Καλησπέρα!! [Dogo Argentino]


Dimitris_D

Active Member
10 Ιουνίου 2013
26
0
Athens
Καλησπέρα και από μένα! Είμαι ιδιοκτήτης ενός ημίαιμου γκριφόν-κανίς 16 χρονών!! και πρόσφατα απέκτησα ένα dogo argentino (τώρα είναι 6,5 μηνών)! Αυτά από μένα!! Παραθέτω και μια φωτογραφία τους!!
 

Attachments



russellKind

Well-Known Member
14 Ιουνίου 2010
948
4
Καλωσηρθες Δημητρη.Τον υιοθετησες?Αρσενικο ειναι το Dogo και θυληκο το Γκριφον να υποθεσω?
 


Dimitris_D

Active Member
10 Ιουνίου 2013
26
0
Athens
Καλωσηρθες Δημητρη.Τον υιοθετησες?Αρσενικο ειναι το Dogo και θυληκο το Γκριφον να υποθεσω?
Ευχαριστώ! Όχι τον αγόρασα από εκτροφείο της Βουλγαρίας και είναι αρσενικό! Και τα δύο είναι αρσενικά!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Καλώς ήρθες Δημήτρη.

Να σου ζήσουν τα αγόρια σου.

Αν θέλεις, ανέφερε σε παρακαλώ το εκτροφείο, για να είναι πιο σωστή η πληροφόρησή μας.
Γενικώς, προωθούμε την σωστή κυνοφιλία, όπως την απόκτηση σκύλου μέσω σωστών εκτροφείων και είναι καλό να ακούγεται ολοκληρωμένη η πληροφορία, για να μην γίνεται συσχέτιση με καταστάσεις puppy mill.

Τα αυτιά του είναι κομμένα, ή δεν φαίνονται καλά στην φωτό; Μάλλον στην Βουλγαρία, δεν απαγορεύεται ε;
 


Dimitris_D

Active Member
10 Ιουνίου 2013
26
0
Athens
Καλώς ήρθες Δημήτρη.

Να σου ζήσουν τα αγόρια σου.

Αν θέλεις, ανέφερε σε παρακαλώ το εκτροφείο, για να είναι πιο σωστή η πληροφόρησή μας.
Γενικώς, προωθούμε την σωστή κυνοφιλία, όπως την απόκτηση σκύλου μέσω σωστών εκτροφείων και είναι καλό να ακούγεται ολοκληρωμένη η πληροφορία, για να μην γίνεται συσχέτιση με καταστάσεις puppy mill.

Τα αυτιά του είναι κομμένα, ή δεν φαίνονται καλά στην φωτό; Μάλλον στην Βουλγαρία, δεν απαγορεύεται ε;
Σε ευχαριστώ λοιπόν http://www.delapacocassa.rs αυτό είναι το εκτροφείο! Έχω μια φίλη η οποία είναι εκπαιδεύτρια και συνεργαζόταν με αυτούς και έτσι έγινε το κονέ! Έτσι μου ήρθε ο σκύλος σε ηλικία 2,5 μηνών περίπου (για τα αυτιά που λες) και είναι Σερβία όχι Βουλγαρία που σου είπα πιο πάνω! Το μόνο κακό είναι ότι το σκυλί ήρθε αρκετά αδύνατο αλλά ευτυχώς αμέσως πήρε τα πάνω του!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Ελπίζω εννοείς, ότι ο σκύλος σου έχει pedigree;

Πως και δεν κοίταξες πρώτα, για...παπούτσι απ'τον τόπο σου;
 


Dimitris_D

Active Member
10 Ιουνίου 2013
26
0
Athens
Ελπίζω εννοείς, ότι ο σκύλος σου έχει pedigree;

Πως και δεν κοίταξες πρώτα, για...παπούτσι απ'τον τόπο σου;
Ναι έχει και τώρα θα το πάω στον ΚΟΕ κτλ κτλ! Γιατί φίλε μου εκτός ότι μου ζητάγανε τρελά χρήματα δεν μου άρεσε και ότι... το σκυλί θα το βλέπω όποτε θέλω εγώ, θα το ταίζεις ότι σου λέω θα το ζευγαρώσουμε όποτε πω εγώ κτλ κτλ Δεν μου αρέσει η νοοτροπία τους και δεν μαρέσει που κάνανε τα σκυλιά μόδα κτλ τεσπα μεγάλη συζήτηση αυτή! Δεν θέλω να θίξω κανέναν αλλά δε συμφωνώ με πολλά από αυτά που μας έχουν πλασάρει κτηνίατροι και εκτροφείς! Και με μερικά πράγματα είμαι πολύ αντίθετος αλλά όπως σου είπα αυτό θέλει κουβέντα με καφέ από κοντά! Καταρχείν σκέψου ότι το ημίαιμο που έχω είναι κοντά 17χρ και αν το δεις αντοχή που έχει και κορμί θα καταλάβεις! Τεσπα χαρηκα που τελικά έγραψα στο forum και θα έχω επικοινωνία μαζί σας!!
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Kαλως ηρθες και να χαιρεσαι και τα 2 σκυλακια σου!

Θα ηθελες να μας αναρτησεις το πεντιγκρι? Ποιοι ειναι οι γονεις του? Εχω την τυχη να εχω δει τα περισσοτερα σκυλια του live.
Επισης , εκπαιδευση ξεκινησατε? Με την ιδια εκπαιδευτρια? Αν θελεις πες μας ποια.
Τελος, με ποσους Ελληνες εκτροφεις μιλησες αληθεια? Πηγες εσυ και πηρες το σκυλο?
Σορυ, ξερω κανω πολλες ερωτησεις αλλα θα ηθελα να μαθω ειλικρινα πως κατεληξες στον Γκαβριλοβιτς. Δεν εχω καμια διαθεση ανακριτικη. Μπορεις βεβαια να μην απαντησεις και σε τιποτα :)
 


DOG.CRIME

Well-Known Member
5 Ιουλίου 2010
1.289
7
Αν θες βάλε και το Pedigree του σκύλου σου ώστε να έχουμε μια καλύτερη εικόνα.

Πολύ ωραία τα σκυλιά του Gavrilovic και με διακρίσεις.
Στην έκθεση του ΕΟΝΑ το 2011 είχε σαρώσει.
 


DORIS

Well-Known Member
17 Δεκεμβρίου 2010
1.213
261
37
αυτος ο gavrilovic εχει σχεση εχει με τον δημιουργο της ρατσας serbian defence dog?
 


kepitu

Well-Known Member
8 Ιανουαρίου 2013
69
0
Πτολεμαϊδα
Καλως ηλθες,

o Aleksandar κανει καλή δουλειά σαν εκτροφέας και έχω δει αρκετά απο τα σκυλιά του.
Μάλιστα ένα δικό του κουτάβι έχει και μια φίλη μου.

Να σου ζήσει ο μάγκας.
 


kepitu

Well-Known Member
8 Ιανουαρίου 2013
69
0
Πτολεμαϊδα
αυτος ο gavrilovic εχει σχεση εχει με τον δημιουργο της ρατσας serbian defence dog?
Ο εκτροφέας De La Paco Cassa λέγεται Aleksandar Gavrilovic ένω ο δημιουργός των Serbian DD ειναι ο Nenad Gavrilovic και απ'όσο γνωρίζω δεν έχουν καμία σχέση.
Άλλωστε το επίθετο Gavrilovic είναι απο τα πλέον συνηθισμένα σέρβικα επίθετα οπότε υπάρχουν πολλές πιθανότητες συνεπωνυμίας.
 


John Pit

Well-Known Member
12 Νοεμβρίου 2011
235
18
Πολυ ενδιαφερουσα φυλη!Μπορουμε να μαθουμε μερικα περισσοτερα για αυτην?
 


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Γιατί φίλε μου εκτός ότι μου ζητάγανε τρελά χρήματα δεν μου άρεσε και ότι... το σκυλί θα το βλέπω όποτε θέλω εγώ, θα το ταίζεις ότι σου λέω θα το ζευγαρώσουμε όποτε πω εγώ κτλ κτλ Δεν μου αρέσει η νοοτροπία τους και δεν μαρέσει που κάνανε τα σκυλιά μόδα κτλ τεσπα μεγάλη συζήτηση αυτή! Δεν θέλω να θίξω κανέναν αλλά δε συμφωνώ με πολλά από αυτά που μας έχουν πλασάρει κτηνίατροι και εκτροφείς! Και με μερικά πράγματα είμαι πολύ αντίθετος αλλά όπως σου είπα αυτό θέλει κουβέντα με καφέ από κοντά! Καταρχείν σκέψου ότι το ημίαιμο που έχω είναι κοντά 17χρ και αν το δεις αντοχή που έχει και κορμί θα καταλάβεις! Τεσπα χαρηκα που τελικά έγραψα στο forum και θα έχω επικοινωνία μαζί σας!!
Αυτά που περιγράφεις τα κάνουν από ενδιαφέρον για το που θα καταλήξει ο σκύλος τους και τι προθέσεις έχεις.
Και τι σχέση έχει το ημίαιμο σκυλάκι σου με όλα αυτά;
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
καλως ηλθες...
γνωριζω τα σκυλια του γαβριλοβιτσ .. παρα πολυ καλα...
,μαλιστα στην εκθεση του 2011 η σκυλα του ειχε κερδισει την δικη μου...
γνωριζω και τον ιδιο και τελευταια μιλησαμε στην εκθεση της θεσσαλονικης , 1-2 ιουνη για πολυ ωρα...
δεν νομιζω οτι πληρωσες το κουταβι σου φτηνοτερα απο το αν επαιρνες απο ελληνα εκτροφεα....
και ουτε πιστευω οτι μιλησες με πολλους ελληνες εκτροφεις... ωστε να εχεις τεκμηριωμενη αποψη...
 


Dimitris_D

Active Member
10 Ιουνίου 2013
26
0
Athens
Παιδιά ευχαριστώ θα απαντήσω σε όλες τις ερωτήσεις σας απλά λόγω φόρτο εργασίας καθυστερώ! Ναι ξεκινήσαμε εκπαίδευση στο http://dimitriouland.gr/ απλά τώρα ο σκύλος κρύωσε και έχουμε καθυστερήσει τα μαθήματα αν και τα πρώτα ήταν μόνο παιχνίδι... Όχι μου τον έστειλαν τον σκύλο δεν πήγα ο ίδιος να τον πάρω! Η εκπαιδεύτρια που σας είπα άνοιξε ένα μέρος για άστεγα και αρρωστούλικα σκυλάκια και δεν είχε χρόνο αλλά δεν είχε και την πείρα να εκπαίδευσή μια τέτοια φυλή! Νομίζω με τρεις μίλησε ο αδερφός μου από κοντά και με κανένα δύο από το τηλέφωνο επειδή ήταν Θε/νίκη προς τα κει! Το ημίαιμο παιδιά είναι όπως σας είπα 17 χρονών και χέρει άκρας υγείας και τα πάνε αρκετά καλά μεταξύ τους, δεν τσακώνονται δεν ζηλεύονται αφού καμιά φορά που το dogo είναι πεινάλας το ημίαιμο τον αφήνει και του τρώει και το φαγητό του... Και τους κυνηγάω!! γιατί δε θέλω να τρώει ο ένας από το μπολάκι του άλλου... GRDANE μπορεί να έχεις δίκιο δεν ξέρω εξάλλου σε αυτή την ζωή κάνουμε λάθη και μαθαίνουμε από αυτά... Θα δείξει...
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
να μην παρεξηγουμαι..
δεν θεωρω ατυχή την επιλογη σου....
απλα... δεν συμφωνω με την αποψη σου για την εικονα που εχω για τους ελληνες εκτροφεις...
να σου ζησει ο κουταβος !!!
 


Dimitris_D

Active Member
10 Ιουνίου 2013
26
0
Athens
Παιδια να διορθωσω δεν ειναι αυτος ο εκτροφεας τελικα... Λαθος δικο μου... Θα ανεβασω συντομα ποιος ειναι...

ειναι ο Acanski Marko, Josifa Marinkovica 23 Novi Sad
 
Last edited:


Θανος

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2010
605
42
Μήπως έχεις μπερδευτεί λίγο έως πολύ;...όχι βουλγαρία αλλά τελικά σερβία, όχι Γκαβριλένκο αλλά Ακάνσκι...μίλησες με κάποιους εκτροφείς στην ελλάδα αλλά δεν ξέρεις ποιοι είναι...Λίγο μπερδεμένα μας τα λες...Όχι;...
 


Dimitris_D

Active Member
10 Ιουνίου 2013
26
0
Athens
Μήπως έχεις μπερδευτεί λίγο έως πολύ;...όχι βουλγαρία αλλά τελικά σερβία, όχι Γκαβριλένκο αλλά Ακάνσκι...μίλησες με κάποιους εκτροφείς στην ελλάδα αλλά δεν ξέρεις ποιοι είναι...Λίγο μπερδεμένα μας τα λες...Όχι;...
Που στα λεω μπερδεμενα φιλε μου; Στην αρχη μου ειχε πει η κοπελα βουλγαρια μετα μου ειπε οτι τελικα ειναι απο Σερβια απο μεγαλο εκτροφεα ψαχνω λιγο και μου λεει αυτος ειναι το petigre μου ηρθε 1 1,5 μηνα μετα το κουταβι! Εχω μιλησει με ολους τους εκτροφεις απο Ελλαδα πρεπει να λεω ονοματα δηλαδη; Ο ενας μεγαλος τα πουλαει 1200 με 1500 και κανει μια γεννα τον χρονο πλεον, οι υπολοιποι 800+ Το μπερδεμα που ειναι; Τωρα ειχαν μια γεννα στα Ιωαννινα σε λιγο καιρο θα εχουν και αλλοι! Απλα φιλε μου το μπερδεμα ειναι οτι ενω ηξερα τα προβληματα και γενικα αρκετα περι του θεματος εσπασε ο διαλος το ποδι του και με ξαναθυμηθηκε μια οικογενειακη φιλη και απλα της εδωσα τα ηνια αυτο ειναι ολο και πανω στον ενθουσιασμο μου την πατησα! Ετσι δε γινετε παντα; Ολα για το χρημα...