Η χρησιμότητα ενός Μουφ


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Χτες το βράδυ, ενώ είχα βαλει μόλις το άψητα φαΐ στο φούρνο, έπιασε φωτιά απο κάτω η κουζίνα! Δεν το πήρα είδηση και με ειδοποίησε το Μουφ πριν αρχίσουν οι καπνοί. Φυσικα δεν έμεινε να δει τα τεκταινόμενα διοτι μου εξήγησε οτι πρώτα πρεπει να ανοίξω την πόρτα του κήπου ωστε να βγει έξω με το Πάντα. Εννοείται οτι η κουζίνα ειναι για πέταμα και δεν τολμάω καν να την φτιάξω αφού ειναι η δεύτερη φορά που το κανει και την πρώτη φορά νόμιζα οτι κάποιο λαδι θα έπεσε εκει που βγαίνει το γκάζι. Διαρροή δεν εχω, η κουζίνα ειναι σκατο-Αμερικανική 16 χρονων που ηρθε με το σπίτι, οποτε πάω τώρα να αγοράσω άλλη που να καθαρίζεται μόνη της κιόλας. Αυτη τη στιγμή προσπαθώ να εξηγήσω στο Μουφ οτι αν δεν με αφήσει να πάω μόνη μου, δεν πρόκειται να μπορέσω να μαγειρέψω, το οποιο πάντοτε πιστεύει οτι τον αφορά.

Το Πάντα πάντοτε τον ακολουθεί σαν σκυλάκι, οποτε δεν μοιάζει να εχει δικη του γνώμη.
 


kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37
@Sara ψηφίζω ότι φώναζε να σε ειδοποιήσει πως καιγόταν το φαί... Και όταν είδε πως είναι πιο σοβαρά τα πράγματα σου λέει ας "την κάνω" στην αυλή...
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
@Sara ψηφίζω ότι φώναζε να σε ειδοποιήσει πως καιγόταν το φαί... Και όταν είδε πως είναι πιο σοβαρά τα πράγματα σου λέει ας "την κάνω" στην αυλή...
Μπα, μόλις το είχα βάλει το φαΐ και ήταν ακόμα τελείως άψητο. Τώρα το έχω στην κατάψυξη αναμένοντας την καινούρια κουζίνα ώστε να το ψήσω.
 


myEnzo

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2015
1.444
4.640
Άρτα
Αυτό το αγόρι έχει προτεραιότητες και ξέρει να ιεραρχεί τους κινδύνους! Εύγε του... Με γεια η καινούρια κουζίνα.
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli and Sara




Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Αυτό το αγόρι έχει προτεραιότητες και ξέρει να ιεραρχεί τους κινδύνους! Εύγε του... Με γεια η καινούρια κουζίνα.
Ευχαριστω. Μετά απο τρεις ώρες ψάξιμο και καυγάδες με διάφορους πωλητές, βρήκα κουζίνα που θα μας την φέρουνε αυτη τη βδομάδα. Ειναι μεγαλύτερη, φτηνότερη και πιο μοντέρνα απο την παλιά, ίδια μάρκα, με ατμοαυτοκαθαρισμο και μαγειρεύει και με αέρα. Για την ώρα τα άψητα φαγητά εχουν μπει στον καταψύκτη και περιμένουν. Φυσικα εχει να επωφεληθεί το Μουφ.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Φυσικα εχει να επωφεληθεί το Μουφ.
Αυτή η πρόταση ήταν περιτή. Από όλα έχει να επωφελείται το Μουφ.
Καλορίζικη η νέα κουζίνα!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.816
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf