Καινούργιο dogo argentino στην παρέα!


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.512
750
Ξεσσαλονικη!!!
lawrence αν αρρωστησει ενα ζωο απο.καλαζαρ πχ οχι μονο 200 θα δωσει αλλα πολυ περισσοτερα, οποτε φυσικα και θα το ξεφορτωθει χωρις 2η σκεψη!!

και ξαναλεω! το σκυλι μου rottweiler παρατημενο επειδη αρρωστησε, συνεχιζεις ακομα να λες οτι αν το πληρωσεις δεν το παρατας? εχεις ιδεα ποσα σκυλια ρατσας ειναι στον δρομο? εκτος κι αν θες να μου πεις οτι ολα τα χαρισαν και κανενα δεν ειναι αγορασμενο!!!

υπαρχει εδω στο φορουμ θεμα με ζωα ρατσας παρατημενα ας το βαλει καποιος γιατι ειμαι απο κινητο να πειστει!
ποιο ερωτημα ειναι προς μενα?
 


Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
εχεις δικιο δεν ειναι ολα ειναι το 95% απο αυτα γιατι πολυ απλα δεν εισαι ο μονος που σκεφτεται να βαλει το σκυλι να γεννησει να βγαλει και κανα φραγκο απο την ολη ιστορια.
 




Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.561
6.992
κ μ πειγανε την συζητηση στο αν γ** η φεδρα κ ποσο την αγαπαο!
Πόσο την αγαπάς δε μας νοιάζει να το κρινουμε. Το πρώτο που τόσο κομψά έθεσες μας νοιάζει μη δούμε τίποτα αγγελίες υιοθεσίας με σκυλιά που μοιάζουν εξαιρετικά στη Φαίδρα σου στο άμεσο μέλλον, μόνο που δεν θα ξέρουμε ότι είναι της Φαίδρας σου, απλά θα τα έχουν βρει σε άθλια κατάσταση εκεί έξω.
 
Last edited:




Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
lawrence μονο η 1η παραγραφος ειναι για σενα που ανεφερες για τις αρρωστιες και το πηγα λιγο παραπερα. Ολα τα αλλα ειναι για τον loutsiako.

ειμαι απο κινητο και δεν μπορω να κανω παραθεση, σορρυ
 


basilis loutsiakos

Active Member
27 Μαρτίου 2013
26
0
83
βρε βασιλη , χωρις να σου κανω επιθεση ουτε για να στην πω , ξερεις τι ειναι το προτυπο κατα την FCI? και κυριως γιατι υπαρχει? εχεις διαβασει αυτα εδω τα λινκς?
http://www.dogforum.gr/v3/%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%AE.%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%B3%CF%89%CE%B3%CE%AE.%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%AE-15/%CE%B5%CE%BC%CF%80%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%82.%CE%B1%CF%80%CF%8C.pet.shops.bybs-4953/

http://www.dogforum.gr/v3/εκτροφή.αναπαραγωγή.επιλογή-15/αγαπητέ.εκτροφέα.της.πίσω.αυλής-13271/
http://www.dogforum.gr/v3/εκτροφή.αναπαραγωγή.επιλογή-15/γιατι.δεν.ζευγαρώνουμε.τα.σκυλιά-273/

κανεις υποψην δεν θελει να στην πει , αλλα εδω στο φορουμ προσπαθουν τα παλαιοτερα μελη να περασουν καποια μηνυματα στα οποια οπως βλεπω εχεις εντελως αλλη αποψη
+ναι βεβαια κ εχο αλλη αποψη!φυσικο δεν ειναι ?δεν μπορουμε ολοι να εχουμε τησ ειδιεσ αποψεισ!πειστεβο εισαι ο προτοσ που θα μ εξηγεισει το γιατη ποσ απο ολο το φορυμ!με λογια στον αερα ποσ να μοιλησουμε!αλλο με λεει νταβατζη αλλοσ ειρονεβετε το ποσα κραβατια εχο παρει στην κορη μ! ποσ ετσι θα κανοθμε συζητηση?ειμαι εγο φαυλ οι η αλλη εποσ μ την πεσανε?κ ειμαι ενθρωποσ που θα κατσο να το συζητησουμε!αλλα αυτοι δεν συζητανε νομοιζοθνε οτι ειμαι το σκυλακι τουσ κ εκανα αταξια κ το μαλλονουνε!εχο αδικο?οχι δεν τα εχο διαβασει αλλα τωρα που τα ειδα κ βεββαιοσ θα τα διαβασο κ σε ευχαριστο πολλη!
 






Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
ελα διαβασε τα βασιλη και ξαναμιλαμε γιατι αμα δεν δεις τις αποψεις μας και δεν ξερεις γιατι μιλαμε ειναι λογικο να υπαρχουν παρεξηγησεις . σου βαζω αλλο ενα λινκ που ειναι πολυ καλο για να καταλαβεις γιατι λεμε για το πεντιγκρι και γιατι πρεπει να πηγαινουμε σε σωστο και καλο εκτροφεα αμα θελουμε σκυλο καθαροαιμο

http://www.dogforum.gr/v3/%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%AE.%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%B3%CF%89%CE%B3%CE%AE.%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%AE-15/%CF%80%CF%8E%CF%82.%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%BB%CE%AD%CE%B3%CF%89.%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%AD%CE%B1%3B-370/
 


basilis loutsiakos

Active Member
27 Μαρτίου 2013
26
0
83
Πόσο την αγαπάς δε μας νοιάζει να το κρινουμε. Το πρώτο που τόσο κομψά έθεσες μας νοιάζει μη δούμε τίποτα αγγελίες υιοθεσίας με σκυλιά που μοιάζουν εξαιρετικά στη Φαίδρα σου στο άμεσο μέλλον, μόνο που δεν θα ξέρουμε ότι είναι της Φαίδρας σου, απλά θα τα έχουν βρει σε άθλια κατάσταση εκεί έξω.
εε τοτε φιλε μ δικο μ ειναι το ποστ κ θα ειθελα να φυγεισ αν δεν σε νοιαζει ποσο αγαπαο την κορη μ!δεν εχεισ καμια δουλεια στο ποστ μ!κ οσο για αγγελιεσ ελα στην γερμανια σε ενα μηνα να δεισ ποσ ειναι εκει τα πραγματα!ψουτττ
 




Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
παντως βασιλη πρεπει να εχεις υποψην σου οτι δεν πρεπει ολα τα σκυλια να ζευγαρωνουν , αυτα που πρεπει να μπαινουν στην αναπαραγωγη πρεπει να ειναι σωστα δειγματα της φυλης τοσο σε ταμπεραμεντο οσο και σε μορφολογια και υγιεια, για αυτο υπαρχει και το προτυπο καθε φυλης , ωστε να μπορουν να κρινονται τα σκυλια στους διαφορους στιβους μορφολογιας και εργασιας . Και ενα απο τα εργα του σωστου εκτροφεα ειναι να ψαχνει και να εκτρεφει τετοια σκυλια . Δεν μπορει ο καθενας μας να βαζει στην αναπαραγωγη οτι σκυλο θελει (ακομα και να εχει πεντιγκρι , αφου το πεντιγκρι διαπιστωνει μονο την καθαροαιμια και οχι την καταλληλοτητα για αναπαραγωγη)

να προσθεσω οτι εχε υποψην σου οτι καθε φυλη παρουσιαζει και μερικα προβληματα υγιειας , αλλες φυλες περισσοτερα και αλλες λιγοτερα , με το να διαλεξεις ενα σωστο εκτροφεα , του οποιου τα σκυλια ειναι καταλληλα σε μορφολογια ,χαρακτηρα, αλλα και απαλλαγμενα απο αρρωστιες που ταλανιζουν την εκαστοτε ρατσα , θα εχεις πολυ μεγαλες πιθανοτητες το κουταβι-σκυλος σου να ειναι και αυτο υγιες (ποτε δεν μπορεις να εισαι 100% σιγουρος με την φυση )
 
Last edited:


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.561
6.992
Ψουτεύω από το ποστ σου αφού βγάζει συνεννόηση ο Σίρκος μαζί σου που πάει για ψηλά επίπεδα ζεν αλλά ας μονολογήσω φεύγοντας: η Γερμανία με τις αγγελίες υιοθεσίας τι φάση? Πώς είναι εκεί τα πράγματα? Καλύτερες γραμματοσειρές στις αγγελίες? Μεγαλύτερη ανάλυση στις φωτό?
 


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
που θα παει θα τα καταφερω!!!!


ασε τους γερμανους αυτοι περνουν μεχρι και τα αδεσποτα μας!!! μα που ζουν!!!
 




Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
αμα ειναι να με ταιζουν και να με πηγαινουν βολτα , να μου αγοραζουν παιχνιδια και γενικα να τα ξυνω ολη μερα και αμα τους χεσω κανα σαλονι απλα να μου κανουν ενα ΝΕΙΝ και να με πανε δευτερη βολτα ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ
 


basilis loutsiakos

Active Member
27 Μαρτίου 2013
26
0
83
Ψουτεύω από το ποστ σου αφού βγάζει συνεννόηση ο Σίρκος μαζί σου που πάει για ψηλά επίπεδα ζεν αλλά ας μονολογήσω φεύγοντας: η Γερμανία με τις αγγελίες υιοθεσίας τι φάση? Πώς είναι εκεί τα πράγματα? Καλύτερες γραμματοσειρές στις αγγελίες? Μεγαλύτερη ανάλυση στις φωτό?
μαλλον σ απαντησε ο συρκοσ αντε στο καλο!
 


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
διαβαζε εσυ διαβαζε!!! μην κοιτας αριστερα και δεξιαα!!!! αυριο εχει τεστ !!! καληνυχτα και καλο διαβασμα!!
 


basilis loutsiakos

Active Member
27 Μαρτίου 2013
26
0
83
οκ τα διαβασα!οχι ολα μερικα αυτα με τα πετ τα ξερο κ εχο ενημεροθει!ακου συρκο γιατη αυτα τα ποστ πρεπει να γεινουν η βιβλοσ τησ κυνοφιλιασ?κ πρεπει κ εγο να πω ναιι οτι λεει αυτη η αγγλιδα δεν ξερο τι ειναι ειναι σοστο κ πρεπει να το ακολουθησο με κλειστα ματια ?δεν λεω οτι δεν ειναι σωστα ετσι!!αλλα αυτη που το εγραψε εινα κ εκτροφεασ ετσι?http://www.dogforum.gr/v3/νομοθεσία....από.την.ίδια.γέννα.επιτρέπετε;-25848/λοιπον?
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.931
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95