Καλησπέρα σας...Καλώς σας βρήκα...!!


Vasbar

Well-Known Member
20 Ιανουαρίου 2010
964
0
Καλησπέρα σας,
Καλώς σας βρήκα!!

Με λένε Βασίλη, ασχολούμαι χρόνια με τα σκυλιά σε ερασιτεχνικό επίπεδο. Είχα διάφορους τετράποδους φίλους (δαλματίας, μπασέ, γκέκα, κόλεϋ, ...) , τα τελευταία χρόνια όμως ασχολούμαι αποκλειστικά με Γερμανικά Ποιμανικά όπου είναι και η λατρεία μου!!!:D Είμαι κάτοχος ενος θυληκού ΓΠ το οποίο σε περίπου, λογικά δηλαδή, 35 ημέρες θα έχει κανει την δευτερη και μάλλον την τελευταία γέννα.

Πιστεύω να έχουμε καλή παρέα και θα τα λέμε αρκετά συχνά!!
 






Vasbar

Well-Known Member
20 Ιανουαρίου 2010
964
0
Απλά Βασίλης δεν ειμαι τοσο μεγάλος... :rolleyes:

Πραγματοποιήθηκε ζευγάρωμα για να κρατήσω εναν αρσενικό προσωπικά για εμένα, σαν δεύτερο καλύτερο φίλο.. ;)

Εκτροφέας..Όχι δεν είμαι ακόμη... Υπάρχουν σκέψεις πολλές...Υγεία, χρόνο, χρήμα και όρεξη να έχουμε.. :D
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Καλώς ήρθες!:)
Να υποθέσω λοιπόν, ότι τόσο η σκύλα σου όσο κι ο αρσενικός είναι ελεύθεροι κληρονομικών παθήσεων, πχ δυσπλασία ισχύου, έχουν περάσει εξετάσεις εργασίας κι έχουν κριθεί μορφολογικά αξιοι αναπαραγωγής!
 


Vasbar

Well-Known Member
20 Ιανουαρίου 2010
964
0
Όταν φτιάξω το προφιλ μου θα βάλω όλες τις απαραίτητες πληροφορίες.

Επίσημες εξετάσεις εργασίας έχουν περάσει οι γονείς, γενικά οι πρόγονοι, IPO,SHC, κλπ...
Ο αρσενικός και η θυληκιά(δική μου) έχουν εκπαιδευτεί σε βασική υπακοή & καθήκοντα ασφαλείας.

Μορφολογικά είναι άξιοι αναπαρωγής...
 




Vasbar

Well-Known Member
20 Ιανουαρίου 2010
964
0
Έμπειροι Έλληνες, να μην τους κατονομάσω, εκτροφείς & Γερμανοί κριτές σε κουβέντες μετά απο σεμινάρια & αγώνες. Πιστεύω πως ειναι αρκετό. :rolleyes:
 








Vasbar

Well-Known Member
20 Ιανουαρίου 2010
964
0
Ευχαριστώ!:D

Δεν μπορώ να βλέπω το σκυλάκι μου να περνάει τέτοιες δοκιμασίες... :-|
Για να τα χαρίσουμε δεν νομίζω, τουλάχιστον να βγουν τα έξοδα της όλης διαδικασίας (επιβήτορας, έξοδα γέννας, κλπ.).
Ας ερθουν με το καλό το κουταβάκια, να δούμε και πόσα είναι και βλέπουμε...
 




foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Θα δηλωθούν στον ΚΟΕ τα κουτάβια;
Θα βγει και pedigree;


Μια απορία όμως....αφού δεν μπορείς να την βλέπεις να περνάει τέτοιες δοκιμασίες, γιατί την βάλατε σε αυτή την δοκιμασία εξ αρχής;
 




Vasbar

Well-Known Member
20 Ιανουαρίου 2010
964
0
εξετασεις δυσπλασιας?
Απο την πλευρά μου, η σκυλίτσα μου έχει κάνει τις απαραίτητες ακτινογραφίες αλλα το ίδιο και απο την πλευρά του επιβήτορα.

Δεν υπήρχε καμία πιθανότηατα να πραγματοποιηθεί ζευγάρωμα με πιθανότητες να δώσουν προβλήματα στα κουτάβια. Τα αίματα της Cary είναι απο Γερμανία & Ιταλία με αρκετά καλό ιστορικό, καθώς και τα αίματα του επιβήτορα απο Γερμανία.
 


kiara

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2008
372
1
θεσσαλονικη
Ευχαριστώ!:D

Δεν μπορώ να βλέπω το σκυλάκι μου να περνάει τέτοιες δοκιμασίες... :-|
Είναι δύσκολες καταστάσεις!
Η προηγούμενη γέννα πως ήταν;
Πόσα κουταβάκια γέννησε;
Και τι έγιναν; Βρήκατε σπιτάκια για όλα;
Πόσα έχει τώρα;
 


Vasbar

Well-Known Member
20 Ιανουαρίου 2010
964
0
Θα δηλωθούν στον ΚΟΕ τα κουτάβια;
Θα βγει και pedigree;


Μια απορία όμως....αφού δεν μπορείς να την βλέπεις να περνάει τέτοιες δοκιμασίες, γιατί την βάλατε σε αυτή την δοκιμασία εξ αρχής;
Βέβαια και θα γίνει η δήλωση στον ΚΟΕ.
ΤΑ κουτάβια θα έχουν τα "χαρτιά" τους καθώς και το τατού τους.

Μπήκε ακόμη μια φορά για ζευγάρωμα για να κρατήσω εναν αρσενικό απο τα αίματα της Cary για πολλούς λόγους. Εκτός απο αυτό, ήθελα να κρατήσω εναν αρσενικό απο τα αίματα της Cary μου!

-Να ξεκαθαρίσω κάτι...Δεν μπήκα στο site για να πουλήσω ή να διαφημίσω το ζευγάρωμα, μιας και γίνεται τόσο πολύς λόγος. Τα κουτάβια έχουν είδη κλειστεί απο φίλους με χρηματική αμοιβή ίσο με το κόστος της διαδικασίας.
 


Vasbar

Well-Known Member
20 Ιανουαρίου 2010
964
0
κiaraΕίναι δύσκολες καταστάσεις!
Και έχουν και το ρίσκο (γέννας) τους...!!
Η προηγούμενη γέννα πως ήταν;
Ηταν ηρεμη και κανονική. Η Cary είναι καλή μανούλα... :)
Πόσα κουταβάκια γέννησε;
3 Αρσενικά & 2 θυληκά.
Και τι έγιναν; Βρήκατε σπιτάκια για όλα;
Όλα αγοράστηκαν.
Πόσα έχει τώρα;
Ακόμη δεν ξέρουμε...
 


kiara

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2008
372
1
θεσσαλονικη
Απο ενδειαφέρον ρωτάμε πρώτα απο όλα για το σκύλο και τα κουτάβια. Δεν ξέρουμε ποιος είσαι και τι κάνεις:p γι αυτό ρωτάμε για να σε μάθουμε:)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.115
Μηνύματα
895.843
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981