Θαλασσινο νερο


afg

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2013
570
27
Πηγα τον δαιμονα στην παραλια για πρωτη φορα. Παιζαμε 1 ωρα , κυνηγουσε τα κυμματα , βουτουσε και το κεφαλι μεσα αρα σιγουρα καταπιε μια ποσοτητα νερου.
Με το που φυγαμε μεχρι να φτασουμε σπιτι , εκανε 3 φορες διαρροια.
Τον πειραξε το θαλασσινο νερο ?
και αν ναι , τοσο γρηγορα ?
Παντως πριν παμε στη θαλασσα τον πηγα να τα κανει για να εχω το κεφαλι μου ησυχο.
Την αλλη μερα παντως ο σκυλος επανηλθε χωρις να κανω τιποτα εγω.
Ειχε κανεις τιποτα παρενεργειες τετοιες απο το νερο ?
 




ilektra_ilie

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2012
1.834
61
Hollywood
pawpix.wix.com
Μην ανησυχεις το παθαινουν πολλα σκυλια απο το θαλασσινο νερο. Δεν ειναι τιποτα, αν το ξαναπας κατα 99% θα ξανακανει διαρροια μετα. Με τον φιλο μου παμε τον σκυλο καθε μερα σχεδον στην θαλασσα και κανει διαρροια μολις τελειωσουμε το παιχνιδι στην θαλασσα :)
 


Αγγελος 13

Well-Known Member
13 Αυγούστου 2013
757
748
Δεν ειναι τπτ.τα σκυλια συνηθως πεινουν νερο στην θαλασσα με αποτελεσμα δοιαροιες..
εμενα ο αρσενικος πινει συχνα δεν το σταματαει ο χαζος..κανει 2 με 3 δοιαροιες κ μετα τελος..
 


afg

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2013
570
27
εεεεε βλακεια να το παθαινει καθε φορα.
Αυτην την φορα τον πηγα σε ερημια. Φανταστειτε να γινει καποτε ''καλο'' σκυλι και να τον παω καπου που θα εχει λιγο κοσμο. Και να μην κρατηθει και να αρχισει να τα στελνει απο δω και απο εκει.
Μονο σε ερημιες προς το παρων.
 


natacha

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2013
50
7
53
ΧΑΛΑΝΔΡΙ
Και ο δικός μου μετά τη θάλασσα για την οποία τρελαίνεται κάνει διάρροια και έχει συχνοουρια...Στην αρχή επήλθε πανικός.Τώρα πάει στη θάλασσα κάθε 2η μέρα για να προλαβαίνει να συνέρχεται.Επίσης ενίοτε κάνει και εμετό:*)
 


silkwood

Well-Known Member
22 Ιουνίου 2013
62
1
Ιεραπετρα Κρητης
κι εγω εχω ακριβως το ιδιο προβλημα. Πινει η χαζουλα θαλασσινο νερο και μετα κανει εμετο. Σειρα εχει η διαρροια. μεγαλο ποσοστο σκυλων τα πειραζει το θαλασσινο νερο, ελπιζω δε, να μην αφηνουν τπτ κουσουρια :p
 


Ravendark

Well-Known Member
10 Φεβρουαρίου 2012
325
3
Χαλκίδα
Όχι μεγάλο ποσοστό τα πειράζει, όλα τα πειράζει και μπορεί να προκληθεί ζημιά ακόμη και θάνατος (ανάλογα την ποσότητα)...
 


chrispapas

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2011
1.359
25
Πρώτη φορά που πήγαμε θάλασσα και εμένα τα ίδια, μετά μεγάλωσε έβαλε μυαλό και είναι οκ τώρα.
 


underdog

Well-Known Member
5 Απριλίου 2011
1.223
135
επειδη κι εμενα μου εκανε διαρροια οταν παιζαμε με μπαλακια κλαρια καλαμια μεσα στο νερο, τα εκοψα.
μονο κολυμπι πλεον.
 


aouimbae

Well-Known Member
7 Μαϊου 2011
1.753
26
Αυτο πηγαινα να γραψω. Κι εγω δε της πεταω τπτ μεσα για να μην ανοιγει το στομα κ καταπινει νερο


Sent from my iPad using Tapatalk HD
 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Η διάρροια είναι σύνηθες φαινόμενο λόγω του αλατιού, πολλές φορές δε αν έχει πιει και αρκετό νερό είναι και σαν νερό...δεν επηρεάζει σε κάτι. Ο Ερμής κολυμπάει από πολύ μικρός και όταν μαζί με το μπαλάκι πίνει και θαλασσινό νερό κάνει πολύ συχνά ....7 χρόνια δεν έχει πάθει κάτι...
 


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Πως φαίνεται ότι δεν είστε θαλασσινοί....
Εμετό-διάρροια από θαλασσινό νερό δεν είχαμε ποτέ (βέβαια δεν πιάνουμε πάνω από δυο-τρία μπαλάκια την φορά)
 
















Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU