Καινουργιο μελος [cane corso]


Γιαννης73

Well-Known Member
31 Μαϊου 2013
118
0
Καλησπερα φιλοι και φιλες.
Με λενε Γιαννη και μπηκα στο Φορουμ γιατι ενας φιλος που ειπε οτι μπορειτε να με βοηθησετε.Ειχα ενα ποιμενικο γερμανικο πριν λιγα χρονια το οποιο δυστυχως πεθανε.
Ειπα οτι δεν θα ξαναπαρω σκυλι αλλα τελικα δεν μπορω.αποφασησα να παρω ενα ΚανεΚορσο αλλα δεν γνωριζω απο ποιον εκτροφεα.Διαβασα ορισμενα πολυ ενδιαφεροντα αρθρα στο Φορουμ αλλα δεν ξερω τελικα απο που να το παρω.
Ειδα ενα εκτροφειο που μου αρεσε αλλα δεν εχω την δυνατοτητα να ταξιδεψω εξωτερικο.
Μπορειτε να με βοηθησετε με τις γνωσεις σας ?
 










KICKASS

Well-Known Member
16 Απριλίου 2012
1.396
2
ΠΑΤΡΑ
νομίζω έχει ξανά συζητηθεί το θέμα σου για εκτροφεία κάνε κόρσο και δεν χρειάζεται να ψάχνεις στο εξωτερικό έχουμε και εδώ.κάνε μία αναζήτηση και αν δεν βρείς κάτι ξανά γύρνα εδώ.:cool:
 




george 1

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2011
53
123
Θεσσαλονικη
Αύριο και την Κυριακή στην έκθεση που γίνεται στη Θεσσαλονίκη (αν είσαι κοντά) μπορείς να έρθεις σε επαφή με πολύ καλά δείγματα της φυλής και να μιλήσεις με εκτροφείς.
Τώρα για εκτροφεία, στα πρόχειρα:

Ελλάδα:
Cane Corso Italiano
Valo roso Kennel
legendcorso | legendcorso new website
Cane Corso Europe
cane-corso.gr - ΑΡΧΙΚΗ
Cane Corso Club εκτροφή και εκπαίδευση cane corso

Κοντινά (Σερβία-Κροατία-κ.τ.λ.)
Cane Corso Sangue Magnifica Kane Korso Dogo Canario Srbija Serbia
CANE CORSO GUARDIANA
Custodi nos - Cane corso kennel - Welcome to our web site
REGISTRUJTE SE NA SAJT I POSTAVITE BESPLATNO OGLAS
Wix.com web created by canecorsobih based on Classic Portfolio
Spunk Gang

Ιταλία:
I CORSI DELLA NEVAIA
Allevamento Italiano Cane Corso del Rosso Malpelo
Allevamento Cane Corso Saxellum - Val d'Erro di Renzo Carosio
Michele Bocci - Allevamento cane corso pugliese - carattere e morfologia della razza - Foggia
DEI DAUNI, allevamento cane corso, selezione cane corso, Italian Cane Corso Breeders
Allevamento di Volsci Sora - Cane Corso, fedele al suo padrone. : Allevamento dei volsci – Cane corso, fedele al suo padrone
RICORDI - "IL CORSO DELLA VITA" allevamento amatoriale cane corso aosta
Cane Corso - Timoniere Kennel
Allevamento Cane Corso Paestum
Boston Terrier - Bouledogue Francese - Cane Corso - Allevamento di Fosso Corno di Sergio Pella
 


Γιαννης73

Well-Known Member
31 Μαϊου 2013
118
0
george 1 σε ευχαριστω παρα πολυ
ειμαι Αθηνα δυστυχως φιλε μου.Αν καποιο απο τα εκτροφεια που εβαλες με ικανοποιει πρεπει οπωσδηποτε να ταξιδεψει καποιος για να παρει κουταβι? υπαρχει αλλος τροπος να ερθει απο εκει ?
 








Γιαννης73

Well-Known Member
31 Μαϊου 2013
118
0
Ξερουμε που βρισκετε αυτο το εκτροφειο ? Δεν βρηκα διευθυνση στη σελιδα του
επισης καποιος που να το εχει επισκεφτει ή ακομη καλυτερα να εχει αποκτηση κουταβακι υπαρχει ?


legendcorso | legendcorso new website
 


vagolf

Well-Known Member
11 Αυγούστου 2010
209
0
ΑΧΑΡΝΑΙ
Καλώς ήρθες.εγω το μόνο που μπορώ να σου πω είναι να μην βιαστεις
Ενημερωσου,ψάξε και τέλος απόκτησε καλή τύχη να έχεις
 


Γιαννης73

Well-Known Member
31 Μαϊου 2013
118
0
Την καλημερα μου σε ολα τα παιδια.Πηρα τηλεφωνο τελικα και εκλεισα ραντεβου να παω να μιλησω απο κοντα με τον εκτροφεα.Να δω και τα σκυλια τις εγκαταστασεις κτλ.
Απο οτι μου ειπε θα ειναι και οι καινουργιοι ιδιοκτητες των κουταβιων και θα τα παραλαβουν εκεινη την μερα.
 




συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Καλημερα και καλως ηρθες. Η αποψη που μπορει να εχει ο καθενας μας ειναι υποκειμενικη...οποτε ο'τι και να σου πουμε θα διαφερει πιθανως απο την αποψη που εσυ θα διαμορφωσεις.
Εγω θα σου προτεινα να παρεις τα τηλεφωνα σου και να κρινεις μονος σου τα λογια και την διαθεση του εκτροφεα.
 
Last edited:


Γιαννης73

Well-Known Member
31 Μαϊου 2013
118
0
Καλημερα και καλως ηρθες. Η αποψη που μπορει να εχει ο καθενας μας ειναι υποκειμενικη...οποτε ο'τι και να σ ου πουμε θα διαφερει πιθανως απο την αποψη πυ εσυ θα διαμορφωσεις.
Εγω θα σου προτεινα να παρεις τα τηλεφωνα σου και να κρινεις μονος σου τα λογια και την διαθεση του εκτροφεα.
Συμφωνω απολυτα με την υποκειμενικοτητα των απαντησεων σας.Παρ ολα αυτα θα με βοηθουσαν παραλληλα με την δικη μου επισκεψη, να σχηματισω μια ποιο ολοκληρωμενη αποψη.
 


george 1

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2011
53
123
Θεσσαλονικη
Αν μπορώ να συμβουλέψω κάτι είναι να τα επισκεφτείς όλα. Παράλληλα διάβαζε για τη φυλή (δυστυχώς είναι ελάχιστη η ελληνική βιβλιογραφία στη συγκεκριμένη) με απώτερο σκοπό να μπορείς ελέγχεις σιγά σιγά την ακρίβεια των λεγομένων των εκτροφέων. Μη βιαστείς να αποφασίσεις, θα δεις ότι ακόμα και μέσα την ίδια φυλή υπάρχουν διαφορές στα δείγματα του κάθε εκτροφέα ανάλογα με τις γραμμές αίματος που χρησιμοποιεί. Πήγαινε σε εκθέσεις (ο συγκεκριμένος που ρωτάς στο ποστ #16 ήταν στη Θεσ/νικη το σαββατοκύριακο με αρκετά σκυλιά-όπως και άλλοι), μίλα με ιδιοκτήτες σκυλιών για τις ανάγκες που προκύπτουν στην καθημερινότητα αυτών των ζώων, γενικά προσπάθησε να ενημερωθείς συνολικά και μη μείνεις στα λεγόμενα των εκτροφέων.
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.118
Μηνύματα
895.870
Μέλη
19.929
Νεότερο μέλος
mariamaraki