Καλός κτηνίατρος στον Πειραιά;


spyv

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2011
2.564
5.972
Πειραιάς
στο κτηνιατρικο κεντρο πειραια πηγαινω τον δικο μου.
δεν εχω παει πολλες φορες, αλλα οσες πηγα, εμεινα ευχαριστημενος. δεν μου εχει συμβει κατι σοβαρο ομως.
 


archodea

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2009
870
770
Πειραιάς
Από τ δύο που αναφέρεις έχω ακούσει καλά λόγια για τν Μυκονιάτη κ σ δική μου στιγμή ανάγκης μ άγανο στη μύτη τ βρήκα άψογο, δίχως ν ταλαιπωρήσει τν Ωριωνάκο τ κατάφερε μ απλή μέθη κ μας δέχθηκε 22·00
 


Likemystyle

New Member
20 Μαρτίου 2017
1
1
41
Ξαναγράφω αυτά που έγραψα ποιο πρίν , διαβάζοντας τα κατα την δημοσίευση τα έγραψα λίγο ακαταλαβήστικα απο τον εκνευρισμό μου οπότε τα ξαναγράφω ποιο καθαρά .

Οσον αφορα τον Κύριο Φ. που αναφέρατε και την κυρία Μπ. οι οποίοι συνεργάζονται, δυστυχώς απο δική μου εμπειρία, δεν πρόκειται να ξαναπατήσω το πόδι μου με κανένα μου ζώο. Το σκυλί μου άρχησε να βύχει και επισκεπτόμενοι διάφορους αλλους γιατρούς που δεν ήξεραν τι είναι, μας σύστησαν την Κυρία Μπ., που μαύρη η ώρα και η στιγμή που το έκανα, μετα απο ακρόαση μας παρέπεμψε στον Κύριο Φ. , ο οποίος τάχα μου δεν έβλεπε καλα στο καρδιογράφημα τι είχε το ζωντανό, ισως ειναι αυτο, ισως το άλλο , όμως παρόλα αυτά κατα τα λεγμονενα του ιδίου άκρως σοβαρό περιστατικό οπότε μας έκλεισε ραντέβου για επανεξέταση για την επόμενη εβδομάδα ( σε άκρως σοβαρό περιστατικό ) με άλλον συνάδελφό του καρδιολόγο ο οποίος θα ερχόταν στο ιατρίο του Κ.Φ. Ενα σωρό εξετάσεις , να ξερνάει το σκυλί απο την μέθυ και την ταλαιπωρία και οι νοσοκόμες πέρα βρέχει, μόνο selfies. Καμία συμβουλή για το τί να κανουμε οσο περιμενουμε. Αφου πληρώσαμε την εξέταση και κανονίσαμε το ραντεβου,μας ενημερωσε οτι δεν θα πληρώσουμε στην επανεξέταση διότι εκείνος το ζητάει να γίνει,αλλα φρόντισε να μας ζητήσει πλήρη αμυβή στο τέλος της 2ης εξέτασης αλλα δεν του πέρασε τελικά, Το αποτέλεσμα καρδιακή ανεπάρκεια, δωσανε στο σκυλι να παρει ενα σωρο χάπια ( υστερα απο 3 εβδομάδες διαδικασίας με ραντεβου, εξετάσεις που επρεπε να προπληρωθουν αλλιώς δεν γινόντουσαν ουτε καν με προκαταβολή " φιλόζωοι σου λέει μετά" ειδικά η κυρία Μπ. που αν δεν πληρωνόταν όλο το ποσό επιτόπου δεν θα έκανε καποιες επιπλεον εξετασεις που της ζητησε ο κυριος Φ ως ακρως επιγον περιστατικο. Απο την μια κάνουν την δουλεία τους το καταλαβαίνω ομως μιλάμε για σκυλί βαριά άρρωστο. θα πληρωνόταν απλά η συμπεριφορά δεν σε παραπέμπει σε άνθρωπο που αγαπάει ιδιαιτέρος τα ζώα, τουλάχιστον εμένα αυτό μου έδειξε. Φυσικα πληρώθηκαν εως και την τελευταία δεκάρα ) με αποτέλεσμα να φουσκώσει σαν μπαλόνι, να μη ξέρουμε τι να κάνουμε, Είχαμε κρατήσει επικοινωνία με τον τελευταίο καρδιολόγο που έδωσε κ τα φάρμακα, Ο γιατρος στο τηλεφωνο να λεει οτι δεν είναι τιποτα θα ουρίσει και θα ειναι εντάξει, πέρασαν 2-3 μέρες ενω ακολουθήσαμε πιστά την αγωγή, Οπότε χειροτέρεψε.Δεν μπορούσα να το μετακινήσω, ετσι ζητήσαμε να έρθει σπιτι να το δει γιατι ηταν αδυνατον να βγει σερνότανε και δεν μπορουσε ο γιατρος να κανει τον κόπο, μόνο να πάμε εμεις στην άλλη άκρη της αθήνας και καταληξαμε να τρέχουμε μεσα στα μεσανυχτα σε 24 ωρο κτηνιατριο στον Σταυρόπουλο που χωρίς εξετάσεις,
( ενα σωρο, και χωρις το ιστορικο κατευθείαν ο γιατρος κατάλαβε τι έχει και μας το είπε επιτόπου, μας το επιβεβαιωσε με απλή ακτηνογραφία της πλάκας και λίγα ακροαστικά με κάθε λεπτομέρια. Ηθελα να βαρέσω το κεφάλι μου στον τοίχο. Μα είναι δυνατόν, 4 Γιατροι με ενα σωρο εξετάσεις, τόσες εβδομαδες να γινει όλο αυτό, και ο άλλος με μια απλή ακρόαση να μας πει λεπτομερός τα πάντα, ούτε καν είχε δεί το ιστορικό ακόμα. τζάμπα ταλαιπωρία, όμως ήταν αργά.) εκανε μια απλή ακτηνογραφία μόνο απλα για να επιβεβαιωθει, προσπάθησε να κάνει οτι μπορει ο άνθρωπος αλλα δυστηχώς..... Μας είπε μπας και κάναμε μια τελευταία προσπάθεια σε κληνική αλλα αυτό μόνο ταλαιπωρία θα έφερνε και μόνο μια μικρή παράταση ζωής και τίποτα άλλο. Εγινε μπαλονι απο εσωτερικη αιμοραγια, σηκωτια πνευμονια καρδια στομαχια όλα. Τελικά το σκυλί το έχασα στην αγκαλιά μου. Θα τους έδινα τα πάντα για να το έκαναν καλα, ομως φταίω που περίμενα τόση αναμονη για μια ψυχή. απο τότε τους καταριέμαι που χάσαμε τόσο χρόνο. Ασπρίσανε τα μαλλιά μου μέσα σε μια μέρα. Έκτοτε αποφάσισα να δώσω αγάπη σε αδεσποτάκι , που το ξέρω οτι το μωρό μου μας βλέπει απο εκεί ψηλά και χαίρεται....

Ευχομαι να μη το περάσει κανείς αυτο.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Φλάφη


Φλάφη

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2012
89
32
Δυστυχώς ο Πειραιάς έχει θέμα ... προσωπικά πηγαίνω Σαλαμίνα στην κα Δαρζέντα αλλά πρέπει οπωσδήποτε να βρω εδώ γύρω γιατί όλο και κάτι τυχαίνει με την μικρή.
Η εμπειρία μου από τον κ. Μυκωνιάτη είναι μέτρια, στο ένα μου σκυλάκι ήταν η διάγνωση του μια χαρά, μας καθοδήγησε και όλα πήγαν περίφημα. Όμως, σε μία άλλη περίπτωση δυστυχώς η θεραπεία που πρότεινε ήταν όχι μόνο μη αποτελεσματική αλλά από ένα σημείο και μετά επιβλαβής για τη μικρή. Ίσως έτυχε, είναι αξιαγάπητος σαν άνθρωπος, αγαπάει τα ζώα οπότε δεν είμαι σίγουρη ...ωστόσο δεν θα ξαναπήγαινα...

Για την κτηνιατρική πάλι τι να πω ... υστερίες, να μην μπορούν να βρουν φλέβα σε σκυλάκι 4 κιλών να το χουν κατατρυπήσει, μου γύρισε το μάτι ανάποδα, πανάκριβη επίσης.

Δεν γνωρίζω πραγματικά πού να πάω.
 


archodea

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2009
870
770
Πειραιάς
Ο κύριος Σταυριανάκης όντως αν κ τν γνώρισα πολύ αργά για τ προηγούμενο μου σκύλο. Μου άφησε τν εντύπωση έμπειρος, υπεύθυνος κ αγαπά τ ζώα (έτρεξε για μένα 12 τ μεσάνυχτα). Από εμπειρία από κτηνιάτρους με όνομα ή δίχως πιστεύω ότι τ σκύλο μας τν διαβάζουμε καλά, έτσι διατηρώ καλή επικοινωνία μ τ γιατρό μου , όμως παράλληλα παρατηρώ κ τ σκυλιά μου για τ παραμικρό
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.121
Μηνύματα
895.905
Μέλη
19.935
Νεότερο μέλος
Markela@