Καλώς σας βρήκα ( yorkshire terrier )


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.663
19.901
Προτείνω να μην υπάρξει συνέχεια στον διάλογο Grifos/theogoniakennel και να λήξει εδώ αίσια, για να συνεχιστεί το θέμα του Φώτη.
Αν υπάρξει συνέχεια, θα διαγραφεί ;) και...kokoni φύγε επιτέλους...:p
 


Φώτης

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2011
52
0
απο πέτσοπ το πήρε ;)
Μέσα επεσες, με έκανες να τον πάρω τηλέφωνο στις διακοπές του.Έχει μάθει (τώρα είναι αργά) τι λάθος αγορά έκανε.Έδωσε 470€!
Του είπα κι εγω για τα puppy mills και του έκανα την καρδιά περιβόλι
 


russellKind

Well-Known Member
14 Ιουνίου 2010
948
4
Ναι τα διάβασα, ο κύβος εριφθει ΘΕΛΩ YORKSHIRE!
Εσύ δεν κατάλαβα μετανοιωσες για την επιλογή σου στη φυλή;
Γνώμη μου πάντως είναι οτι μου ακούγεται κάπως υπερβολικό να λέμε,την πάτησα/έκανα λάθος κτλ που πήρα αυτή τι φυλή.
Περνουμε πάντα αυτό που μας αξίζει,όσο για το σκύλο, να μην λέω μεγάλα λόγια,είναι σαν νέο μέλος της οικογένειας.
Αυτό για μένα σημαίνει αγάπη,φροντίδα,προστασία,εκπαίδευση,παιχνίδι,σεβασμός.

Σχετικά με το δικο σου jack russel φίλος μου εχει το ίδιο και είναι πολύ διαφορετικός.Αλλά είμαι σίγουρος και ο φίλος μου είναι διαφορετικός απο σένα ;-)

Ωπα,πηρες φορα και εβγαλες λαθος συμπερασματα!Θες YORKSHIRE!!!Το καταλαβαμε,γιατι το γραφεις με κεφαλαια? Δικαιωμα σου να θες και κροκοδειλο! :D
1)Δεν μετανοιωσα καθολου γιατην ρατσα που πηρα.:)
2)Που ειδες να γραφω-Την πατησα,εκανα λαθος?:confused:
3)Ξερεις αν τον εχω σαν μελος της οικογενειας?Σου λυνω την απορια λοιπον και σου λεω ΝΑΙ Και με το παραπανω!:)
4)Οσο για το παιρνουμε παντα οτι μας αξιζει θα διαφωνησω.Υπαρχουν ατομα που εχουν σκυλο αλλα δεν τους αξιζει.
Με τα τελευταια μου γραφομενα εννοω οτι μπορει να σε κουρασει 1 δραστηριος σκυλος και οτι μπορει να εχεις ξεγελαστει απο το μικρο μεγεθος του,αλλα δεν καταλαβες και παρερμηνευσες.
Στην τελευταια σου παραγραφο λες το ιδιο πραγμα 2 φορες σε 2 προτασεις.Που αποσκοπει αυτο,θες να πεις κατι για εμενα?Μηπως γνωριζομαστε και δεν το ξερω?Μηπως στην 1η προταση ηθελες να γραψεις διαφορετικο και οχι διαφορετικος εννοωντας τον σκυλο?
Το ξερω οτι ειμαστε διαφορετικοι μεταξυ μας,προσωπικα δεν θελω να μοιασω σε καποιον :)
 


Φώτης

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2011
52
0
Το έγραψα με κεφαλαία για να γίνει εντώνος κατανοητό απο όποιον το δει και αφού διαβασες 20 σελίδες θα είδες πόσες φορές μου πρότιναν να πάρω άλλη φυλή και οτι δεν κάνει κτλ κτλ :)

1) Σε ρώτησα αν μετάνοιωσες, και αναφέρθηκα χωρίς να μιλάω προσωπικά σε εσένα.
2) Δεν είδα απο σένα την πάτησα/κάνω λάθος, είδα όμως απο σένα μια εκπληξη ως προς την συμπεριφορά του σκύλου, σωστά;
3) Δεν σε ρώτησα αν τον έχεις μέλος της οικογένειας σου και δεν έχω την περιέργεια να μάθω,καλώς τον έχεις.Μια προσωπική μου άποψη κατέθεσα (εξ' άλλου για αυτό υπάρχουν τα φόρουμ).
4) Η άποψη σου είναι σεβαστή.

Πράγματι απο τα τελευταία σου λόγια διαπιστώνω κι εγώ μια έκπληξη σου ως προς την συμπεριφορά του σκύλου.Δεν θέλησα ποτέ ένα σκύλο έπιπλο, σε κατάλαβα.
Δεν κατάλαβες τι λέει η τελευταία παράγραφο,ξανα διάβασε την προσεχτηκά διότι δεν υπονοώ κάτι για σένα προσωπικά,δεν σε ξέρω άλλωστε.
Θα στο πω αλλιώς, και σκύλος και ιδιωκτήτης είστε διαφορετικοί, φαινομενικά ίδιο σκυλί αλλά αλλιώς τα υπόλοιπα.

Στην τελευταία σου πρόταση αποδέχεσαι ότι είστε διαφορετικοί με τον φίλο μου,ποιος ο λόγος λοιπόν και δεν κατάλαβες τι εννοώ στην δική μου τελευταία παράγραφο.
Μάλλον έχουμε μπερδευτεί και οι δύο τώρα :p
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Εγώ να πω απλά ότι οπουδήποτε έχω διαβάσει κάτι για τα γιορκι, έλεγε ότι δεν είναι κατάλληλα για παιδιά. Φαντάζομαι θα το έχεις διαβάσει κι εσύ. Γι`αυτό επιμένουμε όλοι τόσο πολύ ότι διαλέγεις λάθος φυλή. Εύχομαι ολόψυχα να μην το μετανιώσεις (και δε θα γίνει αν το πάρεις απόφαση και δουλέψειις πολύ και σωστά με το σκύλο σου)
Έχεις πολύ δουλειά μπροστά σου να μάθεις τα παιδάκια σου να σέβονται ΠΟΛΥ τα όρια του σκύλου, ώστε να μη νιώσει ο σκύλος την ανάγκη να τα διορθώσει.

Ο εκτροφέας αλήθεια τι είπε όταν είπες ότι έχεις 2 τόσο μικρά παιδάκια?
 


katerina116

Well-Known Member
23 Μαρτίου 2010
677
2
Nicosia ,Cyprus
mayasfriends.blogspot.com
Δεν κανει το yorkshire για μικρα παιδια ,γιατι παρ'ολο που ειναι μικρο μη νομιζεις οτι αν δαγκωσει τη κορουλα σου δε θα πονεσει ...
Το καταλαβαινω οτι απο εμφανιση σε τραβηξε ,γιατι οπως και να το κανουμε ειναι απο τις πιο ομορφες φυλες...αλλα για να ειναι τοσο ομορφα δε μπορεις να φανταστεις τι περιποιηση θελει το μαλλι...
Εχει τοσες πολλες φυλες στις οποιες μπορεις να εχεις εμπιστοσυνη με τα παιδια σου ...Δεν λεω οτι τα παιδια σου δε ξερουν να σεβονται τα σκυλακια αλλα οσο να πεις ειναι πολυ μικρα και πολλες φορες δε ξερουν ποση δυναμη βαζουν ουτε καταλαβαινουν ποτε πρεπει να αφηνουν το ζωντανο σε ησυχια ... Τωρα οπως νομιζεις...απλα ηθελα να στο πω κ εγω που τωρα εχω το 2ο γιορκσαιρ μου . Ναι παιζει με τα παιδακια που συνανταμε και με τα ανηψια μου κτλ αλλα θελει πολυ προσοχη ωστε να βαζω στη θεση τους ειτε το τετραποδο ειτε το διποδο μωρο . Συνεχης επιτηρηση . Ενω η Ζαιρα μου ειναι πολυ πιο καλοβολη(γενικως). παρ'ολο που ειναι μικροσωμη, δεχεται πολυ περισοτερα και δεν αγριευει στα μωρα,ισα ισα κανει τρελες χαρες . Κριμα που δεν ειναι ρατσα να σου την συστηνα :D
 


Φώτης

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2011
52
0
Ο εκτροφέας έχει τρείς κόρες,η μικρότερη είναι 6 ετών.Είχε και αυτός μικρά παιδιά όταν πρωτοασχολήθεικε με τα γιορκι.
Το μόνο που μου συνέστησε είναι να πάρω τον gagster γιατί θα φτάσει το μέγιστο βάρος περίπου τα 3 κιλά και θα είναι καλύτερα από ένα γιορκι των 2 κιλών "εύθραστο" απέναντι στα παιδιά.
Ρε 'συ Λάρα αύριο θα είμαι εκεί.Θα κάτσουμε να τα δούμε και να μας δούνε τα σκυλάκια.Αν δεν δώ το περιβάλλον του εκτροφέα τους γονείς του σκύλου και την αντίδραση του σκύλου απέναντί μας δεν προεξοφλώ τίποτα.
Έχω διαβάσει τόσα, δεν είναι επιθετικό απέναντι στα παιδιά αλλά δεν αντέχει την πίεση απο τα παιδιά και γενικότερα απο κανέναν.
Πιστεύω για την δική μου οικογένεια κάνω σωστή επιλογή.
Είχαμε φίλης γιορκι το περασμένο Πάσχα και δεν είδα καμία επιθετικότητα στα παιδιά απεναντίας είχε όρεξη για παιχνίδι.
Θα κάνω ότι μπορώ να μας μάθει ο σκύλος και να μπεί ομαλά στην οικογένεια.
 


Φώτης

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2011
52
0
Δεν κανει το yorkshire για μικρα παιδια ,γιατι παρ'ολο που ειναι μικρο μη νομιζεις οτι αν δαγκωσει τη κορουλα σου δε θα πονεσει ...
Το καταλαβαινω οτι απο εμφανιση σε τραβηξε ,γιατι οπως και να το κανουμε ειναι απο τις πιο ομορφες φυλες...αλλα για να ειναι τοσο ομορφα δε μπορεις να φανταστεις τι περιποιηση θελει το μαλλι...
Εχει τοσες πολλες φυλες στις οποιες μπορεις να εχεις εμπιστοσυνη με τα παιδια σου ...Δεν λεω οτι τα παιδια σου δε ξερουν να σεβονται τα σκυλακια αλλα οσο να πεις ειναι πολυ μικρα και πολλες φορες δε ξερουν ποση δυναμη βαζουν ουτε καταλαβαινουν ποτε πρεπει να αφηνουν το ζωντανο σε ησυχια ... Τωρα οπως νομιζεις...απλα ηθελα να στο πω κ εγω που τωρα εχω το 2ο γιορκσαιρ μου . Ναι παιζει με τα παιδακια που συνανταμε και με τα ανηψια μου κτλ αλλα θελει πολυ προσοχη ωστε να βαζω στη θεση τους ειτε το τετραποδο ειτε το διποδο μωρο . Συνεχης επιτηρηση . Ενω η Ζαιρα μου ειναι πολυ πιο καλοβολη(γενικως). παρ'ολο που ειναι μικροσωμη, δεχεται πολυ περισοτερα και δεν αγριευει στα μωρα,ισα ισα κανει τρελες χαρες . Κριμα που δεν ειναι ρατσα να σου την συστηνα :D
Χτύπα κι άλλο θα το αντέξω ! Θ.Πετρέλης :)

Να ρωτήσω ρε παιδιά , έχω μικρά παιδιά κάνει να πάρω γιορκι; :p

υ.γ. ασε που αν δαγκώσει την κόρη μου θα μας κάνει καλό γιατί πρέπει κάποιος να της μάθει να σέβεται την υπομονη των άλλων.
 
Last edited:


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
όχι φυσικά και δεν είναι επιθετικό! Και φυσικά είναι πολύ ορεξάτο για παιχνίδια!
Άλλο επιθετικό και άλλο μη ανεκτικό :)

Απλά λέμε την άποψή μας. Δεν έχουμε κάποιο κέρδος να σε εμποδίσουμε ή να σε προτρέψουμε να πάρεις γιόρκι ή οτιδήποτε άλλο σκύλο θες. :)
 


russellKind

Well-Known Member
14 Ιουνίου 2010
948
4
Το έγραψα με κεφαλαία για να γίνει εντώνος κατανοητό απο όποιον το δει και αφού διαβασες 20 σελίδες θα είδες πόσες φορές μου πρότιναν να πάρω άλλη φυλή και οτι δεν κάνει κτλ κτλ :)

1) Σε ρώτησα αν μετάνοιωσες, και αναφέρθηκα χωρίς να μιλάω προσωπικά σε εσένα.
2) Δεν είδα απο σένα την πάτησα/κάνω λάθος, είδα όμως απο σένα μια εκπληξη ως προς την συμπεριφορά του σκύλου, σωστά;
3) Δεν σε ρώτησα αν τον έχεις μέλος της οικογένειας σου και δεν έχω την περιέργεια να μάθω,καλώς τον έχεις.Μια προσωπική μου άποψη κατέθεσα (εξ' άλλου για αυτό υπάρχουν τα φόρουμ).
4) Η άποψη σου είναι σεβαστή.

Πράγματι απο τα τελευταία σου λόγια διαπιστώνω κι εγώ μια έκπληξη σου ως προς την συμπεριφορά του σκύλου.Δεν θέλησα ποτέ ένα σκύλο έπιπλο, σε κατάλαβα.
Δεν κατάλαβες τι λέει η τελευταία παράγραφο,ξανα διάβασε την προσεχτηκά διότι δεν υπονοώ κάτι για σένα προσωπικά,δεν σε ξέρω άλλωστε.
Θα στο πω αλλιώς, και σκύλος και ιδιωκτήτης είστε διαφορετικοί, φαινομενικά ίδιο σκυλί αλλά αλλιώς τα υπόλοιπα.

Στην τελευταία σου πρόταση αποδέχεσαι ότι είστε διαφορετικοί με τον φίλο μου,ποιος ο λόγος λοιπόν και δεν κατάλαβες τι εννοώ στην δική μου τελευταία παράγραφο.
Μάλλον έχουμε μπερδευτεί και οι δύο τώρα :p
1)Με ρωτησες και απαντησα :)
2)Λογικο ειναι οτι σου εκανε εντυπωση γιατι δεν το διατυπωσα σωστα,ισως υπερβολικα.Ειναι ο 1ος μου σκυλος και ειναι απο τις δυσκολες μικροσωμες ρατσες και εφοσον δεν ειχα καμια εμπειρια αλλα και ουτε γνωσεις περι σκυλων δυσκολευτηκα τους πρωτους μηνες.Ειχα ομως και ελπιζω και τα επομενα χρονια αρκετο κουραγιο και ορεξη να μαθαινω. ;)
3)Δεκτο,ειχα την εντυπωση οτι αναφεροσουν σε εμενα :)
4) :)
Σχετικα με την τελευταια σου παραγραφο με τον τροπο που την διατυπωσες νομιζα οτι υποννοουσες οτι δεν ειμαι καταλληλος ιδιοκτητης ανταξιος του σκυλου που εχω αλλα ο φιλος σου οτι ειναι.
Επισης δεν καταλαβα γιατι εγραψες την τελευταια αυτη παραγραφο,σαν να μην κολλαει στο υπολοιπο θεμα...:confused:

Υ.Γ. Ο γραπτος λογος παρεξηγειται,ειτε λιγο ειτε πολυ...:)
 






cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
Φώτη,με το καλό να πάρεις το νέο σου κουτάβι!!Εύχομαι αύριο να πάνε όλα καλά και να τον έχετε στην αγκαλιά σας στο νέο του σπίτι!!!:)Περιμένουμε μπόλικο φωτογραφικό υλικό!!:D

Ρε παιδιά ο άνθρωπος θα αποκτήσει το κουτάβι του απο εκτροφέα όπως πρέπει!!!Έχει πάρει την απόφαση του,έχει μελετήσει αυτή τη φυλή και βλέπει πως του ταιριάζει!!Επιπλέον έχει μιλήσει και με τον εκτροφέα και του έχει εξηγήσει την όλη κατάσταση,πως έχει 2 μικρά παιδιά κλπ κλπ.
Όλα αυτά είναι σωστά!!
Γιατί επιμένετε να του αλλάξετε γνώμη και γενικά το έχετε κάνει τόσο μεγάλο θέμα?
Άμα ο εκτροφέας πίστευε πως όντως αυτό το σκυλάκι δεν κάνει για τόσο μικρά παιδιά και γενικά δεν κάνει γι αυτή την οικογένεια τότε θα του έλεγε ο ίδιος να κοιτάξει για κάποια άλλη ράτσα και πως δεν κάνει γι αυτούς!
Δεν χρειάζετε να είστε τόσο απόλυτοι!!;)
 


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Είναι καθαρά θέμα χαρακτήρα γιόρκι στο πως θα συμπεριφερθεί μετά από "παιδικό πιλάτεμα".
Το αρσενικό γιόρκι που έχω είναι τέρας υπομονής, όσο και να του τραβάει τα αυτιά (που και που) η κόρη μου. Αντίθετα η θηλύκια είναι πιο τζόρας.
Και προέρχονται από την ίδια γέννα.
Από την άλλη αυτό δεν σημαίνει πως τα θηλυκά γιόρκι είναι πιο τσαντίλικα από τα αρσενικά... Δεν είναι δλδ ο κανόνας.
Ο προηγούμενος αρσενικός που είχα ήταν εξίσου μπορεί και περισσότερο τσαντίλας.

Για να σου δώσω να καταλάβεις πρακτικά τι σημαίνει, θα σου δώσω ένα παράδειγμα:
Θέλει ο μικρός σου να τον πάρει αγκαλιά πχ.
Αν τον πιάσει λίγο "λοξά" από τις μασχάλες, μπορεί να τα πάρει κρανίο - που λέμε - και να γυρίσει να τον δαγκώσει ή να γρυλίσει επιθετικά.

Το ίδιο μπορεί να συμβεί όταν παίζεις με ένα μπαλάκι και το πετάς για να στο γυρίσει.
Αμ δε που θα το γυρίσει
Θα πάει ο μικρός να του το πάρει για να συνεχίσει το παιχνίδι.
Εκεί θα έχουμε δράματα....Θα γίνει λίγο πόλεμος όπως καταλαβαίνεις...
Απλές καθημερινές ιστορίες.... :)
Αλλά δεν είναι ΟΛΑ τα γιόρκι έτσι.
Υπάρχουν και εξαιρέσεις

Σχετικά με τον καλλωπισμό, όντως θέλουν καθημερινό βούρτσισμα, συχνό μπάνιο, μαλακτικά, κοτσίδια κλπ κλπ. Αλλά αυτά είναι ευχάριστες ενασχολήσεις, ειδικά για κοριτσάκια.
Η δικιά μου τρελαίνεται :)

Κατα τα άλλα, είναι εξαίρετοι φύλακες, πολύ μα πολύ ζωηρά και αεικίνητα και θέλουν να περνάει το δικό τους. Απαξ και δεν τους κάνεις το χατήρι σε εκδικούνται.
Επιζητουν την ανθρώπινη παρουσία σε βαθμό να σε παίρνουν μονίμως από πίσω, να κοιμούνται πάνω σου, δεν τους αρέσει η μοναξιά και ίσως σε ταλαιπωρήσουν λίγο στο να μάθουν να κάνουν την ανάγκη τους έξω από το σπίτι.

Επίσης το φαγητό τους θέλει λίγο προσοχή, υπάρχουν κάποιες τροφές που τους πειράζει το στομαχάκι. Θα σε συμβουλέψει και ο εκτροφέας σχετικά.

Αυτά....
Με το καλό να τον αποκτήσεις ;)
 


Φώτης

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2011
52
0
Σας ευχαριστώ!
Απόψε δεν θα κλείσω μάτι:p.
Cathy πιστεύω οτι τις πρώτες μέρες θα είναι λιγο στεναχωρημένος που θα αποχωριστεί την φαμίλια του
Μόλις αρχίσουμε τα παιχνιδάκια θα τον κάνω φωτομοντελο!
Yorkaddict να χερεσαι την οικογένεια σου! πόσο χρονον είναι τα παιδιά σου;
Πόσο ήταν όταν αποκτήσατε τα γιορκι;Τα γιορκι πόσο ήταν όταν τα αποκτήσατε;
 


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Σε ευχαριστώ Φώτη. ;)
Να χαίρεσαι και συ την δική σου.

Η κόρη μου είναι 8 ετών και τα γιορκι 11.
Από 3 μηνών τα έχω.
Παρόλα τα χρόνια τους είναι πάρα πολύ δραστήρια και παιχνιδιάρικα. Μην ξεχνάς πως τα γιόρκι ζουν αρκετά παραπάνω από τα 15-16 χρόνια. Ξέρω περιπτώσεις γιόρκι που έζησαν 19, 20 ακόμα και 21 χρόνια.

Οταν γέννησε η γυναίκα μου τα γιόρκι ήταν 3 ετών. Μεγάλωναν μαζί με την μικρή μου, χωρίς κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα. Πάντοτε όμως τη συμβούλευα να μην το παρακάνει, να προσέχει μη πάει κόντρα στο πείσμα τους. Γιατί ειδικά η θηλυκή, είναι αρκετά πεισματάρα και τσαμπουκαλεύεται αν την τσιγκλίσεις. Αλλά όχι πάντα. Ανάλογα με τις στιγμές της.

Θεωρώ πως βάζοντας τις κατάλληλες βάσεις (εκπαίδευση), δείχνοντας στα παιδιά πως να συμπεριφερθουν στον πιτσιρίκο και επιβλέποντας στην αρχή το παιχνίδι παιδιών - γιόρκι, δεν θα έχεις πρόβλημα.
Απλά έχε στο πίσω μέρος του μυαλού σου πως ενδέχεται να είναι λίγο "τζόρας" ο μικρός :D
Χωρίς αυτό να σε προκαταβάλλει και να σε αποθαρρύνει.

Οταν έχεις νέα πες μας.
Εχω ακούσει πολύ καλά λόγια για τον συγκεκριμένο εκτροφέα.
Μακάρι να μου το επιβεβαιώσεις και εσύ και να χαρείς τον πιτσιρικά σου ;)
 
Last edited:


Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
Φώτη κλείσεις δεν κλείσεις μάτι, το πρωί να είσαι σε εγρήγορση. Επιμένω, πας να δεις τα σκυλιά κι όχι να πάρεις προκαθορισμένα ένα συγκεκριμένο. Δες όλα τα κουτάβια, αλλά να δεις οπωσδήποτε και τους γονείς και να έρθεις σε επαφή μαζί τους. Απ' τη μια εύχομαι αύριο να δούμε όμορφες φωτογραφίες και να μη δυσκολευτείς στην προσαρμογή κι ούτε να δυσκολευτεί κι εκείνο. Απ' την άλλη απαράβατη προϋπόθεση για τις φωτογραφίες είναι να έχεις πειστεί πως εσύ, τα παιδιά σου, η γυναίκα σου και το γιόρκι ταιριάζετε και θα ταιριάζετε για πολλά χρόνια στην ίδια εικόνα.
 


Φώτης

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2011
52
0
Καλησπέρα σε όλους

Σήμερα ίσως ήταν μία απο τις μεγαλύτερες μέρες της ζωής μου, σίγουρα δεν θα την ξεχάσω.Θα μπώ στο "ψητό" για να μην σας κρατάω σε αγονία.Εφυγα 8:10 περίπου από Σπάρτη και με 3-4 στάσεις για τους εμμετούς των παιδιών κατάφερα να φτάσω 12:00+ στα Καμμένα Βούρλα,τώρα που γράφω είμαι κυριολεκτικά εξαντλημένος.Δεν περιγράφετε με λόγια πόσο χαρούμενος όμως είμαι, σήμερα πήρα ίσως το καλύτερο δώρο μετά τον ερχομό των παιδιών μου. Όπως είχαμε πει μπήκαμε στο σπίτι της εκτροφέα και τρελαθήκαμε οικογενειακός!

Από παντού πεταγώντουσαν πανέμορφα γιόρκι να μας υποδεχτούν!Η κόρη μου ζούσε όνειρο!Η γυναίκα μου όλο χαμόγελο και εγώ έκπληκτος!Το μονο αρνητικό είναι ο μικρός μου γιός που θέλει μεγάλη προσοχή γιατί ζηλεύει και επιτήθεται...τα γιορκι κινδυνεύουν όχι αυτός.
Κάτσαμε μιλήσαμε αρκετή ώρα έχοντας αγκαλιά η κόρη μου τον φοβισμένο gangster,μου δείξανε τα χαρτιά του την αδερφή του την μητέρα του κτλ.Δεν μπορώ να πώ η εκτροφέας είναι μια κυρία που λατρεύει αυτό που κάνει. Μας είπε λεπτομέρειες για την φροντίδα του γιόρκι και μας συμβούλεψε αρκετά για την εκπαίδευση του.
Σχετικά με το γιόρκι που τελικά πήραμε είναι ο gangster, το σκυλάκι μου έδειξε λίγο πριν φύγουμε την αγάπη του με φιλάκια :) και σε όλη την διαδρομή της επιστροφής καθότανε δίπλα μου και ακούμπαγε στο χέρι μου.Τώρα είναι κοντά μου ταλαιπωρημένος και φοβισμένος με την όλη αλλαγή.Δεν θέλω να τον πιέσω για τις επόμενες μέρες,το καλό είναι ότι μου δείχνει πολύ καλό χαρακτήρα και τρομερά υπομονετικό.Έχω προετοιμάσει την κόρη μου και μέχρι στιγμής όλα πάνε καλά μαζί της,δεν ισχύει το ίδιο όμως με τον γιό μου που ζηλεύει και φοβάμαι μην του κάνει κακό.
Σήκωσα μερικές φωτογραφίες στο ImageShack,όπως είπα και πρίν το σκυλάκι είναι ακόμη φοβισμένο και δεν θα το πιέσω με τα φλάς.Για κάποιο λόγο δεν μπορώ να κάνω album εδώ στο φόρουμ.Αν δεν τα καταφέρω θα σας δώσω λινκ απο το ImageShack

υ.γ.Χρυσούλα σε ευχαριστώ δεν μπορώ να σου στείλω πμ είναι γεμάτο το inbox σου.
 


KaterinaAli

Well-Known Member
3 Ιουνίου 2010
618
1
Πατρα
Να τον χαιρεστε τον gangster!Να ζησετε πολλααα χρονια μαζι!Μονο λιγη προσοχη με τον γιο κ ολα θα πανε καλα!
 


agathe

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2011
3.265
114
Σπέτσες
Αν εξαιρέσεις λοιπόν την....ταλαιπωρία....Τέλος καλό όλα καλά....

Σας εύχομαι τα καλυτερότερα....
Να έχετε μια καλή ζωή και να σας ζήσει ο..."γκάνκστερ" (που να μην βγει όμως....όνομα και πράγμα...):D

Πάντα ευτυχισμένες στιγμές....(οικογενειακώς....και για τα δίποδα και για το τετράποδο....)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.135
Μηνύματα
896.081
Μέλη
19.947
Νεότερο μέλος
Isabelmysa