Και το όνομα αυτής: Νεφέλη....




chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Χαχχαχχαχαα.... όχι ρε συ μην ψαρώνεις... απλά είναι σίγουρο ότι θα έρθει δεύτερο σκυλί, είναι σίγουρο ότι θα είναι θηλυκό και ακόμα πιο σιγουρο ότι θα την θέλει την στρατιωτική πειθαρχία του... :p Είμαι σε φάση που συγκρίνω υπερ και κατά δύο φυλών για να δω τι θα καλύψει καλύτερα τις ανάγκες μου και σε αναζήτηση γραμμών γιατί το σασί διαφέρει αναλόγως και στις δύο!!! ;) Αλλά έχουμε μέλλον μπροστά μας ακόμα!
 


chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Kαι όπως το υποσχέθηκα ορίστε η απίθανη φωτό από το νέο κόλπο της Νεφέλης!! Για άλλη μία φορά η φωτογράφος μας ζωγράφισε!!!

Ορίστε λοιπόν Νepheli's tree bounce!!!
[/IMG]
 




Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Απίθανο το σπορίδιο, πολύ σας χαίρομαι! :)

Ένας από τους πιο βασικούς λόγους που δεν μπορώ να με φανταστώ με τόσο μικρό σκύλο, είναι ότι δεν θα άντεχα να παλεύω όλη μέρα να ξεκρεμάσω τους περαστικούς από τον σκύλο μου... Και επειδή δεν έχω αντοχές πια να κάνω την κινητή καμπάνια ενημέρωσης, θα κατέληγα μάλλον με φωτεινή επιγραφή "κάτω τα κουλά σας"! :p
Χαρά στο κουράγιο σου!
 




chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Απίθανο το σπορίδιο, πολύ σας χαίρομαι! :)

Ένας από τους πιο βασικούς λόγους που δεν μπορώ να με φανταστώ με τόσο μικρό σκύλο, είναι ότι δεν θα άντεχα να παλεύω όλη μέρα να ξεκρεμάσω τους περαστικούς από τον σκύλο μου... Και επειδή δεν έχω αντοχές πια να κάνω την κινητή καμπάνια ενημέρωσης, θα κατέληγα μάλλον με φωτεινή επιγραφή "κάτω τα κουλά σας"! :p
Χαρά στο κουράγιο σου!
Κοίτα εκ των πραγμάτων η Νεφέλη δεν είναι το σκυλί που θα κάνει χαρές στον καθέ ένα, οπότε αυτοί που ξεκινάνε με κανένα "που είσαι εσύ βρε μικρούλι" ή "Νεφέληηηηηηη..." κλπ τρώνε μία πρώτη απογοήτευση... και εάν δεν την φάνε εκεί την τρώνε την ώρα που πάνε να την χαιδέψουν διότι δεν κάθετε στον καθέ ένα... κορίτσι πράμα!! Παλιά ανέβαινα κι εγώ στο λόφο και έλεγα διάφορα... δυστυχώς διαπίστωσα ότι είναι χαμένος κόπος. Τι με το καλό τους έπαιρνα, τι με το άσχημο, τι με το λογικό τι με το παράλο... τα άκουγα κι όλας... ε πλέον απλά δεν ασχολούμαι. Κάνω τη χαζή, η σκύλα μου για τους "έξω" είναι στειρωμένη με το που ακούω έχω κι εγώ εναν ίδιο αρσενικό... και μ' αρέσει να την λέω στην πράξη στους άλλους, να τους βλέπω με τον και καλά εκπαιδευμένο αλλά κατά τα άλλα ανεξέλεγκτο σκύλο τους να λένε τις θεωρίες τους, να φωνάζουν σκόρπιες εντολές οι οποίες μπαίνουν και βγαίνουν από το αυτί του σκύλου και με ένα απλό "ξάπλωσε" να τους αφήνω μαλάκες... :p Και το γέλιο έχει πως σε τέτοιες φάσεις τα επιχειρήματα αλλάζουν από "ε, μωρέ, δεν εκπαιδεύονται αυτά, δεν το χρειάζεστε άλλωστε" σε "όπως και να το κάνεις τα πράγματα (της εκπαίδευσης) είναι πολύ πιο εύκολα σε μία μινιατούρα παρά σε έναν μεγάλο και ζόρικο σκύλο...." :p aaxaaxaxaxaaaa
Απιστευτο σκυλι και απιστευτη ιδιοκτρητρια. Παραδειγμα προς μιμηση πραγματικα!! :D
Eυχαριστώ πααααρα πολύ, για μένα το θέμα εκπαίδευση έχει καταντήσει ιερό... αλλά όλη αυτή η αναγνώριση των δυνατοτήτων του τόσο σαν άτομο όσο και σαν φυλή είναι η κινητήριος δύναμη. Να δει ο κόσμος ότι σκύλος ισον σκύλος ρε παιδί μου ανεξαρτήτως μεγέθους!!
 






chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Λοιπόν ας ξεκινήσουμε με το γεγονός ότι η μικρή γενικά χωνεύει τα πάντα... τα πάντα όμως, ξηρά, μαγειρευτά, ωμά, ανθρωποφαγητό, γάλα... ενίοτε και κανένα κουκουνάρι... Για τις μέρες που θέλω να μην μπω στη διαδικασία να ετοιμάσω λιχουδιές ή όταν δεν έχω κάτι καλύτερο να δώσω και χρειάζομαι, έχω ένα σακουλάκι κάβάτζα με χύμα κροκέτες για τις οποίες λιώνει όπως λιώνουμε εμείς για το χειρότερο junk food... Παιδιά, ενπεριγραφεται τι της κάνουν αυτές οι κροκέτες από ... αέρια!! Δεν υπάρχει λεμε... βρωμερές και τρομερές, υπόκοφες και αθόρυβες, απάισιες κλανίτσες που είναι λες και είναι αποφασισμένες να μην κουνηθούν από το σημείο που της αμόλυσε (κατά προτίμηση) όταν είμαστε αγκαλιά.... :p Bρε λέμε δεν αντέχονται από ένα τόσο δα πλάσμα... :p
 


maxinikol

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
1.091
87
Ναρθει να κανει ντουετο για πνευστα με τον γατο μου τον σωτηρη .2,5 μηνων .μυριζει το φαι απο το play pen ,σκαρφαλωνει και βγαινει πετωντας σαν ακριδα αν ειναι ξεκουμπωτη η οροφη πανω σου ,γλυφει και μυριζει τα χειλια σου ακομα και αν εχεις φαει ψωμι και κυριως αφου φαει αρχιζει η συναυλια πνευστων.νομιζεις οτι αδειαζει διπλα σου ο αχορταγος.
 


chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Αχχαχχαχχχααα... φοβερό ντουετάκι θα κάνουν τα δυό τους!! Και αυτή η προτίμηση να τις αμολάνε δίπλα σου, τραγική????
 






TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
μπα ....με τέτοιο κρύο είμαι βέβαιη ότι πολλοί ζήλεψαν την ...θερμοφόρα σου...;)
 




chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Ευχαριστούμε πολύ...!! Με τέτοιο κρύο και βροχή, ναι η αλήθεια είναι ότι ένα γιόρκι στο μπουφάν είναι ενα σχετικό ατού!!!