Καλώς σας βρήκα..!


tasos025

Well-Known Member
12 Απριλίου 2011
80
0
Ξανα γεια σας μετα απο καιρο!!! εχουμε κανει 4-5 μπανια με την ηρα και μας αρεσει παρα πολυ η θαλασσα.!! βεβαια δεν μπαινει μεσα αμα δεν μπω εγω αλλα οταν ειμαι εξω παιζει στα ρυχα μονη της. βεβαια και ξεπλενομαστε πολυ καλα μετα. αυτα απο τα νεα μας. η καινουργια μας κτηνιατρος μας ειπε να σταματησουμε την flatazor που τρωμε μαζι και τις βιταμινες και να παμε σε royal canin ή σε hills. την πρωτη την απεκλισα αμεσως γιατι οσο και να ειχα προσπαθησει πριν 2-3 μηνες δεν την τρωμε και μαλλον δεν μας αρεσει καθολου. ποια χιλς ειναι για τα γερμανικα? και μια ενδεικτικη τιμη για το 10κιλο εχουμε? σας ευχαριστω πολυ εκ των προταιρων.
 


tasos025

Well-Known Member
12 Απριλίου 2011
80
0
Παιδια η hills εχει καλοκαιρινη προσφορα -20%. Εγω χτυπησα την puppy large meal τη 12kg με 46€ (καπου εκει). Να ρωτησω και κατι αλλο. Οι σκυλοτροφες εχουν ημερομηνιες ληξεως; Τωρα με τη προσφορα σκεφτομουν να χτυπησω 2-3 τσουβαλια ακομα.
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Φυσικά και έχουν ημερομηνία λήξης! Τσέκαρέ την πριν "χτυπήσεις" τα τσουβάλια!
 




Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
κάπου πάνω στη σακούλα πρέπει να το γράφει, δεν ξέρω και σε ποιο ακριβώς σημείο το τυπώνει η κάθε εταιρεία :)
 


russellKind

Well-Known Member
14 Ιουνίου 2010
948
4
Τασο η Hills που εχω γραφει την ημερομηνια ληξης στο πισω μερος κατω κατω.
Να υπολογισεις τα τσουβαλια που θα παρεις να εχουν καταναλωθει απο τον σκυλο πριν ληξουν,παρε αυτα που εχουν την μεγαλυτερη ημερομηνια ληξης...
 




tasos025

Well-Known Member
12 Απριλίου 2011
80
0
του ειχατε κανει καθολου μαθημα στα puppies park πριν κανα 2μηνω? γιατι ειχα δει ενα ιδιο αλλα δεν ειμαι και συγουρη
πηγαίνουμε 2-3 φορές το μήνα αλλά δεν ορκίζομαι κιόλλας πως είμασταν εμεις!
 






tasos025

Well-Known Member
12 Απριλίου 2011
80
0
Παιδιά καλημέρα και καλο ΣΚ ναέχουμε. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος; Εδω και 3-4 μέρες η Ήρα μου έχει διάρροια. Αλλάξαμε πριν 3 εβδομάδες τροφή (σταδιακά βέβαι). Αυτές τις μέρες δεν έχει φάει κάτι παράξενο. Θα πάρω και την κτηνίατρο ένα τηλέφωνο αλλά κάθε γνώμη δεκτή.
 


mousouda

Well-Known Member
12 Αυγούστου 2011
112
39
12
Skilospito Ave.
Καλησπέρα σε όλους.. Σας διαβάζω μήνες τώρα σαν απλός επισκέπτης και μπορώ να πώ πως βοηθήθηκα αρκετά στην επιλογή του καινούργιου μου φίλου. Αποφάσισα να κάνω φίλο μου ένα καθαρόαιμο Γερμανικό ποιμενικό! Σαν μέλος τώρα πια θα ήθελα να σας πώ που έχω καταλήξει και να με βοηθήσετε αν όντως τα 600€ που μου ζητάει ο εκτροφέας (εκτροφέας γερμανικών ποιμενικών και μπόξερ μόνο) στη Παλλήνη για καθαρόαιμο κοριτσάκι αλλά χωρίς "χαρτιά" (pedigree δηλαδή) είναι καλά; Κάθε γνώμη ευπρόσδεκτη! Χαρηκά που σας βρήκα και ελπίζω να αλληλοβοηθιώμαστε όσο μπορούμε!
Καλημερα,
Κι εγω εδω και μηνες προσπαθω να γινω 'μητερα' ενος κουταβιου και συναντησα διαφορα τετοια θεματα.Με αποτελεσμα να ριξω απειρα ακυρα σε εκτροφεις (ο Θεος να τους κανει). Ο αλλος εμενα επειδη ηθελα θηλυκο και δεν ειχε διαθεσιμα στη γεννα του,ηθελε να μου δωσει απο τη γεννα ενος φιλου (και καλα) εκτροφεα απο Βουλγαρια!! Και σε καλη τιμη ελεγε μονο για μενα(για τα ωραια μου ματια-1 ωρα με ηξερε ο κυριος)Ε,βεβαια μην χασει το παραδακι του μεσολαβητη!
Τα πραγματα ειναι απλα και ξεκαθαρα. Οπως σε ολους τους τομεις,ετσι και σε αυτον,οταν ολα ειναι σωστα ειναι και ξεκαθαρα. Τα μισολογα και τα κουταβια κοψοχρονια σε τιμη ευκαιριας μολις τα ακους να διαβαζεις και τα μικρα γραμματα (που συνηθως θα σε κανουν να τρεξεις)!
Θελει ψαξιμο που δεν φανταζεσαι το θεμα..Εγω ειχα αγανακτησει σε καποιο σημειο,ειπα μαλλον δεν ειναι γραφτο να γινει,ΟΛΑ πανε στραβα..αλλα τελικα θελει πολυ υπομονη και επιμονη αν το θες πραγματικα. :)
Καλη επιτυχια! :)
 


fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
Καλο ειναι να παρεις και τον γιατρο να σου πει εκεινος τι θα κανεις ακριβως...αυτο που ξερω σιγουρα ειναι ρυζακι(λαπας) με κοτοπουλακι για να φτιαξει παλι το στομαχι!!!
Αλλα παρε ενα τηλ.τον γιατρο σου!!
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Παιδιά καλημέρα και καλο ΣΚ ναέχουμε. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος; Εδω και 3-4 μέρες η Ήρα μου έχει διάρροια. Αλλάξαμε πριν 3 εβδομάδες τροφή (σταδιακά βέβαι). Αυτές τις μέρες δεν έχει φάει κάτι παράξενο. Θα πάρω και την κτηνίατρο ένα τηλέφωνο αλλά κάθε γνώμη δεκτή.
Ο γιατρός θα σε κατατοπισει για το πρόβλημα, ενδέχεται όταν έφτασε να τρώει μόνο την νέα τροφη να άρχισε τις διαροιες; Μπορεί να ειναικαι καθυστερημένη αντίδραση στη τροφη. Το κοτόπουλο με ρύζι δεν
βοηθάει στον δικό μου σε τέτοια περίπτωση έχω ένα σακί w/d hills και με αυτή τη τροφη στρώνει, πρέπει όμως να αποκλεισεις κάτι πιο σοβαρο.
 


tasos025

Well-Known Member
12 Απριλίου 2011
80
0
Τελικά μίλησα με τη γιατρό και μου είπε να της φτιάξω λαπά με κοτόπουλο (οπως και έκανα) και αν δεν φτιάξει σε 2-3 μέρες τότε να πάμε απο εκεί για να την δεί.
 


tasos025

Well-Known Member
12 Απριλίου 2011
80
0
Παιδια καλησπερα. Χρειαζομαι τη βοηθεια σας. Η Ηρα εκει που την ειχα μαθει και εκανε την αναγκη της εντος σπιτιου σε συγκεκριμενο σημειο (εδω και 5 μηνες) ξαφνικα αλλαξε. Εδω και 3 μερες κανει την αναγκη της οπου βρει. Και κατα κυριο λογο στο γρασιδι (με αποτελεσμα ο πατερας μου να τρελαινεται). Τι μπορω να κανω; Αν παρω πανες πως μπορω να την μαθω να τα κανει εκει; Απο οτι καταλαβα πρεπει να φταιει πως βαλαμε αυτοματα ποτιστικα. Πρεπει να τρομαξε 1-2 φορες και απο εκεινη τη μερα τα κανει στο γρασιδι. Τι να κανω; 
 




tasos025

Well-Known Member
12 Απριλίου 2011
80
0
Να τη βγάζεις βόλτα ώστε να τα κάνει έξω από τον κήπο και να μη γκρινιάζει ο μπαμπάς :)
Η σκυλα δε βγαινει βολτες. Μενει ολο μεσα κλεισμενη.
Ρε παιδια ας παρω καμια σοβαρη απαντηση.
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Ε τώρα τι να σου πω.....
είπα εγώ ότι δεν τη βγάζεις βόλτες και είναι όλη μέρα κλεισμένη?
προφανώς πρέπει να τη βγάζεις περισσότερες βόλτες για να κάνεις τις ανάγκες της εκτός κήπου αφού σας ενοχλεί.

Λυπάμαι που δεν είμαι αρκετά σοβαρή για σένα.Λύστο μόνος σου με τη δέουσα σοβαρότητα.
 


tasos025

Well-Known Member
12 Απριλίου 2011
80
0
παιδια αν μπορει κανεις να μου πεις πως θα την μαθω να τα κανει στη πανα θα του ειμαι υποχρεος