ΚΤΗΝΙΑΤΡΟΙ...


perry-mgtf

Active Member
29 Μαϊου 2009
26
0
Thessaloniki
Επανέρχομαι μετά από έναν χρόνο για τοθέμα του κτηνίατρου...!!!

Ποτέ δεν μπορούσα να φανταστω ότι θα ήταν τόσο δύσκολο να βρεις έναν κτηνίατρο της προκοπής, δηλαδή:

1. Να είναι καλός επιστήμονας
2. Να είναι άνθρωπος, να ξέρει να λέει καλημέρα, ευχαριστώ, παρακαλώ και γενικά να μιλάει και να μην κάνει σαν να του σκότωσες τον πατέρα που πήγες στο "μαγαζί" του για να τον πληρώσεις.
3. Να προσέχει αυτά που του λες και να δίνει σημασία και προσοχή στο σκυλάκι.

Πήγα στον ένα και δεν ήξερε καν τι ράτσα είναι το σκυλάκι, ο άλλος ευγενικός αλλά δεν τον εξέτασε και δεν τον άκουσε καν....έλεος πια...

Έχετε να προτείνετε τίποτε στην Θεσσαλονίκη?


ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΝΑΝ MODERATOR ΝΑ ΤΟ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ ΣΤΟ ΣΩΣΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΚΑΝΑ ΛΑΘΟΣ....
 
Last edited:








vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
Μιας που υπάρχει αυτό το θέμα.. θα θελα να σημειώσω κάτι, ο κτηνίατρος που πάω τη μικρή μου είναι και ευγενικός,και με πτυχεία,και στην εγχείρηση και στη στείρωση ήταν άψογος,και όταν είχα ανάγκη μιλήσαμε παρ'ολο που ήταν εξωτερικό,αλλα του ανέφερα ένα πρόβλημα που έχω με τη μικρή με το δάγκωμα τελευταία και μου λέει "φάπα" αλλά παιδιά εγώ το σκύλο μου δεν τον χτυπάω :S ένα κοφτό "Ε" το λέω επιβλητικά-νομίζω- και κατανοητά,να χτυπήσω όμως δε μπορώ,και στην αρχή το ίδιο μας είχε πει,για να μη μάθει να δαγκώνει "φαπες" και να τραβαμε το χέρι, εμείς απλά τραβούσαμε το χέρι και το αντικαθυστούσαμε με ένα παιχνίδι της..Τώρα θα μου πείτε "άλλο κτηνίατρος άλλο εκπαιδευτής", όμως αν ξαναχρειαστεί να μπει μέσα (που μακάρι να μην) τι γίνεται?απο τη μέρα που έγινε η στείρωση τον κτηνίατρο δεν τον αφήνει να την ακουμπήσει,δεν ξέρω τι έγινε, ίσως απλα να τρόμαξε απο κάτι,αλλά δεν τον αφήνει καθόλου,γίνεται τρελή,μόνο με αυτόν.. Μήπως να αλλάξω γιατρό?
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Να αλλάξεις γιατρό. Ούτε κατά διάνοια δε θα έλεγε σωστός κτηνίατρος να δείρεις το σκύλο σου! Επίσης ο σκύλος σου για κάποιο λογο δεν τον χωνεύει. Π.χ. το Μουφ ναι μεν τσαντίζεται διότι τελευταία ταλαιπωρήθηκε από την κτηνίατρο που έπρεπε να του πάρει αίμα και να του χώσει το θερμόμετρο στον αποτέτοιο του, αλλά άντε να γουργουρίσει και να προσπαθήσει να κατεβεί από το τραπέζι. Κατά τ' άλλα τους αγαπάει και τους γλύφει όλους εκεί μέσα διότι τον αγαπάνε και τον χαϊδεύουνε.
 


perry-mgtf

Active Member
29 Μαϊου 2009
26
0
Thessaloniki
Παιδιά πήγα τελικά στον Στρατιωτικό Κτηνίατρο που μου σύστησε ο φίλος Χάρης! Ο άνθρωπος είναι ακριβώς ότι έψαχνα εδώ και ένα χρόνο που βρήκα των Cliffe!!! O άνθρωπος ήταν ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ!!! ασχολήθηκε 1 ολόκληρη ώρα με τον Cliffe παρόλο που έκλεινε γιατί πηγαμε Σάββατο μεσημέρι, ήταν ευγενικός, με χιούμορ, και πάνω απ' όλα έδειχνε ότι είναι επίστήμονας και χαίρεται αυτό που κάνει!!! Μας εξηγούσε τα πάντα, κάθε λεπτομέρεια και απαντούσε σε όλες τις ερωτήσεις μας αφού μας άκουγε προσεκτικά!!!

Σε ευχαριστούμε Χάρη και εγώ και η κοπελιά μου αλλά κυρίως και ο Cliffe!
 


vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
perry-mgtf
χαίρομαι που βρήκες αυτό που έψαχνες :)
Σάρα εμας γίνεται τρελό,σου λέω εκει που κανονικά δε δάγκωνε κανέναν και ποτέ ξαφνικά μετα τη στείρωση άρχισε να δαγκώνει και να αγριεύει με μανία στον κτηνίατρο και μετά απο κάποιο διάστημα και σε εμένα-δεν ξέρω γιατι
για να σου δώσω να καταλάβεις κάθε φορά που πάμε της βάζουμε φίμωτρο,κ επειδή είναι πολύ μεγάλο και φεύγει το κρατάω κιόλας ``:p
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU