Κακη χρονια




vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
*χρυς*, περαστικά και αγύριστα να είναι για το σκυλάκι τα τραύματα και εύχομαι εκτός απο σωματικά να μην αφήσει ούτε ψυχικά τραύματα. Μήπως θα ήταν καλό να ξανασκεφτείς το θέμα της βόλτας χωρίς επιτήρηση; Έχεις σκεφτεί ότι αν ήσουν μπροστά ίσως να είχες αποτρέψει εκείνον που χτύπησε τον σκύλο σου απο το να κάνει την ενέργεια αυτή;
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Βέβαια περαστικά στο σκυλάκι που δεν φταιει σε τίποτα.
Αλλά δεν φαντάζομαι το σκυλί μου να πηγαινει βόλτα χωρίς εμένα. Το σκυλί θέλει την παρουσία του αφεντικού στη βόλτα. Τα δικά μου και να ανοίξω την αυλόπορτα δεν φεύγουν, κάθονται και με κοιτάζουν, πάντα βγαίνουμε μαζί και ας μένω σε χωριό 1000 κατοίκων. Καλά τα ξέρουν όλοι και δεν θα τα χτυπούσαν με τίποτα αλλά σκέψου χρυς ότι μπορεί να βρουν και να φάνε κάτι που θα τους πειράξει. Υπάρχουν τόσοι και τόσοι άλλοι κινδύνοι. Βρε και εσένα θα σου κάνει καλό ένα περπάτημα και θα δεθείς πιο πολύ με τα σκυλάκια σου. Σκέψου το σοβαρά.
 


*χρυς*

Well-Known Member
23 Σεπτεμβρίου 2012
196
0
Βέβαια περαστικά στο σκυλάκι που δεν φταιει σε τίποτα.
Αλλά δεν φαντάζομαι το σκυλί μου να πηγαινει βόλτα χωρίς εμένα. Το σκυλί θέλει την παρουσία του αφεντικού στη βόλτα. Τα δικά μου και να ανοίξω την αυλόπορτα δεν φεύγουν, κάθονται και με κοιτάζουν, πάντα βγαίνουμε μαζί και ας μένω σε χωριό 1000 κατοίκων. Καλά τα ξέρουν όλοι και δεν θα τα χτυπούσαν με τίποτα αλλά σκέψου χρυς ότι μπορεί να βρουν και να φάνε κάτι που θα τους πειράξει. Υπάρχουν τόσοι και τόσοι άλλοι κινδύνοι. Βρε και εσένα θα σου κάνει καλό ένα περπάτημα και θα δεθείς πιο πολύ με τα σκυλάκια σου. Σκέψου το σοβαρά.
συμφωνω σ αυτο που λες και εχεις δικιο απλα ειναι οπως το ειπες.. εσενα μαθαν να μην φευγουν χωρις εσενα, εμας ειναι ετσι συνηθισμενα.. με το που θα τα κατεβω και θα φωναξω θα ρθουν κατευθειαν κοντα μου αλλα και μαζι τους που εχω βγει δεν μενουν τριγυρω μου..
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.711
3.869
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Κοπελιά, άσε την τεμπελιά και τις δικαιολογίες και βγάζε όμορφα και καλά τα σκυλάκια σου έξω βόλτα με λουρί μην πάθουν και τίποτα χειρότερο.

Επίσης δεν θα μπορούσα ποτέ να αφήσω άρρωστο σκυλάκι στο σπίτι για να βγω να διασκεδάσω για τη Ρεβεγιόν. Ελεος δηλαδή.

Μερικοί άνθρωποι απλά δεν πρέπει να έχουν σκυλιά. Αντε πρωτοχρονιάτικα.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Κοπελιά, άσε την τεμπελιά και τις δικαιολογίες και βγάζε όμορφα και καλά τα σκυλάκια σου έξω βόλτα με λουρί μην πάθουν και τίποτα χειρότερο.

Επίσης δεν θα μπορούσα ποτέ να αφήσω άρρωστο σκυλάκι στο σπίτι για να βγω να διασκεδάσω για τη Ρεβεγιόν. Ελεος δηλαδή.

Μερικοί άνθρωποι απλά δεν πρέπει να έχουν σκυλιά. Αντε πρωτοχρονιάτικα.
Μα δεν διασκέδασε... δεν ηταν σε γλέντι.... μην βγάζεις συμπεράσματα..... :p

Χρυς αν δεν καταλαβαίνεις το πόσο εγκληματικά αμελής εισαι... εισαι κινδυνος για τα σκυλια σου, μεγαλύτερος κινδυνος από τον μ@λακα που το χτυπησε. ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ
 


*χρυς*

Well-Known Member
23 Σεπτεμβρίου 2012
196
0
ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΤΕ ΤΕΛΕΙΕΣ ΚΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΕΣ! ΧΑΡΗ ΣΕ ΣΑΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΜΑΣ ΠΑΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ!
ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
ξέρεις ποιος τα χτύπησε?
Ενας από τους μετρημένους στα δάχτυλα καλούς γειτόνους, που γενικώς τα αγαπάει και σκέφτηκε και τους ανθρώπους του, που θα στενοχωριόντουσαν, αλλά βαρέθηκε να χτυπήσει το κουδούνι.
 


D

Deleted member 14614

Guest
*χρυς* εύχομαι αυτό που συνέβη να αποτελεί μια απλή παρένθεση και να έχετε εσύ και τα σκυλιά σου μια όμορφη χρονιά. Για τον δράστη, απλά εύχομαι να ανακαλύψετε ποιος είναι.
Όσον αφορά τα μέλη με τα οποία έρχεσαι σε αντιπαράθεση, μπορεί να είναι δεικτικοί σε όσα λένε, αλλά σκέψου κυρίως το γιατί τα λένε αυτά. Δεν νομίζω να σε ξέρουν, ούτε να έχουν κάποιο συμφέρον. Απλά, λυπούνται που λόγω αμέλειας η Ρίτα έπαθε αυτό που έπαθε. Ξέρω ότι δεν ακούγεται ωραίο, αλλά όταν αφήνουμε μόνα τους τα σκυλιά να βολτάρουν, ό,τι κι αν γίνει εμείς ευθυνόμαστε που δεν τα έχουμε υπό την επίβλεψή μας. Επίσης, είναι γνωστό ότι σε μεγάλο μέρος της ελληνικής επαρχίας δεν υπάρχει ιδιαίτερη ευαισθησία για τα ζώα, οπότε είναι κρίμα να λαμβάνεις υπ'όψιν το τι κάνουν οι γύρω σου άνθρωποι σε τέτοια ζητήματα. Απλά, επειδή λες ότι δεν θεωρείς ότι έχεις κάνει κάπου λάθος, θα πρότεινα να επαναπροσδιορίσεις λίγο την αυτοκριτική σου.
Φιλικά πάντα.
 


vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
Πώς είσαι σίγουρη ότι η πληγή προήλθε απο άνθρωπο και όχι απο κάποιο άλλο σκυλί;
 




Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.711
3.869
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΤΕ ΤΕΛΕΙΕΣ ΚΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΕΣ! ΧΑΡΗ ΣΕ ΣΑΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΜΑΣ ΠΑΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ!
ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ
Τουλάχιστον δεν έχω τραυματισμένο σκύλο γιατί βαριόμουν να κατέβω να τον βγάλω βόλτα. Σαν δεν ντρεπόμαστε, τα γράφουμε δημόσια και βγάζουμε γλώσσα κι όλας. Στη θέση σου θα ευχόμουν να ανοίξει η γη να με καταπιεί και σίγουρα δεν θα έκανα την έξυπνη.
 


Lovey the Lab

Well-Known Member
21 Απριλίου 2011
2.175
200
*χρυς* εισαι συναισθηματικα φορτισμενη τωρα, αλλα αμα το σκεφτεις πιο ψυχραιμα, σε 2ο χρονο, θα διαπιστωσεις οτι εσυ εισαι υπευθυνη για οτι συμβαινει στα σκυλια σου. Ειτε αυτο ειναι θετικο, ειτε αρνητικο.

Βεβαια εγω δεν ειμαι σιγουρος οτι καποιος το χτυπησε. Μπορει να εγινε καποιο ατυχημα. Αλλα κανεις δε μπορει να πει με σιγουρια απο τη στιγμη που το ζωντανο ηταν ολομοναχο.
 




*χρυς*

Well-Known Member
23 Σεπτεμβρίου 2012
196
0
Τουλάχιστον δεν έχω τραυματισμένο σκύλο γιατί βαριόμουν να κατέβω να τον βγάλω βόλτα. Σαν δεν ντρεπόμαστε, τα γράφουμε δημόσια και βγάζουμε γλώσσα κι όλας. Στη θέση σου θα ευχόμουν να ανοίξει η γη να με καταπιεί και σίγουρα δεν θα έκανα την έξυπνη.
αν δεν σ αρεσει ο τονος μου ή η γλωσσα μου μην ασχολεισαι με το θεμα.. δεν στο ζητησε κανενας.. ουτε εγραψα το θεμα για να ζητησω καποια συμβουλη.. και εχετε ξεφυγει πολυ απο τον αρχικο μου στοχο γι αυτο το θεμα.. οπως και να χει ευχαριστω για το χρονο σας και ευχομαι καλη χρονια και λιγοτερο πικροχολη! :)
 




Kimigaz

Well-Known Member
7 Απριλίου 2013
743
238
Goldenland
Τουλάχιστον δεν έχω τραυματισμένο σκύλο γιατί βαριόμουν να κατέβω να τον βγάλω βόλτα. Σαν δεν ντρεπόμαστε, τα γράφουμε δημόσια και βγάζουμε γλώσσα κι όλας. Στη θέση σου θα ευχόμουν να ανοίξει η γη να με καταπιεί και σίγουρα δεν θα έκανα την έξυπνη.
+1000
και καλα εφυγες απο κοντα του?? ελεος! αν πεθαινε? δεν ηθελες να εισαι με το ακυλακι σου σε περιπτωση που σε χρειαστει? αν ειναι δυνατον!
Και περπαταει ακομα;;!!
Αυτο ακριβως θα ρωτουσα και εγω..
Και να υποθεσω πως δεν εγινε καμμια καταγγελια..
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Ξερουμε ποιος το εκανε και το παραδεχτηκε κιολας οταν τον ρωτησαμε..
Τον ευχαριστήσατε τον άνθρωπο; Τον κεράσατε κάτι;

.. και εχετε ξεφυγει πολυ απο τον αρχικο μου στοχο γι αυτο το θεμα..
Υπήρχε στόχος γι'αυτό το θέμα;;; Μου θυμίζεις σε παρακαλώ, γιατί μου διαφεύγει προφανώς;

...ευχομαι καλη χρονια και λιγοτερο πικροχολη! :)
Εγώ εύχομαι, να ψηφιστεί νόμος, με τον οποίο οι επικίνδυνοι ιδιοκτήτες να εκτελούνται. Και παγκόσμια ειρήνη!
 


Kimigaz

Well-Known Member
7 Απριλίου 2013
743
238
Goldenland
Ο στοχος ηταν σχολια λυπησης για αυτο που συνεβει στο σκυλι και θαυμασμου επειδη το πηγε στον κτηνιατρο!