Κακοποιημένος σκύλος σκελετωμένος τρώει επιτέλους


rolas21

Member
14 Αυγούστου 2016
5
25
37
Τον βρήκα σε αγροτική περιοχή.Είναι θυληκός και μόλις είχε γεννήσει 3 κουτάβια.
Το ένα δυστυχώς το πάτησα με το τρακτέρ.
Τα άλλα 2 κουταβάκια είναι σε άψογη κατάσταση, σε αντίθεση με τον ίδιο που ήταν αποστεωμένος. Άσχημη εντύπωση που έκανε επίσης το ότι στην δεξιά πλευρά του είχε επουλωμένες πληγές από κυνηγετικά σκάγια. Σε περιοχή που δεν υπάρχουν θηράματα στο έδαφος παρά μόνον πουλιά... Στο βίντεο είναι η δεύτερη φορά που τον ταίζω.
Την πρώτη φορά είχα πάει για αγοτικές εργασίες στην περιοχή και με πλησίασε εντελώς υποταγμένος σαν να με εκλιπαρεί για τροφή. Κοντά του είχε και τα 2 κουτάβια. Πραγματικά ήταν κάτι πολύ δυνατό και που θα συγκινούσε ακόμα και τον πιο σκληρό άνθρωπο.
Το ένα από τα δυο κουτάβια το έδωσα σε μια οικογένεια.
Το άλλο όποιος θέλει και είναι στην αργολίδα ή κοντά να μου στείλει μήνυμα να του δώσω τον αριθμό μου. Έχω και φωτογραφίες του, πως τις ανεβάζω όμως;
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.883
Φωτογραφίες ανεβάζεις το ίδιο εύκολα, που ανέβασες το βίντεο.
"Ανέβασμα Αρχείου" που λέει το μεσαίο κουμπάκι σε κάθε ποστ και απλό copy από τον υπολογιστή σου.
Μπράβο σου για την περίθαλψη, κι ας το έκανες πιτάκι, το ένα κουτάβι :(
Ο καλύτερος χώρος για να προωθήσεις την υιοθεσία πάντως, είναι το facebook.
 


rolas21

Member
14 Αυγούστου 2016
5
25
37
Ευχαριστώ αδερφέ. Το κακόμοιρο το ένα έπεσε πάνω στην ρόδα βγαίνοντας από τα χόρτα δίπλα στο δρόμο, δεν πρόλαβα ούτε το συμπλέκτη να πατήσω
Θα τις βάλω εδώ τις φωτογραφίες αύριο. Στο facebook τις έχω βάλει ήδη και έχω πει και σε γνωστούς να ψάξουν αν θέλει κανεις κουτάβι. Είναι κρίμα γιατί αν πάρουν από την μάνα θα γίνουν πολύ καλοί χαρακτήρες. Να σαι καλά και αύριο με το καλό να γιορτάσουμε την Παναγία και να χαίρεσαι οποιον γιορτάζει.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.883
Αν θέλεις, βάλε μας το link από την αγγελία στο fb, να την προωθήσουμε κι εμείς.
Και αν σε παίρνει οικονομικά, καλό θα ήταν, αν η σκύλα δεν τα θηλάζει πλέον, να την στειρώσεις. Ειδικά αν παραμείνει αδέσποτη. Γιατί σε λίγο καιρό, πάλι τα ίδια θα συμβούν. Και πάλι...και πάλι...και πάλι :(
 


rolas21

Member
14 Αυγούστου 2016
5
25
37
Για την στείρωση ρώτησα μόλις και μου ειπαν 2 κατοστάρικα για θηλυκό και δεν μέ παίρνει οικονομικά. Για το facebook τώρα... βρήκες άνθρωπο που πολυ ασχολείται με αυτά...!!! χαχαχαχα!!
3 φωτογραφίες έβαλα στο προσωπικό μου προφιλ που το έχω κλειδωμένο.
Αν εννοείς αυτό σαν αγγελία, θα περιμένω 2-3 μέρες να δω αν θα με "ενοχλήσει" κανάς γνωστός, και εν ανάγκη θα το ξεκλειδώσω και θα δώσω και το προσωπικό μου λογαριασμό στο facebook εδώ μέσα.
Σε ευχαριστώ πολύ και μακάρι να το δώσουμε το κουτάβι.
Αύριο περνάω και τις φωτογραφίες εδώ.
Καλή σου νύχτα και ευχαριστώ πολύ και πάλι που ασχολήθηκες είσαι ψυχάρα!
Ότι γίνει και να το δώσω και αύριο επιφυλάσομαι να σε ενημερώσω.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.883
Βρες μια κοντινή σου φιλοζωική. Ισως να μπορούν να αναλάβουν έστω την στείρωση, αλλά να σε βοηθήσουν και με την προώθηση.
 
  • Like
Reactions: dnassib




rolas21

Member
14 Αυγούστου 2016
5
25
37
Βρήκα οικογένεια και για το δεύτερο κουτάβι μέσω ενός γνωστού !!
Περιμένω τώρα απάντηση από τον φιλοζωικό για να δούμε τι θα κάνουμε με την στείρωση της σκύλας. Ευχαριστώ φίλε mareco για το ενδιαφέρον και την βοήθεια.
Καλή συνέχεια και καλή δύναμη !
 


Anniegr

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2014
776
1.125
Ο πρόεδρος του φιλοζωικού Ναυπλίου είναι φίλος μου και πραγματικά χρυσός άνθρωπος, μίλησε μαζί του.
Μπράβο σου!

(Επειδή δεν ξέρω πόσο προλαβαίνουν να μιλήσουν μέσω fb, είναι πολύ λίγοι άνθρωποι, αν χρειαστείς βοήθεια να τον βρεις πες μου)
 
  • Like
Reactions: LaCat and mareco


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.815
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf