Καλώς σας βρήκα..!


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Κάνε μια αναζήτηση πάνω δεξιά υπάρχουν πολλά θέματα που αναφέρονται σε αυτό που θες.
 








l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Δεν καταλαβαίνω γιατί σου φάνηκε ασόβαρη η απάντηση της lara...Eμένα παλι συγνώμη που θα στο πω αλλά μη σοβαρό μου φαίνεται να προσπαθήσεις σε 7 μηνών σκύλο να του μάθεις την πάνα...παλινδρόμηση 100%...
Μάθε τα ωράρια του σκύλου σου και βγάζε τον εκτός κήπου όταν θέλει να κάνει κακάκια...Απλό και αποτελεσματικό, και το γκαζόν θα τρίζει από καθαριότητα.:D
 


tasos025

Well-Known Member
12 Απριλίου 2011
80
0
Δεν καταλαβαίνω γιατί σου φάνηκε ασόβαρη η απάντηση της lara...Eμένα παλι συγνώμη που θα στο πω αλλά μη σοβαρό μου φαίνεται να προσπαθήσεις σε 7 μηνών σκύλο να του μάθεις την πάνα...παλινδρόμηση 100%...
Μάθε τα ωράρια του σκύλου σου και βγάζε τον εκτός κήπου όταν θέλει να κάνει κακάκια...Απλό και αποτελεσματικό, και το γκαζόν θα τρίζει από καθαριότητα.:D
μα αυτο ειναι το θεμα. πως δεν εχει στανταρ ωραρια :(
 
Last edited:


tasos025

Well-Known Member
12 Απριλίου 2011
80
0
στο κηπο με ολες τι καλες μυρωδιες και το χορταρακι δεν νομιζω.γιατι θε το μαθαινεις να τα κανει στη βολτα?
κοιτα. την βγαζω σιγουρα το πρωι και το απογευμα η βραδυ. αναμεσα καμια φορα την βγαζω καμια οχι. το θεμα ειναι πως εκει αναμεσα αλλοτε θα τα κανει και αλλοτε οχι. και επειδη το θεωρω πιο δυσκολο αυτο,ειπα να ξεκινησω με τη πανα (που τοσο καιρο την κοροιδευα και τωρα αναθεωρησα)​
 


cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
Η σκυλα δε βγαινει βολτες. Μενει ολο μεσα κλεισμενη.
Ρε παιδια ας παρω καμια σοβαρη απαντηση.
Τι ηλικία έχει η σκύλα και μένει όλο μέσα κλεισμένη? ή το είπες ειρωνικά?

Δεν μπορείς να τα μαζεύεις επιτόπου με μια σακουλίτσα όταν τα κάνει στο γρασίδι για να μην ενοχλείται και ο μπαμπάς?

Διάβασε αυτό!!Ίσως σε βοηθήσει!!!!
Πώς θα το μάθω να "τα κάνει" έξω...
 


tasos025

Well-Known Member
12 Απριλίου 2011
80
0
Τι ηλικία έχει η σκύλα και μένει όλο μέσα κλεισμένη? ή το είπες ειρωνικά?

Δεν μπορείς να τα μαζεύεις επιτόπου με μια σακουλίτσα όταν τα κάνει στο γρασίδι για να μην ενοχλείται και ο μπαμπάς?

Διάβασε αυτό!!Ίσως σε βοηθήσει!!!!
Πώς θα το μάθω να "τα κάνει" έξω...
το διαβασα αυτο και σε ευχαριστω. δεν εχω θεμα να τα μαζευω επι τοπου. το θεμα το εχω οταν κανει διαροια στο γρασιδι. εκει τα βλεπω ολα κολλιωμενα.
 




manolis68

Well-Known Member
29 Ιουλίου 2008
416
0
Athens
Πανω απ ολα ειναι η συνεπεια. Να ξερει οτι ΣΙΓΟΥΡΑ θα βγει βολτα. Δεν εχει ρολοι το σκυλι. Ας πουμε η δικια μου ξερει οτι το πρωι μολις με δει στην κουζινα (ζει στο μπαλκονι), το πολυ σε 15 λεπτα θα βγει. Επισης το βραδυ μολις νυχτωνει ξερει οτι οπου ναναι θα βγει. ΠΟΤΕ δεν την εχω αφησει μεσα και να "ξεχασω" μια βολτα της.
Κανε το και εσυ και θα δεις οτι θα μαθει. Οσο για την πανα, ΞΕΧΑΣΕ την. Ιδιως αν μυρισει βρεμενο χωμα, σιγα μη παει στη πανα. Φαντασου οτι το καλοκαιρι που την παω στο χωριο, της εχω φραγμενο ενα χωραφι για παρτυ της. Επειδη ξερει πως θα βγει εξω, τα χοντρα τα κραταει. Το ψιλο ομως αφου της μυριζει το χωμα, δε μπορει να το κρατησει.
 


tasos025

Well-Known Member
12 Απριλίου 2011
80
0
Κάπου είχα διαβάσει οτι το σκύλο θα πρέπει να τον ξεκινήσεις με 3 γευματα,στους 7-9 μηνες να τα γυρήσεις στα 2 γευματα την ημερα και στο χρονο σε 1. Ισχύει κατι τετοιο? Η δικιά μου ειναι 10 μηνων. Να αρχισω σιγα σιγα να την ταιζω 1 φορα τη μερα?
 






TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
δεν είναι θέμα κακού ή όχι.....
η άποψη που είναι υπέρ του ταίσματος 2χ ημερησίως υποστηρίζει ότι...
1/ μειώνεται ο κίνδυνος για συστροφή στομάχου
2/υπάρχει καλύτερη απορροφητικότητα των θρεπτικών συστατικών του γεύματος
3/δεν επιβαρύνεται το πεπτικό σύστημα με την επεξεργασία μεγάλης ποσότητας τροφής

προσωπικά ταίζω χρόνια 2χ την ημέρα....