ΚΟΕ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΕΚΘΕΣΕΙΣ ΣΚΥΛΩΝ




amangos

Well-Known Member
22 Απριλίου 2007
1.453
31
Άλιμος-Νέα Σμύρνη
www.sailing4all.com
Το εισητήριο δεν το βρίσκω λάθος, αλλιώς θα μαζευότανε η σάρα και η μάρα, τζαμπατζήδες όλων των εθνών, και εξ αιτίας του κακού χαμού από τους διάφορους περίεργους, κάποιος που πραγματικά ενδιαφέρεται δεν θα πάει, λόγω υπερβολικού κόσμου.

Τα δε χρήματα προφανώς ενισχύουν τους σκοπούς του ΚΟΕ. Αλλιώς από που θα πληρωθούν τα έξοδα του ΚΟΕ? Ποιός χρηματοδοτεί τέτοιους ομίλους? Προφανώς όσοι ενδιαφέρονται, άρα το εισητήριο έχει και τον σκοπό της οικονομικής ενίσχυσης.

Για φανταστείτε μια έκθεση σκύλων, που θα πλάκωνε ο κάθε άσχετος...
 


elena

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2007
136
0
Heraklion
www.cookiespirit.freegr.net
Το εισητήριο είναι μία δικλείδα ασφαλείας ότι δεν θα μαζευτεί "η Σαρα και η Μάρα " αλλά θα πρεπει να είναι προσιτό στον κόσμο που θέλει να πάρει τα παιδιά του και να έρθει
:-k
Συνεπώς αν ήταν φτηνότερο και με δωρεαν την εισοδο στα παιδια πιστευω ότι δεν θα γκρινιαζαμε τοσο
Πάντως έχει απόλυτο δίκιο και η φίλη ghost girl σε αυτά που λεει =D>
 


nikoscar

Guest Star
Staff member
9 Ιουνίου 2006
2.178
1.000.000.018
ATHENS
πανω κατω την ιδια γνωμη εχω και γω για το εισητηριο...

σημαντικο θεμα ειναι το "πως" και "σε ποιους" γινονται γνωστες οι εκθεσεις?...δεν ειναι η "Χτιζω -Ανακαινιζω" ειναι μια ειδικη εκθεση,με ειδικο κοινο αλλα πως διαφημιζει ο ΚΟΕ την εκθεση?...και γιατι δεν απευθυνεται στο ευρυ κοινο?...νεο αιμα δεν λειπει?

παμε για 17ο χρονο εκθεσεων...και το προσεχες σου-κου οι ιδιοι και οι ιδιοι θα ναι...ελαφρως γερασμενοι...

απο την αλλη καθομαι και σκεφτομαι τον πανικο που γινεται καθε χρονο στην diana η οποια και θεωρειται "εμπορικη" και λεω μια χαρα θα ναι στο μαρκοπουλο,ετσι ησυχα... :)


οσο για το τζαμπα φαγητο :D δεν νομιζω οτι χρειαζεται .....happenings ομως ΝΑΙ !!! ΠΟΛΛΑ!!! Υπαρχουν συνεργασιες με αλλους Ομιλους που μπορουν να στειλουν "ομαδες επιδειξης" για να μας φυγει το σαγονι...οποτε πληρωστε το 10ευρω μπας και του χρονου εκτος απο την αστυνομια και τον .... δουμε και τιποτα φρεσκο.
 


Dio

Well-Known Member
22 Ιανουαρίου 2007
95
0
Τι να πω ρε παιδιά, δεν έχω πάει σε τόσα events όπως εσείς αλλά πάντως σε αυτό που πήγα δεν είδα καμια Σαρα και Μάρα, ο ποιο πολύς κόσμος ήταν άτομα που είχαν τα σκυλιά τους και αγωνίζονταν οι θεατές ήταν πολύ ποιο λίγοι και ήταν πολύ ωραίο όλο το event τώρα δεν ξέρω αυτή η είσοδος τι θα κερδίσουν με αυτό, να μην φέρουν την Σάρα και Μάρα ή να διώξουν ακόμα και τους λίγους που θέλουν να πάνε?
 


ghost girl

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2007
1.073
185
το έχω δίπορτο...
Καταρχήν και προ εισητηρίου δεν υπήρχε καμία Σάρα και δεν θυμάμαι και καμία Μάρα να πω την αλήθεια. Με τα κυάλια τους ψάχναμε τους επισκέπτες πάντα.
Συμφωνώ να υπάρχει ένα μικρό αντίτιμο τιμής ένεκεν. Ο ΚΟΕ βγάζει αρκετά χρήματα από τις τόσες γέννες που καταγράφει κάθε χρόνο αλλά και από τις συμμετοχές των σκύλων στις εκθέσεις που είναι και αυτές τσουχτερούτσικες κατά τη γνώμη μου.
Αλλά πείτε μου σε τι τα αξιοποιεί; Σε προώθηση του ΚοΕ και των ομίλων ή μήπως πληρώνει τους πολυάριθμους και εξυπηρετικότατους εργαζόμενούς του;;;;; :roll:
 




ghost girl

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2007
1.073
185
το έχω δίπορτο...
Όχι δεν ξέρω τίποτα! Δεν είμαι κάν εγγεγραμένο μέλος του ΚΟΕ. Απλώς καταγράφω ένα ερώτημα ως κυνόφιλη, που για να μάθω οτιδήποτε χρειάζομαι μέσω του ΚΟΕ, πρέπει να πάρω 20 φορές τηλέφωνο και να ακούσω την αφυψηλού αντιμετώπιση των υπαλλήλων που βαριόνται να εξυπηρετήσουν.
Αυτό που εγώ πιστεύω είναι ότι η οργανωμένη κυνοφιλία θα πρέπει κάποια στιγμή να γίνει πιο προσιτή και προσβάσιμη στο ευρύτερο κυνοφιλικό κοινό. Όλες οι πλευρές θα έχουν οφέλη από αυτό (εκτός βέβαια από τους backyard breeders και τα petshop εμπορίας σκύλων - που καθόλου δε με στεναχωρεί) και ποιός είναι καταλληλότερος από τον ΚΟΕ να το προωθήσει αυτό;;
 


Dio

Well-Known Member
22 Ιανουαρίου 2007
95
0
ghost girl said:
Καταρχήν και προ εισητηρίου δεν υπήρχε καμία Σάρα και δεν θυμάμαι και καμία Μάρα να πω την αλήθεια. Με τα κυάλια τους ψάχναμε τους επισκέπτες πάντα.
Φαντάσου.....αν τους ψάχνατε τότε με κυάλια τώρα με το 10ευρω εισητήριο να δεις που ούτε με την X-Ray όραση του Superman δεν θα τους βρίσκετε.
 




Dio

Well-Known Member
22 Ιανουαρίου 2007
95
0
denis said:
ΠΑΝΤΑ είχε εισητήριο ρε παιδιά ...
Όχι βρε συ denis, τότε που είχα έρθει τον Μάϊο που ήταν εκεί και η ΡΟΤΤΙΕ με τον άντρα της και ήσουν και εσύ νομίζω εκεί σε κάποιους αγώνες με τα σκυλιά σου δεν πληρώσαμε καμία είσοδο. Λές να είχε είσοδο και να μπήκα τσαμπε παράνομα???? Οοοoops I did it again!!!
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
H κοπελιά μου πλήρωσε! Και κάτι άλλο! Το εισητήριο στο σινεμά πόσο έχει? Γιατί να μην τα δώσεις εκεί? Συμφωνώ με όλα τα παραπάνω, περί πολιτικής και διάδοσης στον κόσμο, είδες ότι χειροκρότησα το κράξιμο ... αλλά αυτό είναι μακριά από το ''τους γύφτους, σιγά μην τους δώσω 10 ευρώ''

Μην συγκρίνετε επίσης την diana, οι σκύλοι εκεί είναι ''συμπληρωματικοί''
 


Dio

Well-Known Member
22 Ιανουαρίου 2007
95
0
denis said:
H κοπελιά μου πλήρωσε! Και κάτι άλλο! Το εισητήριο στο σινεμά πόσο έχει? Γιατί να μην τα δώσεις εκεί? Συμφωνώ με όλα τα παραπάνω, περί πολιτικής και διάδοσης στον κόσμο, είδες ότι χειροκρότησα το κράξιμο ... αλλά αυτό είναι μακριά από το ''τους γύφτους, σιγά μην τους δώσω 10 ευρώ''

Μην συγκρίνετε επίσης την diana, οι σκύλοι εκεί είναι ''συμπληρωματικοί''
Παιδιά ειλικρινά σας λέω εγώ τότε δεν πλήρωσα τίποτα, άραξα το αμάξι μου και αμολήθηκα μετά να δω σκυλιά κανέις δεν μου πε τίποτα για είσοδο ή τίποτα τέτοιο.

Όσο για είσοδο σε σινεμά είναι 7-8 ευρώ.
 


cocker-fan

Well-Known Member
28 Ιουλίου 2007
264
1
Acharnai
Ναι πραγματι και εγω εχω παει στο συγκεκριμενο μερος 2-3 φορες καμια δεν πληρωσα...
Παντως αν εχει εισητηριο εγω δεν συμφωνω...Γιατι ας παρουμε για παραδειγμα εμενα και την Cocker-Lover που δεν εχουμε εισοδημα και ουτε μεσω μεταφορας λογω ηλικιας..
Tον Μαιο που εγινε παλι εκει θελαμε απεγνωσμενα να παμε αλλα δεν ειχαμε κανεναν να μας παει..
Πηραμε λεωφορεια,μετρο,προαστιακα μεχρι το αεροδρομιο του Ελ.Βενιζελου και ειναι γυρω στα 10 Ε αυτα..Μετα απο εκει επρεπε να παρουμε taxi για να μας παει στο Μαρκοπουλο..Οι ταξιτζηδες που ρωταγαμε μας ζηταγαν 45 Ε (λογω πολλαπλης ταριφας εξαιτιας του αεροδρομιου)..Κ η αποσταση απο το αεροδρομιο μεχρι το εκθεσιακο μερος κανονικα δεν κοστιζει πανω απο 10 Ε...Αλλα ημασταν τυχερες γιατι βρηκαμε εναν που μας πηρε μονο 25..Και ok φτασαμε εκει..Ολη μερα δεν θα παιρναμε τιποτα να φαμε??Αλλα 10Ε(μιας που και οι τιμες εκει ειναι υπερβολικα υψηλες)..Ηδη ξοδεψαμε αρκετα πιστευω ,δεν χρειαζοταν και επιπλεον εξοδα για εισητηριο..
Στο γυρισμο παλι καλα ηρθε και μας πηρε ο μπαμπας μου γιατι εκτος του οτι δεν βρισκεις taxi εκει,που να βρεις αλλα τοσα λεφτα για την επιστροφη?
(με επιασε πολυλογια,sorry αν σας κουρασα αλλα η αληθεια ειναι οτι πανε και τις κανουνε σε οποιο πιο ακυρο μερος βρουνε..)
K ισως καποιοι με θεωρησουν υπερβολικη..Παντως ετσι ειχε γινει..Και τα λεφτα αυτα δεν ειναι λιγα για καποιον 16χρονο...
 




FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Εγω σημερα μεχρι τα τελικα εκει ημουν!

ΒΙΣ το οραιο ξενο τρικολορε Αμερικαν Κοκερ.

Θυμαμαι στο βαθρο και εναν Σναυσερ γιγας και ...

Σιγουρα ηταν τεταρτος και ο Καναλες με το Μποπταιλ.

Η φιλη της κορης μου εβγαλε φωτογραφιες!

Θα βαλει αυριο καμια ελπιζω.
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Εγώ δεν έκατσα μέχρι το τέλος. Περάσαμε πολύ καλά, αλλά λόγω ζέστης ήταν αδύνατον να κάτσουμε παραπάνω! Λιώσαμε πάλι μέσα στον ήλιο! Κανονικά θα έπρεπε να έχουν στήσει ομπρέλες γύρω από τους στίβους…

Κάποιος πρέπει να τους πει να κάνουν τις εκθέσεις τον Απρίλιο και τον Νοέμβριο που έχει περισσότερη δροσιά! Θα είναι καλύτερα και για τους επισκέπτες και για τους συμμετέχοντες και για τα ζώα, τα οποία κυριολεκτικά υπέφεραν.

Νομίζω πως αυτή τη φορά η έκθεση είχε λιγότερους επισκέπτες. Το περίεργο είναι πως ταυτόχρονα η Ελληνική Ομοσπονδία Ιππασίας διοργάνωνε τους διεθνείς αγώνες ιππασίας «Ωνάση» και κατά τη γνώμη μου η έκθεση του ΚΟΕ, ως συμπληρωματικό event, θα έπρεπε να είχε προσελκύσει περισσότερο κόσμο. Ίσως τελικά το εισιτήριο να απέτρεψε πολλούς να επισκεφτούν την έκθεση…
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Τα ειχαμε πει αυτα, για το εισητηριο και το ακαταλληλο- λογο ασχημης προσβασης μερος- με καπια γνωστη μου, που ο αντρας της ειναι /ηταν στον δοικητικο του ΚΟΕ.

Μου ειπε να γραψουμε καμια επιστολη στη Ιωαννα Γαλανου- επειδη το εχουν πει και αλλοι- και δεν το πιστευει!

Τι λετε- να τον κανουμε? Και να στειλει ο καθενας ενα αντιγραφο.
Θα πιανει περισοοτερο απο το να μαζευουμε υπογραφες!
 


amangos

Well-Known Member
22 Απριλίου 2007
1.453
31
Άλιμος-Νέα Σμύρνη
www.sailing4all.com
Ακόμα η κυρία Γαλανού είναι πρόεδρος του ΚΟΕ?
Ισόβια είναι η θέση? Κάτι σαν τον Χριστόδουλο?
:roll:
Τόσο πετυχημένη είναι η πορεία των ζωοφιλικών σωματείων, των ομίλων των φυλών και της ζωοφιλίας γενικότερα, που παραμένει πρόεδρος τόσα χρόνια το ίδιο άτομο?

ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ
Πρόεδρος Ιωάννα Γαλανού

Αντιπρόεδρος: Βασίλης Μπαλάκας

Γ.Γραμματέας: Στέλιος Μακαρίτης

Ταμίας Νίκος Καραγιάννης
Μέλη Ελένη Ζήκου
Νίκος Στεφανάτος
Γιάννης Φουτρής
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Amangos, είσαι ΦΟΒΕΡΟΣ!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Frenchie, πολύ καλή ιδέα η επιστολή και θα μπορούσαμε να συμπεριλάβουμε και όσα προτείναμε σε αυτή τη συζήτηση:
ΚΟΕ και κυνολογική αναβάθμιση

Νομίζεις ότι θα εισακουστούμε?
Λες να μην γνωρίζουν ήδη το πρόβλημα? :roll:

Την περασμένη φορά, πήρα τηλέφωνο τον ΚΟΕ για να ρωτήσω εάν έχουν πούλμαν στα Σπάτα για να μεταφέρουν τους επισκέπτες προς και από την έκθεση (είναι πλέον θεσμός σε όλες τις εκθέσεις).
Σε πληροφορώ πως η κοπελίτσα στις πληροφορίες, κόντεψε να λιποθυμήσει από την υπερπροσπάθεια να συγκρατήσει τα γέλια της.
Πρέπει να το θεωρούν ακόμα το πιο σύντομο ανέκδοτο!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.840
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU