θα πληρώσω ενα προστιμο (ποσο ειναι 300€?αμοιβη παραπάνω θα δινα ετσι κ αλλιως...οποτε στα @@ μου) θα παρω εννοειτε πισω την σκυλα μου κ εντωμεταξυ εσυ...τι?

Αυτα τα λεω φυσικα για τυπους που πανε εκ του πονηρου,που ενω ξερουν οτι ο σκυλος ανηκει αλλου κ οτι τον ψαχνουν εναγωνιως πανε να παίξουν π@€στια γιατι νομιζουν οτι ειναι μαγκες,οχι για ανθρωπους που πραγματικά νομιζουν οτι βοηθάνε,αυτους θα πεσω να τους φιλησω κ τα ποδια εφοσον σωσαν το μωρο μου (κ φυσικα αφου μου την επιστρεψουν κιολας μολις καταλαβουν οτι δεν την παρατησα)
 


Δημητρα_kme

Well-Known Member
4 Ιανουαρίου 2017
998
1.409
Ωπα ωπα...μισο,πηρατε φορα κ παιζετε μπαλα μονοι σας

Α)το μελος που εκανε το σχολιο μονο κακοπροαίρετο δε μπορει να το χαρακτηρισει κανεις ( κ οχι δεν ημαστε γνωστοι/φιλοι ουτε καναμε μαζι φαντάροι)
Β)σχολιασε κατι που σε οποιονδηποτε ποναει το ζωο το,οπως διατυπωθηκε,θα χτυπαγε ασχημα
Γ)το καθε ενα σχολιο που γινεται δεν ειναι σοι κ καλα (πάντα) απευθείας μομφή...πολλες φορες ειπωνεται κατι γιατι απλα πρεπει να ειπωθει,να μεινει δλδ για τον επόμενο (αγνωστο αναγνώστη),μιας κ τα γραπτά μενουν
Δ)μην τα βλεπεται ολα ως επίθεση

Προχωράμε στο θεμα του τσιπ
(Ειμαι κ γω μια απτους ανευθυνους-που δεν πειστεί ακομη για την απενοχοποιηση του τσιπ- που τυγχανει να λατρεύω ομως την σκυλα μου) γιατι πολλες φορες εχω ακουσει κιολας κατι κουλες ιστορίες...
Ας πουμε οτι χανω την Ηρα,την βρισκεις εσυ,την τσιπαρεις κ στο ονομα σου κ λες "καθαρισα,δικια μου ειναι"
Εγω εντωμεταξυ θαχω ομως κινητοποιηθει,αναφορες σε αστυνομιες,κτηνιατρους,κοινοποιησεις,αφισες,αμοιβες,λυτοι κ δεμενοι ξεχυμενοι στους δρομους κλπ κλπ (δε μιλάμε για ανθρωπους που θελαν να χασουν τα σκυλια τους)
Εγω εχω ολοκληρο φάκελο με τις ιατρικες εξετασεις της απο κουταβι,2 κτηνιατρους που την παρακολουθουν απο 45 ημερων,απειρους ανθρωπους προθυμους να καταθεσουν οτι ειναι δικη μου,δεν αναφερομαι καν σε απεριοριστες φωτός κ βιντεο,κ φυσικα την γνώση,μιας κ την εχω μεγαλωσει,για το παραμικρο πανω της,απτο που εχει ενα τοσο δα σημαδακι μεχρι που βρισκεται μια κ μοναδικη άσπρη τριχα...
Εσυ τι εχεις?
Γιατι ΕΝΝΟΕΙΤΕ θα σε μηνυσω κ θα σε κυνηγησω μεχρι τα εγκατα της γης
Οπότε στο τελος τελος θα πληρώσω ενα προστιμο (ποσο ειναι 300€?αμοιβη παραπάνω θα δινα ετσι κ αλλιως...οποτε στα @@ μου) θα παρω εννοειτε πισω την σκυλα μου κ εντωμεταξυ εσυ...τι?

Αυτα τα λεω φυσικα για τυπους που πανε εκ του πονηρου,που ενω ξερουν οτι ο σκυλος ανηκει αλλου κ οτι τον ψαχνουν εναγωνιως πανε να παίξουν π@€στια γιατι νομιζουν οτι ειναι μαγκες,οχι για ανθρωπους που πραγματικά νομιζουν οτι βοηθάνε,αυτους θα πεσω να τους φιλησω κ τα ποδια εφοσον σωσαν το μωρο μου (κ φυσικα αφου μου την επιστρεψουν κιολας μολις καταλαβουν οτι δεν την παρατησα)
Ειναι πολυ περιπλοκο θεμα ολο αυτο.. και αυτο γιατι ειμαστε στην ελλαδα, διοτι σε αλλες χωρες ειναι υποχρεωμενοι να εχουν τσιπ στον σκυλο τους το οποιο θα μπει απ τον εκτροφεα ή την φιλοζωικη.. εδω ο ανθρωπος ειπε το εβγαλε στα μεσα, αν λοιπον ησουν εσυ ο ανθρωπος που το εχασε θα το ειχες ηδη βρει διοτι οπως λες η κινητοποιηση σου θα ηταν αμεση.. επισης επειδη δουλευα σε κτηνιατρειο και κατα καιρους παντα ειχαμε τετοια θεματα να πω το εξης.. αν βρω τον σκυλο σου στον δρομο και τον τσιπαρω στο ονομα μου.. δε μπα να μου κανεις οτι θες.. καμμενη θα βγεις.. μετα εγω θα μπορεσω να σου κανω κ χειροτερα.. καταλαβες πως το λεω ετσι.. καλως ή κακως ετσι ειναι..
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Το τσιπ δεν ειναι κατοχύρωση ιδιοκτησιας αλλιώς θα το καταθεταμε κ αυτο μαζι με το Ε9 μας
Ταυτοτητα ειναι
Εργαλειο που υποθετικα σε βοηθαει να επανενωθεις με το χαμενο σου ζωο...αλλα εαν πράγματι εκει αποσκοπεις,δε περιμενεις,ουτε εχεις ανάγκη ενα τσιπ.

Κ χαριν συζητησεως,σου λεω εγω,την βρισκεις πχ στις 24/7 κ την τσιπαρεις στο ονομα σου,ενημερωνομαι εγω οτι τελικα βρεθηκε το σκυλι μου κ συνεβη το κ το κ προσκομιζω αναφορες απο αστυνομια κλπ που εχω καταθεσει απτις 22 πχ που χαθηκε...βαση λογικης (καθοτι δεν ειμαι κ δικηγορος) τι με εμποδιζει να ισχυριστω οτι είχες γνωση κ εκ του πονηρου την τσιπαρες?οποτε μιλάμε πλεον για κλοπη κ ως κλεφτη θα σε κατηγορήσω!
Κ αμα μου την βαρεσει μπορω να μηνυσω κ τον κτηνιατρο οτι ηξερε πως εκεινη την στιγμη τσιπαρει (πλεον) κλεμμενο σκυλί...

Βασικα μπορει να σε κατηγορησει ο καθενας για πολλά,ορεξη να υπαρχει,εσυ θα πρέπει να αποδείξεις οτι δεν ισχυουν κ οι ισχυρισμοι σου να ευσταθούν κιολας...
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Μαρία, νομίζω ότι ο νόμος μιλάει ξεκάθαρα ότι ο ιδιοκτήτης του ζώου είναι αυτός στον οποίον είναι καταχωρημένο το microchip. Διόρθωσε με αν ισχύει κάτι διαφορετικό.
 
  • Like
Reactions: gsd364546


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
νομίζω ότι ο νόμος μιλάει ξεκάθαρα ότι ο ιδιοκτήτης του ζώου είναι αυτός στον οποίον είναι καταχωρημένο το microchip. Διόρθωσε με αν ισχύει κάτι διαφορετικό.
Οχι! Εγω δεν βλεπω να μιλαει καθολου ξεκαθαρα.
Επιβαλει μεν την υποχρεωτικη σημανση, αλλα πουθενα δεν την θεωρει ως το μονο αποδεικτικο ιδιοκτησιας. (και καλώς κανει, διοτι πχ το τσιπ μπορει να αφαιρεθει και να επανατοποθετηθει καποιο άλλο)
Δεν νομιζω δηλαδη, οτι αν εγω σου παρω τον σκυλο σου που (κακώς) δεν εχες τσιπαρει και τον τσιπαρω εγω, εγινε δικος μου ο σκυλος και κατα τον νομο και τελειωσε το θεμα, ακομα κι αν εσυ εχεις ατρανταχτες αποδειξεις επι της ιδιοκτησιας του!
 
Last edited:


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Ωραία, τότε πείτε μου τι αποδεικνύει την ιδιοκτησία του σκύλου μου (δηλαδή αποδείξεις που θα ευσταθούν νομικά στο δικαστήριο) και όχι οι 2 μάρτυρες που θα φέρω στο δικαστήριο γιατί κάποιος που θέλει να μου πάρει το σκυλί μπορεί να κάνει το ίδιο και θα ήταν κάπως παράξενο θα χάσω έτσι το σκυλί που είναι νόμιμα καταχωρημένο στο όνομά μου στη δημόσια υπηρεσία.
 
  • Like
Reactions: Δημητρα_kme


noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Και μην ξεχνάμε πόσα τσιπ δεν έχουν περάσει με τα φουλ στοιχεία του ιδιοκτήτη τους στη βάση δεδομένων.. Γενικά αφού το σύστημα ακόμα είναι τόσο φλου φυσικά και δεν γίνεται να θεωρείται το μόνο μέσο ταυτοποίησης ενός σκύλου. Δηλαδή με αυτή τη λογική αν ο σκύλος μου δεν έχει τσιπ αλλά έχει ταυτότητα με το τηλ μου αν το βρει ο άλλος θα μπορέσει να το κρατήσει βάζοντας του τσιπ; δεν νομίζω. Για αυτό και πολλές φορές σαν πειστήριο έχουν χρησιμοποιηθεί από το βιβλιάριο υγείας μέχρι μάρτυρες και φωτογραφίες.
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Ωραία, τότε πείτε μου τι αποδεικνύει την ιδιοκτησία του σκύλου μου (δηλαδή αποδείξεις που θα ευσταθούν νομικά στο δικαστήριο) και όχι οι 2 μάρτυρες που θα φέρω στο δικαστήριο γιατί κάποιος που θέλει να μου πάρει το σκυλί μπορεί να κάνει το ίδιο και θα ήταν κάπως παράξενο θα χάσω έτσι το σκυλί που είναι νόμιμα καταχωρημένο στο όνομά μου στη δημόσια υπηρεσία.
Την ιδιοκτησια του σκυλου σου την αποδεικνύει το τσιπ... Μεχρι να στην αμφισβητησει καποιος.
Ομως αν αυτος ο καποιος έχει φωτογραφιες που φαινονται καποια ιδιαίτερα και μοναδικα χαρακτηριστικα του σκυλου και μαλιστα φωτογραφιες του σε διαφορες στιγμες της ζωής του, (ενω εσυ θα εχεις μονο την αποδειξη του τσιπ στο όνομα σου), πιστευεις ότι ενα δικαστηριο θα σου αφησει εσενα το σκυλι;
 
Last edited:


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
την εποχή του FB είναι πάρα πολύ εύκολο να κλέψει κάποιος και τις φωτογραφίες. Εγώ ανεβάζω πάρα πολλές των σκύλων μου, λες να το σταματήσω; ;)
Ακόμα και το βιβλιάριο μπορεί να πλαστογραφηθεί.
Κοίτα, δεν κάνω την έξυπνη απλά προσπαθώ να καταλάβω όλο το σκεπτικό.
Αφού υπάρχει αυτό το εργαλείο που όχι μόνο είναι πολύ χρήσιμο αλλά και επιβάλλεται από το νόμο, τότε γιατί δεν το κάνουν όλοι? (και για να είναι καλυμμένοι νομικά αλλά και για να μην ανησυχούν σε περίπτωση κλοπής ή χασίματος του σκύλου)
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Αυτο ειναι άλλο θεμα!

Ομολογω ότι με τα καθαροαιμα υπαρχει μεγαλυτερο προβλημα να το αποδειξεις, γιατι στους τριτους, μοιαζουν όλα ιδια.

Υπαρχει ομως πιθανοτητα καποιος να τσιπαρει τον Καστορα στο ονομα του και να γινει ιδιοκτητης του, εφ οσον εγω εχω φωτογραφιες του μαζι μου, απο την μεχρι τωρα ζωή του και μαλιστα εφ όσον εναι ο μοναδικος Σουμεριακος ποιμενικος εν τη υφηλιω;:p
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Α
Υπαρχει ομως πιθανοτητα καποιος να τσιπαρει τον Καστορα στο ονομα του και να γινει ιδιοκτητης του, εφ οσον εγω εχω φωτογραφιες του μαζι μου, απο την μεχρι τωρα ζωή του και μαλιστα εφ όσον εναι ο μοναδικος Σουμεριακος ποιμενικος εν τη υφηλιω;:p
Χαχαχα για αυτό να είσαι σίγουρος !!!
 
  • Like
Reactions: epial


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Οι φωτογραφιες,αμα ανοιξεις τις λεπτομερειες,εχουν κ καποια στοιχεια,οπως ημ/νια κλπ
Εγω σου δειχνω ανετα οτι οι δικες μου ειναι απτο 13' 14' 15' κοκ
Εσυ τι θα δειξεις?οτι τις κατέβασες ολες μαζι το 17'?
 


Status
Κλειδωμένο θέμα