Καινούρια τροφή


casper

Active Member
12 Μαϊου 2010
29
0
η πρωσοπικη μου αποψη ειναι οτι τα λεφτα ειναι πολλα!!κανεις βεβαια δεν αμφιβαλει για την ποιοτητα αλλα στις μερες μας δυσκολα θα χαλασει καποιος 70+ για σκυλοτροφη!!ανεφερε αν δεν σου ειναι κοπος και τις τιμες για 7.5 και 5 κιλα!
Συμφωνω απολυτα μαζι σου. Οι εποχες ειναι δυσκολες. Αλλα οταν επωνυμες τροφες με πρωτο συστατικο καλαμποκι και ολιγον απο απο κρεας πωλουνται στα 65 ευρω, θα ελεγες ακριβη μια τροφη στα 73ευρω με 45% κρεας και τη μονη με φυσικα συστατικα και χωρις κανενα τεχνητο προσθετο? Το οτι οικονομικα δυσκολευομαστε σημερα ολοι μας ειναι ενα αλλο θεμα. Σιγουρα θα μας επηρεασει αρκετα σαν εταιρεια, αλλα δεν σκοπευουμε να ριξουμε την ποιοτητα μας για να ανεβασουμε τις πωλησεις μας.
 


flikainu1982

Active Member
24 Μαϊου 2010
30
0
μπορειτε να μου στειλετε πμ με τα καταστηματα που διαθετουσ την all in one?
 


toshko18

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2009
497
1
Bulgaria
diabesica.com
Τι έγινε τελικά με την τροφή? Την έχει δοκιμάσει κανείς? Εντυπώσεις?
Υπάρχει κάποιο site? Λίστα με καταστήματα που την πουλάνε?
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Εγώ τη δοκίμασα γιατι εγινε ένα μπέρδεμα (αντί για την orijen που παίρνω συνήθως). Τη βρηκα εξαιρετικά ακριβή (80 ευρώ έκανε). Σάυτην την τιμή δεν θα την ξαναέπαιρνα και μόνο γι'αυτό το λόγο. Επίσης εχει πολύ λίγη πρωτεϊνη. Με δεδομένο οτι θέλω να πάρει 1-2 κιλάκια ο σκύλος, θεώρησα καλή ιδέα να δοκιμάσω περισσότερους υδατάνθρακες/λιγότερη πρωτεϊνη.....
Δεν έχουμε κλείσει βδομάδα ακόμα, οπότε δε μπορώ να σας πω σοβαρά αποτελέσματα (άλλαξα και μαχαίρι σ'αυτήν οπότε δεν έχουν στρώσει ακόμα τελειως τα κόπρανα του). Ο σκύλος τη γουστάρει πολύ πάντως, αλλά μάλλον είναι το "καινούριο" που γουστάρει..... (και η hills που δοκίμασε στο camping που πήγαμε με τη Natassa και κάναμε σκάντζες και αλληλοκεράσματα, τη γουσταρε πολύ.... γενικά όλα τα σκυλιά προτιμούσαν την τροφή του αλλουνού).

Θα ξαναενημερώσω προς το τέλος του σακιού. :)
 




kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Ασε, είχα ξεμείνει τελειώς, γιατι το πετσοπ που μου φέρνει συνήθως την orijen με ξέχασε κατα λάθος στη γύρα (μακαρόνια με αυγά και τόνο έφαγε εκείνη τη μέρα ο σκύλος) και είπα την επόμενη να πάρω ένα σακί απο το πάρκο οπου είχαν αυτη μόνο. Είχα ακούσει και καλά λόγια και οπως είπα θεώρησα καλό να δοκιμάσω για λίγο καιρό χαμηλή πρωτεϊνη μήπως παχύνει λιγουλάκι (βλέπω λίγα πλευρά). Eίμαι απ'αυτούς που δεν θεωρούν υπερβολική την πρωτεϊνη της orijen (είναι για μένα ότι κοντινότερο σε ξηρά στη BARF) και δε βρίσκω λόγο να έχει σιτηρά η τροφή, αλλά η αλήθεια είναι οτι δεν κατάφερα να τον παχύνω με την orijen, κι ας του'βαζα πολλές ποσότητες (σταμάταγε να τρώει στα 3-4 ποτήρια).

Πάντως έπαθα ένα σοκ με την τιμή. Δεν την έδωσα πίσω (λόγω τεμπελιάς.... βαριόμουν να τρέχω σε πετ σοπ να πάρω άλλη), αλλά το'πα στα παιδιά και συμφώνησαν μαζί μου οτι είναι πολύ ακριβή και μικρό το κέρδος τους. Δεν την ξαναπαίρνω πάντως έτσι.
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Mε 8,5% λιπος σιγα μην παχυνει Πηγη.
Μου φαινεται πολυ ''φτωχο'' ποσοστο. Εδω οι light και εχουν 9!
 


toshko18

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2009
497
1
Bulgaria
diabesica.com
το'πα στα παιδιά και συμφώνησαν μαζί μου οτι είναι πολύ ακριβή και μικρό το κέρδος τους.
Δεν είμαι σίγουρος ότι το κατάλαβα αυτό. Με τον εισαγωγέα μίλησες και σου είπε ότι είναι μικρό το κέρδος?
Η το μαγαζί την αγοράζει ακριβά και αναγκαστικά πουλάει σε αυτή την τιμή?
 






toshko18

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2009
497
1
Bulgaria
diabesica.com
kopritis... Συγκεντρώσου please :D:p
Εδώ μιλάμε για την All in One Natural Dog Food και μας βάζεις λινκ για την Blue :confused:
Συνεννόηση μπουζούκι...:D
 




Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Τι έγινε τελικά με την τροφή? Την έχει δοκιμάσει κανείς? Εντυπώσεις?
Υπάρχει κάποιο site? Λίστα με καταστήματα που την πουλάνε?
μολις πηρα τηλεφωνο....
μια ευγενικη κυρια αναλογα με τη περιοχη που μενεις, σου λεει pet shops που διατιθεται!

210 7242202
 










Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.931
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95