ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...








ozzy

Active Member
20 Νοεμβρίου 2009
37
0
καλημερα..τον πηρα 40 ημ..και τον πηγα σε κτινιατρο προτου τον παω σπιτι..ο φιλος μου του ειχε δωσει ηδη 1 χαπακι για τα σκουλικακια..αποφασισα να κοψω την ουρα..κ ο γιατρος μου ειπε να μεινει 5 μερες σπιτι να μαθει το καινουριο του σπιτι..κ μετα γιατι ηταν μικρος..μου εδωσε μια αλοιφη για τα σκουλικια και του εκανε 2 εμβολια..μετα απο 5 μερες,κοψαμε την ουρα..αντιβιωση και παει λεγοντας..σε 10 μερες ειναι παλι για εμβολιο..40 ημ ηταν 2.900,οταν κοψαμε την ουρα ηταν 3.500 μεσα σε 5 μερες δλδ..τωρα ειναι 4.300..μου ειπε να μν δει αλλα σκυλια μεχρι να κανουμε και αυτο το εμβολιο.. και οκ..οσο για την βολτα και το παιχνιδι..και να μαθει καποια πραγματα καλητερα εξω μακρια απο αλλα σκυλια για αρχη..οσο μικρος τοσο καλητερα τα πιανει...
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Τα κουτάβια πρέπει να μένουν με την μανα τους και τα αδέρφια τους μέχρι τους 2 μήνες....
Εσύ που τον πήρες πιο μικρό, αλλά κι ο σκυλάκος, μόνο χαμένοι θα βγειτε...:(
Ο "φίλος" που στον έδωσε πάλι...κερδισμένος βγήκε...:rolleyes:

Την ουρά γιατί αποφάσισες να την κόψεις;
 


ozzy

Active Member
20 Νοεμβρίου 2009
37
0
για την ουρα μου αρεσε κ μου το προτεινε και ο γιατρος..δεν διαφωνω οτι πρεπει να μενουν με τη μανα τους αλλα δεν υπαρχει και προβλημα..ο φιλος κερδισμενος σιγουρα ναι αλλα οχι για το λογο που σκεφτηκες..χαμενοι!!!!ελα να κερασω καφεδακι σε 1.5 χρονο και τα λεμε...:rolleyes::rolleyes:
 




ozzy

Active Member
20 Νοεμβρίου 2009
37
0
ναι αρκουδι του δινω 4 γευματα την μερα + το πρωι λιγο γαλα σε σκονη...μου εχει δωσει μια καλη τροφη proplan καπωσ ετσι λεγετε...
 






ozzy

Active Member
20 Νοεμβρίου 2009
37
0
τωρα ειναι ετσι ο πατερας του στα 50 φευγα κιλα περιπου.. ηλικια 2.8...
 






ozzy

Active Member
20 Νοεμβρίου 2009
37
0
ηθελα να ρωτησω για την μανα του ειναι πιο γεματη με ζαρες..ο πατερας του ειναι ποιο στεγνος...σε ποιον θα μοιασει δεν ξερω..η αμφιβολια ηταν για την μανα του αν με πιανεις...(δεν εχω foto)τωρα..
 


rottaki

Well-Known Member
4 Αυγούστου 2008
603
1
Κέρκυρα
Ο πατέρας δεν μου μοιάζει για 50 κιλά και πάνω και το κουτάβι σου για να είναι 2 μηνών 4.300 δεν θα πάει με τίποτα πάνω από 40.

Ο δικός μου 2 μηνών ήταν αν θυμάμαι καλά 7.200 και τώρα που κοντεύει να χρονίσει είναι 45.

Κάνε λίγο υπομονή με τις βόλτες έξω και περιορισέ τον στο σπίτι παίζοντας μαζί του, μέχρι να ολοκληρώσεις τα εμβόλια για να μην έχεις καμιά στραβή.;)
 




GEORGEROTWEILER

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2009
278
0
μενω θεσσαλονικη(τριλοφο)
Kαλημερα παιδια!κι εμενα ο δικος μου ειχε ασπρες τριχουλες στο στηθος του πολυ λιγες οταν ηταν 3ων...τωρα δεν εχει ουτε μια χωρισ να τις βγαλω η να τις κανω κατι!εχωπαθει πλακα!!ο δικος μου ενω ειναι κανονικος στα κιλα φαινοταν λιγο χοντρουλης και μεσα σε αυτην την βδομαδα αλλαξε τελειως..εδωσε υψος ανοιξε το στοιθος του.. και εγιναι πιο παιδαρος απο οτη ηταν!!ειναι τρομερος ο ρυυθμος που μεγαλωνουν..
 






ozzy

Active Member
20 Νοεμβρίου 2009
37
0
ναι μολις αλλαξει τριχα θα φυγουν..και αν δεν φυγουν δεν υπαρχει προβλημα..