Καλησπέρα και από εμάς-Ακίτα


LoVis

Member
30 Αυγούστου 2009
6
0
Καλησπερα και απο εμενα ..
Ονομαζομαι Χρηστος και εχω ενα Ακιτα 3 μηνών .
Το ονομα αυτου Akira . Απο τον γνωστο Ιάπωνα Βασιλέα ..
Δαγκωνει πολυ του αρεσει πολυ το νερό σε σημειο να βουταει μεσα στο νερο του για να δροσιζετε η να θελει απο μονος του να κανει μπανιο κτλ ... δυστηχως ειμαι σε διαμέρισμα και αναγκαστικα θα τον πηγαινω βολτες ..
Πριν 3 μερες εκανε το δευτερο εμβολιο του και ετσι τωρα αρχισα να τον βγαζω βολτα..
Βαζω και 2 φώτος ... θα βγαλω καλυτερες.. :)

 






Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Καλώς ήρθες Χρήστο!

Ο κούταβος είναι πολύ όμορφος! :)

Βόλτες θα έπρεπε να πηγαίνει πάντως ακόμα και αν είχες κήπο ;)
 


Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
να σου ζησει,να το χαρεις!!!:):)

μια ερωτηση...Akita Inu ειναι ετσι?Ρωταω στο ενδεχομενο να ειναι American "bear look" Akita η αλλη και πιο δημοφιλης παραλλαγη της ρατσας.(δεν φαινεται να ειναι,απλα για διευκρινηση).
 






Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
καλώς όρισες, να τον χαίρεσαι κ σιγά-σιγά κοίτα να βρεις έναν καλό εκπαιδευτή για να προχωρήσετε στην εκπαίδευσή του.:):)
 




LoVis

Member
30 Αυγούστου 2009
6
0
ναι Ακιτα Ινου ειναι ...
Βασικα εχει αρχισει τους τσαμπουκαδες ηδη και δαγκωνει απιστευτα αλλα ευτυχως εγω εχω συνηθήσει απο τα αλλα σκυλιά και δεν με πειραζει ..
Βεβαια οταν κοιμασαι και το πρωι ξυπνας με μια δαγκωνια στο μεγαλο δαχτυλο του ποδιου δεν ειναι κατι καλυτερο..
Χθες τον πηγα θαλασσα και βουτηξε και εκανε σαν μικρο παιδακι .. Του αρεσει πολυ το νερο θελει ν α τον βρεχω συνεχεια..
Ευχαριστω πολυ παντως για τις απαντησεις χαιρομαι που σας γνωρισα ελπιζω και σε κανα σκυλομιτινκ να βρεθουμε ολοι μαζι ..
Ευχαριστω τον Mod που εφτιαξε καινουργιο θεμα δεν ηξερα οτι επρεπε να κανω εδω θεμα πρωτα thanks ..
 


Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
να μην τον αφηνεις να δαγκωνει εσενα η οτι εσυ δεν θες...θα του μεινει συνηθεια και μετα ...δυσκολα τα πραγματα...

να περνατε καλα με τον κουταβο σου:)
 


βάσω

Well-Known Member
17 Μαρτίου 2008
244
0
ακριβως αυτο θα σου ελεγα κι εγω,τωρα δε σε πειραζει και ισως σου φαινεται και χαριτωμενο να σε δαγκωνει αλλα αργοτερα?
 






Barbie

Well-Known Member
20 Οκτωβρίου 2009
81
0
πρεβεζα
Να σου ζησει χρηστο το καινουργιο σ ακιτακι...ωραια σκεψη για το ονομα θελω κι εγω να παρω ενα συντομα...να σου πω...ξερετε μηπως μεχρι ποια ηλικια κανουν εμβολια και ποσα ???
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
πάτα στην αναζήτηση την λέξη ''εμβόλια'' ......και θα σου λυθούν οι απορίες σου ...έτσι απλά.....;)
 






zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
:maria::maria::maria:
τελικα βρηκες να το πουλησεις?
2 μηνες μετα που τα βρισκετε