Καλησπέραααααα


gwgw

Well-Known Member
καλησπερα παιδια, καλως σας βρηκα..

Το ονομα μου Γωγω, μενω στη Θεσσαλονικη, καταγωγη απο κερκυρα..
Παντα ειχα ζωα, ολων σχεδον τον ειδων... :lol: :lol:

φυσικα η μεγαλη μου αδυναμια ειναι τα σκυλια..

Δυστυχως αυτο τον καιρο δεν εχω σκυλο και αυτο γιατι ειναι επιλογή μου.

ο λογος ειναι οτι μου πεθανε προσφατα ο Οδυσσεας, ενα ημιαιμο..κοπροσκυλο :lol: του οποιοου ομως ειχα τρελλη αδυναμια και τον ειχα δεκα χρονια..

ξερω μελοντικα θα παρω σκυλο, ειδικα αν αποκτησω καποια στιγμη σπιτι εκτος πολης θα εχω 3-4 αλλα προς το παρον δε μπορω να βαλω αλλο σκυλο μεσα στο σπιτι...

θα χαρω να σας ακουσω..
 


magi

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2006
607
2
Athens
Για σου swsw :D
Ελπίζω ότι σύνδομα ένας τετράποδος φίλος να γέμιση με χαρά την ζωή σου :wink:
 




gwgw

Well-Known Member
ευχαριστω πολυ παιδια να ειστε καλα..

οσο για τετραποδο ζωο, εχω εναν γαταρο, τον εχω δυο χρονια...

σιγουρα δεν αναπληρωνει σε καμια περιπτωση τον Οδυσσεα..αλλα κανει

φιλοτιμες προσπαθειες ο καημενος... :) :) :)
 




20 Ιουνίου 2006
15
0
Γωγώ καλησπέρα και από μένα και ήθελα να σου πω πως έχεις δίκιο να σκέφτεσε έτσι, αλλά αυτά θέλουν φωτιά στη φωτιά. Είναι κρίμα (και για τα ίδια τα σκυλιά) άτομα σαν και σένα να μην έχουν ένα σκυλάκο. Πάρε έναν και όχι φυσικά με το σκεπτικό να συμπληρώσεις το κενό του προηγούμενου. Οσο και αν στενοχωρήθηκες που τον έχασες, αυτά που σου έδινε και του έδινες είναι περισσότερα.. :arrow:
 


gwgw

Well-Known Member
καλως σας βρήκα boxer και νικολαα

νικολα μου εχεις απολυτο δικιο και το ξερω καλα αυτο..

αλλωστε εχω τρελλα με τα σκυλια και με στεναχωρει πολυ που δεν εχω εγω σκυλο..

μου λειπει τρομερα και ο Οδυσσεας φυσικα αλλα και ολο το σκηνικο του να εχω σκύλο..


Ξερω οτι μελλοντικα θα παρω καποια στιγμη, ειμαι σιγουρη για αυτο..

αλλα προς το παρον οποτε βλεπω ενα σκυλο, η πρωτη μου σκεψη ειναι ο Οδυσσεας..

ισως στο μελλον...
:) :) :) :)

ουτως η αλλως τα σκυλια που με ενδιαφερουν ειναι δυσκολα για το διαμερισμα...

θα γουσταρα τρελλα να εχω ενα beauceron.. ή ενα ροτβαιλερ...
αλλα για να γινει κατι αυτο..θα πρεπει να εχω και αρκετο χρονο (κατι που δεν εχω τωρα) αλλα και πολυ διαθεση για να γινει το ζωο οπως πρεπει να γινει..

αυτα προς το παρον.... :D :D :D
 


20 Ιουνίου 2006
15
0
Και εγώ μαζί σου. Οτι θέλεις εσύ. Απλά το διαμέρισμα που αναφέρεις (και μένω και εγώ) είναι μικρό για τον άνθρωπο. Για τον σκύλο είναι ένα τεράστιο σκυλόσπιτο. :arrow:
 


gwgw

Well-Known Member
σιγουρα δε διαφωνω...

αλλωστε αυτου που χρειαζετε ποιο πολυ ενας σκυλος ειναι να εχει την αγελη του.. την οικογενεια δηλ

μετα μετραει το να εχει το φαγητο του και να τρωει και στο τελος μετραει ο χωρος.. αρκει φυσικα να βγαινει καλες βολτες και να γυμναζετε..

αλλωστε τα αδεσποτα έχουν ολο τον χωρο του κοσμου...δε τα βλεπω ομως να ειναι ευτυχισμενα...


σιγουρα ομως, επειδη ξερω τι χρειαζεται ενα σκυλι και επειδη εβλεπα την αλλαγη στη διαθεση του Οδυσσεα οταν πηγαιναμε κερκυρα (απο εκει ειμαι)

ξερω οτι αν εχει τα παραπανω, δηλ αγελη και φαγητο τοτε το μονο που θα τον ικανοποιουσε πιο πολυ θα ηταν να εχει και απλετο χωρο να τρεχει και να παιζει...

ποσο μαλλον αυτες οι δυο ρατσες που ανεφερα... το σημαντικοτερο ομως σιγουρα ειναι να τους αφιερωνεις χρονο πολυ..ολα τα αλλα τα συνιθιζει το ζωο..

καλο σβκ σε ολους!!!
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981