Καλό μεσημέρι.(Αγ Βερνάρδου)


mirsini

Well-Known Member
29 Μαρτίου 2009
46
0
Kαλό μεσημέρι.Είμαι η Μυρσίνη και έχω ένα σκυλάκι Αγ Βερνάρδου τον Bari.
Είναι 13 μηνών και τον έχω μαζί μου από 50 ημερών.:)
 












foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Bari δεν λέγανε τον πιο διάσημο Αγ.Βερνάρδο που είχε σώσει τους περισσότερους ανθρ'ωπους πάνω στις Άλπεις;:confused:
 








mirsini

Well-Known Member
29 Μαρτίου 2009
46
0
Έχω φωτογραφίες αλλά δεν ξέρω πως να τις ανεβάσω εδώ, θα ρωτήσω τον αδελφό μου.;)
 






scooby doo

Well-Known Member
25 Φεβρουαρίου 2009
612
3
Ναύπλιο-Αθήνα
Bari δεν λέγανε τον πιο διάσημο Αγ.Βερνάρδο που είχε σώσει τους περισσότερους ανθρ'ωπους πάνω στις Άλπεις;:confused:
Μικρή είχα ένα βιβλίο "Τα σκυλιά του Αγίου βερνάδου" που ο σκυλοπρωταγωνιστής ήταν ο Μπάρυ που υποτίθεται ότι ήταν απόγονος αυτού του μπάρι που λές!!!;)
 




Promitheas

Well-Known Member
9 Ιουνίου 2008
2.554
2
Γέρακας
Bari δεν λέγανε τον πιο διάσημο Αγ.Βερνάρδο που είχε σώσει τους περισσότερους ανθρ'ωπους πάνω στις Άλπεις;:confused:
Σωστά ο Barry... ο Σκύλος του Αγίου Βερνάρδου ο οποίος φέρεται να έσωσε περισσότερες από 50 ζωές (μερικοί λένε και 100). Υπάρχει μνημείο του ακριβώς είσοδο του Κοιμητηρίου Σκύλων (Cimetière des Chiens) στο Παρίσι, ενώ το σώμα του διατηρείται ταριχευμένο στο Μουσείο Φυσικής Ιστορίας της Βέρνης.

Καλωσόρισες!:)
 


harley

Well-Known Member
6 Οκτωβρίου 2008
126
0
.Είμαι η Μυρσίνη και έχω ένα σκυλάκι Αγ Βερνάρδου τον Bari.
Είναι 13 μηνών . :)
καλως ηρθες. τωρα λες σκυλακι τον:rolleyes: σκυλαρο δεν παει νομιζω :p
 


mariettou

Well-Known Member
14 Μαρτίου 2009
314
1
Glasgow, UK
Γεια σου Μυρσινη! Εχω μια φιλη που ειναι ερωτευμενη με τα Αγ. Βερναρδου, αν θες βαλε καμια φωτο να της δειξω τον Μπαρυ σου! :D
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.118
Μηνύματα
895.870
Μέλη
19.929
Νεότερο μέλος
mariamaraki