Καλώς σας βρήκαμε! (Σπίθας+rick)


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Καλησπέρα σε όλους και όλες!
Νά'μαστε και μεις νέα μέλη του Forum!
Είμαι ο Χρήστος από την Πάτρα με τον Beria που είναι Black Russian Terrier, 2 ετών.
Ευχαριστώ την φίλη Ναυσικά (από το Τέννις Club(!)) που με προσκάλεσε στην "παρέα" σας!
Θα χαρώ τις συνομιλίες μας και την ανταλλαγή απόψεων!
Καλώς σας βρήκα λοιπόν!
Καλώς όρισες :)
Μπορείς να ανοίξεις ένα νέο θέμα να μας συστηθείς και να μας παρουσιάσεις τον Beria εδώ: http://www.dogforum.gr/community/forums/Εμείς-και-τα-σκυλιά-μας.13/
upload_2014-7-9_16-43-7.png αφού πρώτα διαβάσεις αυτό: http://www.dogforum.gr/community/threads/Προς-τα-νέα-μέλη.13435/
 
  • Like
Reactions: ioanna a








D

Deleted member 14614

Guest
Άρχοντας ο Σπίθας, έχει πιάσει το νόημα της ζωής!! :whistle:
Προσοχή στον ήλιο, με ρέγουλα η ηλιοθεραπεία, περιορισμένες ώρες έκθεσης το παιδί στον ήλιο ! :p
Πίστεψέ με, πιο πολύ ήλιο φάγαμε εμείς... Αυτός είχε ξαπλώσει στην ψάθα μετά το μπάνιο...:LOL:
 
  • Like
Reactions: Pitsinaki




D

Deleted member 14614

Guest
Ευχαριστούμε! χαχα
Όχι, το αντίθετο θα έλεγα ghelly μου... Έπειτα από πειραματισμούς, καταλήξαμε απόλυτα στο συμπέρασμα ότι οτιδήποτε φάει εκτός ξηράς τροφής, είναι πιθανό να τον πειράξει. Για σνακ, επιβράβευση, κλπ μόνο κροκέτες.
Και από ξηρά, δεν πρέπει να περιέχει χοιρινό ή κοτόπουλο, γιατί έχει δυσανεξία. Τη Cibau με αρνί του δίνω!
 
  • Like
Reactions: ghelly










D

Deleted member 14614

Guest
Δυστυχώς, μπήκαμε κι εμείς στο κλαμπ της επιληψίας...
Ακόμα είμαστε σε προστάδιο, δεν έχει κάνει κανονική επιληπτική κρίση, αλλά έκανε ένα ξέσπασμα όπου δαγκωνόταν σε ένα συγκεκριμένο σημείο και έτρεχε σαν δαιμονισμένος μέσα στο σπίτι, όπου χτυπούσε σε πόρτες, ντουλάπες, κλπ. 2 γιατροί έχουν αποφανθεί περί επιληψίας, άρα λογικά αυτό είναι. Το ζήτημα είναι ότι ο ένας υποστηρίζει ότι πρέπει να ξεκινήσει φαρμακευτική αγωγή κι ο άλλος όχι.
Το χειρότερο είναι να βλέπεις τον σκύλο σου να φέρεται αλλοπρόσαλλα και να μην μπορείς να κάνεις τίποτα...
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.552
6.984
Όχι ρε συ... Υπάρχει προ-στάδιο? Είχα την εντύπωση ότι γεννιέσαι επιληπτικός (με κρίσεις από μικρός κτλ).
Τι να σου πω, περαστικά δεν έχουν νόημα. Να πας και σε 3ο γιατρό μάλλον γιατί είναι σημαντικό το αν θα ξεκινήσει αγωγή ή όχι..
Πφφ... στεναχωρέθηκα...
 




D

Deleted member 14614

Guest
Όχι ρε συ... Υπάρχει προ-στάδιο? Είχα την εντύπωση ότι γεννιέσαι επιληπτικός (με κρίσεις από μικρός κτλ).
Τι να σου πω, περαστικά δεν έχουν νόημα. Να πας και σε 3ο γιατρό μάλλον γιατί είναι σημαντικό το αν θα ξεκινήσει αγωγή ή όχι..
Πφφ... στεναχωρέθηκα...
Η επιληψία είναι είτε ιδιοπαθής, είτε προκαλείται από κάποιο μικρόβιο στον εγκέφαλο (αν το έχω καταλάβει καλά αυτό), είτε από καρκίνο. Ελπίζουμε να είναι το πρώτο. Αλλά όχι, εκδηλώνεται, αν δεν κάνω λάθος μέχρι την ηλικία των 5 ετών.
Σίγουρα θα πάω, γιατί έχω βαρέσει διάλυση, δεν έχω ιδέα με αυτό το πράγμα.
Πόσο κράτησε;
Έτρεμε κιόλας;
Δεν έχω ξανακούσει για τέτοιο επεισόδιο επιληψίας.
Περίεργο...
Βασικά, επί μήνες δαγκωνόταν σε ένα σημείο με έναν βίαιο τρόπο για λίγα δευτερόλεπτα. Νόμιζα ότι ήταν κάποια αλλεργία. Τελικά, μου είπε ο γιατρός ότι είναι επιληπτικό σύμπτωμα.
Ξαφνικά, μια μέρα έκανε αυτά που έγραψα παραπάνω. Δεν έτρεμε, αλλά ανάσαινε πάρα πολύ γρήγορα επί ώρες. Ο...παροξυσμός κράτησε πάνω από 10λεπτο. Αλλά του συνέβη 2-3 φορές, με μικρότερη διάρκεια. Σήμερα, έπειτα από 2 μέρες, είναι αρκετά καλά...
 
  • Like
Reactions: Yorkaddict


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Εκεί που δαγκωνεται τι έχει;
Φαίνεται κάτι; Σε ποιο σημείο είναι;

Μήπως κάτι έχει εκεί που τον ενοχλεί, το δάγκωσε παράξενα και από τον πόνο πετάχτηκε;
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.885
Οχι ρε γαμώτο :(

Νομίζω κι εγώ, να πας και σ'έναν τρίτο. Να βρεις τουλάχιστον δύο, που να συμφωνούν. Δεν ξέρω κιόλας. Δύσκολο. Εύχομαι να βγάλετε γρήγορα άκρη και όλα να πάνε, όσο καλύτερα γίνεται. Που πολύ το πιστεύω κιόλας, δηλαδή (y)
 




Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Χωρίς να ξέρουν όμως!
Μην πεις δλδ πως οι άλλοι σου είπαν πως είναι επιληψία.
Να κάνουν μόνοι τους την διάγνωση με βάση τα συμπτώματα.

Θυμάσαι ποτέ ξεκίνησε;
Μπορείς να το συνδέσεις με κάτι συγκεκριμένο;
Τι αμπουλα φοράει;
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.821
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU