Καλησπέρα και απο μας.


Nek

Active Member
18 Μαϊου 2011
33
0
Γεια χαρα σε ολους τους"σκυλαδες".
Ύστερα απο 6 μήνες διαβασματος,πληροφορίας και αναμονής ήρθε χτες στο σπίτι μας ο Diego(γαλλικό μπουλντογκ).Μέσα στο αυτοκίνητο κατα την μεταφορά του προς την νέα του κατοικία,ήταν στην αγκαλιά μας και ήταν πολυ ήρεμος.Αφού φτάσαμε στο σπίτι και του ετοιμασαμε το πάρκο του και το crate του(2 σε 1)τα υποδέχτηκε και τα 2 παααααρα πολυ εύκολα.Μετα απο το γεύμα του έκανε κάτι που μας τρελλανε και τους 2,έκανε τα "ψιλά" του και τα "χοντρά" του στην πανα του χωρίς οδηγία η προτροπή μας.Την νύχτα δεν εκλαψε καθόλου και γενικά μέχρι στιγμής δεν έχουμε κάποιο πρόβλημα.Τηρεί κατα γράμμα το μαμ,κακά και νανι Χαχαχα.
Σαν χαρακτήρα δεν μπορούμε να διατυπωσουμε άποψη ακόμα,διότι τον έχουμε μόνο 2 μέρες.
Να είστε όλοι καλα να ξέρετε ότι το forum μας έχει δώσει αρκετές πληροφορίες και φωτογραφιες θα βάλουμε με την πρώτη ευκαιρία.
 


vagelis_ras

Well-Known Member
5 Αυγούστου 2011
2.405
458
52
Καλώς ορίσατε
Να τον χαίρεστε το μικρούλι σας και να περάσετε μαζί απίστευτα όμορφες στιγμές
 










cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
Καλώς ήρθες!!!!:)
Εύχομαι να εξακολουθήσει να είναι μια χαρά και να περάσετε πολλά όμορφα χρόνια μαζί!!!

6 μήνες διάβασμα και πληροφορίες και δεν έμαθες το σημαντικότερο??Σε αυτό το φόρουμ κιόλας??:rolleyes:

Ποτέ δεν αγοράζουμε σκυλιά απο πετ σοπς παρά μόνο απο εκτροφείς όταν ψάχνουμε για συγκεκριμένη φυλή
και απο σωματεία ή τον δρόμο όταν ενδιαφερόμαστε για ημίαιμα!!!
Διάβασε παρακάτω και θα καταλάβεις!!!

PET- SHOPS - PUPPY MILLS
Εμπειρίες από pet shops / bybs
 




vagelis_ras

Well-Known Member
5 Αυγούστου 2011
2.405
458
52
Καλώς ήρθες!!!!:)
Εύχομαι να εξακολουθήσει να είναι μια χαρά και να περάσετε πολλά όμορφα χρόνια μαζί!!!

6 μήνες διάβασμα και πληροφορίες και δεν έμαθες το σημαντικότερο??Σε αυτό το φόρουμ κιόλας??:rolleyes:

Ποτέ δεν αγοράζουμε σκυλιά απο πετ σοπς παρά μόνο απο εκτροφείς όταν ψάχνουμε για συγκεκριμένη φυλή
και απο σωματεία ή τον δρόμο όταν ενδιαφερόμαστε για ημίαιμα!!!
Διάβασε παρακάτω και θα καταλάβεις!!!

PET- SHOPS - PUPPY MILLS
Εμπειρίες από pet shops / bybs
Μη τσιμπάς παιδάκι μου , το μονο σίγουρο είναι ότι κανει πλακα .
Σε αντίθετη περίπτωση που δεν κάνει πλάκα ,εσύ πιστεύεις ότι υπάρχει λόγος συνέχισης σε αυτή την κουβέντα όταν μάλιστα λέει ότι το εχει μελετήσει έξι μήνες τώρα?
 




Nek

Active Member
18 Μαϊου 2011
33
0
Και'συ το επιασες κατευθείαν όμως έτσι?
Λοιπόν η ιστορία μας ξεκινάει 6 μήνες πριν.
Αφού αποφασίσαμε για την αποκτηση του πήγαμε και'μεις σαν αδιαβαστοι(στην κυριολεξία)σε pet shops(δεν μας έφτανε το ένα βλέπεις)και ρωτήσαμε για τιμές...Στο 1 κιόλας μας ειπε η πωλητρια πως έχουν διαθέσιμο και αν θέλαμε να το κλείσουμε εκείνη την ώρα.Ο Θεός μας φώτισε και είπαμε θα ξανά περάσουμε.Απλά η τεχνολογια προχωράει είπαμε να το ψάξουμε και μέσο Διαδικτύου και κάπως έτσι μπήκε το dogforum στην ζωη μας.Επικοινωνήσαμε με 1 εισαγωγεα πουνομιζαμε πως ηταν εκτροφεας,αλλα τελικά δεν ήταν αφρό που ψάχναμε,απο'κει και πέρα ακολουθήσαμε την γνωστή διαδικασία του ΚΟΕ αν και δεν στο κρύβω ότι ήταν πολυ χρονοβόρα και τελικά βάση αυτου καταλήξαμε στο προτεινομενο εκτροφειο του κοε που τυχαίνει να είναι και κοντά μας.Έτσι λοιπόν γίνανε οι συναντήσεις είδαμε τον χώρο μείναμε ευχαριστημενοι και έτσι τον αποκτήσαμε.

Πλάκα κάνεις έτσι?:p
 




Nek

Active Member
18 Μαϊου 2011
33
0
Αμάν μωρε και'σεις ούτε μια πλάκα δεν μπορούμε να κάνουμε?Πάντως ψαρωσατε έτσι?
Εγώ και ο άντρας μου θέλαμε να το συνεχίσουμε αλλα επειδή γενικότερα είναι και οι μέρες δύσκολες και όλοι είμαστε κάπως ... Είπαμε ας το σταματήσουμε εδώ.
Μια φωτογραφία έχουμε βάλει ήδη στο προφίλ μας αλλα δεν εμφανιζετε κάτω απο το όνομα ,που θα παει θα το βρούμε.
 


Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
Πω πω αυτάρες!!!

Αν θέλεις να εμφανίζεται η φώτο θα την βάλεις για avatar όχι για εικόνα προφίλ.
Θα πας στον Πίνακα Ελέγχου-> Επεξεργασία Avatar->ανεβάζεις την φώτο και έτοιμο :)
 


cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
Μη τσιμπάς παιδάκι μου , το μονο σίγουρο είναι ότι κανει πλακα .
Σε αντίθετη περίπτωση που δεν κάνει πλάκα ,εσύ πιστεύεις ότι υπάρχει λόγος συνέχισης σε αυτή την κουβέντα όταν μάλιστα λέει ότι το εχει μελετήσει έξι μήνες τώρα?
Η αλήθεια είναι πως όσο και να θέλω να το πιστέψω δεν νομίζω να κάνει πλάκα...
Είναι απο μόνη της η φυλή δύσκολη...γεμάτη προβλήματα υγείας...πρέπει να προσέξεις παααρα πολύ απο που θα πάρεις ένα τέτοιο σκυλί...
Εκτροφεία εδώ δεν υπάρχουν..(απ' όσο ξέρω..)στο εξωτερικό μόνο που και πάλι θέλει πολλααα λεφτά το σκυλί απο μόνο του..χωρίς ταξίδι πήγαινε-έλα ξενοδοχεία κλπ.!!! Οπότε έξι μήνες μάλλον για την φυλή διάβασε,είδε και φωτογραφίες!Της άρεσε και λέει σιγά υπερβολές αυτά που λένε για τα πετ σοπς!!Σε 'μένα θα τύχει???

Αν κάνω λάθος..(μακάρι!!!)Ζητώ την ταπεινή μου συγγνώμη!!


Έντιτ!!!!Τώρα είδα για την "πλάκα"...είμαι λίγο κατίνα το ξέρω!!!
 


Nek

Active Member
18 Μαϊου 2011
33
0
Σε ευχαριστώ sofouli το βρήκαμε.
Πω πω αυτάρες!!!

Αν θέλεις να εμφανίζεται η φώτο θα την βάλεις για avatar όχι για εικόνα προφίλ.
Θα πας στον Πίνακα Ελέγχου-> Επεξεργασία Avatar->ανεβάζεις την φώτο και έτοιμο :)
 


vagelis_ras

Well-Known Member
5 Αυγούστου 2011
2.405
458
52
:D
Η αλήθεια είναι πως όσο και να θέλω να το πιστέψω δεν νομίζω να κάνει πλάκα...
Είναι απο μόνη της η φυλή δύσκολη...γεμάτη προβλήματα υγείας...πρέπει να προσέξεις παααρα πολύ απο που θα πάρεις ένα τέτοιο σκυλί...
Εκτροφεία εδώ δεν υπάρχουν..(απ' όσο ξέρω..)στο εξωτερικό μόνο που και πάλι θέλει πολλααα λεφτά το σκυλί απο μόνο του..χωρίς ταξίδι πήγαινε-έλα ξενοδοχεία κλπ.!!! Οπότε έξι μήνες μάλλον για την φυλή διάβασε,είδε και φωτογραφίες!Της άρεσε και λέει σιγά υπερβολές αυτά που λένε για τα πετ σοπς!!Σε 'μένα θα τύχει???

Αν κάνω λάθος..(μακάρι!!!)Ζητώ την ταπεινή μου συγγνώμη!!


Έντιτ!!!!Τώρα είδα για την "πλάκα"...είμαι λίγο κατίνα το ξέρω!!!
Δε σε προλαβαίνω με τίποτα , εμ τι το θέλατε κι εσείς το σπίρτο μέσα στη πυριτιδαποθήκη ?:p:eek::):D:cool::eek:
 


Nek

Active Member
18 Μαϊου 2011
33
0
Όντως κανείς λάθος,εκτροφεια υπάρχουν όπως λέει και ο (ΓΑΠ)Χαχαχα εκτός αν αμφισβητεις και τον ΚΟΕ και δυστυχώς έφυγε και ένας πολυ καλός που ήταν στην μυκονο
Η αλήθεια είναι πως όσο και να θέλω να το πιστέψω δεν νομίζω να κάνει πλάκα...
Είναι απο μόνη της η φυλή δύσκολη...γεμάτη προβλήματα υγείας...πρέπει να προσέξεις παααρα πολύ απο που θα πάρεις ένα τέτοιο σκυλί...
Εκτροφεία εδώ δεν υπάρχουν..(απ' όσο ξέρω..)στο εξωτερικό μόνο που και πάλι θέλει πολλααα λεφτά το σκυλί απο μόνο του..χωρίς ταξίδι πήγαινε-έλα ξενοδοχεία κλπ.!!! Οπότε έξι μήνες μάλλον για την φυλή διάβασε,είδε και φωτογραφίες!Της άρεσε και λέει σιγά υπερβολές αυτά που λένε για τα πετ σοπς!!Σε 'μένα θα τύχει???

Αν κάνω λάθος..(μακάρι!!!)Ζητώ την ταπεινή μου συγγνώμη!!


Έντιτ!!!!Τώρα είδα για την "πλάκα"...είμαι λίγο κατίνα το ξέρω!!!
 


Nek

Active Member
18 Μαϊου 2011
33
0
Παντως το πιο γελοίο με τον Diego είναι ότι γλυφει πολυ ρε παιδιά,θέλει να μας πει κάτι που δεν καταλαβαινουμε???
 
Last edited:


cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
Για τον κύριο Γκιουλπάλογλου λες?Εδώ και χρόνια μας έχει αφήσει...
Εσύ που το έψαξες ξέρεις καλύτερα!!!
Εγώ εδώ στο φόρουμ είχα διαβάσει πριν καιρό πως αξιόπιστα εκτροφεία γαλλικών μπουλντόγκ θα βρεις μόνο στο εξωτερικό διότι εδώ στην Ελλάδα υπάρχουν μόνο 1-2 που μάλιστα είχαν και περιστασιακά γέννες..Μιλάμε για σωστούς εκτροφείς που έχουν κάνει και τις απαραίτητες εξετάσεις στους γεννήτορες!!!!
Όπως και να 'χει δεν αμφισβητώ ούτε τον ΚΟΕ ούτε εσένα ούτε κανέναν!Δικός σου σκύλος είναι!!!Εγώ απλά μίλησα βάσει αυτών που ήξερα!
Και πάλι συγνώμη αν θίχτηκες!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.132
Μηνύματα
896.034
Μέλη
19.944
Νεότερο μέλος
Stelios Krani