Η "περιβόητη" Sakae μου!


Strays' help

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2007
1.516
3
Γλυφάδα,Αθήνα
strayshelp.blogspot.com
frenchie fan,
μ έχει πιάσει εμμονη μ αυτη τη κοπέλα γιατί είναι απιστευτοτο θρασος της να πουλά ημίαιμα.Αυτο δε σημαίνει ότι δετο κανουν αλλοι,και απαντώ και σε πολλε αλλες αγγελίες που βλεπω στο Διαδίκτυο.
ΑΛλα επειδή έτυχε μέλος του φορουμ να χει αγορασει απ αυτην το καναμε και τόσο μεγάλο θεμα.

Και παρα πολλά ναι πουλανε σε πετ σοπ .Να αχίσω να κνω μηνυσεις στις μεγαλες αλυσιδες πετ σοπ?τι θα καταλαβω?ασε που δε μπορω κιολας!!!

Ελεος.
Ολοι λέμε πρεπει νσ κανουμε το 1 και το αλλο για τα αδεσποτα και όταν γίνεται κάτι οι μισοι την καντε με ελαφρα πηδηματακια.Δε καταλαβαινω το κραξιμο σου.

Κι έχω πολύ καλύτερα πράγματα να κάνω απ το να καθομαι να προσπαθώ να πείσω τους χιλιάδες ανεύυνους στο ιντερνετ,αλλά μερικές φορές έχει βγει αποτελεσμα.Και αυτη η κοπέλα αο το φόβο ότι θα την καταγγείλλω δεν ζητησε τα υπόλοιπα λεφτά απ τον τασο.

Να επικεντρωθώ στα πετ σοπ πώς?Να παω να φωνάζω απεξω?Στο ιντερνετ με σωματείο που καναμε εκστρατεία,συμμετείχα να μην αγοραζουμε απο πετ σοπ,ενημερωση κλπ.

Ηταν κακό που εμποδισα έστω το αισχρό κερδο αυτης?

ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΚΙΟΛΑΣ


FrenchieFan said:
Strays' help said:
Φταίω να της στείλω τώρα ''τι έγινε,μετανιώσαμε και χαρίζουμε τα 50 ευρώπουλα?''

Κοίτα δε μπορούμε να ανοίκουμε αλλο τοπικ για να σχολιάσουμε την..κοπέλα.Πηρε και σενα η μπάλα γιατί αγορασες από αυτή.Θα μπορούσες να χες μπει πχ.πιο πριν εδώ και να χες ρωτήσει΄..Απο κει και πέρα κανενα πρόβλημα δεν έχουμε μαζί σου και χαίρομαι που ενδιαφέρεσαι τόσο για το σκυλάκι σου.

Απλά δε γίνεται να μην μιλάμ καν όταν βλέπουμε τέτοια αίσχη.Για την κοπελα λέω....Και είδες τελικά,ότι ίσως και το απλό κράξιμο μου προς αυτήν και ο φόβος ότι θα της κάνω μήνυση έπιασε και δεν σε κορόϊδεψε και δεν έδωσες αλλα λεφτά?

:D 8)
Παρακολουθω απο την αρχη εδω το θεμα- και εχω απορισει αληθηνα με την εμμονη που σε εχει πιασει με αυτην την κοπελλα!!
Λες και αλλοι δεν πουλανε ιμιαιμα!
Ακομα και για καθαροαιμα και κοροιδευουν τον κοσμο!

Τις προαλλες συναντησα ανθροπους με ενα μαυρο μαλλιαρο σκυλακι- τους ελεγα να το προσεχουν και να το χτενιζουν αρκετα- επειδη αυτα τα λαξα απσο- ShiTzu -ειδες τζιβιαζουν ευκολα και μου ειπαν αρκετα θυμομενοι- μα αυτο δεν ειναι Λαζα- απσο- ShiTzu -ειδες - αλλα καθαροαιμο Μαλτεζ!!!!!! Μαλιστα πληροσαν και 500 ευρω για αφτο- επειδη ειναι πολυ σπανιο το μαυρο μαλτεζ!!

Μια αλλη ηρθε στο ιατρειο με ενα κοντοτριχο Yorkshire! Και αυτο ακριβοπληρομενο- γυρο στα 400 ευρω!
Και αλλα τετια παμπολλα.

Και τα δυο αναφερομενα σκυλια ηταν απο πετ σοπ= μηπος θα πρεπει να επικεντρωθεις εκει- να σταματησουν να πουλανε ημιαιμα για καθαροαιμα- και ετσι θα παισεις και μεγαλυτερα ψαρια!
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Και τα δυο αναφερομενα σκυλια ηταν απο πετ σοπ= μηπος θα πρεπει να επικεντρωθεις εκει- να σταματησουν να πουλανε ημιαιμα για καθαροαιμα- και ετσι θα παισεις και μεγαλυτερα ψαρια!
Συμφωνώ με Κλειάννα ... σίγουρα το τί κάνει η κάθε κοπελίτσα, και αν ο Τάσος έδωσε 50 Ευρώ ή όχι, είναι ανούσιο ... αλλά όποιος θέλει να κάνει μήνυση και εκστρατεία κατά του χονδρεμπορίου, ας το κάνει, χωρίς υποδείξεις στους υπόλοιπους ... άσε που η αναπαραγωγή ημίαιμων ή μή για μένα δεν έχει σημασία ... είναι ΠΟΛΥ μεγάλο ψάρι, πιο μεγάλο από τα petshop ...
 


BasKal

Well-Known Member
2 Νοεμβρίου 2007
423
2
Strays' help,
Μπορεις να μας δωσεις καποια συγγεκριμενα στοιχεια -μια και εχεις κανει οπως λες ερευνα - για την εκταση της αναπαραγωγης ημιαιμων; Ποσοστο επι των γεννων απο BYB για παραδειγμα, και συνολο γεννων που εχουν πεσει στην αντιληψη σου σε ενα χρονο;

Για μενα ο Τασος πολυ καλα εκανε και πηρε αυτο που νομιζει οτι του ταιριαζει και πολυ καλα εκανε και πληρωσε -ανεξαρτητα απο το οτι ανταμοιψε εναν απατεωνα, πιστευω οτι το κουταβι του δεν θα καταληξει στους δρομους κι αυτο μου αρκει.Ειναι πολυ καλυτερος απο πολλους και δεν του αξιζει το"χωσιμο" που εφαγε.
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
BasKal said:
Strays' help,
Μπορεις να μας δωσεις καποια συγγεκριμενα στοιχεια -μια και εχεις κανει οπως λες ερευνα - για την εκταση της αναπαραγωγης ημιαιμων; Ποσοστο επι των γεννων απο BYB για παραδειγμα, και συνολο γεννων που εχουν πεσει στην αντιληψη σου σε ενα χρονο;
Βασίλη, αυτό, όπως αντιλαμβάνεσαι, είναι αδύνατον.
Το μέγεθος του προβλήματος είναι τεράστιο, όπως τεράστια είναι και έλλειψη κυνοφιλικής παιδείας στη χώρα μας! Αρκεί να ανοίξει κάποιος την Χρυσή ευκαιρία και να διαβάσει τις αμέτρητες αγγελίες των «παντρολογημάτων» για να το διαπιστώσει!

Ακόμα και οι ίδιοι οι κτηνίατροι ενθαρρύνουν τους πελάτες τους να ζευγαρώνουν τα ζώα τους, ενώ θα έπρεπε κανονικά τους αποτρέπουν και να τους ενημερώνουν για τα θετικά της στείρωσης.
Τέλος πάντων, αυτή τη συζήτηση μπορούμε να την συνεχίσουμε εδώ: Η λύση για τα αδέσποτα

Όσο αφορά το θέμα του Τάσου και της Sakae, πιστεύω πως το εξαντλήσαμε και ένας ακόμα γύρος αντιπαράθεσης δεν θα οδηγήσει πουθενά. Ακούστηκαν όλες οι απόψεις και ο καθένας έβγαλε τα συμπεράσματα του.

Τάσο εγώ προσωπικά σου εύχομαι ολόψυχα να σου ζήσει το κουτάβι! Ότι έγινε, έγινε! Η κουταβούλα σου είναι τυχερή που σε βρήκε. Ελπίζω να παραμείνεις στη συντροφιά μας. Θα χαρούμε να σε βοηθήσουμε σε ότι χρειαστείς σχετικά με τη μικρή σου.

Α! Να μην το ξεχάσω! Περιμένουμε και άλλες φωτογραφίες! :D
 


Strays' help

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2007
1.516
3
Γλυφάδα,Αθήνα
strayshelp.blogspot.com
συγγνώμη baskal,θες και στατιστική?

ΤΑ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ?
Ενα θηλυκό-->2 γεννες το χρόνο,40 κουτάβια,περίπου αλλα τόσα απ το καθένα..ΓΙα κανε υπολογισμό..
Θα με τρελλάνεις?
ΚΑι εγώ χαίρομαι που υιοθετησε σκυλί ο τασος και τον είχα βοηθήσει και πιο πριν,αλλα δε βρήκε.Δε του τα χωνουμε που πηρε σκυλί ή που πηρε ημίαιμο,αλλα απο πού το πήρε και που δίνει θαρρος σε εναν απατεώνα.

Μεχρι χτες με διαβεβαίωνε ότι δεν έχει παρει λεφτα και του στειλε μηνυνμα να μην της δώσει τα υπόλοιπα λεφτα που της ''χρωστά''

και σήμερα με απειλεί ότι θα μου κανει μήνυση για συκοφαντική δυσφήμιση.Ουτε όνομα έβγαλα ουτ ετηλέφωνα,που τα χει ήδη στην αγγελία.Εχω όλο το δικαίωμα να σχολιάσω την αγγελία της στο φορουμ,απ τη στιγμή που κάνει κατι παράνομο.Και όχι απλά να σχολιάσω αλλά και να την καταγγείλλω.

Εσύ θεωρείς σωστό που πλήρωσε ο Τασος ένα ημίαιμο σκυλί?Και δε το λέω ρατσιστικά για το ημίαιμο,γιατί αυτά μαζεύω κ εγω απ το δρόμο.Εννοω την εκμεταλλευση και τη κοροϊδία απο μια εξυπνη..Ολοι το έχουμε πιάσει.Δε μπορώ να καθομαι να εξηγω ξανα τα ίδια.
Αν θεωρείς φυσιολογικό να πουλιούνται ημίαιμα..Αντε βαλε το σκυλί σοιυ να γεννησει ι εσυ.

:(

BasKal said:
Strays' help,
Μπορεις να μας δωσεις καποια συγγεκριμενα στοιχεια -μια και εχεις κανει οπως λες ερευνα - για την εκταση της αναπαραγωγης ημιαιμων; Ποσοστο επι των γεννων απο BYB για παραδειγμα, και συνολο γεννων που εχουν πεσει στην αντιληψη σου σε ενα χρονο;

Για μενα ο Τασος πολυ καλα εκανε και πηρε αυτο που νομιζει οτι του ταιριαζει και πολυ καλα εκανε και πληρωσε -ανεξαρτητα απο το οτι ανταμοιψε εναν απατεωνα, πιστευω οτι το κουταβι του δεν θα καταληξει στους δρομους κι αυτο μου αρκει.Ειναι πολυ καλυτερος απο πολλους και δεν του αξιζει το"χωσιμο" που εφαγε.
 


tasosrules

Well-Known Member
9 Δεκεμβρίου 2007
200
0
Περαία, Θεσσαλονίκη
Strays' help said:
συγγνώμη baskal,θες και στατιστική?

ΤΑ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ?
Ενα θηλυκό-->2 γεννες το χρόνο,40 κουτάβια,περίπου αλλα τόσα απ το καθένα..ΓΙα κανε υπολογισμό..
Θα με τρελλάνεις?
ΚΑι εγώ χαίρομαι που υιοθετησε σκυλί ο τασος και τον είχα βοηθήσει και πιο πριν,αλλα δε βρήκε.Δε του τα χωνουμε που πηρε σκυλί ή που πηρε ημίαιμο,αλλα απο πού το πήρε και που δίνει θαρρος σε εναν απατεώνα.

Μεχρι χτες με διαβεβαίωνε ότι δεν έχει παρει λεφτα και του στειλε μηνυνμα να μην της δώσει τα υπόλοιπα λεφτα που της ''χρωστά''

και σήμερα με απειλεί ότι θα μου κανει μήνυση για συκοφαντική δυσφήμιση.Ουτε όνομα έβγαλα ουτ ετηλέφωνα,που τα χει ήδη στην αγγελία.Εχω όλο το δικαίωμα να σχολιάσω την αγγελία της στο φορουμ,απ τη στιγμή που κάνει κατι παράνομο.Και όχι απλά να σχολιάσω αλλά και να την καταγγείλλω.

Εσύ θεωρείς σωστό που πλήρωσε ο Τασος ένα ημίαιμο σκυλί?Και δε το λέω ρατσιστικά για το ημίαιμο,γιατί αυτά μαζεύω κ εγω απ το δρόμο.Εννοω την εκμεταλλευση και τη κοροϊδία απο μια εξυπνη..Ολοι το έχουμε πιάσει.Δε μπορώ να καθομαι να εξηγω ξανα τα ίδια.
Αν θεωρείς φυσιολογικό να πουλιούνται ημίαιμα..Αντε βαλε το σκυλί σοιυ να γεννησει ι εσυ.

:(

BasKal said:
Strays' help,
Μπορεις να μας δωσεις καποια συγγεκριμενα στοιχεια -μια και εχεις κανει οπως λες ερευνα - για την εκταση της αναπαραγωγης ημιαιμων; Ποσοστο επι των γεννων απο BYB για παραδειγμα, και συνολο γεννων που εχουν πεσει στην αντιληψη σου σε ενα χρονο;

Για μενα ο Τασος πολυ καλα εκανε και πηρε αυτο που νομιζει οτι του ταιριαζει και πολυ καλα εκανε και πληρωσε -ανεξαρτητα απο το οτι ανταμοιψε εναν απατεωνα, πιστευω οτι το κουταβι του δεν θα καταληξει στους δρομους κι αυτο μου αρκει.Ειναι πολυ καλυτερος απο πολλους και δεν του αξιζει το"χωσιμο" που εφαγε.
Breaking news: Σημερα μου στειλε μνμ και με έβρισε και λεει οτι δε φτάνει που με λυπήθηκε και μου δωσε το σκυλάκι, μιλάω κιολας. Και της λέω έλα τώρα που με λυπήθηκες, μια χαρά το τσέπωσεσ το 50ευρω. και μου απαντάει ναι αλλά θα μπορούσα να πάρω και το άλλο και ξέρεις ότι δε το έκανα. Και της λέω δε το έκανες γιατί φοβήθηκες την καταγγελεία της Κλειάνας και μη το παίζεις αγία σε μένα. Και δ εμου απάντησε μετά.
 


Βασίλης

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2007
143
0
THESSALONIKI
Το σίγουρο είναι οτι αυτή η κυρία πήρε το μαθηματάκι της, και το βρίσκω λίγο δύσκολο να ξαναπουλήσει σκυλάκια της τουλάχιστον με αγγελία!

Οπότε... συγχαρητήρια στην Κλειάννα!!! :lol: :lol:

Υ.Γ και στον Τάσο για την μετέπειτα στάση του!!
 


Strays' help

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2007
1.516
3
Γλυφάδα,Αθήνα
strayshelp.blogspot.com
Mπράβο Τάσο που μ έδωσες στεγνά!!

χαχαχαχα :D

Δεν με νοιάζει όμως,γιατί επώνυμα της έστελνα mail.Και μένα μου στειλε προχτές υβριστικό mail..Τι μ......ες και ψέμματα γράφω και να τα βγάλω όλα απ το ΔΙαδίκτυο.Της είπα μπες και διόρθωσε όσα νομίζεις ότι είναι ψεμματα.Α..και με απείλησε ότι θα μου κάνει μήνυση για συκοφαντική δυσφήμιση..Πως θα σταθεί βεβαια απ τη στιγμή που δεν δημοσίευω ονοματεπώνυμο ή τηλ ή mail...χαχαχα

Μπράβο Τασο που καταλαβες πάντως...

Αντε,καλή χρονιά παιδιάαααααααααααα
 






BasKal

Well-Known Member
2 Νοεμβρίου 2007
423
2
Strays help, Θα μπορουσες να εισαι ευγενεστερη και πιο ουσιαστικη. Τα ποσοστα αυτων που καταληγουν να "διαφημισουν" ημιαιμα για πουλημα εχουν ενδιαφερον μια και μιλαμε για "εμπορικο" προσανατολισμο και οχι κουταμαρες του τυπου "πρεπει να κανει μια γεννα για την υγεια της" και επισης ειναι μια σημαντικη ακρη για πιεση.
Εχεις καποια στοιχεια;
 


Strays' help

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2007
1.516
3
Γλυφάδα,Αθήνα
strayshelp.blogspot.com
ευγενέστερη προς εσένα ή την κοπέλα?
πιο ουσιαστική δε μπορώ να είμαι:φτάνουν όσα είναι στους δρόμους ως πειστήρια,δε χρειαζόμαστε στατιστικές.

φυσικά και εχω στοιχεία δε καταλαβαίνω.
το θεμα εχει ληξει και εχω ήδη πεισει τη κοπελα να στειρωσει τη σκυλίτσα γιατί καταλαβε και το λαθος της και την αγαπα και δε θελει να παθει καρκνους κλπ.απ ότι λεει δεν εχει σκοπο να την ξαναζευγρωσει.

και λόγω εμπορικης αποψης και του τυπου πρεπει να γεννησει,οι αγγελίες ειναι απαραδεκτες.

και πολλες φορες εχω μετανιωσει που εχω στειλει σ αυτους που τις δημοσιευουν και μ εχουν βρισει κιολας,αλλα εγω θα συνεχιζω να προσπαθω γιατι σε πολλες περιπτωσεις εχουμε δει καλες αλλαγες και εχουμε ενημερωσει τους ανενημερωτους.

κλειάννα


BasKal said:
Strays help, Θα μπορουσες να εισαι ευγενεστερη και πιο ουσιαστικη. Τα ποσοστα αυτων που καταληγουν να "διαφημισουν" ημιαιμα για πουλημα εχουν ενδιαφερον μια και μιλαμε για "εμπορικο" προσανατολισμο και οχι κουταμαρες του τυπου "πρεπει να κανει μια γεννα για την υγεια της" και επισης ειναι μια σημαντικη ακρη για πιεση.
Εχεις καποια στοιχεια;
 


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
46
thessaloniki
:D Μπραβο που την επεισεs να την στειρωσει ελπιζω να το κανει,εγω την συνυφαδα μου προσπαθω να την πεισω να στειρωσει το γιορκσαιρ τηs εδω και τρειs γεννεs την ηλιθια και ακομη και τωρα στην τελευταια που βγηκαν νεκρα το σκεφτεται :evil:
 




BasKal

Well-Known Member
2 Νοεμβρίου 2007
423
2
Τα στοιχεια ενδιαφερουν εμενα...Η ευγενεια προφανως δεν σου περισσευει για κανενα, οποτε διωχνεις και συμμαχους...
 


keyman

Well-Known Member
18 Ιουλίου 2007
1.010
1
ΑΘΗΝΑ
www.keyman.gr
LUNA07 said:
εγω την συνυφαδα μου προσπαθω να την πεισω να στειρωσει το γιορκσαιρ τηs εδω και τρειs γεννεs την ηλιθια και ακομη και τωρα στην τελευταια που βγηκαν νεκρα το σκεφτεται :evil:
:shock: Ελπίζω η συνυφάδα σου να μην μπει στο φόρουμ ποτέ....ή τη λες ηλίθια και μπροστά της???? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 


keyman

Well-Known Member
18 Ιουλίου 2007
1.010
1
ΑΘΗΝΑ
www.keyman.gr
Σκύλα γνωστού μας(ημίαιμη)ζευγάρωσε με σκύλο αγνώστων στοιχείων(ημίαιμο)και τις προηγούμενες μέρες έκανε 5 κουτάβια,θρεφτάρια απίστευτα,πιστευουν πως θα γίνουν γομάρια :D .Λοιπόν επισκέφθηκαν πετ σοπ και είπε πως τα παίρνει αρκεί να είναι τσιπαρισμένα :shock: Καλά του λέω και θα σας δώσει και λεφτά?Ναι μου λέει.....Και αυτός θα τα πουλήσει?Ναι μου ξαναλέει :shock: Καλά τον ρωτάω,γιατί να δώσω λεφτά για να πάρω ημιαιμο αφού τα δίνουν δωρεάν στις φιλοζωικές?Α,δεν ξέρω μου λέει..... :roll: Παιδιά αυτό δεν το είχα ξανακούσει....τι να πω?Πρέπει τελικά να έχουν πολλή ζήτηση τα μη ράτσας :wink:
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Μα ο πετσοπας θα τα δει και θα σκεφτει σαν πια "ρατσα" θα τα πουλησει!
Σιγα μην πει οτι ειναι ημιαιμα οπος αυτα που βρησκει κανεις και τσαμπα παντου στο δρομο.

Ολα τα μικροσωμα με πλακουτσοτη μουρη ειναι "πεκινουα" αντε και Θιβετιανα. Οταν εχουν πολυ τριχα "ShiTzu" η Λασα Απσο, αυτα με λιγο κατσαρα μαλλακια "κανις γριφων".
Ακομα και για κοντοτριχα κανις μαλτας ηθελε να μου πουλισει ενας εξυπνος πετσοπας μια φορα κατι κοπραδακια, οταν ροτισα τι ρατσα ειναι.

ΟΛΑ ανεξαιρετος δεν μεγαλωνουν πολυ και ας ειναι 5 εβδωμαδων και να εχουν διπλες πατουσες και πιο χοντρα μετακαρπια απο την δικια μου.

Εδω στην "παραπανω γειτονια" εχει ενα πετ σοπ που πουλαει μονο τετιου ειδος κουταβια- απο ανθρωπους που εβαλαν την σκυλα τους να γεννησει "μια φορα για το καλο".
Και δεν τα δινει και φθηνα..!!!
 


Strays' help

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2007
1.516
3
Γλυφάδα,Αθήνα
strayshelp.blogspot.com
Σου έχω ήδη απαντήσει και εγώ και η Rottie στο θέμ των..αποδεικτικών στοιχείων.

ΚΑι ξαναλέω την εμπερία ΜΟΥ και καθένα που αχολείται με αδεσποτα:αμέτρητα κουτάβια,αρρωστα ενήλικα,ανυπαρκτα προγράμματα Δ¨ημων και φυσικά καθε Χριστούγεννα και καλοκαιρι νεες εγκαταλείψεις ζώων.

Δεν καταλαβαίνω τι αλλο θες.
Και δεν καταλαβαίνω και γιατί είμαι και αγενής.

BasKal said:
Τα στοιχεια ενδιαφερουν εμενα...Η ευγενεια προφανως δεν σου περισσευει για κανενα, οποτε διωχνεις και συμμαχους...
 


BasKal

Well-Known Member
2 Νοεμβρίου 2007
423
2
Προφανως η επικοινωνια μεταξυ μας καθισταται αδυνατη, οποτε αφηστε το καλυτερα αγαπητη Strays Help. Δεν αναζητω παντως αποδεικτικα στοιχεια για να πειστω για την υπαρξη προβληματος, ξερω το προβλημα αρκετα και με αγγιζει επισης αρκετα. Ευχαριστω για τη βοηθεια...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.931
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95