Καλώς σας βρήκα και γω έστω και μ΄αυτό τον τρόπο


chris6060

Member
31 Μαρτίου 2013
8
0
Δυστυχώς δεν τα καταφέραμε...μέσα σε δύο μέρες πέθαναν όλα...είχαν αρχίσει να πρήζονται οι κοιλιές τους ....δεν έτρωγαν ....δεν έκαναν κακα παρόλο που κάναμε στη κοιλιά απαλό τρίψιμο με βρεγμένο βαμβακερό ύφασμα...
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.817
5.047
patra
grdane.blogspot.com
κριμα... ελπιζω η μικρη να μην το πηρε πολυ βαρια...
μια κι εγινε η αρχη σως θα ηταν καλο να κοιταξετε σε καποια φιλοζωικη μην βρειτε κανα χαριτωμενο κουταβι...
η μικρη θα ειναι πολυ ευτυχισμενη,.....
 


kaisaras90

Member
21 Απριλίου 2013
20
0
καλησπερα!οσο αναφορα τα κουταβακια λιγων ημερων μια ειναι η λυση..το λεω εκ πειρας γιατι γω μεγαλωσει πολλα νεογεννητα κουταβια .η τα εβρισκα πεταμενα η γενναγε η σκυλιτσα μου και δεν ειχε γαλα..υπαρχει μπιμπερο ειδικο με πολυ μικη θυλη στο πετ σοπ και ειδικο γαλα για κουταβια.αυτο μονο αν ειναι μικροσωμα δοτι αν ειναι μεγαλοσωμη ρατσα θα χρειαστει κανονικο μπιμπερο μωρου μονο με στογγυλη πιπιλα..με αυτη ταιζω το δικο μου τωρα..απλα να βοηθησω ηθελα!ευχαριστω
 




kaisaras90

Member
21 Απριλίου 2013
20
0
mareco απαντησε μου αν θες....γιατι δεν αφηνουμε ποτε την σκυλιτσα μας να γεννησει?στον γιατρο που τον ρωτησα μου ειπε οτι δεν υπαρχει προβλημα αρκει να μην την αφησω πανω απο 3 φορες και αυτο σε μακρα χρονικα διαστηματα φυσικα..επισεις δεν την αφησα μονη ημουν διπλα της κ τις δυο φορες οπως και στην πρωτη γεννα της αλλης σκυλιτσας μου.πιστευω πως εχουν και εκεινα το δικαιωμα να νιωσουν αυτο το συνασθημα.να γινουν μανουλες.εννοειτε πως ειμαι εναντια σε μερικους (μαλλον πολλους)που βλεπουν τα ζωα ως εμπορευμα και βαζουν να γεννανε για να κερδιζουν χρηματα.σε καμια περιπτωση.εγω εχω κρατησει 2 κουταβια απο τις γεννες γιατι θελω να εχω απογονους των σκυλιων μου γιατι οταν γερασουν και φυγουν απο κοντα μου θελω να εχω τον απογονο του πρωτου μου σκυλου.πες με τρελη αλλα δεν νομιζω οτι εκανα κατι κακο.....
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.655
19.889
Δεν θα σε πω τρελλή. Θα σε πω, ανενημέρωτη και θα σε συμβουλεύσω να αλλάξεις γιατρό. Μέγα λαμόγιο ο τύπος. Η...ακόμη χειρότερα...εντελώς άσχετος.

Γιατι ΔΕΝ ζευγαρώνουμε τα σκυλιά


Αγαπητέ εκτροφέα της πίσω αυλής:

Θέλω να ζευγαρώσω το σκυλάκι μου...



Είναι εντελώς απαράδεκτο, σε μια χώρα που μαστίζεται από αδέσποτα, να υπάρχουν ιδιοκτήτες που ζευγαρώνουν τα σκυλιά τους, για να...χαρούν την μητρότητα. Αν είναι δυνατόν :mad:
 


kaisaras90

Member
21 Απριλίου 2013
20
0
δεν διαφωνω σε αυτα που λες..εχω βρει παρα πολλες φορες σκυλακια στον δρομο οπως πολλοι απο μας πιστευω και τα εχω φροντησει και με μπιμπερο ακομα προκειμενου να μεγαλωσουν και να τα δωσω σε υπευθυνα ατομα να τα υοθετησουν.ενα κανις-γκριφον την λιζα που ειχα(τωρα το εχει η αδερφη μου που μετακομησε γιατι της ειχε αδυναμια)το βηκα στον καδο ..πεταξα την τσαντα μεσα στον καδο και ακουσα κλαμα.χωθηκα ολη μεσα για να το πιασω.δεν νομιζω οτι εκανα κατι κακο για να με κατακρινεται.οσο για τον κτηνιατρο μου δεν ξερω καλος φαινοταν..τι να πω ισως εχεις δικιο
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Πολλα deja vu τωρα τελευταια εδω μεσα...Κτηνιατρος ο οποιος σου λεει να κανεις το μεγιστο 3 γεννες αλλα παραπανω πειραζει??Δηλαδη αυτα τα 15 το λιγοτερο κουταβια που θα γεννηθουν τα σκεφτηκε καθολου???
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22