"Καλομελέτα ... και έρχεται..."


miminoula

Well-Known Member
26 Νοεμβρίου 2011
1.339
9
44
Κερατσίνι - Νίκαια
www.facebook.com
Τα Boxer είναι μάλλον σαν τα Lays... κανείς δεν μπορεί να "φάει" μόνο ένα...

Έτσι την πάθαμε και εμείς... Πήραμε την Angie μας... και μετά από ώριμη σκέψη και συζήτηση διαπιστώσαμε ότι είμαστε έτοιμοι να αποκτήσουμε και δεύτερο.

Είχαμε κάποιους προβληματισμούς για το αν είναι σωστό ή λάθος να είναι και τα 2 κουτάβια... ξεκάθαρη απάντηση δεν δόθηκε και καταλήξαμε ότι είναι καλύτερο να το περάσουμε μαζί ... (φάση όπως τα δίδυμα :p)

Όπως είχα πει... την πάτησα με την μπέμπα μου.. αλλά "το δις εξαμαρτείν ουκ ανδρός σοφού"...

Είμαστε λοιπόν σε τελική ευθεία, μένουν προκαταβολές ουσιαστικά για ακόμα ένα θηλυκό την Sabi.

Πλέον είναι 10 εβδομάδων...



Οι γονείς της είναι οι εξής:
Πατέρας & Μάνα

Είναι η S litter ! :)


και το εκτροφείο είναι αυτό... suumquique

Ελπίζω να πάνε όλα καλά... Έχω τρελή ανυπομονησία και αγωνία!!!

Επίσης επειδή έχω λίγο άγχος με την μεταφορά... αν κάποιος έχει εμπειρία ανάλογη... ας ρίξει λίγο "φως" στο τούνελ!
 


Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
Με το καλό!!!
Η εκτροφέας τι γνώμη έχει για το δεύτερο τόσο σύντομα;
Αν σε προβληματίζει η μεταφορά, σου προτείνω αν ΄ρθεις Βενετία και να κάνεις με το αμάξι το δρόμο μέχρι το εκτροφείο (3-4 ώρες) και πάλι πίσω.
Αλλιώς αεροπορικώς με cargo ή μέσα αναλόγως τα κιλά.
 


miminoula

Well-Known Member
26 Νοεμβρίου 2011
1.339
9
44
Κερατσίνι - Νίκαια
www.facebook.com
Δεν ήταν αρνητική η συγκεκριμένη. Το συζήτησα και στο σεμινάριο που πήγα και δεν είδα κανέναν ιδιαίτερο αρνητισμό.
Ουσιαστικά πιο πολύ έμειναν στο ότι θα είναι για μας ταλαιπωρία. Εμείς δεν το βλέπουμε έτσι... Είμαστε σκληρόπετσοι! :D
Ίσα - Ίσα που θεωρούμε ότι καλύτερα να το περάσουμε τώρα, αφού πλέον υπάρχει και δυνατότητα να υπάρχει και άτομο στο σπίτι και να μην λείπει καθόλου... έτσι ώστε να μένουν τελείως μόνα τους.

Η αλήθεια είναι πως είναι πολύ δύσκολο το να έρθουμε οδικώς, αεροπορικώς θα έρθει...
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Εγώ δεν είμαι υπέρ των 2 νεαρών σκύλων συγχρόνως. Θέλει πολύ δουλειά.
Ενώ όταν το πρώτο είναι εκπαιδευμένο και έχει ωριμάσει, η εκπαίδευση του δεύτερου είναι πολύ πιο εύκολη. Επίσης θα γεράσουν συγχρόνως.
 










miminoula

Well-Known Member
26 Νοεμβρίου 2011
1.339
9
44
Κερατσίνι - Νίκαια
www.facebook.com
Εγώ δεν είμαι υπέρ των 2 νεαρών σκύλων συγχρόνως. Θέλει πολύ δουλειά.
Ενώ όταν το πρώτο είναι εκπαιδευμένο και έχει ωριμάσει, η εκπαίδευση του δεύτερου είναι πολύ πιο εύκολη. Επίσης θα γεράσουν συγχρόνως.
Σκοπεύουμε να δουλέψουμε πολύ και το έχουμε πάρει πολύ σοβαρά όλο αυτό..
Από την 1η μέρα που ήρθε η Angie, άλλαξαν όλα!!!!

Έχουμε βάλει κάτω τα υπέρ και κατά... το συζητάμε εδώ και 1μιση μήνα περίπου μέχρι να το οριστικοποιήσουμε εχτές ότι μπαίνουμε σε τελική ευθεία...

Πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά!
 


miminoula

Well-Known Member
26 Νοεμβρίου 2011
1.339
9
44
Κερατσίνι - Νίκαια
www.facebook.com
Αν προκύψει εγκυμοσύνη, τι θα κάνεις με δυο κουτάβια κι ένα μωρό;
Δικιά μου; Δεν παίζει :p
Οι εγκυμοσύνες δεν προκύπτουν έτσι από την μια μέρα στην άλλη... ;)
Είμαστε λίγο πιο ώριμοι και προσεχτικοί η αλήθεια είναι και οι δύο για να μας προκύπτουν παιδιά!

Κάτι τέτοιο, τουλάχιστον για τα επόμενα Χ χρόνια δεν είναι εντός προγράμματος!
(Κουνήσου από την θέση σου, δάγκωσε την γλώσσα σου... ή Χτύπα ξύλο κάνε κάτι γιατί είμαι κ λίγο προληπτική!!!!) :p
 




spyv

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2011
2.559
5.971
Πειραιάς
αν ειστε αποφασισμενοι γι'αυτη και την αγαπατε,ολα καλα θα πανε :wink: ! μην ανησυχεις .
 
Last edited:




Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Mε το καλο να τη δεχτειτε!! Ειναι πανεμορφη :)
Και γω με αυτο που θα τρομαζα περισσοτερο και δε θα εκανα κινηση αποκτησης τοσο συντομα ειναι οτι πιθανον να τα "εχανα" και τα δυο μετα μαζι ...
 


miminoula

Well-Known Member
26 Νοεμβρίου 2011
1.339
9
44
Κερατσίνι - Νίκαια
www.facebook.com
Θέλω να πιστεύω ότι θα περάσουν και θα περάσουμε όμορφα μαζί.
Μακάρι να είναι τόσο όμορφη αυτή η συγκατοίκηση που στο μέλλον να μας κάνει να θέλουμε παραπάνω από 2.
Το μόνο που θα μας κρατάει μακριά από όλο αυτό θα είναι μια μετακόμιση σε ένα πιο ευρύχωρο και άνετο σπίτι!
Άρα όταν θα έρθει (μακρυά από εμάς - ακόμα δεν έσκασαν από το αυγό να συζητάμε για θανάτους :p ) αυτή η δύσκολη ώρα που αποχωρισμού να υπάρχουν ήδη και άλλα και να μην είναι μόνο η Angie και η Sabi.
 


greedy

Well-Known Member
23 Απριλίου 2008
2.314
3
51
Πατρα
Σε βλεπω αποφασισμενη και διαβασμενη.
Που σημαινει με το καλο να τα εχεις κοντα σου.
το μονο αρνητικο για μενα ειναι οτι δυσκολα θα εκπαιδευτουν ταυτοχρονα δυο κουταβια .Η αν θες ,θα εχεις πολυ περισσοτερη δουλαια να κανεις μαζι τους απο οτι με ενα.
Κατα τα αλλα, με το καλο!
 




Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Πωπω μια πραγματικά πανέμορφη κουτάβα!!! Καλώς να τη δεχτείτε :)

Μια απορία μου δημιουργήθηκε. Έχω την εντύπωση πως γίνεται αξιόλογη εκτροφή μπόξερ στην Ελλάδα. Πώς και απευθυνθήκατε σε ξένο εκτροφείο?
 




miminoula

Well-Known Member
26 Νοεμβρίου 2011
1.339
9
44
Κερατσίνι - Νίκαια
www.facebook.com
Πωπω μια πραγματικά πανέμορφη κουτάβα!!! Καλώς να τη δεχτείτε :)

Μια απορία μου δημιουργήθηκε. Έχω την εντύπωση πως γίνεται αξιόλογη εκτροφή μπόξερ στην Ελλάδα. Πώς και απευθυνθήκατε σε ξένο εκτροφείο?
Το ένα δεν αναιρεί το άλλο πιστεύω, το ότι κινηθήκαμε σε ξένο εκτροφείο δεν μειώνει τους Έλληνες εκτροφείς.
Ψάχναμε συγκεκριμένα bloodline και το ζευγάρωμα αυτό μας "'έκανε" τόσο - όσο να το προτιμήσουμε.