Η Samba σαμογιέντ ψάχνει σπίτι!




tsimakgr

Well-Known Member
30 Απριλίου 2011
572
9
Athens
Η χαμομάρα η δικιά μας ήταν που θέλαμε "τσάμπα καθαρόαιμο".
Η Samba όπως και να έχει είχε ενδιαφερόμενους και θα μπορούσε να βρει ένα καλό σπιτικό.
Κακώς ενδιαφερθήκαμε από την αρχή, τη στιγμή που υπάρχουν τότα αδέσποτα ιμιαιμάκια που δεν έχουν στον ήλιο μοίρα.
Κόλλημα με τις ράτσες εμείς δεν έχουμε, και από Σεπτέβρη είχαμε σκοπό να ιυοθετήσουμε από καταφύγιο..
Όπως και θα κάνουμε...Απλά βλέπεις κάποια πράγματα και λες κοίτα να δεις τι γίνεται στο κόσμο....
 






ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Όχι απλά θα επρεπε να ντρέπονται, σιχαμένοι άνθρωποι. Ποιος ξέρει τι συμφωνία για μελλοντική γέννα παίχτηκε. Α να χαθουν πια τα ζώα...
 






tsimakgr

Well-Known Member
30 Απριλίου 2011
572
9
Athens
Εδώ και 3 μήνες είναι πρόεδρος του συλλόγου.
Δεν ήθελα να το πω, αλλά μια και το βρήκατε....
Η σελίδα στο FB που έχει είναι η εξής

http://www.facebook.com/kuanous.stauros

Αν κατεβείτε λίγο ποιο κάτω στην αρχική σελίδα θα δείτε περι τήνος πρόκειται.
Έχει αγγελίες.
Σαν κτηνίατρο πάντως έχω ακούσει τα καλύτερα.
 






Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Ε? Τι ιδέα?
Αν εχει παρει κατι το αυτι σου...

το οτι ειναι κτηνιατρος που εμμεσως πλην σαφως προωθει ζευγαρωματα δε μου κανει εντυπωση.. το οτι ειναι Προεδρος Φιλοζωικου Σωματειου και δινει αστειρωτο ενα σκυλο που βρεθηκε στο δρομο αρνουμενη να τον δωσει σε εναν αλλο υποψηφιο για αυτο το λογο .... δημιουργει σκεψεις.
 


tsimakgr

Well-Known Member
30 Απριλίου 2011
572
9
Athens
Και καλά πήγε να το παίξει οτί δε ξέρει τίποτα, και οτί τόσο καιρό οι κινήσεις που κάνουμε δεν είναι μέσω του φιλοζωικού σωματείου. Αλλά εμείς μιλάγαμε με τηλέφωνα του συλλόγου και υπάρχει αλληλογραφία με το mail του συλλόγου.
Το ποιο πιθανό οτί θα υπάρξει αγγελία σε λίγο καιρό Πωλούνται καθαρόαιμα Samoyent...
Όποιος ενδιαφέρεται να επικοινωνήσει με το σύλλογο....
 




tsimakgr

Well-Known Member
30 Απριλίου 2011
572
9
Athens
Και για όποιον δεν έχει FB.

O κύριος που την φιλοξενούσε μας είπε πως ο σκύλος ήταν δικός του και δεν άνηκε στο σύλλογο...
Αλλά αυτό μας το είπε σήμερα, όχι όταν πήγαμε να την πάρουμε που μας είπε πως είναι άρρωστη....
Τρέχα γύρευε...

gomenaki.jpg katharoaima.jpgnyfh.jpgpwlhsh koutabiwn.jpg
 


pasulisdog

Active Member
11 Φεβρουαρίου 2012
36
0
Θα έχει ενδιαφέρον να δούμε με στοιχεία όμως τι γίνεται με τα καθαρόαιμα αδέσποτα του συλλόγου. Για το συγκεκριμένο σκυλάκι γνωρίζω οτι σε επανειλημμένα τηλέφωνα που έγιναν από ενδιαφερόμενο που μένει στη Χαλκίδα η απάντηση ήταν "έχει υιοθετηθεί".
 


tsimakgr

Well-Known Member
30 Απριλίου 2011
572
9
Athens
Πιθανώς από εμάς, και από ότι είδα στη σελίδα που διατηρεί ο σύλλογος στο FB την έχουν δηλωμένη ως (RESERVED)

Η Samba ψάχνει σπίτι! (Reserved) | Facebook

Η συμφωνία και οι υπογραφές στην φόρμα υιοθεσίας είχαν γίνει από εμάς. Σχετικά σύντομα.
Και μας είχαν πει θα σας την δώσουμε. Τότε μπήκε το Reserved στην αγγελία.
Το θέμα είναι πως δεν την παραλάβαμε ποτέ και δώθηκε αλλού.
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Ειλικρινά στεναχωριέμαι πάρα πολύ, όταν βλέπω τέτοια θέματα :(

Το ιατρείο το γνωρίζω καλά, έχω πάει πολλές φορές κυρίως τα δικά μου σκυλιά και μερικά αδέσποτα.
Πραγματικά το ιατρείο είναι "υπερπολυτελές" και πέρα απο αυτό έχει και pet shop (τροφές κλπ όχι ζώα) και spa (καλλωπισμός).
Μιλάω για το ιατρείο στη Λάμψακο Ευβοίας, αφού η κ.Ταπούτη έχει ιατρείο και κάπου στον Ωρωπό, αλλά δεν ξέρω καν που είναι και δεν έχω πάει ποτέ.
Δεν γνώριζα ότι έχει γίνει πρόεδρος του Συλλόγου στη Χαλκίδα.

Για τον Σύλλογο δυστυχώς έχω ακούσει μόνο άσχημα σχόλια, αλλά επειδή ούτε ξέρω προσωπικά κανέναν από τα άτομα που ασχολούνται ενεργά, ούτε έχω πάει ποτέ στο καταφύγιο να δω με τα μάτια μου, ούτε τα σχόλια έχουν προέρθει από άτομα της εμπιστοσύνης μου, δεν μπορώ να προσθέσω κάποια πληροφορία.

Η κλινική της κ.Ταπούτη προσφέρει πραγματικά πολύ καλές υπηρεσίες, ειδικά για μια επαρχιακή πόλη. Από άποψη ποιότητας υπηρεσιών δεν είχα ποτέ κανένα παράπονο. Οι τιμές αρκετά τσουχτερές (γενικά, όχι μόνο για τη στείρωση), αλλά για τα δικά μου σκυλιά δεν παραπονέθηκα ποτέ.
Πήγα την πρώτη αδέσποτη σκυλίτσα για στείρωση και μου ζήτησαν 150 ευρώ για την επέμβαση και 2 μέρες φιλοξενία. Πήγα και τη δεύτερη, άλλα 150 ευρώ. Οι σκυλίτσες αυτές ήταν 15-20 κιλά.

Όταν πήρα τηλέφωνο να κλείσω ραντεβού για να στειρώσω αδέσποτη σκυλίτσα 40 κιλών, μου ζητήσανε για την επέμβαση, γενική αίματος και σναπ τεστ για καλαζαρ, φιλοξενία 4 ημερών, 300 ευρώ. Τα έχασα και φυσικά δεν έκλεισα ραντεβού.

Εκείνη τη μέρα, στεναχωρήθηκα πάρα πολύ και δεν ξαναπήγα αδέσποτο στο συγκεκριμένο ιατρείο. Βασικά είχα πει ότι δεν θα ξαναπατήσω. Άκουσα και έμαθα και διάφορα άλλα αρνητικά (ποτέ για την ποιότητα των υπηρεσιών, να το τονίσω αυτό).

Τελικά ξαναπήγα πρόσφατα τον Prince για στείρωση. Με ΠΡΗΞΑΝΕ να του κάνω το εμβόλιο για το καλαζάρ. Πολύ επιμονή μιλάμε.
Την επόμενη εβδομάδα πήγα το τσιουάουα των γονιών μου. Περιέγραψα σε άλλο θέμα (http://www.dogforum.gr/v3/%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%AE.%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%B3%CF%89%CE%B3%CE%AE.%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%AE-15/%CE%B7.%CF%87%CE%B1%CF%81%CE%AC.%CF%84%CE%B7%CF%82.%CE%BC%CE%B7%CF%84%CF%81%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1%CF%82-22920/#post567786) τι έγινε

Τώρα το ξαναλέω και το εννοώ. Δεν ξαναπατάω.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Αν αυτό δεν ειναι κατάντια...
οι κτηνιατροι είναι οι πλέον υπεύθυνοι να προτρεπουν τη στείρωση. Αλλά πόσα ευρώ θα βγάλουν από μια στείρωση και πόσα από μια γέννα, τροφές και μίζα από τα κουταβια?
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.926
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95