Καλησπέρα σε όλους!


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
την φυλαξη πορων την δουλευεις αμεσα, μην το αφησεις
Κάπου να διαβάσω για αυτό μεθοδολογία?
Ειλικρινά δεν ξέρω, τι φατσάκια να βάλω, σ' αυτή σας την συζήτηση!
Αλλη μια φορά που δεν έχει τα κατάλληλα το φόρουμ.
 
  • Haha
Reactions: spyv


Try2CU

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2022
138
126
33
Ειλικρινά δεν ξέρω, τι φατσάκια να βάλω, σ' αυτή σας την συζήτηση!
Αλλη μια φορά που δεν έχει τα κατάλληλα το φόρουμ.
Ηρέμησε καλέ συζήτηση κάνουμε και ρώτησα για κάτι που δεν ξέρω.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Ασε το μωρό στην ησυχία του να μουγκρίζει και φρόντισε για την ασφάλεια την δική του και του μεγάλου.
Αυτό θα έπρεπε πρωτίστως να σε απασχολεί.
 
  • Like
Reactions: Try2CU


Try2CU

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2022
138
126
33
Ασε το μωρό στην ησυχία του να μουγκρίζει και φρόντισε για την ασφάλεια την δική του και του μεγάλου.
Αυτό θα έπρεπε πρωτίστως να σε απασχολεί.
Εντάξει δεκτον. Ηρέμησε όμως.
 


Try2CU

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2022
138
126
33
1000000400.jpg1000000406.jpg
Νιώθω περήφανος και μόνο που βλέπω στιγμές σαν αυτήν όπου ο μεγαλος που σιχαίνεται όλες τις γάτες επιτέλους είναι δεμένος με την μικρούλα μας...
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Μεγαλωσε και ο μικρος!Ποσο ειναι τωρα? Θα γινει και αυτος μπαμπατσικος ε?
Για τη γατουλα ημουν σιγουρη
 


Try2CU

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2022
138
126
33
Μεγαλωσε και ο μικρος!Ποσο ειναι τωρα? Θα γινει και αυτος μπαμπατσικος ε?
Για τη γατουλα ημουν σιγουρη
Ο μικρός τώρα είναι λογικά 9 με 9μισι μηνών, 26 κιλακια. Έχει ηρεμήσει λίγο σαν χαρακτήρας. Ακόμα κάνει τα κτητικα του καμία φορά. Την παλεύουμε για την ώρα. Αλλά θεωρεί πως είναι ανώτερος απ τον άλλον. Τώρα θα δούμε πως θα παει
 


Try2CU

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2022
138
126
33
Καλησπέρα παιδιά. Θέλω τα φώτα σας στην έξης κατάσταση. Όταν γυρνάμε απ την βόλτα μας ο μικρός είναι 50-50 στο αν με αφήσει να του πλύνω τα πόδια για να είναι καθαρά επειδή επειδή προφανώς ζει μέσα. Δοκίμασα και μωρό μαντηλάκια και μου γρυλλίζει πάντα με αυτά ακόμα και να πλησιάσω. Καμία ιδέα? Δεν έχω καταλάβει ακόμα αν πχ νευριάζει για κάποιο λόγο στην βόλτα και το κάνει αυτό. Τις μισές φορές θα πάει από μόνος του στη ντουζιέρα, αλλά υποψιάζομαι ότι πάει γτ το έχει συνδυάσει με το ότι θα πιει νερό.
 


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
836
696
Καλησπέρα παιδιά. Θέλω τα φώτα σας στην έξης κατάσταση. Όταν γυρνάμε απ την βόλτα μας ο μικρός είναι 50-50 στο αν με αφήσει να του πλύνω τα πόδια για να είναι καθαρά επειδή επειδή προφανώς ζει μέσα. Δοκίμασα και μωρό μαντηλάκια και μου γρυλλίζει πάντα με αυτά ακόμα και να πλησιάσω. Καμία ιδέα? Δεν έχω καταλάβει ακόμα αν πχ νευριάζει για κάποιο λόγο στην βόλτα και το κάνει αυτό. Τις μισές φορές θα πάει από μόνος του στη ντουζιέρα, αλλά υποψιάζομαι ότι πάει γτ το έχει συνδυάσει με το ότι θα πιει νερό.
Τα κλασικα με τις λιχουδιτσες οσο τον καθαριζεις τα δοκιμασες? Η να μην μπαινει μεσα πριν τον καθαρισεις. Μην ψαχνεις το γιατι ολα ζαβα ειναι :LOL: .
 


Try2CU

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2022
138
126
33
Τα κλασικα με τις λιχουδιτσες οσο τον καθαριζεις τα δοκιμασες? Η να μην μπαινει μεσα πριν τον καθαρισεις. Μην ψαχνεις το γιατι ολα ζαβα ειναι :LOL: .
Ναι και με λιχουδιές. Κάποιες φορές τις τρώει και μου γρυλλίζει κάποιες δεν τις τρώει ποτε
 


TheBestBoi

Well-Known Member
23 Μαϊου 2020
824
941
27
Καλησπέρα παιδιά. Θέλω τα φώτα σας στην έξης κατάσταση. Όταν γυρνάμε απ την βόλτα μας ο μικρός είναι 50-50 στο αν με αφήσει να του πλύνω τα πόδια για να είναι καθαρά επειδή επειδή προφανώς ζει μέσα. Δοκίμασα και μωρό μαντηλάκια και μου γρυλλίζει πάντα με αυτά ακόμα και να πλησιάσω. Καμία ιδέα? Δεν έχω καταλάβει ακόμα αν πχ νευριάζει για κάποιο λόγο στην βόλτα και το κάνει αυτό. Τις μισές φορές θα πάει από μόνος του στη ντουζιέρα, αλλά υποψιάζομαι ότι πάει γτ το έχει συνδυάσει με το ότι θα πιει νερό.
καλησπερα, καταρχας καλο ειναι να αποφευγουμε τα μωρομαντηλα, ναι, ακομη και αυτα που ειναι για σκυλους. εχουν μεσα χημικα τα οποια προκαλουν ερεθισμους. επισης καλο ειναι να αποφευγουμε το καθημερινο και πολλαπλες φορες πλυσιμο με σαμπουαν. αν ειναι μονο με νερακι τοτε ολα καλα, αλλα σε καμια περιπτωση σαμπουαν. εγω του δικου μου του καθαριζω τα ποδια με ενα πανι μικροινων βρεγμενο με νερο και μηλοξιδο, δουλευει τελεια. θα προτινα να χαλαρωσετε λιγο με το καθαρισμα των ποδιων, γιατι ακουγεται πως ειναι μια εμπειρια που προκαλει αγχος στο σκυλι, παρτε το λιγο πιο σιγα με απευαισθητοποιηση κλπ.
 


Try2CU

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2022
138
126
33
καλησπερα, καταρχας καλο ειναι να αποφευγουμε τα μωρομαντηλα, ναι, ακομη και αυτα που ειναι για σκυλους. εχουν μεσα χημικα τα οποια προκαλουν ερεθισμους. επισης καλο ειναι να αποφευγουμε το καθημερινο και πολλαπλες φορες πλυσιμο με σαμπουαν. αν ειναι μονο με νερακι τοτε ολα καλα, αλλα σε καμια περιπτωση σαμπουαν. εγω του δικου μου του καθαριζω τα ποδια με ενα πανι μικροινων βρεγμενο με νερο και μηλοξιδο, δουλευει τελεια. θα προτινα να χαλαρωσετε λιγο με το καθαρισμα των ποδιων, γιατι ακουγεται πως ειναι μια εμπειρια που προκαλει αγχος στο σκυλι, παρτε το λιγο πιο σιγα με απευαισθητοποιηση κλπ.
Thanks for info. Σκέτο νερό είναι πάντα. Μόνο τις πατούσες κάνω. Δεν γίνεται όμως να μην του καθαρίζω τα πόδια αφού μένει μέσα. Θα δοκιμάσω αυτό με το πανί που αναφερατε
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Δεν γίνεται όμως να μην του καθαρίζω τα πόδια αφού μένει μέσα...
Sorry αλλά...γιατί;;;

Στα σκυλιά, δεν αρέσει ιδιαίτερα, να τους πειράζεις τα πατούσια, πόσο μάλλον τόσο συχνά. Δεν ξέρω αν είναι κάτι, που μπορεί να το συνηθίσουν. Βασικά, είναι κάτι που δεν μπορώ να διανοηθώ καν, να το κάνω εγώ με τα δικά μου σκυλιά! :oops:
 
  • Like
Reactions: medusa


Try2CU

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2022
138
126
33
Sorry αλλά...γιατί;;;

Στα σκυλιά, δεν αρέσει ιδιαίτερα, να τους πειράζεις τα πατούσια, πόσο μάλλον τόσο συχνά. Δεν ξέρω αν είναι κάτι, που μπορεί να το συνηθίσουν. Βασικά, είναι κάτι που δεν μπορώ να διανοηθώ καν, να το κάνω εγώ με τα δικά μου σκυλιά! :oops:
Εμένα πατάνε ότι μπορεί να φανταστεί κανείς στην βόλτα. Και περιττώματα να έχει θα τα πατήσουν δεν τα αποφευγουν αν βρίσκονται μπροστά τους. Δεν παίζει να μην τους καθαρίζω τα πόδια. Και γενικά πάμε σε χώματα πάρα σε πεζοδρόμια γιατί εκεί έχει και πιο πολλά να μυρισουν οπότε είναι μονόδρομος για μένα αφού ζουν μεσα
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Εμένα πατάνε ότι μπορεί να φανταστεί κανείς στην βόλτα. Και περιττώματα να έχει θα τα πατήσουν δεν τα αποφευγουν αν βρίσκονται μπροστά τους. Δεν παίζει να μην τους καθαρίζω τα πόδια. Και γενικά πάμε σε χώματα πάρα σε πεζοδρόμια γιατί εκεί έχει και πιο πολλά να μυρισουν οπότε είναι μονόδρομος για μένα αφού ζουν μεσα
Ειλικρινά τώρα, τα υπόλοιπα σκυλιά, που νομίζεις ότι πατάνε στις βόλτες τους;
Οπου πατάνε και τα παπούτσια μας.
Πόσοι νομίζεις, ότι αφήνουν τα παπούτσια τους έξω από το σπίτι τους;

Και τι πιστεύεις ότι παθαίνουμε εμείς που δεν τα αφήνουμε, και που τα σκυλιά μας, ζουν μέσα μαζί μας, χωρίς να πλένονται τα πόδια τους;

Δεν ξέρω...εξακολουθεί να με σοκάρει η ρουτίνα σου!
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Όταν γυρνάμε απ την βόλτα μας ο μικρός είναι 50-50 στο αν με αφήσει να του πλύνω τα πόδια για να είναι καθαρά επειδή επειδή προφανώς ζει μέσα.
Φαντάζομαι πλένεις και τα δικά σου παπούτσια πριν μπεις σπίτι ε; :p
 




Mava

Well-Known Member
4 Δεκεμβρίου 2022
411
256
45
Μανταλάκια για σκύλους μόνο όχι ανθρώπινα,έχει στο σούπερ μάρκετ κ της septona. .τα βρέχω με νέρο κ μηλόξυδο κ περνάω τα πατουσακια .του αρέσει η μυρωδιά από το μυλόξυδο κ το γλύφει :LOL:
 
  • Like
Reactions: Try2CU


Try2CU

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2022
138
126
33
Μανταλάκια για σκύλους μόνο όχι ανθρώπινα,έχει στο σούπερ μάρκετ κ της septona. .τα βρέχω με νέρο κ μηλόξυδο κ περνάω τα πατουσακια .του αρέσει η μυρωδιά από το μυλόξυδο κ το γλύφει :LOL:
Τέλεια. Όπως προανέφερε και ο Thebestboi αυτό θα κάνω. Δεν δοκιμασα ποτέ μυλοξυδο. Από αύριο θα δοκιμάσω. Ευχαριστώ! Και έχω και βιολογικό μυλοξυδο! Χάχαχαχα
 
  • Haha
Reactions: Mava


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Μην κάνετε τέτοια κουλά στα σκυλιά σας!
Δεν είναι καθόλου φυσιολογικά!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.840
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU