Καθηκοντα Προστασιας






macgats

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2010
56
0
Ισος τελικα ειναι αυτο που λενε Ηρεμος Γιγαντας η μπουφος Βουδας.
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
τα μικρότερα και αδύνατα πλάσματα ο μολοσσός τα προστατευει-το κανισάκι αμύνθηκε γαυγίζοντας και ο μολοσσός του "είπε" δεν σε πειράζω μην ανησυχείς. αν είχε κακές προθέσεις εναντίον άλλου μέλους της οικογένιάς του μάλλον θα το έβαζε στη θέση του απαλά αλλά καίρια

έτσι τους έχω στο μυαλλό μου
 


macgats

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2010
56
0
Kokoni εχεις δικιο.
Φρεσκο περαστατικο.Τον εχω στο ΙΧ και παμε για το παρκο οπου κανει την καθημερινη του βολτα.Σταση για βενζινη.Στο χορο του πρατηριου γυρο στα 5-6 αδεσποτα τα οποια αρχιζουν να γαυγιζουν μανιωδος,και να ερχονται γυρο απο το Ι/Χ.Ο Δανος αταραχος μεχρι αναισθησιας.Ουτε καν γυρισε να τα κοιταξει.Ουτε καν ασχοληθηκε μαζι τους.Τελικα ειναι τοσο υπερανω σκυλια η πολυ αργοστροφα.Βεβαια χαρηκα για αυτη την συμπεριφορα του γιατι αν ξεκιναγε η κοντρα θα γινοταν πανικος και θα ειχαμε εμπλοκες.
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
ολα τα μεγαλα σκυλια το κανουν αυτο.δεν ειναι θεμα ελλειψης μυαλου ,αλλα ας το πουμε αυτοπεποιθηση.δινει τοπο στην οργη.ο δικος μου κανει την παλαβη στης ξαδερφης μου που ειναι ενα μαλτεζακι 3-4 κιλων.σημερα μονο μου εκανε ενα θεματακι με τον "παοκ",τον τσομπανακο που εχω στο χωριο.τον δαγκωσε στο μπουτι ο πιτσιρικος μαλλον για να παιξει κ τον γραπωσε ο καπο.ευτυχως τον αφησε αμεσως,αλλα γενικα ολα τα γιγαντακια ειναι χαμηλων τονων με τα πιο μικρα.βεβαια ειναι κ θεμα συμπεριφορας του αλλου σκυλου.νομιζω πως αντιλαμβανονται ποτε η επιθετικη συμπεριφορα ειναι λογω φοβου κ ποτε απλα λογω αλλων αισθηματων.
 




GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
πολλα ενηλικα μεγαλόσωμα σκυλιά απέναντι σε άλλα κουταβια ή και μικροσωμης φυλής... αντιδρουν έτσι....
φαινεται σαν να ειναι φοβία... αλλά βασικά είναι ότι τα αποφευγουν και δεν ξερουν πως να αντιδρασουν...
ουσιαστικα δεν μπορουν να τα πάρουν στα σοβαρά.... και μπλοκαρουν...... :)
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Θα συμφωνησω απολυτα με τον GRDANE! Ο Ντιεγκο με τα μικροσωμα σκυλια που του γαυγιζουν μπλοκαρει, τα κοιταει σα να ειναι ουφο και συνηθως την κανει προς αντιθετη πλευρα.. Μαλιστα καποια εποχη που μας την επεφτε η συμμορια των πεκινουα, εκεινα του δαγκωναν τα ποδια και ουρλιαζαν υστερικα και αυτος προσπαθουσε απλα να αποφηγει αλλα πολυ ατσαλα, χωρις να ξερει τι ακριβως πρεπει να κανει.
 


macgats

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2010
56
0
sas 055..jpgΤελικα απο οτι καταλαβα οι Δανοι μονο στο φαι και στο υπνο δεν μποκαρουν.Α...ΡΕ... ΜΑCLOX που εισαι....
 




harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
πολλα ενηλικα μεγαλόσωμα σκυλιά απέναντι σε άλλα κουταβια ή και μικροσωμης φυλής... αντιδρουν έτσι....
φαινεται σαν να ειναι φοβία... αλλά βασικά είναι ότι τα αποφευγουν και δεν ξερουν πως να αντιδρασουν...
ουσιαστικα δεν μπορουν να τα πάρουν στα σοβαρά.... και μπλοκαρουν...... :)
Ετσι εκανε παλια η δικια μου. Τωρα τους ριχνει μια γρηγορη ματια και τα αγνοει τελειως.